HotNews.ro a lansat prima versiune a aplicatiei pentru iPhone si iPod Touch

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 17 noiembrie 2009, 15:29 Economie | IT

iOS app screenshot
Foto: Hotnews
Update: A fost lansata versiunea 2.1 a aplicatiei Hotnews.ro Noua aplicatie are un design nou gandit sa optimizeze accesul rapid la informatiile de pe site. Totodata, noua versiune a aplicatiei este optimizata pentru iPhone 4 si 5 fiind compatibila cu iOS 7.

Update: Este disponibila versiunea 1.2 a aplicatiei HotNews.ro, versiune compatibila cu noul sistem de operare Apple iOS 4.0. Noua versiune a aplicatiei HotNews.ro are in plus o facilitate care a fost ceruta de multi dintre utilizatori, facilitate ce permite citirea stirilor in regim offline. Aplicatia poate fi setata se sa sincronizeze cu datele de pe siteul hotnews.ro prin retea wireless sau GSM, utilizatorul putand citi informatiile de pe site mai tarziu in mod offline, fara acces la internet.

Aplicatia HotNews.ro pentru iPhone permite accesarea informatiilor de pe site-ul hotnews.ro de pe terminalele Apple (iPhone si iPod touch). Ca o noutate, prin intermediul aplicatiei, cititorii Hotnews pot accesa nu doar articolele publicate pe site, ci pot citi si vota comentariile altor utilizatori. In premiera pentru o aplicatie "mobile" cititorii pot accesa si materialele video de pe site. Cititorii pot naviga cu mare usurinta prin sectiunea HotReporter, pot vedea comenta sau vota pozele propuse de alti cititori si, iarasi in premiera pentru o aplicatie "mobile", pot trimite fotografii de oriunde s-ar afla.



Aplicatia are o interfata extrem de usor de folosit, utilizand tehnologia multitouch dezvoltata de Apple. Cititorii pot naviga cu usurinta printre articole si poze, pot roti sau mari/micsora informatia de pe ecran folosind gesturile standard definite de Apple. Partea de informatie video este accesibila din aplicatie prin tehnologia QuickTime.

Aplicatia are si o sectiune de setari in care cititorii isi pot introduce datele de login pentru a putea vota comentariile si pozele de pe site.

Aplicatia HotNews este disponibila gratuit pentru download in magazinul Apple iTunes si se poate gasi fie prin search, fie accesand categoria News in zona de aplicatii gratuite.

Aplicatia Hotnews.ro pentru iPhone a fost dezvoltata de firma Tremend.


Citeste mai multe despre   












Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

57756 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Bravo (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:04)

    Sergiu [anonim]

    Pentru Android Market cand scoateti o aplicatie?
    Si daca o aplicatie de Android nu se intrevede prea curand, pe cand macar un site optimizat pt mobile?
    n.red: accesati m.hotnews.ro pentru varianta siteului optimizata pentru telefoanele mobile
    • +1 (5 voturi)    
      Android App (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:49)

      bdn [anonim] i-a raspuns lui Sergiu

      Si iPhone de ce nu putea sa foloseasca in continuare m.hotnews.ro?

      Omul a intrebat de aplicatie!

      PS. In plus Android suporta FLASH
      • -1 (7 voturi)    
        android (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 1:36)

        lll [anonim] i-a raspuns lui bdn

        Probabil ca Hotnews are mai multi cititori de pe iphone decat de pe android.
        • +1 (7 voturi)    
          Publicul aPhone (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 18:21)

          six-seven [anonim] i-a raspuns lui lll

          Asta e un lucru rau. iPhone-ul in Romania e ca si Mercedesul. Da bine! Android e mai mult pentru geeks... deci alt fel de public.
        • +2 (8 voturi)    
          viitor (Duminică, 23 mai 2010, 10:15)

          Sf Ilie [anonim] i-a raspuns lui lll

          Viitorul este Android, cu siguranta. Este un sistem de operare gratuit, iar numarul de telefoane ce au sistem de operare Android creste sensibil cu fiecare luna. Iphone este mai scump si in momentul de fata, mai prost. Si daca ar fi mai multe Iphone-uri acum pe piata decat mobile cu Android - in Romania, desi nu cred, in curand se va schimba radical raportul. Cine are mobil cu Android stie despre ce vorbesc. Aplicatii pentru ambele platforme sunt necesare.
      • 0 (0 voturi)    
        Ce chestie (Marţi, 13 decembrie 2011, 8:39)

        orly [anonim] i-a raspuns lui bdn

        Adobe nu mai suporta si no sa mai dezvolte flash pe dispozitive mobile. :)
      • +1 (1 vot)    
        Pricinosi (Luni, 26 noiembrie 2012, 10:49)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui bdn

