RCS&RDS lanseaza Digi Sport 3 si redenumeste Digi Sport si Digi Sport Plus

de V.O.     HotNews.ro
Miercuri, 8 iunie 2011, 11:01 Economie | Media & Publicitate


Digi Sport 3, al trelea canal de sport pe care il lanseaza compania RCS&RDS, va prelua o parte din transmisiunile live pentru care Digi Sport a cumparat drepturi, anunta, miercuri, RCS&RDS. UPDATE Initial, compania a anuntat ca noul canal va emite incepand sambata, dar a revenit asupra informatiei, precizand ca Digi Sport 3 va emite din cursul lunii iunie, fara a mentiona o data exacta, iar de sambata 11 iunie primele doua canale ale operatorului, Digi Sport si Digi Sport Plus, vor fi redenumite Digi Sport 1 si Digi Sport 2.


Potrivit informarii RCS&RDS, cel de-al treilea canal are drept scop sa permita telespectatorilor sa urmareasca in direct evenimente sportive programate la Digi Sport in aceleasi intervale orare.

Digi Sport, prin canalele sale, transmite, intre altele: Liga 1 Romania (un pachet cumparat in licitatia din aceasta primavara), Premier League, Primera Division, Ligue1, Seria A; Moto GP, Formula 1, GP 2, Campionatul Mondial de Raliuri, competitii de handbal, tenis, atletism, baschet etc.


Citeste mai multe despre   


















6837 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    Bravo Digi ! Noapte buna Dolce ! (Miercuri, 8 iunie 2011, 11:36)

    Andy Latimer [utilizator]

    Cea mai frumoasa veste pentru iubitorii de sport de cea mai inalta calitate !!! Si bravo lor, ca au scos Gsp tv, acea televiziune cu manele ,din trustul Jigodiei useliste voiculescu,printre care Radio Zu atinge zilnic noi culmi ale prostului gust si ale scabrosului ! Asta e portretul tipic al votantului usl : mananca pe paine mizeriile antenelor si asculta radio zu, plus activitatea non-stop a familiei becali pe postul "Gunoi Sportiv Permanent" !!!
  • -5 (5 voturi)    
    Naspa ca au scos gsp (Miercuri, 8 iunie 2011, 12:23)

    Axel [anonim]

    Acum o sa ma mut iar la alta companie pentru a putea viziona meciurile din liga 1
  • +2 (4 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 8 iunie 2011, 12:25)

    SKB [anonim]

    Cineva de la RDS stie ceva istorie, fac exact ce a facut candva BSKYB. Nu am apreciat intotdeauna miscarile RDS, dar le-am inteles si au fost logice.
  • +4 (4 voturi)    
    Digi Sport (Miercuri, 8 iunie 2011, 13:12)

    Paul [anonim]

    Excelenta miscare din partea RDS
  • +2 (2 voturi)    
    decodoare HD (Miercuri, 8 iunie 2011, 15:05)

    gabriel [anonim]

    Stie cineva cand se vor mai gasi decodoare HD la RCS&RDS?
    • 0 (0 voturi)    
      Nimeni (Miercuri, 8 iunie 2011, 21:38)

      redscorpion [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      Doar cu pile reusesti sa iti iei decodor digital. Cele HD erau mereu, insa cele digitale nu.
      • 0 (0 voturi)    
        HD (Vineri, 10 iunie 2011, 11:09)

        gabriel [anonim] i-a raspuns lui redscorpion

        La Timisoara se gasesc decoadere digitale, dar cele HD se pare ca au disparut de prin decembrie...
  • -1 (3 voturi)    
    Digi Fiiiiiiiis (Miercuri, 8 iunie 2011, 16:56)

    IO [anonim]

    O frumoasa tampenie. Dupa ce ca Digi Sport Plus transmitea mai nimic, adica dadea reluari de la Digi Sport, acum mai fac si al treilea canal. Doar ca sa justifice eliminarea GSP din grila. Mai intreb de cate ori pe saptamana o sa aiba transmisii in direct in acelasi timp pe toate cele trei canale ca sa justifice o asemenea gogomanie? Doar praf in ochi. Iar despre transmisii din minunata Liga 1 mai vedem. Au luat un pachet mic-micut si o sa prezinte optiuni de toata jena.
    • 0 (2 voturi)    
      Parerea Ta (Miercuri, 8 iunie 2011, 19:58)

      roberto [anonim] i-a raspuns lui IO

      Mie-mi trece repede "fasul" cand vad la concurenta meciuri din Primera, Premiere League sau Serie A, adica acolo unde se joaca fotbal. Pe langa asta, mai sunt multe alte evenimente sportive importante transmise. Daca mai punem si emisiunea "Fotbal European", un exemplu de emisiune pe teme fotbalistice, spectacolul este desavarsit.

      Imi pare rau de tine ca suferi dupa "Petrica, da-i pe GSP".
  • -1 (1 vot)    
    Serie A (Joi, 9 iunie 2011, 9:42)

    qazx [anonim]

    Atata timp cat vor transmite Serie A si vor continua cu emisiuni legate de acest campionat voi urmari cu placere canalele Digi Sport.
  • +1 (1 vot)    
    digi sport 3 (Marţi, 14 iunie 2011, 20:34)

    kristy [anonim]

    ce frecventa va avea? va rog raspundeti!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    tenis (Duminică, 3 iulie 2011, 17:37)

    serban [anonim]

    Va felicit ca ati luat turneiele de tenis si ca ati invitat un mare tenismen precum d-l Tiriac sa comenteze.Imi pare rau ca nu ati facut-o si astazi.Imi place deasemenea si d-na Virginia Ruzici.