Dan Puric, derapaj verbal în noaptea de Înviere: Cum a fost la Colectiv. Haimanalele alea abia se pregăteau cu "Jos Biserica!", "Jos Patriarhul!"

de C.P.     HotNews.ro
Duminică, 19 aprilie 2020, 12:27 Economie | Media & Publicitate


Dan Puric la Realitatea PLUS
Foto: Realitatea TV
Actorul și regizorul Dan Puric s-a dezlănțuit, folosind un limbaj scandalos, sămbătă seara, la Realitatea PLUS, împotriva oamenilor de pe Facebook, împotriva Bruxelles-ului și împotriva celor care au protestat după Colectiv. Grav este că moderatorul emisiunii nu i-a atras atenția pentru derapajele verbale. Dimpotrivă, i-a ținut isonul. Despre cei de pe Facebook, Dan Puric a spus că "sunt noii năvălitori asupra poporului român", iar despre Colectiv a spus că "haimanalele alea" voiau să dea jos Biserica. Vezi în text dialogul cu moderatorul.

Moderator: Am observat o împărțire între două tabere, când apare un subiect oamenii se împart.

Dan Puric: Dracul îi împarte.

Moderatorul: Cred.

Dan Puric:
Dracul este cu împărțirea.

Moderator: S-a întâmplat ceva. A venit o decizie că putem să mergem să luăm lumină din partea polițiștilor. S-au împărțit oamenii și unii au spus "Domne, nu e bine biserica". Alții spun "lăsați biserica să facă ce trebuie". Acum, românul este prins între o mulțime de bolovani care se ciocnesc și ies scântei și el nu mai știe ce să înțeleagă. Partea care spune că nu e bine să te duci la biserică pentru că o să mori? Sau partea care spune "Lăsați-mă să simt"?

Dan Puric: Partea aia este creierașul (?) de Facebook...

Moderator: Vitejii de Facebook...

Dan Puric:
Da, da, vitejii de Facebook. Ăștia sunt noii năvălitori asupra poporului român. Lasă, sunt muște care trec.
Cu taberele astea... Pe ăștia îi suflă istoria. Nu l-au văzut încă pe Dracu'. Când o să-l vadă, să vezi că termină cu tabăra. Ăia trebuie să-l vadă pe Dracu' ca să se ducă la Dumnezeu.

(Apoi povestește despre un preot care i-a dat o carte).

Luăm istoria de acum și facem așa, a doua zi după Rusalii, noaptea, 1951, arestați în Banat și duși în Bărăgan. Că acum toți suntem arestați și deportați în propria noastră țară, că așa vrea Bruxelles-ul și așa vor tovarășii de dincolo.

Ne-a băgat botniță. Este pentru prima oară când sfinții emană microbi. Eu știam că parlamentarii sunt vectori de infecție.

Moderatorul:
Este vorba și despre aglomerarea de persoane.

Dan Puric: Bogdane, eu știu asta. Eu am mai zis: Biserica a reacționat foarte bine, foarte înțelept. Că lipseau două babe la altar și începea: A început Covidu' în România. Cum a făcut la Colectiv. Haimanalele alea abia se pregăteau cu "Jos Biserica!", "Jos Patriarhul!". Dacă ei sunt hrăniți...

Înregistrarea emisiunii poate fi urmărită aici, iar dialogul de mai sus începând cu minutul 10.00.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















48857 vizualizari

  • +82 (116 voturi)    
    Dughin Vorbeste prin Dan Puric (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:32)

    un domn [utilizator]

    Se Stie
    • +52 (78 voturi)    
      Dan Puric si Ion Tiriac sunt somitatile PSD (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:50)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Tiriac, Puric si altii sunt 'intelectualii ' PSD
    • +59 (85 voturi)    
      Un (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:20)

      Radub1000 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ciumat pesedist fara nicio rusine. Este de teapa lui Badea si Gadea, un latrinar de cea mai joasa speta!
    • +64 (82 voturi)    
      credeam ca stie toata lumea (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:22)

      tusnami [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ca Puric este agent rus si ca tot ce spune el impreuna cu "platforma" sputnik sunt fie minciuni stupide fie fake news de cele mai rele intentii.
    • +55 (75 voturi)    
      Nu inteleg ce fac Serviciile cu cazul asta (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:26)

      CucuGol [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ca l-au documentat si paradocumentat ca ia bani de la rusi.

      Spion nu e, ca e prea prost. E doar trompeta la comanda.

