VIDEO Samsung lanseaza primul frigider cu Twitter

de Constantin Barbu     HotNews.ro
Luni, 10 ianuarie 2011, 2:14 Economie | Gadget


Primul frigider cu Twitter
Foto: Captura Youtube.com
Samsung a prezentat la targul Consumer Electronics Show de la Las Vegas primul frigider conectat la serviciul de mesagerie Twitter. Modelul RF4289 include un ecran multi-touch pe usa care permite utilizatorului sa acceseze si serviciul de muzica Pandora sau sa isi verifice activitatile zilei in Google Calendar, informeaza Mashable.com.

Display-ul de opt inci mai ofera si informatii despre temperatura din interiorul frigiderului, poate accesa site-uri de retete, cum ar fi Epicurious.com, sau poate fi folosit ca loc pentru lasat notite familiei.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2971 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Twittee..., (Luni, 10 ianuarie 2011, 6:09)

    Vasile [anonim]

    Maine vom vedea aragaz cu facebook!
    • +4 (4 voturi)    
      abia astept (Luni, 10 ianuarie 2011, 13:34)

      srt [utilizator] i-a raspuns lui Vasile

      Mai degraba un closet cu hi5
  • +5 (5 voturi)    
    Useless (Luni, 10 ianuarie 2011, 8:10)

    Adi [anonim]

    Inutil. De ce as sta in fata frigiderului sa ascult muzica sau sa scriu pe Twitter? In fata frigiderului meu nu stationez mai mult de 60 de secunde zi.
    • +2 (2 voturi)    
      stationare (Luni, 10 ianuarie 2011, 14:04)

      i [anonim] i-a raspuns lui Adi

      Eu merg si privesc in frigider cam la fiecare zece minute. Si tot degeaba.
  • +1 (1 vot)    
    pe dos (Luni, 10 ianuarie 2011, 9:37)

    mmm [anonim]

    Aici nu este vorba de utilitate, practicalitate, necesitate.
    Este doar un concept, marile braduri fac diferite inventii pentru a iesi in evidenta , concureaza intre ele cu " inventii" doar de dragul de a aparea undeva.

    Efectul?

    Cand o sa te duci la magazin sa cauti un frigider ( ex de aici ) te uiti la X, Y si Z , imediat iti aduci aminte ca Y a scos el odata un frigider cu Wi-fi , te amuza si oarecum ai tendinta sa cumperi brandul ala. :)
  • +2 (2 voturi)    
    Parerea mea e ca.. (Luni, 10 ianuarie 2011, 14:17)

    Ali [anonim]

    ...conceptul asta e aiurea si cam nefolositor. Il pot compara cu o busola pe o icoana ca sa sti unde e estul.. :-|
  • +2 (2 voturi)    
    Asa e (Luni, 10 ianuarie 2011, 16:27)

    Simona [anonim]

    Dap, pai dupa ce scoti iaurtul cu mango din frigider, tre sa postezi pe twitter: "Mm, ce bun e iaurtul cu mango" :)) si alte imbecilitati de astea.