Ministrul finantelor anunta ca este evaluata activitatea Fiscului. Deja sunt vehiculate nume pentru sefia ANAF, in locul lui Dragos Doros

de CP     HotNews.ro
Joi, 12 ianuarie 2017, 16:06 Economie | Finanţe & Bănci

Viorel Stefan, ministrul Finantelor
Foto: cdep.ro
Ministrul Finantelor Viorel Stefan a anuntat joi, la inceputul sedintei de Guvern, ca "suntem in proces de evaluare a activitatii ANAF si vom lua masuri in cel mai scurt timp". Potrivit unor surse din domeniu, se pregateste inlocuirea lui Dragos Doros din functia de presedinte al Agentiei Nationale de Administrare Fiscala.

Unul dintre numele vehiculate pentru sefia Fiscului este Florin Tutunaru, vicepresedinte ANAF. Acesta este cunoscut ca apropiat al sefului PSD Liviu Dragnea, persoana care l-ar fi sprijinit sa ajunga la ANAF. Nu este sigur ca acesta va si accepta noua functie.


Citeste mai multe despre   










4946 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    Grea decizie (Joi, 12 ianuarie 2017, 16:16)

    Frank777 [utilizator]

    Cine va merge la puscarie dupa ce se termina guvernarea Dragnea.Pe cine pune Dragnea sa ii scoata castanele din foc?Dragnea a adoptat o politica comoda si sigura.Din postul lui nu are nici o responsabilitate.Ii pune pe altii sa aiba.Si apoi se leapada de ei.Ca nu s-au priceput.
    • -2 (4 voturi)    
      Stai nenicule sa vedem pe cine trimitem la (Joi, 12 ianuarie 2017, 17:00)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      puscarie din guvernarea Ciolos,dupa logica ta,s-apoi discutam dupa ce se termina guvernarea Grindeanu!
      • +1 (1 vot)    
        Pentru gaura inexistentă? (Vineri, 13 ianuarie 2017, 12:17)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        Sau care există doar în țesuturile cerebrale ale lui Musteață Vodă de Teleorman?
  • 0 (4 voturi)    
    Rolul ANAF... (Joi, 12 ianuarie 2017, 16:26)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ..de politie economica trebuie dus pe noi culmi ! Statul securist are nevoie de ANAF pentru ca mafia rosie sa poata fura cum a facut si pina acum!
  • 0 (2 voturi)    
    psd vrea sa puna mana pe ANAF (Joi, 12 ianuarie 2017, 17:40)

    cucuveaua mov [utilizator]

    este irelevant faptul ca tehnocratul asta este praf din punct de vedere al conectarii. nu trebuie sa-l schimbe psd. eventual, daca vor altul, ar trebui sa lase usr sa numeasca alt tehnocrat
    loool
  • +3 (3 voturi)    
    ce intelege PSD prin 'evaluare' (Joi, 12 ianuarie 2017, 17:42)

    Kivek [utilizator]

    PSD intelege prin 'evaluare' - sa gasim un motiv ca sa inlocuim persoanele aflate in functie cu oamenii nostri de la partid !
    • +1 (1 vot)    
      pai nu s-a vazut la spitalul Colentina? (Vineri, 13 ianuarie 2017, 9:40)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      Doua spitale, punct termic defect in curtea unuia, ambele raman citeva ore fara caldura. Un director e demis ca nu a asigurat caldura bolnavilor , ce lalalt n-a patit nimic. Tipic PSD.
  • +1 (1 vot)    
    NUTU CAMATARU'... (Joi, 12 ianuarie 2017, 20:26)

    schroedinger [utilizator]

    Cumva?