      Ar trebui dat ordin in CSAT ca aia cercetati de spionaj si tradare de tara ar trebui interzisi pe sticla sau in presa.
      • +25 (45 voturi)    
        Ce fac serviciile noastre secrete? (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:26)

        Adi_rus [utilizator] i-a raspuns lui CucuGol

        As zice ca serviciile noastre secrete, la fel ca politicienii nostri si la fel ca cei mai multi inalti prelati ai BOR sunt pusi doar pe capatuiala proprie. De aia nu vedem actiune, reactie, nimic.
        Lacomia a corodat toate domeniile acestei tari. Sa vorbim despre mediul universitar? Despre sistemul medical? Oriunde ne uitam vedem aceeasi plaga.
        Puric asta ar fi atat de usor de redus la tacere daca am avea servicii de informatii cu adevarat inteligente si eficiente. Nu trebuie cenzura, arestari, acuzatii, etc. Ii gasim ceva. Sigur i se poate gasi ceva. Oricui i se poate gasi ceva. Si asa ii inchidem gura. Pe principiul: "Daca mai iesi la TV si in public cu propaganda ruseasca, facem cunoscut publicului secretele tale murdare". Si gata. End of story!
        • +2 (6 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Luni, 20 aprilie 2020, 12:54)

          [anonim] i-a raspuns lui Adi_rus

      • +44 (56 voturi)    
        derapaj verbal? (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:39)

        independentu [utilizator] i-a raspuns lui CucuGol

        Dan Puric este ceea ce serviciile secrete numesc "idiot util".
        Iar derapajul lui nu e verbal, e mintal.
    • +22 (36 voturi)    
      Vocea Rusiei (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:57)

      AxonImpulse [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Hmmm....comportament de bolsevic, limbaj de bolsevic, ceva ma face sa cred ca avem de-a face cu un bolsevic.

      Un bolsevic invitat destul de des sputnik.
      • +21 (29 voturi)    
        Este Icoana Sputnik (Duminică, 19 aprilie 2020, 16:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui AxonImpulse

        #nuOriceIcoana
    • +12 (16 voturi)    
      CNA (Duminică, 19 aprilie 2020, 17:17)

      adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Se poate face reclamatie la CNA:

      http://213.177.18.54:8080/cna/frontend/web/index.php?r=rup%2Fpetitie%2Fcreatertv
  • -67 (91 voturi)    
    BĂh (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:32)

    Georgiana1995 [utilizator]

    Omu' vorbeşte de trolii de pe facebook,ăia anti-vaxxerii,ăia care la momentul "Colectiv" scriau pe net tot felu de tâmpenii,nu se referă la oamenii care AU FOST la Colectiv !
    • +32 (44 voturi)    
      E vorba despre refuzul de a face o slujba (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:53)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui Georgiana1995

      Acolo în fața clubului Colectiv.
      Nu ajuta cu nimic victimele, dar oferea closure părinților și apropiaților.
      • +14 (22 voturi)    
        Daniel nu este Roakar (Duminică, 19 aprilie 2020, 16:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

        Este Drakar
    • 0 (4 voturi)    
      Le-ai dat-o sub centura (Luni, 20 aprilie 2020, 1:33)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui Georgiana1995

      Trolii aia despre care vorbesti sunt tot timpul atat pe facebook, cat si aici ca postaci. Ti-au dat minusuri, ii vezi ca astia sunt majoritari?
  • +69 (103 voturi)    
    Dan Puric (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:34)

    vonamor [utilizator]

    Nu ca ai fost cineva vreodata,dar penibil ai mai ajuns mai Puric(e)!
  • +34 (60 voturi)    
    of! (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:36)

    ggogu [utilizator]

    i am mai spus o unui fotbalist(sau ceva p acolo...). imi parau sa i o spun si lui, dar nu ma pot abtine:
    ba, asti prost?!
    • +29 (45 voturi)    
      Prost (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:07)

      john-doe [utilizator] i-a raspuns lui ggogu

      Nu e prost, e sluga lui putin
  • +45 (71 voturi)    
    Filozof (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:39)

    Parmenion [utilizator]

    .....trebuie să și gândești înainte să vorbești. Domnul Puric desi este un om educat atat formal cat si civic până acum la fiecare iesire publică imi lasa impresia de haos în gândire . Derapaj urat care trebuie sancționat, iar domnia sa sa isi ceara scuze, daca dorește să își repare putin imaginea.
  • +28 (54 voturi)    
    Hmmm (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:39)

    marcelp55 [utilizator]

    Toți informatorii securității, au dreptul de a comenta orice?
  • +35 (77 voturi)    
    Hm, (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:42)

    feroviarul123 [utilizator]

    cine e dan puric asta? Habar nu are ca diavolul nu exista in realitate in biblie este doar o invenție popeasca. Creștinismul este de fapt o secta mozaica (ca de fapt Jesus a fost evreu si se ducea la templu) și ei nu au iad, diavol si alte chestii de astea sa-ti fie frica. ca de fapt poparii deiaia l-au inventat pe diavol :sa aiba lumea de sa le fie frica si sa le dea bani să-și cumpere mercedes-uri SLK
    • -14 (28 voturi)    
      The greatest trick the devil ever pulled ... (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:49)

      Mihail. [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      ...was to convince the world he didn't exist.
    • -11 (43 voturi)    
      Hristos a inviat !!!! (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:36)

      cristi8691 [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Excluzand faptul ca ai putea fi postac neomarxist ar trebui sa sti , banuind ca esti tanar , ca ai putut face cariera intr-o anumita epoca , Si cu acesti naivi , asemenea tie , s-a construit comunismul , Cu acesti naivi , supranumiti umanisti si progresisti , a functionat propaganda muscalesca in Occident ....fara a mai mentiona pe cei aflati pe statul de plata al Moscovei . Repet , sper ca esti tanar si viata iti va disipa ceata , atent intretinuta , de elitele ascunde in spatele mediei aservite .Toate cele bune si ...Hristos a inviat !!!!
      • -3 (23 voturi)    
        Adevarat a inviat! (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:13)

