Realitatea TV, in hora inregistrarilor de la DNA Ploiesti. Postul a difuzat sub 20 de minute de inregistrari, din 40 promise. Rares Bogdan: Restul va fi diseara

de C.I.     HotNews.ro
Miercuri, 14 februarie 2018, 12:19 Economie | Media & Publicitate

Realitatea TV a intrat, marti seara, in randul televiziunilor care difuzeaza inregistrari in scandalul DNA Ploiesti-Vlad Cosma. Primele inregistrari difuzate se concentreaza pe dialogurile pe ton prietenesc avute de Vlad Cosma cu procurorul Negulescu. Pe Facebook, realizatorul Rares Bogdan anuntase inaintea emisiunii sale "explozive" ca sunt programate "40 de minute de inregistrari care schimba totul". In emisiune au fost difuzate, insa, sub 20 de minute. De ce?

Contactat de HotNews.ro, Rares Bogdan a spus ca au fost difuzate mai putine minute deoarece "nu am avut timp", emisiunea incepand foarte tarziu. El a precizat ca restul urmeaza sa fie difuzate in aceasta seara, cu rezerva ca "sunt si alte subiecte, mai importante (...) decat ce se intampla cu niste procurori de provincie".

Potrivit lui Rares Bogdan, postul nu va difuza integral cele peste 3 ore si jumatate de inregistrari pe care Realitatea TV anuntase ca le primise la redactie, ci vor fi difuzate doar secventele "interesante", o buna parte fiind lipsite de relevanta. Despre cat va fi difuzat in aceasta seara, realizatorul a spus ca depinde de audientele de aseara - pe care nu le consultase inca, la ora discutiei cu reporterul HotNews.ro - si de celelalte subiecte de actualitate, "mult mai importante" pentru oameni. El a aratat ca inregistrarile arata o alta fata a celor intamplate la DNA Ploiesti: "Ce am dat pana acum arata un Vlad Cosma in cardasie cu ei".

Pe Facebook, Rares Bogdan scrisese inaintea emisiunii: Ora 21: "O editie exploziva JOCURI DE PUTERE, cu Rares Bogdan. Inregistrari incendiare in razboiul din justitie, care arata alta fata a procurorului "Portocala" si a lui Vlad Cosma. 40 de minute de inregistrari care schimba totul. Exclusiv - unde sunt Cosma tatal si fiul. Vlad Cosma, plan de ultima ora. Exclusiv - politicienii participanti la "complot". Detalii in premiera despre capturarea lui Sebastian Ghita si despre influentarea unor judecatori. Analiza momentului, cu Cozmin Gusa si jurnalisti onesti".

Transcrierea inregistrarii difuzate marti seara - aici


Citeste mai multe despre   




















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

7508 vizualizari

  • -21 (41 voturi)    
    Ca si cand (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:25)

    Lovercraft [utilizator]

    faptul ca Vlad Cosma era "in cardasie cu ei" ii disculpa in vreun fel pe procurori. Prostanac e Rares Bogdan asta.
    • +18 (20 voturi)    
      Incearca la gadea (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:41)

      deville2010 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      e baiat fin, plus ca e destept.Si e prieten cu ciuvica.Alt destept.De ce iti stresezi neuronul pe aici?...la latrina iti da totul mestecat.Trebuie doar sa inghiti.
    • +11 (11 voturi)    
      Pe (Miercuri, 14 februarie 2018, 13:00)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      procurorii astia nu-i mai disculpa nimeni,dar se vede adevarata fata a alor Cosma.
    • +14 (16 voturi)    
      Stai linistit ca nici cu tine nu ne e rusine ! (Miercuri, 14 februarie 2018, 13:03)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Tu, in anumite momente precum cele de astazi in care ai postat pe forumul acesta, pari chiar mai prostanac decat Rares Bogdan, despre care oricum se stia deja de mult timp ca nu-l prea da inteligenta afara din casa, ci doar egoul !

