Pe piata valutara, euro se apropie de 4,48​ lei. Dealer: Pietelor nu le plac actualele turbulente politice. Vor stabilitate

de DP     HotNews.ro
Miercuri, 4 iulie 2012, 12:25 Economie | Finanţe & Bănci

Leul s-a depreciat in deschiderea sedintei de miercuri cu o viteza mai mare decat celelalte monede din regiune. Dealerii au spus reporterului HotNews ca acesta este un efect direct al perceptiei actualelor turbulente politice din Romania. "Pietelor financiare nu le plac turbulentele politice. Ele vor calm, stabilitate si predictibilitate. Si celelalte monede regionale sunt pe un trend usor de depreciere, dar sunt mai stabile decat leul. Moneda noastra se depreciaza cu o viteza mai mare. Leul coborase pana la 4,4745 in fata euro in  jurul orei 12. Daca deprecierea va fi mai consistenta, nu excludem interventii centrale", a comentat dealerul uneia din principalele banci comerciale locale.













[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2285 vizualizari

  • -15 (15 voturi)    
    valuta (Miercuri, 4 iulie 2012, 12:29)

    rodica_06 [utilizator]

    euro tot creste din 2007 cand era 3.2 lei , iar in 3.7.2012 era de 4,4505 si nu 4.48 lei ,
    va rog nu dezinformati,
    • +8 (8 voturi)    
      3 iulie nu a fost ieri? (Miercuri, 4 iulie 2012, 12:33)

      TheMan [anonim] i-a raspuns lui rodica_06

      Mai uita-te si tu in calendar. E vorba de sedinta de tranzactionare de astazi, 4 Iulie 2012.
    • +12 (12 voturi)    
      Mai uita-te pe Bursa... (Miercuri, 4 iulie 2012, 12:33)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui rodica_06

      Lasa cursul de ieri, sa-l vezi pe cel de maine !
      • +1 (1 vot)    
        ordonantele si trendu' (Miercuri, 4 iulie 2012, 16:33)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        Daca mai da Ponta o ordonanta doua, cred ca trece euro de 5 lei. Sa vezi bucurie pe cei care au credite si pe importatori! Incep sa ma gandesc ca poate baietii aia din guvern nu-s asa de prosti cum par, ci doar speculeaza contra monedei nationale. Mi se pare ca e pe acolo unu cu experienta in domeniu.
    • +6 (6 voturi)    
      presa (Miercuri, 4 iulie 2012, 12:46)

      omidius [utilizator] i-a raspuns lui rodica_06

      toata presa straina e vanduta lui Basescu :)
      Ia uite aici dezinformare de la Bloomberg
      http://www.bloomberg.com/quote/EURRON:CUR/
      De la inceputul zilei leu a pierdut 1,9 bani. Adica 0,42%. Spre comparatie, zlotul polonez a pierdut 0,24%
  • +14 (14 voturi)    
    Multumiri... (Miercuri, 4 iulie 2012, 12:37)

    adimarian [utilizator]

    ...Ponta&Co. De cand au ajuns la putere n-au luat nicio masura anticriza, tot ce stiu e suspendare...
  • 0 (0 voturi)    
    live (Miercuri, 4 iulie 2012, 12:39)

    mhc [anonim]

    http://www.labursa.ro/scripts/exchange_rate.EUR-RON.php
  • +7 (7 voturi)    
    curs oficial usl (Miercuri, 4 iulie 2012, 12:42)

    val [anonim]

    nu am nimic cu românii cu rate, dar uslamismului ii doresc din strafunduri un calduros 1 € = 8 ron !!

    daca vor foc, apai foc sa fie baieti
    • +1 (3 voturi)    
      ba sa ai... (Miercuri, 4 iulie 2012, 13:01)

      Razvan A [anonim] i-a raspuns lui val

      ...sa ai si cu romanii cu rate in euro. Ca ei mi-s primii care striga din bojogi ca le-a taiat guvernul salariile. Cel putin eu pe astia ii stiu. Si abia astept sa-i reintalnesc si sa-i intreb: Cum e rata? Striviti, talpa trebuiesc facuti. Stors de pe ei tot ce se poate. Mila e o slabiciune pentru acest popor de imbecili. Romanii sunt masochisti, pomanagii, ghioraiti cu mentalitate de sluga. Sa le dea, sa le faca. Ei sunt 0.
      PS. Ma refer la romanimea cea proasta care i-a adus pe astia pe val. Si se pare c-ar fi majoritari. Din pacate. pe de alta parte, aceasta majoritate trebuie casapita prin orice mijloace. daca va fi cursul, putin imi pasa.
      • -1 (3 voturi)    
        un discurs usor fascist si cu multe aberatii (Miercuri, 4 iulie 2012, 13:29)

        tache2011 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan A

        Ma entuziasmeaza in general principiul democratic care decurge din afirmatia "pe de alta parte, aceasta majoritate trebuie casapita prin orice mijloace".

        Hotnews ar trebui totusi sa aiba o cenzura vizavi de apucaturile fasciste ale postacilor sai. Instigarea la casapire are probabil un usor iz penal.
        • 0 (0 voturi)    
          A casapi-casapire (Miercuri, 4 iulie 2012, 13:49)

          Razvan A [anonim] i-a raspuns lui tache2011

          Inseamna a-i strivi. A-i neutraliza prin aducerea la nivelul pamantului. Si aici nu facem referiri la casapire fizica. La aceea nu se mai poate ajunge astazi (desi cu atitudinile USL-ului in ultimele saptamani nu mai sunt atat de sigur). Aceasta majoritate nu trebuie casapita de nimeni pentru ca ei singuri se casapesc. Prin emulatia de prostie si aplaudarea a ce se intampla nu fac decat sa isi taie craca de sub picioare. Mai discutam in cativa ani. Si sper sa fie cat mai multi casapiti din astia. Poate atunci casapitii vor avea o strafulgerare de ratiune si vor gandi: "M-am casapit".
          • 0 (0 voturi)    
            Kasap(turc.)=macelar (Miercuri, 4 iulie 2012, 14:56)

            Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Razvan A

            A casapi=a macelari
  • 0 (0 voturi)    
    Isarescu (Miercuri, 4 iulie 2012, 17:27)

    livius [anonim]

    .Pe Isarescu l-or fi intrebat daca e bine ce fac ? Ca mie deja mi s-a scumpit casa de azi dimineata si cursul tot creste. De la plecarea lui MRU a tot crescut si BNR a tot consumat din marea rezerva ! Voi cei ce va bucurati de 8% in plus la salarii, aflati ca ati pierdut deja 10% din cursul valutar. Si veti mai pierde !