        Iorgovan [utilizator] i-a raspuns lui cristi8691

        Am vizionat pe youtube un filmulet despre Richard Wurmbrand. Unul dintre care au postat comnetarii la materialul in cauza, a scris ca "Iisus a fost un cretin si un fascist". Oricine poate scrie orice pe internet. Totusi, ce ar trebui sa faca un om inteligent: sa-l creada pe cel mai sus-amintit sau, de exemplu, pe Steinhardt?
      • +16 (32 voturi)    
        pentru ignoranti. (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:37)

        feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui cristi8691

        Ok, poate ca ma înșel și am sărit vreun rand în cele 3 ocazii când am citit biblia din scoarță în scoarță. 1. Nu aveți cum sa ma contraziceți referitor la Jesus și faptul ca era evreu și ca se ducea la templu sau ca religia mozaica nu are iad și respectiv diavol.
        2. poate puteți sa citați din Vechiul Testament unde apare iadul sau diavolul.
        3. De fapt eu in 89 am fost unul dintre cei care au fost în strada împotriva cizmarului. Si imi aduc aminte ca existau biserici si seminare si ca toti poparii erau securiști. inclusiv preasmecheritul Dani gura de aur . Chestia cu biserica care a suferit de pe urma comunismului este o mare minciuna, sau poate nu știți ca nenea cizmarul a luat bisericile catolicilor si le-a dat la smecherasii vostrii ortodocsi. Dar ca sa stii astea trebuie sa fii fost acolo. Jesus nu a existat niciodată și nici nu a înviat.
        • -10 (20 voturi)    
          Minti (Duminică, 19 aprilie 2020, 17:22)

          Taica [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

          Tu nu ai fos in strada, se vede de la posta.
          • +6 (12 voturi)    
            De la o poștă? (Duminică, 19 aprilie 2020, 19:34)

            niciolae [utilizator] i-a raspuns lui Taica

            @Taica
            Tu "ai fos" eroina?
            Câți activi au fost?
        • +1 (1 vot)    
          mda (Luni, 20 aprilie 2020, 8:34)

          seb_h [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

          Satan apare in Cartea lui Iov din VT.
        • 0 (2 voturi)    
          Comentariu sters de utilizator (Luni, 20 aprilie 2020, 13:31)

          [anonim] i-a raspuns lui feroviarul123

  • +50 (76 voturi)    
    gandire de tip Becali (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:44)

    marcus61 [utilizator]

    A demonstrat inca odata ce a zis si domnul Plesu.
    • -19 (35 voturi)    
      Apropo de Plesu (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:42)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui marcus61

      Distinsul intelectual mai facea si alte constatari, spre exemplu cea referitoare la atacurile furibunde asupra credintei si a Bisericii in general: "E uşor de constatat, că, fie din nevoia de rating, fie din înclinaţia la modă a secularizării, a înfierării cochete a Bisericii şi a credinţei în genere, ziarele jubilează ori de cîte ori dau peste o grasă sămînţă de scandal: o pun în lumină ricanînd, o grădinăresc tandru, o ajută să se răspîndească, toxic, pe ogorul opiniei publice..."Q.E.D.

      Citeste mai mult: adev.ro/pbfrir
      • +4 (6 voturi)    
        Si BOR ofera din plin seminte de scandal! (Luni, 20 aprilie 2020, 8:47)

        Alui [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

        Nu ateistii se scandalizeaza de actiunile BOR, ci adevaratii crestini (cei care urmeaza invataturile lui Isus). Isus s-a oferit pe sine ca un miel de sacrificiu, pentru oameni! BOR a facut ceva total anti-cristic, au trimis oameni (politisti) ca sa moara “pentru Cristos)! Daca au facut asta cu buna stiinta, stiind ca macar un politist o sa moara infectat cu Covid, singura concluzie care se poate trage e ca BOR e o entitate demonica, dominata de diavol! Ganditi-va la tot ce se intampla in BOR! Preotii trebuie sa ofere mita ca sa ajunga preoti! Trebuie sa ofere mita ca sa obtina a biserica buna! Trebuie sa plateasca regulat o anumita suma ca sa-si pastreze biserica! Toate serviciile BOR sunt contra cost, desi primesc finantare de la stat! Nu iarta de plata pe nimeni! BOR are afaceri! Preotii cauta luxul! Marii ierarhi, mint si inseala ca sa obtina bani de la stat (vezi cazul via cu episcopul Tomisului)! Pe orice parte ai intoarce BOR, e clar ca lumina zilei ca n-are nimic de a face cu invataturile lui Isus!
  • +30 (48 voturi)    
    nestimabile dan "pulic" (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:47)

