Comisia Europeana spune ca Volkswagen ar fi incalcat normele de protectie a consumatorului in 20 de state UE, scrie presa germana
Die Welt scrie ca Volkswagen a incalcat legi care interzic companiilor sa pretinda ca produsele sunt mai ecologice decat sunt de fapt, grupul german fiind acuzat si de practici comerciale incorecte.
Comisarul European pentru Industrie, Elzbieta Bienkowska, a facut apel in repetate randuri la Volkswagen pentru ca grupul sa compenseze si clientii europeni, insa de la companie nu a primit raspuns incurajator. In aceste conditii, autoritatile juridice nationale vor decide ce este de facut in fiecare stat.
Citeste articolul complet pe 0-100.ro

Guvernul cu o singură femeie ministru a numit doar patru femei în funcția de prefect
11 lucruri pe care poate nu le știai despre femeile românce
Sir Alex Ferguson, frica de singurătate, mintea care-ți joacă feste și întrebarea firească: "Ce se întâmplă atunci când mori?"
FOTOGALERIE Lacul Plumbuita din Sectorul 2 este sufocat de gunoaie / Cum se plimbă locuitorii din Colentina într-un parc plin de deșeuri