





Suntem asaltati de mesaje nesolicitate: cate un nou spam la fiecare trei secunde
Conform raportului 15,4% din spamuri sunt trimise de pe calculatoare americane. Pe locul doi se afla Rusia cu 7,4%, urmata de Turcia cu 5,9%. Pe urmatoarele locuri se situeaza China, Brazilia, Coreea de sud, Polonia, Italia, Germania si Marea Britanie.
Primele doua in clasament, SUA si Rusia, au reusit totusi sa isi reduca contributia, in primul trimestru al acestui an, fata de finalul anului trecut.
In primele trei luni ale anului au aparut 23 300 de noi tipuri de spam-uri, adica unul la fiecare trei secunde, mai arata statistica.

În spatele cifrelor (și al scandalurilor politice). Mărturii despre suferință și deznădejde în pandemie: „I-am dat prima palmă copilului”
S&P modifică perspectiva la stabilă, de la negativă/ De ce ar trebui să ne intereseze ratingul
Înapoi la „dreptul forței”. Rusia și China pariază riscant pe declinul și neputința Americii de a le înfrunta
INTERVIU Pentru noi, roboții sunt soluții la probleme. Am învățat cum să primim un refuz și cum să câștigăm încrederea celor care investesc în noi / Doi elevi, despre pasiunea lor
Vaccinarea nu este suficientă. Economist român care locuiește la Londra, despre “lecția britanică”