    DiDiRo [utilizator]

    nu dracu ii imparte pe oameni, ci libertatea pe care le-a dat-o Dumnezeu ca dar la nastere. Fa un exercitiu de imaginatie (ca vad ca stai bine la acest capitol) si imagineaza-ti cum ar arata lumea cu 8 miliarde de-al de dan "pulic", asa cum ni te dezvalui singur. Este ca ar fi monstruoasa? Hai pa ca mi se pare ca erai sub influenta unor lichide ori prafuri la aparitia in cauza.
  • +30 (44 voturi)    
    Dilema (Duminică, 19 aprilie 2020, 12:58)

    Werwolf1 [utilizator]

    Eu nu inteleg cum un om care se pretinde educat nu poate sa accepte ca Dumnezeu poate exista fara biserica si se inchina unei Biserici fara Dumnezeu. Asa o fi invatat de la Dughin?
  • +39 (51 voturi)    
    Desi e zi de Pasti, nulitatea asta staifuita de (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:03)

    Susufler0 [utilizator]

    purice merita un raspuns pe masura zicerilor ei !

    Si-a adus aminte de insecta asta insignifianta un oarecare Bogdan, realizator tv (care cred ca aduce bani de acasa ca sa il lase Guse sa se vada pe post), pt ca lumea il uitase pe dacopatul asta ciupitor de bistari si de glorie efemera, Dan Puric pe numele sau de buletin.

    Ce putea sa mai spuna insul asta care a spus tot ce putea si tot ce stia inca de acum multi ani, cand a pacalit pt prima data o televiziune si si-a facut loc pe ecranul televizoarelor ?

    Puric, acest fuego al onaniei verbale fara cap si fara coada, consumat pana dincolo de linia rosie de avarie chiar si pt dacopatii culteti care lesina de placere cand ii aud facaturile, puricele asta nascut direct ca o butaforie a lui Vadim in momentele sale lipsite de rudotel, atat de disperat a ajuns incat pt un strop de atentie maculeaza amintirea unor morti nevinovati

    Ia sa vedem CNA o sa-l amendeze pe esuatul ala de la Trinitas TV in asa fel incat sa se sature sa mai vrea la tv, sa se sature sa mai accepte mizerii spuse de asa zisi, initiati, iluminati de doi bani carora, de cand cu Covid-ul a inceput sa le ghiortaie matele de foame ?

    PS. Altfel ce pretentii sa avem de la un post tv esuat precum Realitatea Plus si de la un esuat ca Gusa ? :((
  • +35 (49 voturi)    
    si care-i stirea? (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:03)

    fl0rin [utilizator]

    Ceva nou in faptul ca dl. Puric este un scelerat care pe unde apare nu face decat sa vomite deliruri mistice?
  • +31 (41 voturi)    
    Legendarizare arbitrara! (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:19)

    DanNicolaeValeni [utilizator]

    „La cât e de inteligent și de angajat spiritual, aș fi așteptat să-l văd mai smerit, mai aproape de discursul unui mărturisitor decât de acela al unui gânditor amator. Dar mai e ceva: domnul Puric a adoptat o strategie pedagogică riscantă. Când vrei să educi pe cineva, nu începi prin a-l flata. Dacă vrei ca cineva să învețe ceva, nu-i spui mereu că n-are nimic de învățat. Or, domnul Puric încurajează un soi de legendarizare arbitrară a națiunii, din care rezultă că ea frizează desăvârșirea. Atunci la ce bun s-o mai dăscălești? Suntem unici, persecutați de tot mapamondul, singurii creștini adevărați, speranța lumii, gloria speciei! Asta e gândire de tip Becali. Domnul Puric n-ar trebui să facă posibile asemenea analogii.”
    —Andrei Pleșu
  • -33 (49 voturi)    
    De ne crezut.... (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:21)

    Radu I [utilizator]

    cati indivizi cu mintea blocata in trecut pot comenta pe acest sit. Nu sunt admiratorul lui D.Puric, dar omul nu face altceva decat sa-si expuna parerea legat de o problema. Asta-i parerea lui, asa trebuie sa fie in democratie, daca incalca legile actuale, sa se faca plangere la organelle in drept sa fie tras la raspundere. Cine vrea sa-l combata sa vina cu argumente plauzibile. Ce trebuie sa facem acum, sa ne intoarcem cu 30 de ani in urma si sa gandim toti la fel ?
    • +18 (32 voturi)    
      Părerea lui : (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:18)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Radu I

      “ Cum a făcut la Colectiv. Haimanalele alea abia se pregăteau cu "Jos Biserica!", "Jos Patriarhul!"”

      Cine sunt haimanalele după părerea lui?
      • -14 (26 voturi)    
        Daca citesti, intelegi: (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:10)

