Realitatea TV ii transforma pe Elena Udrea, Viorel Hrebenciuc, Ioan Ghise in "jurnalisti", in weekend

de V.O.     HotNews.ro
Miercuri, 14 martie 2012, 14:40 Economie | Media & Publicitate


Mai multi oameni politici au fost cooptati de Realitatea TV sa devina pentru doua zile "prezentatori, reporteri, redactori si moderatori de televiziune" la acest post. Potrivit unui comunicat de presa, ei "vor avea posibilitatea sa faca agenda zilei, sa aleaga subiectele care se vor regasi in jurnalele de stiri si sa modereze emisiunile". Printre cei care vor "face agenda" la Realitatea se numara Valeriu Zgonea (PSD), Elena Udrea (PDL) si Ioan Ghise (PNL).

Cine a "acceptat pana acum invitatia Realitatea TV", potrivit informarii de presa:
  • Valeriu Zgonea (PSD)
  • Cristina Pocora (PNL)
  • Viorel Hrebenciuc (PSD)
  • Ioan Ghise (PNL)
  • Petre Roman
  • Sulfina Barbu (PDL)
  • Oana Mizil (PSD)
  • Elena Udrea (PDL)
  • Adriana Saftoiu (PNL)
  • Daciana Sarbu (PSD)

Ei vor "face pasul in tabara jurnalistilor" - dupa cum se mentioneaza in comunicat - timp de doua zile, pe 17 si 18 martie.

Realitatea TV afirma ca initiativa reprezinta "un exercitiu de transparenta totala":
  • "Realitatea TV face astfel un exercitiu de transparenta totala: politicienii vor participa la sedintele de sumar, vor alege subiectele si unghiul de abordare, ordinea acestora in jurnal, cat si invitatii la emisiuni. In acelasi timp, proiectul reprezinta un exercitiu de imagine pentru toti participantii care se vor prezenta publicului intr-o postura inedita, cea de jurnalisti impartiali, si vor dovedi ca sunt capabili sa faca echipa cu adversarii politici.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1469 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    sunt disperati dupa audienta (Miercuri, 14 martie 2012, 15:07)

    Bogdan [anonim]

    Le-a luat-o inainte RTV, si nu stiu ce sa mai faca ca sa le creasca audienta.
  • +2 (2 voturi)    
    vesnica pomenire ... (Miercuri, 14 martie 2012, 15:22)

    ins [anonim]

    cantecul de lebada al televiziunii; trebuie sa inteleaga ca, vor nu vor, ii va manca internetul.

    si-asa un tv ocupa prea mult loc in casa. degeaba incearca sa mai aduca ei cine stie ce invitati ... procesul e ireversibil.
  • +1 (1 vot)    
    Buna ideia... (Miercuri, 14 martie 2012, 15:52)

    Socrate Toma [anonim]

    Buna ideia , dar bine ar fi sa ramana toti pe acolo fiindca nu sunt cu nimic mai presus decat cei din tagma jurnalistilor .
  • +1 (1 vot)    
    --- (Miercuri, 14 martie 2012, 15:57)

    popalie [anonim]

    O sa fie 2 zile interesante sunt curios daca politicenii vor avea obiectivitate in ceea ce vor face la realitatea tv
  • +2 (2 voturi)    
    Disperati (Miercuri, 14 martie 2012, 15:59)

    Roberto [anonim]

    In afara de Adriana Saftoiu, toti niste expirati. Nici nu stiu ce cauta ea pe acolo.
    Va rog eu, trimiteti-o pe Lenuta Udrea pe teren la vreun birt satesc. S-ar potrivi de minune.
  • +2 (2 voturi)    
    "dUamne!!!" (Miercuri, 14 martie 2012, 17:02)

    ember [utilizator]

    mi-l si imaginez pe viorel hrebenciuc chicotind penibil in postura de intervievator:)))
  • +1 (1 vot)    
    interesant (Miercuri, 14 martie 2012, 17:03)

    valicar [anonim]

    Daca sunt politiceni din toate partidele sunt curios daca ei vor reusi sa isi pastreze obiectivitatea in aceste 2 zile
  • +1 (1 vot)    
    .. (Miercuri, 14 martie 2012, 17:08)

    cosmin [anonim]

    sunt curios de comentarile politicinilor
  • 0 (0 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 14 martie 2012, 17:39)

    motz [anonim]

    Avem ce vedea 2 zile :D
  • 0 (0 voturi)    
    udrea (Miercuri, 14 martie 2012, 17:53)

    mitica [anonim]

    jos cu mafia USL si a celor de la UDMR care stiu numai sa fure in tara asta ! pro udrea !
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Joi, 15 martie 2012, 10:08)

    diana [anonim]

    foarte interesanta ideea, de acestia sa fie jurnalisti de week end. Foarte tare ideea.
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Joi, 15 martie 2012, 13:20)

    carla [anonim]

    interesanta ideea de ai transforma in jurmalisti de week end. Foarte tare. Imi place.
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Joi, 15 martie 2012, 14:13)

    jeni [anonim]

    foarte tare ideea de a-i transforma in jurnalisti de weekend, o idee exceptioanala..foarte tare mi se pare ideea.
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Joi, 15 martie 2012, 16:18)

    silviu [anonim]

    foarte tare aceasta idee cu politicienii sa fie jurnalisti un weekend. Mi se pare o idee foarte buna, mai ales ca o sa vada si ei cata munca este in spatele acestei meserii.
  • 0 (0 voturi)    
    daa (Joi, 15 martie 2012, 18:29)

    Mircione [anonim]

    Avand sprijinul partidului si a doamnei Udrea, cu siguranta ca premierul va conduce tara intr-o maniera profesionista, ireprosabila.