Senatorul ​Daniel Zamfir își retrage proiectul de lege anti-cămătărie

de DP     HotNews.ro
Marţi, 10 septembrie 2019, 13:49 Economie | Finanţe & Bănci


Daniel Zamfir
Foto: Agerpres
​​Senatorul ALDE Daniel Zamfir, cunoscut ca promotorul unor proiecte controversate își retrage unul dintre proiectele depuse în iunie 2019, cel privind ”protecţia consumatorilor împotriva cametei şi a altor forme de abuz de putere economică”.


Reamintim că acest proiect reunește alte 3 proiecte mai vechi pe care Curtea Constituțională le invalidase. De asemenea, proiectul primise aviz negativ din partea Consiliului Economic și Social, dar nu este clar ce l-a determinat pe senator să decidă retragerea lui. Pentru moment, Daniel Zamfir nu a putut fi contactat.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.






2755 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Retragere (Marţi, 10 septembrie 2019, 13:53)

    Arkantas [utilizator]

    I-o fi venit mintea la cap....
    • +2 (2 voturi)    
      dupa ce Dragnea a intrat la puscarie., (Marţi, 10 septembrie 2019, 15:22)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Arkantas

      si-a dat si el seama ca devine penibil cu aceste proiecte de legi (ca eu cred ca adevaratul artizan al acestor proiecte a fost Dragnea si nu Zamfir)
  • +8 (8 voturi)    
    Să se retragă de tot! (Marţi, 10 septembrie 2019, 13:58)

    BEDE [utilizator]

    Prea vine numai cu chestii populiste la început, dar care mai apoi se transformă în așa fel încât devin legi care servesc în mod special anumite persoane. De pildă legea dării în plată e o tristețe că i-a servit mai mult pe unii care aveau mai multe case și doreau să scape de una deși ar fi avut posibilitatea să plătească ratele.
    • +9 (9 voturi)    
      Adica... (Marţi, 10 septembrie 2019, 14:52)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      ... frate-su. Care nu mai voia sa dea banii inapoi deloc.
  • +8 (8 voturi)    
    Asa? Retragi minunatele proiecte? (Marţi, 10 septembrie 2019, 14:01)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Daca nu primesti conducerea Senatului!
    Ti-a luat-o inainte Melescanu!
    Trădare !
  • +10 (10 voturi)    
    speram sa nu mai pupe parlament (Marţi, 10 septembrie 2019, 14:10)

    moka [utilizator]

    acest ......
    • +9 (9 voturi)    
      ... completez eu (Marţi, 10 septembrie 2019, 14:52)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Bou.