        Altiro [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        "Da, da, vitejii de pe Facebook. Ăștia sunt noii năvălitori asupra poporului român. Lasă, sunt muște care trec." Viteji pe care-i intalnesti in toate comentariile la articole avand ca subiect Biserica si credinta romanilor.
    • +17 (31 voturi)    
      Părere (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:43)

      krysme [utilizator] i-a raspuns lui Radu I

      Daca ai o părere nu înseamnă că toată lumea trebuie să ți-o respecte. Singurul drept e sa poți să ti-o exprimi și cam atât. Mr Puric și-a exprimat liber părerea (deși pare a vorbi ca și cum părerea lui e adevarul suprem) restul lumii are dreptul sa ii spună că e prost (tot ca o părere desigur ��).
  • +24 (38 voturi)    
    ignorat (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:23)

    ananstef [utilizator]

    toate site-urile, toata presa distribuie tampenia asta, ar trebui ignorat, nu promovat. valurile il ajuta si ii fac notorietate, se vor trezi alti deontologi sa il invite ca sa isi faca lor notorietate, cercul se inchide. daca ar fi ignorat, dispare din atentia publica. ideea este ca presa sa promoveze si sa distribuie lucruri utile, interesante, care sa ajute publicul.
  • +19 (37 voturi)    
    Un bufon . (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:24)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    Specimenul a spus in cuvinte ce gandesc fostii oficiali de la momentul evenimentelor tragice de la Colectiv.
    Unii sunt tot in posturi, deci si actuala guvernare....
  • +22 (38 voturi)    
    Cum putem determina sanctionarea financiara a (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:25)

    deval [utilizator]

    celor doi si a tembeliziunii care a permis asta ??!!
    Stie cineva ??!! Sa-i arda la mate macar !! Eu o sa reclam la CNA ! Si pentru ca , cu alte ocazii si CNA si-a batut joc de mine la reclamatia pusa pe site-ul lor (raspunzandu-mi la altceva decat ce am reclamat ) , o sa o fac cu o scrisoare recomandata !!
  • +12 (26 voturi)    
    E dus (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:46)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    și totuși umblă liber, ba mai sunt și săriți de pe fix care cască gura la el. Pentru jegu Realitaeta PLUS (cea cu personalul in somaj tehnic care lucreaza benevol - alo DNA, ce faci?) e numai bun un asemenea mascarici.
  • +19 (37 voturi)    
    Propaganda ruseasca e disperata.... (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:47)

    D.Gabriel [utilizator]

    ....pretul petrolului a scazut dramatic pentru ca oamenii stau in casa. Rubla se prabuseste, vistieria se goleste si rusii arunca in lupta toate leprele si ciurucurile pe care le-au mai gasit!
    • +14 (24 voturi)    
      Leprele si Puricii (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui D.Gabriel

      Era mai Corect Spus
  • +9 (31 voturi)    
    Dan Puric - in cadere libera (Duminică, 19 aprilie 2020, 13:54)

    Mihai Fildan [anonim]

    Pacat ca un intelectual de talia lui Dan Puric a ajuns in situatia asta. Nu pare sa inteleaga ce s-a intamplat cu adevarat la Colectiv, iar limbajul folosit il descalifica. De la Realitatea plus nu poti avea pretentii, dar de la un intelectual, da. In ultimul timp s-a facut remarcat mai mult cu iesiri de genul asta, decat cu chestii inteligente, ceea ce in curand il va face neinteresant, plictisitor si de neurmarit.
    • +9 (17 voturi)    
      Asta intelectual? (Duminică, 19 aprilie 2020, 20:33)

      dezamagitul [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Fildan

      Poate intelectual la coada vacii sau la ranitul porcilor.Lasa-ti ca singur se da de gol. Gura pacatosului adevar graieste.Prima impresie pe care mi-a facut-o cand l-am cunoscut era ca e ceva de capul lui , dar acum confirma ca este un circar mediocru .Cred ca este un crestin fanatic si primitiv.
      Nivelul lui de om nu este cu nimic mai presus de puric. Doamne iarta-l ca prostia imbraca mai multe forme.
  • +19 (33 voturi)    
    Purice (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:06)

    john-doe [utilizator]

    Dupa cum sugereaza numele, paduchele nu are nimic in comun cu aprodul lui Stefan, el e la ordinele lui putin, daca ala zice: purice fa aia, el aia face!
  • -18 (36 voturi)    
    Hmmm (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:11)

    Sah [utilizator]

    Titlul da directia...manipulare tipica.
    Nu este dat ce a spus Puric, sunt pasaje desprinse, etc
    Gen:(Apoi povestește despre un preot care i-a dat o carte) dupa care se mai dau cateva propozitii care sigur au legatura cu ce a spus aici, dar nestiind ce a spus pare ciudat.
    Numa mira...talibanii anti-biserica asa fac.
    PS. Nimeni de aici nu se mira ca amenzile au fost marite prin ordonanta de 4 ori la veniturti asa de mici, ca vela vine si spune una apoi alta, ca apare in monitorul ceva si a doua zi se anuleaza prin ordonanta, etc.
    Nu se mira ca aici nu au voie.
  • +21 (37 voturi)    
    puric ? mai degraba paduche........ (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:33)

    cpan [utilizator]

    rusinica realitatea .
    care realitate ? in fapt latrina lui Gusa
  • +19 (37 voturi)    
    Talibanizat (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:36)

    ABC1001 [utilizator]

    Dacă n-ar fi complet nebun de mulți ani, aș zice că Dan Puric e un talibanizat. La fel Ca Realitatea Plus, de altfel. De fapt, între cele două distanța nici măcar nu-i atât de mare.
  • +24 (42 voturi)    
    un caracter urat (Duminică, 19 aprilie 2020, 14:42)

    Wheelwright [utilizator]

