Bulai anunță că se va întâlni la Parlament cu șefa CNA. Discuția, după ce deputatul USR a acuzat ”bășcălia” din programul TVR de Revelion

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 3 ianuarie 2021, 14:04 Economie | Media & Publicitate


Iulian Bulai
Foto: Facebook
Parlamentarul USR-PLUS Iulian Bulai, care este și preşedintele Comisiei pentru cultură, arte și mijloace de informare în masă din Camera Deputaților, a anunțat că marți dimineață va avea o întâlnire informală la Parlament cu președintele CNA, Monica Gubernat.

”În plină pandemie, toate instituțiile statului trebuie să lucreze împreună pentru a găsi soluții în a opri acest fenomen care ne afectează pe toți. Discuția de marți va fi despre comunicarea și informațiile publice care distorsionează mesajele din partea autorităților și sprijinirea comunicațională a unor măsuri de sănătate publică”, a scris Bulai pe Facebook.

Anunțul vine ducă ce, sâmbătă, Bulai a acuzat că TVR 1 a avut de Revelion „un program plin de bășcălie la adresa a tot ce înseamnă pandemie”, el anunțând că va chema în curând la Parlament reprezentanții CNA pentru a oferi un punct de vedere asupra acestei situații.

Bulai a spus, totodată, că șefa TVR, Doina Gradea, trebuie să plece din funcție: „Firea, Olguța și Dăncilă au plecat. Doina Gradea trebuie să plece din TVR și să ia cu ea și pe partenerii PSD care au mai rămas acolo”, a scris el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8519 vizualizari

  • +1 (39 voturi)    
    Antena trei noul OTV (Duminică, 3 ianuarie 2021, 14:10)

    un domn [utilizator]

    Trebuie Inchisa
    • +6 (22 voturi)    
      Bulai, Hai împuşcă-i pe loc drept în cap p-amândoi (Duminică, 3 ianuarie 2021, 15:06)

      Rower [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      “Hai împuşcă-i pe loc, drept în cap pe-amândoi
      Te-au crezut dobitoc, te-au mânjit cu noroi
      Nu e timp de iertări, inima îţi ia foc
      Nu gandi la urmări, hai impuşcă-i pe loc”

      Din recitalul Vacanta Mare în noaptea de Anul Nou 2021! (https://www.youtube.com/watch?v=O-LFycPNg1c)
    • +1 (7 voturi)    
      greseala (Luni, 4 ianuarie 2021, 8:38)

      gpavel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ati gresit postul,nu-i vorba de A3, ci de TVR1!
      antena 3 a fost laudata de bulai!!!!
      • +6 (14 voturi)    
        Prioritar este de închis Antena trei (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:28)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

        Apoi reformat TVR deoarece Antena trei are audiența care Votează P$D. Desfintarea Antena trei = Desfintarea P$D
        • -1 (3 voturi)    
          Te pliezi perfect... (Luni, 4 ianuarie 2021, 12:23)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Te pliezi perfect pe Cancel Culture-ul de origine neo-marxista. Imi place!
          • 0 (2 voturi)    
            problema este P$D (Luni, 4 ianuarie 2021, 13:39)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            exista P$D, exista vuvuzelele de serviciu
            simplu !
            vrei Partid de Stanga ? implica te ! dar nu P$D !
            • -1 (1 vot)    
              In principiu ... (Luni, 4 ianuarie 2021, 15:22)

              Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              In principiu eu nu vreau stanga. De stanga e si URSS+. Chiar prea de stanga.

              Ce vreau eu insa e PSD. Mult PSD. De ce vreau PSD (sa imi fie rusine!)? Pentru ca tu nu vrei si pentru ca ar fi foarte grav daca am gandi toti la fel.
              • 0 (0 voturi)    
                Curata P$D de Toate Numele (Luni, 4 ianuarie 2021, 18:25)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

                Controversate incepand cu Grindeanu, TwoDose, etc, apoi poate acord prezumtia de NON Penal la P$D ! Poate !
    • 0 (0 voturi)    
      otv trebuie deschisa si apoi inchisa!!! (Luni, 4 ianuarie 2021, 15:47)

      gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Vezi ca ti s-a dereglat...antena din cauza prostilor ca tine!! Nici nu stii la / in ce canal te uiti!!! Te grabisi nea gica contra si-ai incurcat canalele !!!
  • +1 (39 voturi)    
    Asa Bulai! (Duminică, 3 ianuarie 2021, 14:32)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Desființeaza CNA!
    Inutilă si ineficienta!
    Plătită regeste ca sa faca NIMIC!
    Priveste R Tv- rusinea națională!
    Sub masca stirilor de senzatie promovează scene violente cu limbaj vulgar dintre clanurile interlope de regula din etnia cu cei mai multi pușcăriași!
    RTV -ora 14.20 duminica 04.04.2021.
    Si asta zi de zi!