      Mai Love, cand a vrut Rares Bogdan sa-i disculpe pe procurorii Onea si Negulescu-Portocala ?

      A vrut sa arate cat de mizerabil e Cosma jr care la un moment dat era in stare sa-l toarne pe ta-su, numai sa scape el !

      PS. Love, nu te-a invatat nimeni ca uneori ti-ajuti ciracii, mult mai bine tacand pur si simplu ?

      PPS. Ar trebui Codrin sa va plateasca dublu pt situatiile in care profitabil este sa taceti decat sa vorbiti, cu atat mai mult cu cat vorbiti si prost !
      • -2 (8 voturi)    
        serios? (Miercuri, 14 februarie 2018, 14:37)

        danete [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        asta-i miza? adevarata fata a clanului cosma? chiar crezi ce spui?vezi ce scrie raresel pe facebook, in finalul articolului de mai sus! adevarata miza este ducerea in derizoriu a crimelor procurorilor din "unitatea de elita a DNA" (citata din dna K) , pentru ca, mai departe, sa ne se ajunga la seful mare.
      • +5 (7 voturi)    
        Ca de obicei ma uit la A3 si RTV foarte putin (Miercuri, 14 februarie 2018, 17:18)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        ca sa vad ce perle mai debiteaza. Seara trecuta transmiteau acelasi material la interval de vreo 2 secunde. Mai rar astfel de oameni care muncesc din greu pentru Romania . . .
        • 0 (0 voturi)    
          Este ciudată, (Joi, 15 februarie 2018, 11:20)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Mediatizarea deșănțată a unui condamnat,infractor dovedit,în fapt o familie de infractori veroși.Realitatea tv a început să practice un naționalism dăunător iar mai nou pune un infractor mai presus decât dreptatea.Putin pare să fie patronul Realitatea tv.Alături de antena 3 și românia tv,realitatea vrea demolarea justiției.Se pretind altfel dar dovedesc contrariul.
    • +5 (5 voturi)    
      faci pe prostul? (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:21)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      faptul ca ar fi in cardasie cu procuratura, da peste cap toate acuzele aceluiasi cosma. Nu se mai sustine acuza ca are dosare contrafacute. Din victima devine agresor. De asta nici nu a mai prezentat si nici nu cred ca mai prezinta ceva rares.
  • -20 (40 voturi)    
    mai este cineva (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:26)

    Mazeta [utilizator]

    care nu i-a înregistrat pe procurorii DNA Ploiesti?
    • +5 (7 voturi)    
      femeia (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:23)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      de serviciu.
  • +14 (36 voturi)    
    Mda (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:29)

    Cataleya [utilizator]

    Cu Gusa in platou, totul devine o manipulare in favoarea infractorilor, la fel ca la Antena3 si RTV.
    R.Bogdan doar executa ce i se ordona.
    • +5 (9 voturi)    
      Slugile KGBiste... (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:31)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      ... in actiune
    • +6 (10 voturi)    
      doar in urss (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:43)

      deville2010 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      gasim dreptatea.Marsh la moskva tavarisci!
    • +4 (8 voturi)    
      URSS este Acolo... (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Promovarea Moscovei ca Atractie Turistica in 2017, prezentareA bulelor lui tov Talpes..promovarea Icoanei lu Dughin, numitul Puric arata apetitul catre URSS
    • +6 (8 voturi)    
      Gușa e in continuare penibil... (Miercuri, 14 februarie 2018, 13:16)

      mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Marele geostrateg - care intrerupe emisiunile la Realitatea la modul nesimtit, e patron deh - face una si aceeasi chestie: ii periaza pe astia de la PSD, apoi pe aia de la PNL si striga in gura mare ca el a ramas...antibăsist! ☺☺☺

      Numai ca nu are cine să-i spună cât e de caraghios.
    • -1 (5 voturi)    
      rau au ajuns (Miercuri, 14 februarie 2018, 14:32)

      danete [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      sa-i ia apararea lui portocala.!!!??? ca si cum daca are si momente de normalitate nu mai conteaza crimele pe care le-a facut.
  • +1 (11 voturi)    
    Bravo Realitatea (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:37)