    El tot timpul se autointituleaza un om foarte credincios, un crestin, care in esenta trebuie sa fie iubitor, dar gura lui revarsa multa ura ce se afla in el.
    Un actor mediu, care nu inteleg de ce e atat de bagat in seama.
    • +13 (25 voturi)    
      De Ev Mediu (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Wheelwright

      Potemkin si Ecaterina s ar fi incalzit privind la acest bidiviu
    • -2 (10 voturi)    
      asta nu e doar problema lui (Duminică, 19 aprilie 2020, 19:37)

      mbembe [utilizator] i-a raspuns lui Wheelwright

      toata lumea se considera mai ceva, mai careva .... dar in realitate majoritatea sunt nulitati! unii vad americani, altii vad rusi, unii se dau crestini, altii urasc biserica dar toti considera ca au dreptate! acest domn considera ca e crestin si ca e destept, la fel multi in comentarii au pretins ca sunt mai destepti decat acest Puric... dar citind postarile toxice vezi doar un singur lucru- doar se dau destepti!
      • +1 (5 voturi)    
        apreciez comentariu, cu o remarca: (Duminică, 19 aprilie 2020, 21:18)

        richter [utilizator] i-a raspuns lui mbembe

        Eu nu consider pe nimeni o nulitate (cred ca nici dvs. nu ati intentionat sa spuneti ca cineva este "nul" in sens absolut) ce-i drept, unii fac mai mult rau fiiind decat daca n-ar fi, dar nu e treaba mea cine exista- DAR,
        1>Uniii sunt credinciosi fara sa fie foarte comvinsi de ce cred si nici nu stiu bine ce cred
        2>Altii se declara atei, fara sa fie prea comvinsi si mai ales fara cunoasca multe argumente in aceasta directie
        3>Credinciosii crestini afirma ca Dumnezeu exista cu toate consecintele legate de acest fapt
        4> Cum, la o realitate atat de evidenta, unii cred una, altii alta, cine se inseala, si cu ce consecinte? E inspaimantator ca la atatea milenii de civilizatie (sa zicem) nu stim pe ce lume traim, la propriu, si mai ales de ce este in stare sa faca un individ din oricare categorie cand ajunge la putere intr-o societate si inceraca sa impuna (si uneori reuseste, avem exemple in istorie) prin orice mijloc ceea ce el "crede ca crede". Interesanta specie suntem !!!
        • +2 (8 voturi)    
          in sensul absolut nimeni nu este nul desigur (Duminică, 19 aprilie 2020, 22:29)

          mbembe [utilizator] i-a raspuns lui richter

          dar e suficient sa citesti comentariile la acest articol si vezi cat de toxica piate fi lumea (fara nume) mult mai nociva dacat COVIDul...
          sunt oamenii pe care poate ii intalnesc pe strada, poate ne cunoastem...
          dar cate laturi se pot varsa pe HN care sincer nu inteleg de ce are moderatori: selecteaza injuraturile? cineva injura sau ataca mai frumos decat altul caruia nu ii trece comentariul de moderator? cu atatea toxine ma intreb cand se va bloca si siteul HN ca e cam la limita... doar daca nu e cum a comentat cineva de Puric ca e “unul util”...
  • +19 (29 voturi)    
    Nationalist putinist (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:20)

    larnaka [utilizator]

    Ca mai toate lichelele care injura UE si denunta occidentalizarea Romaniei. EI vor sa ne traga spre modelul ortodox de tip asiatic trambitat de Dughin.
  • +18 (24 voturi)    
    Nici o legătura ! (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:45)

    Observatory [utilizator]

    Între credință din sufletul omului și mersul la biserica !
    Nu am bani pentru popii și biserici ,? dar cred in
    D-zeu .
    Iisus nu cred ca a îndemnat popimea sa se înzorzoneaze cu aur, lipsa de respect pentru cei săraci !
    Ce , nu poate citi din biblie fără aur ?
  • +16 (26 voturi)    
    Turnator din adolescenta. (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:47)

    Akito [utilizator]

    Turnator din adolescenta. Ii dorim sejur placut in Siberia, sa se pupe cu bolsevicii pe soriciul lor transpirat , fata lui de broasca testoasa. Broscuta are ceva placut.
  • -13 (25 voturi)    
    coșmar rusofon criminal, sectă demonică (Duminică, 19 aprilie 2020, 15:52)

    Setalcott [utilizator]

    Pana si ceasul care sta are din cand in cand dreptate. Daca nu mai mult, evenimentul arata ipocrizia presei care reactioneaza acum cu calificative, dar n-a reactionat in nici un fel la Andrei Caramitru.

    http://inliniedreapta.net/monitorul-neoficial/adrian-paphagi-daca-nu-se-dezice-total-de-andrei-caramitru-usr-se-inscrie-in-categoria-partidelor-extremiste/

    "Atticus told me to delete the adjectives and I’d have the facts.", zice Scout in "To kill a Mockingbird".
    Este un principiu de care presa se indeparteaza, si plateste pentru asta prin scaderea increderii de care se bucura. Sa afli ca Puric a zis cutare si sa tragi tu concluziile nu mai e suficient, trebuie sa stii ca ce a zis a fost un derapaj scandalos.
    Douglas Murray arata intr-un interviu recent ca presa se vede in rolul de rectificator moral al omenirii, dar lumii nu-i place sa i se tina predici.

    https://www.youtube.com/watch?v=rQgjp0ikgFg&t=19m30s
    • +13 (21 voturi)    
      :) (Duminică, 19 aprilie 2020, 16:26)

      gavrone [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      Denunti "extremistii" citand extremistii. Inliniedreapta este un site islamofob, homofob, crestinopat, promoveaza pseudostiinta (neaga caracterul antropogen al schimbarilor clinmatice) si teorii ale conspiratiei.

