Jurnalista Alice Iacobescu a demisionat de la Digi24

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 15 septembrie 2019, 19:55 Economie | Media & Publicitate


Alice Iacobescu
Foto: Captura YouTube
După șapte ani la Digi24, Alice Iacobescu, unul dintre cei mai acizi jurnaliști ai postului, a demisionat de la televiziunea grupului RCS, scrie Paginademedia.ro.

Alice Iacobescu, care a lucrat la Digi24 încă de la lansarea postului TV, în martie 2012, a declarat pentru Paginademedia.ro că este în perioada de preaviz.

„Consider că este momentul să fac o schimbare și, în mod cert, o să fie o schimbare de substanță. Îmi doresc foarte mult să fac jurnalism, jurnalism de calitate, și sunt convinsă că voi reuși să fac asta și de aici încolo. Voi vedea sub ce formă.”, a declarat jurnalista.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















28679 vizualizari

  • -13 (43 voturi)    
    Digi24 (Duminică, 15 septembrie 2019, 20:04)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Toate javrele de la psd si alde pot fi vazute la acest pst tv acre a deraiat de mult de la linie, devenind portavocea infractorilor din Ciuma Rosie.Nu e de mirare ca mai nimeni nu e mai uita la aceasta cloaca mediatic
    • +23 (27 voturi)    
      Jurnalism (Duminică, 15 septembrie 2019, 21:48)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Înseamnă relatarea știrilor. Relatarea evenimentele în sine nu are culoare politică.
      Eu cred că se obține mai mult prin expunerea gândirii ciumei roșii decât prin denunțarea proletara dintr-un singur partid. Oricum pensionarul și funcționarul acru de la sat nu se uita la Digi24 că nu dă manele, vrăjitoare și horoscoape.
  • +35 (39 voturi)    
    Multumiri si impliniri! (Duminică, 15 septembrie 2019, 20:30)

    ramureanu [utilizator]

    Multumim frumos, Alice, pentru inaltul profesionalism si pentru asigurarea - oferita prin prestatia ta - ca etica jurnalistica mai exista inca!
    Te vom urmari cu si mai mare interes!
    • -14 (24 voturi)    
      Unde ? (Duminică, 15 septembrie 2019, 23:07)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui ramureanu

      Nu la digi 24 care, sub pretextul impartialitatii, amesteca laolalta hotii, mafiotii si alte specimene din Ciuma Rosie ca sa le faca promo.
      • +6 (8 voturi)    
        mai, (Luni, 16 septembrie 2019, 11:10)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        tu-i urasti pe unguri.
        Nu te-a invatat prea veselul daniel ca nu e crestineste?
  • +17 (17 voturi)    
    Ii doresc succes! (Luni, 16 septembrie 2019, 6:52)

    nlln [utilizator]

    Din pacate Digi 24 incepe sa semene tot mai mult cu celeltate televiziuni.

    Flutura steagul impartialitatii si invita tot PSD-ul .. ca la defilare.

    Nu as avea nimic impotriva daca s-ar asigura ca moderatorii si-au facut temele.
    Nu il inviti pe Tariceanu si ii accepti discursul de victima dupa ce atatia ani a jucat rolul calaului.Pe bune.

    Nu folosesti postul ca si rampa de relansare pentru toate rebuturile.
    Anul trecut la A3 de partea puterii anul acesta la Digi 24 in opozitie.

    Ok, adu-l la Digi 24 dar .... " fa-l bucati" , pune-i in fata ..trecutul.
    In fond este dreptul ascultatorilor sa fie corect informati.
    • +11 (11 voturi)    
      e foarte bine ca invita PSD-istii (Luni, 16 septembrie 2019, 10:42)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      daca nu i-ar prezenta, nu am stii ce personaje de cacao sunt.
    • +3 (3 voturi)    
      ca si? (Luni, 16 septembrie 2019, 17:08)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      se spune ca rampa de lansare. SI-ul este in plus si suna rau. „ca şi" e o "ţopenie lexicală şi nimic mai mult", citez pe Radu Paraschivescu.
    • +3 (3 voturi)    
      Cand esti obligat sa iti faci noi prieteni... (Luni, 16 septembrie 2019, 19:57)

      alexander the great [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      Business-ul primeaza la RCS-RDS. Guvernul indulceste Ordonanta 114, Digi 24 se imprieteneste cu PSD-ul. E simplu !