    Frank777 [utilizator]

    Este singurul post TV care ofera alceva decat propaganda securistica de la A3 si RTV televiziuni cu proprietari infractori condamnati
    • -1 (7 voturi)    
      Bravo Realitate, examinand audientele (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:04)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Realitatea TV nu a intrat in top 10 la nici o sectiune, comercial, urnab sau national, tine-o tot asa si falimentul este asigurat!
      • +2 (6 voturi)    
        Mircica, breh te demasti? (Miercuri, 14 februarie 2018, 18:41)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Tu ai pagina plina de aberatii cu audientele intr un tabel...motociclistul il vrei pentru terapie ca caputz?
  • +8 (10 voturi)    
    pana la urma... (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:39)

    liviu_ [utilizator]

    ce mare kkt de inregistrari a prezentat?!
    nu se poate lansa o ancheta serioasa pe baza acestor inregistrari.... (si aici ignor faptul ca nu sunt facute legal si ca e posibil ca sa fie manipulate). Presupun ca sunt reale si tot nu inteleg ce mare kkt s-a intamplat...

    sunt niste inregistrari "Traduse" ina asa fel incat prostii sa creadaca mama ce dovezi sunt impotriva dna... cand de fapt nu sunt...

    si (presupunand prin absurd) ca omu ala chiar a falsificat dovezi... greseala a 1-2 oameni dintr-o institutie nu inseamna desfiintarea institutiei.... sau macar revocarea sefului!
    Si pt ipocritii care cred ca e suficient pt revocarea lui Kovesi, le amintesc ca dupa logica asta,,, psd isi schimba sefii de 3 ori/zi

    Este multa galagie facuta sa indrepte atentia de la salarii SI sa faca oamenii mai letargici la un protest de dupa demiterea (sau propunerea de demitere) a lui Kovesi!
    Astea sunt scoputile... altceva NU POT face cu acele inregistrari! justitia o sa le dea cu flit... nici macar blonda care face legile justitiei nu poate condamna pe baza aberatiilor alora!
    • -6 (6 voturi)    
      tu chiar esti prost (Miercuri, 14 februarie 2018, 14:42)

      danete [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      astea sunt greseli? psd e organizatie privata, DNA e platita din bani publici.
      iti doresc sa nu ajungi vreodata sa "beneficiezi" de asemenea greseli. dar, inca o data, la ce scrii cred ca nu contezi...
      • +5 (5 voturi)    
        nu, tu esti si prost si nesimtit pe deasupra (Miercuri, 14 februarie 2018, 15:59)

        arhimede [utilizator] i-a raspuns lui danete

        pai marele si penalul dragnea din ce bani e platit? dar tariceanu? au in subordine numai persoane oneste fara caziere penale, nu? dancila are un cabinet compus din oameni care nu sunt deloc condamnati . de valcov iti amintesti? doar asta te revolta?
        au gresit? sa plateasca! daca seful avea cunostinta de greseala lor si nu i-a pus sub urmarire penala sa fie demis. si urmarit pt favorizarea infractorului. dar voi va concentrati pe o singura persoana. stiti voi de ce.
        si ca sa nu mori la fel de "inteligent": orice partid in tara asta are acces la fonduri publice. urmand aceeasi logica si MAFIA poate sa-si faca partid. sunt privati, ce mama dracului. a, stai. si-au facut deja: se numeste PSD. la ce scrii inghiti cam mult. stiu si ce. stiu si de unde. incredibil ce tupeu puteti avea borfasilor.
  • +7 (13 voturi)    
    3 reactii ale postacilor PSD (Miercuri, 14 februarie 2018, 12:51)

    2016 [utilizator]