      Murray e din acelasi aluat al islamofobilor isterici denuntatori ai "invaziei".
      • +7 (15 voturi)    
        Un fel de ISIS (Duminică, 19 aprilie 2020, 16:36)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui gavrone

        Al Crestinatatii
      • +2 (4 voturi)    
        Hai cu mania proletara (Luni, 20 aprilie 2020, 0:39)

        Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui gavrone

        Se vede ca singurul raspuns al progresistilor la orice argument este ad hominem. Are o trecere la papagalii care ii urmaresc, ceva de speriat. In logica asta, cea mai buna strategie ar fi sa nu-mi mai citez sursele. In plus, lumea m-ar credita cu inteligenta lor.
        Se mai vede ca Hotnews permite orice insulta impotriva conservatorilor, dar nici o atingere in amorul propriu la adresa progresistilor. Apoi veniti sa ne convingeti ca nu e nici o discriminare.
        Ma bucur ca macar recunosti ca Caramitru e extremist.
        Va doresc tuturor succesul CNNului.
        • 0 (0 voturi)    
          cnn (Luni, 20 aprilie 2020, 19:26)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

          este infratita la propriu cu antena trei a varanului cel dragut, un mic soros roman.
  • +8 (22 voturi)    
    Un caz patologic (Duminică, 19 aprilie 2020, 16:24)

    Ceilalti [utilizator]

    pentru care trebuie să avem milă, fiindcă așa este creștinește.
    • +2 (6 voturi)    
      nu e nici un caz (Duminică, 19 aprilie 2020, 18:41)

      I [utilizator] i-a raspuns lui Ceilalti

      doar se da ca ar fi, el stie foarte bine ce face. Sunt cazuri reale da aia nu se baga in fata la tv. Isi vad de boala lor.
  • +12 (22 voturi)    
    descendentul lui Beligan (Duminică, 19 aprilie 2020, 16:37)

    mirceacr [utilizator]

    Puric este urmasul lui Beligan !

    Odata cu mostenirea talentului i-a mostenit si prostia politica !
    E dreptul fiecaruia sa creada in ce si in cine vrea. DAr s-o tina pentur el, nu s-o verse pe gura.
  • +12 (20 voturi)    
    nu inteleg de ce hotnews (Duminică, 19 aprilie 2020, 17:25)

    mmmircea [utilizator]

    il mai preia pe acest troll rusofon, dovedit ca agent de influenta sovietic.
  • -13 (21 voturi)    
    Parere (Duminică, 19 aprilie 2020, 17:31)

    Taica [utilizator]

    Cum apara cineva biserca, imediat o suma mare de postaci il injura si daca eu spun ceva impotriva lor nu sunt editat.
    De fapt nu o sa mai spun nimic, nu meritati sa pierd vremea ( ca mine gandesc multi ). Si e ultima oara cand ma mai informez de la dvs.
    Oricum o sa pierdeti aceasta lupta. Si dai si lupta, si dai si lupta.............
    • +6 (16 voturi)    
      Placutza Suedeza (Duminică, 19 aprilie 2020, 18:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Taica

      Sa Nu Uitzi Inainte De Rugaciune
    • +3 (13 voturi)    
      lupta (Duminică, 19 aprilie 2020, 20:03)

      Contrache [utilizator] i-a raspuns lui Taica

      este pierduta deja taica, sunteti tot mai rasfirati si insignifianti in societatea umana. Copiii vostri vor purta in suflet un sfert din credinta voastra, copiii lor un sfert din credinta data de parinti iar copiii copiilor lor...eh ..stii tu.
      Urmeaza societatea supertech mosule,tin-te bine. NU imi place nici mie, dar asta urmeaza si punct, In viitorul nu foarte indepartat mult imputinatii crestini probabil vor fi priviti ca niste persoane cu dizabilitati. Iadul oamenilor sufletisti.
      • -2 (10 voturi)    
        Esti amuzant (Duminică, 19 aprilie 2020, 21:13)

        Altiro [utilizator] i-a raspuns lui Contrache

        Sa stii ca insi mai de soi decat tine au facut profetii in privinta credintei. Filozoful si scriitorul Voltaire, de exemplu, a prevazut in sec XVIII disparitia credintei si a Bibliei in urmatorii o suta de ani. Dar, dupa nici 50 de ani, casa lui a devenit tiparnita de..Biblii. Ca sa nu se mai spuna ca Divinitatea n-are simtul umorului. Apropo de rasfirati: la recensamantul din 2011, 98% dintre romani s-au declarat ca apartinand unuia din cele 18 culte recunoscute si doar 2% fara niciun dumnezeu..Ce zici, cam rasfirati, n-asa?
        • -1 (9 voturi)    
          Patetic esti (Duminică, 19 aprilie 2020, 22:23)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