    Despre TVR nu mai vorbim ca a contribuit la tembelizarea românilor.

    Asa ca D-l Bulai demonstrează ca se poate opri hemoragia de violenta si prostie de pe posturile romanesti de tv!
    Daca nu ramane Demagogie pura!

    Cel mai usor desfiintam CNA si cream un alt mecanism care sa taie in carne vie!
    Cu oameni noi nesustinuti de partid!
    Sa scăpăm de figurile sinistre din CNA!
    • +7 (29 voturi)    
      Asa tovarasi, la atac! (Duminică, 3 ianuarie 2021, 21:38)

      ids [utilizator] i-a raspuns lui DomnuTrandafir

      Dictatura neo-marxista incepe prin controlul culturii si canalelor publice. Numai tov. Bulai poate decide la ce se rade. O sa fie rau de tot cu USRul la putere; PSD era de stanga, da’ astia sint chiar extrema-stanga, bolsevici in toata regula.
      • -9 (13 voturi)    
        USR-PSD (Luni, 4 ianuarie 2021, 7:14)

        mongolul [utilizator] i-a raspuns lui ids

        aceeasi cultura neomarxista; cui pe cui se scoate.
  • +7 (45 voturi)    
    Tot înainte, tovarăși! (Duminică, 3 ianuarie 2021, 15:12)

    CalinMircea [utilizator]

    Deci nu mai e voie să faci "bășcălie". Cine nu e pupincurist - la pușcărie! Încet, încet, visul tovarășilor devine realitate.
    • -2 (34 voturi)    
      Sa faci bascalie (Duminică, 3 ianuarie 2021, 18:03)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Sa faci bascalie pe banii tai, munciti cinstit, nu pe ai mei, s-anteles?
      • +9 (27 voturi)    
        aha (Duminică, 3 ianuarie 2021, 20:13)

        iqwe [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

        si cand divertis faceau bascalie de/despre Iliescu ?
        • 0 (24 voturi)    
          Pamflet inseamna Bascalie ? (Duminică, 3 ianuarie 2021, 20:40)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui iqwe

          Asta te a invatzat tovarasha Ecaterina Andronescu?
          • +9 (23 voturi)    
            atat ? (Duminică, 3 ianuarie 2021, 21:00)

            iqwe [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            cam slabutz...cum definiti pamflet? care este diferenta intre cele 2 cazuri? pentru cat a decazut societatea in RO ..definitia pamfletului ar tb schimbata ....si inca ceva...cand se facea "misto" de dragnea/viorica era ok?
            • -3 (19 voturi)    
              Da ! (Duminică, 3 ianuarie 2021, 22:15)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui iqwe

              Dragnea un Talhar ! Exemplu de Asa Nu !
              Veorika monumentul Prostiei ! Exemplu de Asa Nu !

              Cum sa nu faci mishto de ashtia doi ?
            • -2 (6 voturi)    
              Chiar nu intelegi ? (Luni, 4 ianuarie 2021, 11:49)

              FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui iqwe

              Sau introduci teme false, dupa modelul psd. Nu bascalia legata de Iohannis sau Vela e problema, ci aia legata de pandemie, vaccinare, masca. Sigur, exista o categorie intelectuala care marseaza pe drumul asta poleit cu AUR, dar sa fim seriosi, Garcea poate zice ce vrea la birtul lui, nu si la tvr, pe banii mei, intr-un moment in care in spitale mor oameni.
              • +2 (2 voturi)    
                aha (Luni, 4 ianuarie 2021, 22:30)

                iqwe [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

                si aia de ce nu e ok ?
                bascalia legata de religie e ok ? e ce facea bulai anul trecut...si nu a fost o problema...
        • +1 (7 voturi)    
          Sau... (Luni, 4 ianuarie 2021, 7:18)