    In 4 minute au aparut trei reactii ale postacilor PSD-isti! Se vede ca sunt pe dinafara total fata de ceea ce se petrece in tara! Pupati-i (unde doriti!) pe Gadea si Badea de la infectia de Antena 3, sa le simtiti gustul de fiinte retardate si platite cu banii negri ai PSD-ului!
    • -1 (9 voturi)    
      doar atat poti? (Miercuri, 14 februarie 2018, 14:38)

      danete [utilizator] i-a raspuns lui 2016

      antena 3, gadea, badea? psd? cam asta e nivelul ...
  • +5 (9 voturi)    
    Ideea e că ... (Miercuri, 14 februarie 2018, 13:11)

    mircea_cjn [utilizator]

    ..acest Vlad Cosma este un penal care in cateva zile isi asteapta vedictul si care, pentru a-și mai ușura pedeapsa, a devenit turnător la DNA.

    Ca să se protejeze -persoane importante, nenicule! - acest Vladut a cerut sa i se acorde protectie. Denunțător cu identitate protejată. Asa ca Vlad Cosma a primit o identitate moldoveneasca si s-a dus sa trimita plicul cu tabele de la Chisinau, astfel incat numele lui sa nu apara in dosar.

    Cand i se explica ce si cum trebuie sa faca pentru a intra in povestea creata ca acoperire, i-a inregistrat pe procurori, a compilat inregistrarile si le-a vandut ca operatiune de confectionare de probe. A fost executantul unei regii care a implicat initial santajarea DNA, apoi o uriasa desfasurare de forte realizata de televiziunile celor doi infractori, A3 si RTV la care s-a raliat armatele speriate ale PSD si ALDE.

    Se vede clar. Disperarea lui Dragnea cand vede ca se apropi funia de par nu mai are rabdare. Vrea inlaturarea lui Kovesi si dizolvarea DNA.
  • -5 (7 voturi)    
    un mare FAS (Miercuri, 14 februarie 2018, 13:28)

    danete [utilizator]

    procurori de provincie!!!??? ha, ha, cata nerusinare! dar care fac dosare cu prim ministri, cu tony blair, etc UNITATEA DE ELITA A DNA.
  • +3 (5 voturi)    
    Ce cred ca se urmareste (Miercuri, 14 februarie 2018, 14:12)

    UpNext [utilizator]

    si, deloc surprinzator, se si intampla este decredibilizarea totala, prin actiuni corelate pe canalele media, nu numai a DNAului, ci a intregii categorii socio-profesionale a lucratorilor din sfera legal/juridic/judiciar. Parlamentul (legslativul) este o adunatura de prosti si corupti, procurorii, judecatorii si politistii sunt natangi si corupti, SRI/SIE sunt niste prosti perfecti si, evident, solid corupti etc. A mai ramas armata de compromis...

    Efecte? Un excelent haos binevenit unor vecini care ne "iubesc" ...pana la moarte
  • +3 (3 voturi)    
    dna vs acuzatii (Miercuri, 14 februarie 2018, 14:55)

    manon [utilizator]

    Cum nu au reusit sa desfiinteze prin lege dna le-a ramas doar sa fabrice acuzatii. Si s-au inscris toti ghiertoii smanglitori in hora asta. S=au transformat in aruncatori de kkt in dna, ca atat le-a mai ramas, solutia ultima de avarie, sa discrediteze dna prin tot felul de acuze mincinoase sa isi acopere propriul rahat. ma intreb cat va mai rabda pamantul asta si poporul asta pe care l-ati furat pana la utima picatura.
  • 0 (0 voturi)    
    clanul cosma (Joi, 15 februarie 2018, 12:39)

    pb80tm [utilizator]

    ca sa castige bunavointa procurorilor, au turnat la greu alti corupti. acum au vazut ca pot scapa cu varianta dragnea au intors armele. e cunoscut in randul infractorilor sa toarne pe altii ca sa ia ei zile mai putine. prea se da importanta infractorilor cosma. ei sunt niste ordinari. mecanismul asta era si pe vremea lu ceausescu. uitativa la seriile cu BD si veti vedea acelasi model. numai ca pe vremea aia nu aveau tupeu infractorii sa se incoarde la procuratura ca azi.