          Dupa Saptamana Patimilor
          • +1 (1 vot)    
            Patetic (Luni, 20 aprilie 2020, 23:10)

            niciolae [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            @un domn
            Poate ai vrut să zici "jalnic".
            Patetic înseamnă altceva:
            PATÉTIC, -Ă, patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emoționează, impresionează, înduioșează
  • +16 (22 voturi)    
    ??? (Duminică, 19 aprilie 2020, 17:59)

    Cetateanu [utilizator]

    1. Realitatea plus urmasa ilegala a Realitatii falimentare, nu este decat oficina lui Guse care nu este decat un simpatizant(ca sa folosesc un eufemism) al fostei securitati si o legatura directa cu FSB/KGBu lui Putin
    2. Ce e aia Moderator? N-are nume. CNAu ce asteapta (ma rog o intrebare degeaba).
    3. Puric un individ isteric condus de forte antidemocratice, care cand il vor in verva ii fura pastilele.
  • -5 (15 voturi)    
    Pai? (Duminică, 19 aprilie 2020, 19:35)

    Gigi Kent [utilizator]

    Pai cei care au folosit tragedia in scop politic nu sunt haimanale? Or fi niste ingerasi ...
  • +13 (19 voturi)    
    pastilatul (Duminică, 19 aprilie 2020, 19:51)

    Contrache [utilizator]

    asta din nou, a coborat o clipa de jilt sa ne faca morala. Pe dementul asta de ce nu il controleaza nimeni la cap. s-au adunat niste ani de cand ii bate lantul la creier. Vadim macar era haios si avea 10 clase peste inchipuitul asta, cabotin si intruchiparea scriitorului ratat.
  • +12 (18 voturi)    
    l-am vazut (Duminică, 19 aprilie 2020, 20:10)

    bimor [utilizator]

    era rosu la fata, probabil a dat cateva pahare pe gat inainte sa spuna prostiile astea.
  • +12 (18 voturi)    
    dan puric a ajuns mai mic decat un purice (Duminică, 19 aprilie 2020, 20:34)

    qwerasdf [utilizator]

    nu stiam ca e asemenea scarba

    ajung sa regret ca am mers sa vad piesele de teatru in care a jucat. Boicot slugoilor ciumei rosii!

    teatrul romanesc e plin si de scursuri rosii de genul lui, arsinel si care or mai fi...

    auzi, mizerabilul "haimanelele se pregateau sa dea jos biserica". Mars ma!
  • +7 (13 voturi)    
    Virusul ăsta (Duminică, 19 aprilie 2020, 21:04)

    Alex2009 [utilizator]

    e mai puţin dăunător decât virusul marxist.
    Faza foarte agresivă e asta, când adn-ul marxist îi comanda comunistului să apere credinţa ! De parcă Dumnezeu are nevoie de sceleraţi ca DanPuric...

    Şi când te gândeşti că la început, acum ani buni, DP părea să înţeleagă ceva din ortodoxie. La început era foarte moderat.
    Ce a urmat, însă, mă cam face să cred că el plănuia să ajungă la acest nivel de fanatism pentru a capta atenţie şi aderenţi.
    E tipic pentru Moscova genul acesta de pregătire a conservelor.
    Trebuie tratat cu maximă ironie, e cea mai bună soluţie. Tipul vorbeşte de "dracul" ca şi cum i-ar cunoaşte foarte bine indicaţiile, inclusiv deghizarea în bun creştin.
    • +4 (8 voturi)    
      Expert In pantomina (Duminică, 19 aprilie 2020, 21:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Alex2009

      Era atunci, expert in pantomima este Azi
  • 0 (8 voturi)    
    Ingrijorator (Duminică, 19 aprilie 2020, 22:30)

    girea [utilizator]

    Dan Puric are multi adepti si are priza la un anumit electorat.
  • +4 (8 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 19 aprilie 2020, 23:31)

    [anonim]

  • +4 (6 voturi)    
    compasiune (Luni, 20 aprilie 2020, 1:38)

    Dedalus [utilizator]

    E totusi un om bolnav.
  • +5 (7 voturi)    
    Greata !!! (Luni, 20 aprilie 2020, 7:13)

    persuasiv [utilizator]

    Una imensa.
  • +7 (9 voturi)    
    puric -idei periculoase (Luni, 20 aprilie 2020, 11:47)

    martinlutherking [utilizator]

    Domnul Puric a devenit un fundamentalist religios , (apropiat de ideologia legionara ) avRUSI SI DE avand legaturi puternice cu RUSII SI BISERICA ORTODOXA Este o marioneta gata oricand sa atace UE SI SUA ,sa indoctrineze religios poporul, prin latura nationalista si cuvinte mestesugite ! UN OM DEOSEBIT DE PERICULOS pt societatea noastra . Doamne apara-ne !
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 20 aprilie 2020, 21:21)

    [anonim]