          Libanu [utilizator] i-a raspuns lui iqwe

          Sau cand aceeasi Vacanta Mare spunea despre Victor Ciorbea ca "Dupa fata-i tandru, dupa ochelari scafandru" ....
      • +4 (14 voturi)    
        bani (Luni, 4 ianuarie 2021, 8:46)

        gpavel [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

        tocmai ca sunt bani publici ,se poate face si bascalie,publicul fiind divers si nici intrun caz identic cu cel care a mers la vot!
        nu cred ca trebuie sa avem "televiziunea pnl+usr"asa cum nici"televiziunea psd",oricum publicul tv e destul de diferit ,decat cel de la vot!
        dreptu la"bascalie"e un drept "constitutional".
      • 0 (0 voturi)    
        Sa faci bascalie (Luni, 4 ianuarie 2021, 16:01)

        gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

        "Sa faci bascalie pe banii tai, munciti cinstit, nu pe ai mei, FURATI, s-anteles?"... s-anteles BIBICULE!!!
  • +4 (20 voturi)    
    Si inca ceva foarte important!! (Duminică, 3 ianuarie 2021, 15:30)

    Azra [utilizator]

    Rugamintea pe care as adresa-o D-lui Iulian Bulai, ca Presedinte al Comisiei pentru Cultura, arte si mijloace de informare in masa a Camerei Deputatilor,este aceea de a adresa pesedintelui CNA, solicitarea insistenta, in numele tuturor ascultatorilor radioului si televiziunilor din tara noastra de a manifesta minimul respect cuvenit pentru acesti oameni. Toate televiziunile si radiourile-inclusiv cele nationale, bugetete de stat- sunt inundate in permanenta de o multitudine de reclame publicitare, cu care se taie si se intrerup cele mai interesante dezbateri sau filme, urmarite cu interes de cei mai multi beneficiari ai acestor manifestari publice sau artistice. De regula,durata mesajelor publicitare excede cu mult durata unor astfel de emisiuni sau a filmelor difuzate, care sunt forfecate la fiecare 10 minute pentru niste reclame de cele mai multe ori imbecile aducandu-i pe ascultatori/telespectatori intr-o stare de irtare extrema! Este o lipsa de respect absolut elementara pentru ascultatori sau telespectatori, carora li se baga pe gat cu forta rezultatele unor reclame care in cea mai mare parte exceleaza prin totala lipsa de inteligenta sau chiar de bun simt!
    Solicitati, D-le Bulai presedintelui CNA sa modifice radical procedurile de utilizare a reclamelor publicitare, astfel incat daca acestea sunt facute sa nu fie permise in timpul unor dezbateri de actualitate sau in timpul difuzarii unor filme, ci sa li se rezerve un spatiu de 10-20 de minute fie inaintea fie dupa incheierea unor astfel de programe. SI ACEASTA, DIN RESPECT FATA DE PUBLICUL LARG,PLATITOR!!care ,de regula, stie sa-si cumpere ceea ce are nevoie si fara o publicitate agresiva si de regula, de foarte proasta calitate!
    Daca veti face un asemenea demers pe langa presedintele CNA, fiti sigur ca toata lumea il va aprecia si sprijini !
  • -1 (23 voturi)    
    Tezele din Aprilie 1971 (Duminică, 3 ianuarie 2021, 17:02)

    Tambrian [utilizator]

    Nu stiu daca domnul parlamentar Iulian Bulai a aflat ceva despre tezele pe cultura ale PCR din 1971. Cred ca poate afla din familie despre ele. Nu ar fi de dorit ca tinerii intelectuali useristi sa caute sa incalece televiziunea romana. Nu de alta da nu-i frumos....
  • +8 (26 voturi)    
    *Respectabilul* domn Iulian Bulai (Duminică, 3 ianuarie 2021, 18:24)

