SONDAJ E ok să fie scanat la vamă orice transport sau colet care intră în țară?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 6 iunie 2018, 14:36 Economie | Finanţe & Bănci


Sondaj scanare vama
Foto: Hotnews
​Vămile ar putea fi dotate cu scanere fixe și mobile pentru ca orice transport de bunuri ce intră în țară să fie scanat, după cum a anunțat miercuri ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici. El apreciază că astfel ar urma să fie aduși la buget, de anul viitor, circa un miliard de euro.
  • Sondaj HotNews.ro: E ok să fie scanat la vamă orice transport sau colet care intră în țară?




Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





2724 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    vad 50% impotriva contrabandei! (Miercuri, 6 iunie 2018, 15:03)

    Francisc 1 [utilizator]

    pai cica eram in ue, sau am iesit deja?
  • +4 (4 voturi)    
    Ehe,acum sa vedeti furturi in vami. (Miercuri, 6 iunie 2018, 15:04)

    gigiN [utilizator]

    ...si vamesi cu Maybach !!!
  • -3 (7 voturi)    
    e conditie pentru schengen (Miercuri, 6 iunie 2018, 15:19)

    Bocu' lu'Ioha [utilizator]

    nu orice face psd e gresit
    de asta va pierdeti credibilitatea, criticati si masurile bune
    • +3 (5 voturi)    
      mai , mai ... (Miercuri, 6 iunie 2018, 18:10)

      Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

      deci cand am trecut din franta in germania m-a scanat asta vara cineva in viteza? Poate cel mult granitele externe , hai sa nu batem campii.
      • -2 (6 voturi)    
        aia sunt deja in schengen, la unguri exista (Miercuri, 6 iunie 2018, 18:46)

        Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

        hanar n-ai ce vorbesti
      • 0 (4 voturi)    
        mai clar, granita externa la schengen trebuie (Miercuri, 6 iunie 2018, 18:57)

        Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

        la granita externa a schengen trebuie astfel de scanere
  • +3 (3 voturi)    
    asta e pregatire (Miercuri, 6 iunie 2018, 21:46)

    Kosmos [utilizator]

    pt Schengen sau iesire din UE?