BUGET 2017 Dragnea va avea la dispozitie un fond de 205.000 lei, cu 17,8% mai mare decat in 2016. Fondurile de deplasari si protocol ale lui Iohannis, taiate

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 23 ianuarie 2017, 11:22 Economie | Finanţe & Bănci

Iohannis si Dragnea
Foto: Presidency.ro
Noul presedinte al Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea, primeste un fond la dispozitia sa de 205.000 lei, mai mare cu 17,8% fata de bugetul aciordat in 2016, reiese din noul proiect de buget pentru 2017, pus in dezbatere publica luni de cabinetul Grindeanu, scrie Profit.ro. Totodata, proiectul prevede o diminuare a fondurilor puse la dispozitia presedintelui Klaus Iohannis.

Astfel, Klaus Iohannis  va avea la dispozitie cu 1,9% mai putini bani pentru deplasari, iar fondurile sale pentru protocol scad cu 15,6%.


Citeste mai multe despre   










6425 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Da-i protului putere (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:40)

    Bogdan_100 [utilizator]

    si o va folosi prosteste.
  • +16 (16 voturi)    
    Razbunarea (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:41)

    Cosanzeana9 [utilizator]

    e arma prostului!
  • +15 (15 voturi)    
    Seful hotilor (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:42)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ca sef al Mafiei Rosii, primul lucru e sa apuce sa șmenuiască mai mult din buget. ASTA E SI SCOPUL PSD - ca gașcă sinistră de borfași,
  • +18 (18 voturi)    
    De ce? (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:43)

    predator [utilizator]

    Care este motivul pentru cresterea asta? Performante deosebite in slujba cetateanului roman? Sau trebuie sa isi plateasca serviciile oferite la investitura lui Trump?
    Un om fara coloana vertebrala, imi este sila de el!
  • +15 (15 voturi)    
    Iata , asta este.... (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:43)

    polonyca [utilizator]

    ...... un mic exemplu despre marlania tipic PSD-ista...doctrina lor de baza !!!!
  • -17 (19 voturi)    
    O da ! (Luni, 23 ianuarie 2017, 11:51)

    Incomod3 [utilizator]

    Turistul numarul unu al tarii ramane fara maruntis, n-are sa dea bacsis celui care trebuie sa-i tina haina, sa-l scuteasca de o criza de nervi...
  • +14 (16 voturi)    
    Mi se pare normal (Luni, 23 ianuarie 2017, 12:10)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Presedintele nu trebuie sa plateasca pentru a se putea fotografia cu alti Presedinti.
  • -2 (6 voturi)    
    Orbul gainilor (Luni, 23 ianuarie 2017, 15:03)

    hamangiu [utilizator]

    Ma baieti va inteleg ca sunteti complexati ,ori cum o luati e cu un cap mai mare ca voi....si la propriu si la figurat.