    Rescator [utilizator]

    nu are cum să afle nimic despre Tezele din Aprilie
    pe cultură ,de la Famiglie,pentru simplul motiv că
    respectiva Famiglie avea alte preocupări.
    Sunt totuși câteva probleme de lămurit:
    -de ce tânărul deputat a comis numeroase gafe și
    a declarat mai multe tâmpenii,în ultimii doi ani
    (cam o dată la 3 luni)?;
    -cum explică precocitatea lui,în calitate de bebeluș,
    care putea spune cel mult zece cuvinte,în
    dialogul cu mama sa despre mineri și mineriada
    lui Ilici?;
    -ce legătură are domnul Bula(i) cu domeniul
    culturii?;
    -care este rolul său în coteria neomarxistă și
    pro-globalizare numită USR,prin efortul deosebit
    în favoarea așa-zisei MARI RESETĂRI,impusă
    de cei care conduc din umbră lumea?
    -de ce au dezvoltat o ură viscerală împotriva
    familiei și valorilor creștine?
    - de unde primesc sume uriașe de bani și pentru
    ce?
    Recunosc că nu m-am uitat nicio secundă la
    Programul de Revelion de la TVR-1 așa că nu mă
    pot pronunța.Am renunțat să privesc TVR-1 de mulți
    ani pentru că promovează subcultura și fac o
    violentă și continuă propagandă politică ,în favoarea
    unui cunoscut partid.
    Se vede însă din Cosmos că USR-PLUS vrea să
    ocupe rapid toate instituțiile Statului Român,iar
    atunci când vine vorba de ȘTIINȚĂ ȘI CULTURĂ,
    le vine să scoată pistolul.
    • -6 (20 voturi)    
      mai nene (Duminică, 3 ianuarie 2021, 20:37)

      iuflo [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      nu oare cumva esti de pe la antena 3 sau romania tv??? cine esti tu sa te intereseze atatea lucruri fara rost vizavi de ce se vorbeste in stire si de interesul de a pune civilizatie in televiziuni??? pe tine te intereseaza ce a mancat bulai ori altul la cina sau se vedem rezultate in "manelismul" tupeul si nesimtirea aratate de diversi parveniti prin televiziuni??? si de modul nesimtit de a trata lucrurile la romaniatv tvr antene b1 si altii??? tu ce vrei de fapt sa se faca in sfarsit incet cate ceva normal pentru tara asta ori sa omori tu usr ca nu-ti cade tie la stomac?? tovarase ramas dinainte de '90 nici dumnezeu n-a facut lumea intr-o zi!!!! dar daca pentru tine amarata noastra de tara e condusa din umbra de ...la famiglia cum spui ai multe lipsuri si clar suferi si de spionita si fabulatie
  • +7 (21 voturi)    
    Dacă îți plac neomarxiștii globaliști te (Duminică, 3 ianuarie 2021, 22:00)

    Rescator [utilizator]

    rugăm să-i iei acasă.Nu am timp și nici chef să
    detaliez,dar recomand să cauți pe Net :*Davos-2021,
    FORUMUL ECONOMIC MONDIAL*.
    Iată doar un extras dintr-un articol prezent pe sit-ul
    Forumului:
    *Bine ați venit în anul 2030.Bine ați venit în orașul
    meu-sau ar trebui să spun *orașul nostru*.Nu am
    nici un fel de proprietate.Nu am mașină.Nu am o
    casă.Nu am în proprietate nici un fel de aparate
    și nici o haină.
    Deși vi s-ar putea păstra straniu,este perfect logic
    pentru noi acest oraș.Tot ceea ce voi cosiderați
    ca un produs a devenit acum un serviciu.Avem
    acces la transport,la adăpost,la hrană și la tot ce
    avem nevoie în viața noastră cotidiană.Una câte
    una,toate aceste lucruri au devenit gratuite,deci
    nu mai are nici un sens pentru noi să avem
    proprietăți.*
    Notă: Iată de unde și-a luat numita Presada, din
    USR, ideile și cum luptă băieții coteriei pentru
    realizarea lor.După cum observați este vorba de un
    supercomunism de toată *frumusețea*.
    Apropo, în timpul lui Hrușciov s-a testat sloganul
    comunist :*De la fiecare ,după posibilități,la fiecare
    după nevoi* ,cu un singur produs banal ,
    CHIBRITURILE.În 24 de ore în măreața URSS nu s-a
    mai găsit nicio cutie de chibrituri.
    Nu cred că românii și nici majoritatea cetățenilor
    lumii ar dori să trăiască în această societate
    ORWELLIANĂ.Cu forțele mele micuțe mă voi opune!
    • +2 (6 voturi)    
      ai uitat sa precizezi (Luni, 4 ianuarie 2021, 7:11)

      mongolul [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      ca toate casele, HORECA etc. vor apartine doar catorva bancheri "rosii" si magnati...
      Nu fii naiv, sa crezi ca proprietatea privata va dispare cu totul...
      • 0 (8 voturi)    
        Nu o spun eu ,o spun băieții care se (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:11)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui mongolul

