Gazeta de Sud: Ziarist bruscat la evenimentul cu Liviu Dragnea din Dolj

de C.I.     HotNews.ro
Joi, 23 mai 2019, 10:00 Economie | Media & Publicitate


Ziarist bruscat
Foto: Captura Gds.ro
Gazeta de Sud reclamă faptul că un ziarist al publicației a fost agresat, miercuri, fizic și verbal de două persoane care îl așteptau pe Liviu Dragnea să participe la "așa-zisa inaugurare" a unui drum expres. Incidentul s-a soldat cu îmbrânceli. GdS scrie că ziaristul Bogdan Grosereanu a fost bruscat în timp ce filma la fața locului.

Gazeta de Sud:
  • "Asa cum se intampla in mai toate locurile pe unde se plimba prin tara, Liviu Dragnea a fost huiduit de un grup de cateva persoane, iar jurnalistii prezenti la fata locului, printre care si Bogdan Grosereanu, au filmat ceea ce se intampla. Nemultumiti si infierbantati doi indivizi din cohorta lui Liviu Dragnea l-au bruscat pe jurnalistul GdS in timp ce-si facea meseria, iar unul dintre ei l-a lovit cu cotul in stomac si i-a spus marlaneste “Mars de aici!”.

Relatarea Gazetei de Sud și filmarea momentului - aici


Citeste mai multe despre   
















2919 vizualizari

  • -2 (12 voturi)    
    cetateni Bucurestiului (Joi, 23 mai 2019, 10:04)

    vodatepes [utilizator]

    Cetateni Bucurestiului sunt agresati verbal cat si fonic de 2 ani de grupuri de protestatari care nu au fost la vot si faca galagie.
    • -4 (8 voturi)    
      Sa nu exageram. Protestele sunt legale. (Joi, 23 mai 2019, 10:25)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      Dar sunt de acord ca nu reprezinta toata tara.
  • -7 (15 voturi)    
    Si USRistii care bat oamenii care se duc la miting (Joi, 23 mai 2019, 10:14)

    Miky60 [utilizator]

    Cu ei ce se intampla? Sunt multe exemple de mitinguri PSD (Iasi, Galati, etc) in care USR-isti vin si arunca cu borduri, pietre, dau cu picioarele in oameni sau in autocarele cu oameni simpli, prosti, cum o fi dar care vin la un miting.
    Cu acesti USRisti violenti ce se intampla?
    • -2 (8 voturi)    
      PSD-istii nu sunt in stare sa filmeze ceva? (Joi, 23 mai 2019, 10:25)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Am o pofta de vizionat agersiunile stangii progresiste, sa mor nu alta.
      • -2 (6 voturi)    
        Sunt filmari cu bataile date de USRisti (Joi, 23 mai 2019, 11:08)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Daca tu te faci ca nu le vezi sau efectiv refuzi sa le vezi, e problema ta. Cauta simplu pe net si o sa le vezi...
        • -4 (6 voturi)    
          De luna asta nu gasesc nimic. (Joi, 23 mai 2019, 11:16)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          Sunt ceva de la protestele anilor trecuti, dar nu de alea am pofta. Vreau sange proaspat.
          • -2 (2 voturi)    
            Normal, o sa cauti alte scuze, nu? (Joi, 23 mai 2019, 11:41)

            Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            Ca atat te duce mintea. Asta normal, daca hotnews oricum imi va cenzura linkul ca de obicei cand interzic orice alta opinie.
            https://www.antena3.ro/actualitate/rezist-si-batausii-folositi-ca-argument-electoral-cine-sunt-spargatorii-de-mitinguri-520598.html
            • -1 (1 vot)    
              Sper ca nu imi vii cu ironii. (Joi, 23 mai 2019, 13:14)

              Lok [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

              Ce parte din vreau sa vad sange nu intelegi. Vreau sa vad ca ii batut orice de USR!!!
        • +5 (7 voturi)    
          Trimite-ne si noua .. (Joi, 23 mai 2019, 11:19)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          . acele link-uri cu filmarile respective. Cu siguranta, in ele apar si cei 4 asasini angajati sa-l omoare pe dracnea, asa ca poti face un deunt la polite, De cand asteapta Carmen Dan sa-i aresteze pe violentii USL-isti.
        • 0 (6 voturi)    
          Asta iti poate sustine cauza. (Joi, 23 mai 2019, 11:23)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          Da si tu un link, nu fi rau.
    • +3 (9 voturi)    
      Asa e (Joi, 23 mai 2019, 10:28)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Ai fost tu acolo si ai vazut ? Despre gazarea CRIMINALA in masa ordonata de borfasii care te platesc pe tune ca sa postezi idiotenii, nu zici nimic?

      #EU votez.pt k RO care sa nu mai fie condusa de hoti
      #EU votez pt k Ro sa nu fie scoasa din UE de infractorii psd+alde+udmr
      • -1 (7 voturi)    
        La cat te duce mintea, tu nu votezi... (Joi, 23 mai 2019, 10:55)

        salvatore [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        ... tu Partikipi.
        • +2 (2 voturi)    
          Daca spui tu... (Joi, 23 mai 2019, 11:56)

          Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui salvatore

          Decât platit de hoti ca tine (sau progenitura de securist), mai bine votez si eu cum ma duce minte. Stu ca asta iti da fiori si iti creste tensiunea, ceea ce pt un borfas ca tine e greu de explicat,
      • +1 (1 vot)    
        Nu te mai pune cu ei! (Joi, 23 mai 2019, 12:09)

        2016 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        Nu vezi ca-ti consuma timpul degeaba! Taie frunza la caini si nu produc decat gaze si fac umbra degeaba pe unde trec.
  • -3 (7 voturi)    
    Grosereanu (Joi, 23 mai 2019, 10:53)

    salvatore [utilizator]

    ... este un basist cu state vechi, transformat in iohanist-userist, si care lucreaza la un ziar care e in acelasi trust de presa cu voi, cu b1tv etc. Mai mult ca sigur ca a fost acolo ca provocator, asa cum se duc toti useristii devotati dupa pesedisti si dupa aldisti prin toata tara.