        întâlnesc anul acesta la DAVOS,pentru a pune la
        punct ultimele detalii privind MAREA RESETARE.
        Oricine poate afla cine sunt marii jucători
        participanți.În ceea ce mă privește voi face tot ce
        pot pentru a mă opune noului comunism,fără să
        fiu un naiv.
        • +2 (4 voturi)    
          să ne povestească isărescu ce discută (Luni, 4 ianuarie 2021, 10:20)

          let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

          ăia acolo, că doar e şi el invitat...
      • +1 (5 voturi)    
        normal. ei îţi "dau" totul dar te şi au la mână (Luni, 4 ianuarie 2021, 10:19)

        let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui mongolul

        cum i-ai supărat, cum rămâi fără şi eşti declarat "duşman al poporului" sau, în sfârşit, al globalizării...
    • -1 (9 voturi)    
      Prostii conspirationiste. (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:47)

      rsumy_ [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      L-ai uitat pe Soros...
  • +5 (13 voturi)    
    Cand ajung liberalii la putere (Luni, 4 ianuarie 2021, 0:51)

    Setalcott [utilizator]

    Care e problema in Ungaria? Televiziunea e sub controlul guvernului.
    Care e problema in Romania? Televiziunea nu e suficient controlata de guvern.
  • -3 (7 voturi)    
    esti naiv! (Luni, 4 ianuarie 2021, 7:09)

    mongolul [utilizator]

    nu vor pleca pesedeii din nici o functie; vor trebui dati afaral Asa cum si ei au dat afara pe toti cei care nu i-au slugarit. Pentru ca au putut... Voi puteti? Sincer, ma indoiesc. USR... Sf.Mita...
  • +5 (13 voturi)    
    Tovarase Bulai... (Luni, 4 ianuarie 2021, 7:28)

    Libanu [utilizator]

    Te invit sa vizionezi cateva episoade ale emisiunii americane Saturday Night Live. Acolo se face bascalie crincena despre pandemie, Trump, Biden, ba chiar si de Putin sau Xi, etc, si inca nu s-a gasit nici un Congressman care sa traga la raspundere actorii sau sefii televiziunii pentru tupeul de a face haz de necaz.
  • -3 (5 voturi)    
    bascalie (Luni, 4 ianuarie 2021, 8:36)

    gpavel [utilizator]

    cam "bascalie"a fost in ultimii douazeci si ceva de ani!,multi cred ca de revelion "trebuie bascalie"cu rog de atenuare a unor mari nemultumiri....
  • -1 (7 voturi)    
    Au intrat sa dea... (Luni, 4 ianuarie 2021, 9:36)

    rsumy_ [utilizator]

    ... minusuri si plusuri angajatii TVR si SRR.

    Altfel nu-mi explic ce se intampla aici...
    • +1 (5 voturi)    
      Poate... (Luni, 4 ianuarie 2021, 11:26)

      tonne [utilizator] i-a raspuns lui rsumy_

      exista si oameni care nu gandesc ca tine. Ce zici de asta?
      • +1 (3 voturi)    
        E interzis! (Luni, 4 ianuarie 2021, 12:28)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui tonne

        Cum adica sa existe si oameni care nu gandesc ca el? Imi pari a fi un pic reactionar ...
  • +1 (1 vot)    
    asa domnu -ulai (Luni, 4 ianuarie 2021, 14:49)

    costelo999 [utilizator]

    sa ne spui dumneata ce bancuri glume etc sa ascultam si sa ridem, vezi ca tv de astazi au si telecomanda, nu iti place muti canalul, sa ne faci dumneata educatie ca la iosif sava, daca l-ai prins, dar nu cred, erai atunci poate in stadiul de mormoloc, sa ne fii ca tovarasa leana, care dicta tot pina si cine aparea la tv, ce cintareti, ce actori, etc, sa scrii si o carte despre noua cenzura neo-marxista, mai tov -ulai, si sa nu uitam, de vina este peeseedeee.