        Bai dar carcotasi sunteti. Omul a intrebat si de situl optimizat pt mobile. Cand vedeti iOS in fata ochilor vi se intuneca mintea, parca sunteti Antonescu cand aude de Basescu..,
    • -1 (3 voturi)    
      ptr Symbian???? (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 17:52)

      macchiavelli [anonim] i-a raspuns lui Sergiu

      daca nu ma insel 50% din smartphone-uri sunt NOKIA. pe cand o aplicatie ptr smartphone-urile pe Symbian???? m.hotnews.ro sucks....
      • -1 (1 vot)    
        smartphone de la nokia... (Duminică, 23 mai 2010, 10:16)

        Sf Ilie [anonim] i-a raspuns lui macchiavelli

        Se stie ca Nokia e tare pe middle si low class. Pe smartphone, mergi pe HTC cu android, e cea mai buna experienta in opinia mea.
      • 0 (0 voturi)    
        Nokia e pa (Luni, 12 septembrie 2011, 18:30)

        Alex S [utilizator] i-a raspuns lui macchiavelli

        Eu unu nu as face aplicatie pt Nokia. Ma apuc de ea acum si pana o termin da faliment Nokia :)). Fi serios, Nokia nu mai e ce a fost si nu va mai fi.
      • +1 (1 vot)    
        Te inseli (Luni, 26 noiembrie 2012, 10:31)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui macchiavelli

        Nokia practic nu exista pe piata smartphone. Android si iOs au cam 90% din piata.
  • +4 (4 voturi)    
    Bravo, copii! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:04)

    Sarsaila [anonim]

    ;)
  • 0 (0 voturi)    
    Stand-by (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:16)

    Don Ciccio [utilizator]

    Din pricina unei erori, aplicatia nu se poate descarca.
    • 0 (0 voturi)    
      solutie (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:32)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui Don Ciccio

      incerca de pe itunes US
  • +1 (1 vot)    
    Nu merge (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:24)

    Ciprian [anonim]

    Aplicatia este listata dar nu se poate downloada "An unknown error occured" este eroarea afisata.

    Nota Redactiei: Ni s-a mai semnalat, pare a fi o problema de la site-ul iTunes.


    (editat de HotNews.ro)
    • 0 (0 voturi)    
      app (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:01)

      jooo [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

      la mine merge!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      buba itunes (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:02)

      Viorel [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

      mie mi-a mers, instalata de pe calculator insa, dar nu-mi merg sa instalez alte aplicatii. am incercat o aplicatie free care a mers in fata mea de pe un alt iphone dar pe al meu nu :(
    • 0 (0 voturi)    
      problema iTunes Romania (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 1:38)

      lll [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

      Foarte multa lume din Romania are probleme cu itunes store de cateva zile:

      http://discussions.apple.com/message.jspa?messageID=10582837
  • 0 (0 voturi)    
    E un inceput! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:31)

    Adrian [anonim]

    Aplicatia este ok. Este destul de rapida, dar are o mare problema pentru Iphone: informatia video de pe sitele dvs sunt flash-uri. Iphone nu suporta flash-uri.
    • +1 (1 vot)    
      video (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:03)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      videourile sunt encodate de youtube in format pentru iphone si vad ca merg bine.
  • 0 (0 voturi)    
    Mai baieti .... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:32)

    SHEAPA [utilizator]

    Da' pentru Backberry cand? Ca inainte aveati o versiune PDA, da vad ca nu mai merge, si m-ati lasat cu ochii in soare ...... Intru pe site de 20 de ori pe zi .....

    Hai dati-mi niste vesti bune .....
    • -1 (1 vot)    
      Pentru blackberry stupid phone (Marţi, 17 noiembrie 2009, 23:44)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui SHEAPA

      Sa faci si cu familia ta aplicatii, iti garantez ca in jumatate de ora o sa spargi telefonul.
  • 0 (2 voturi)    
    Bun, si un web browser ce are? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:34)

    Alui [anonim]

    Eu nu m-as downloada chestii suplimentare pe mobil. Oricum nu am Iphone. Am ceva mai bun:).
  • 0 (0 voturi)    
    felicitiari pentru initiativa! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:39)

    hoha [anonim]

    As fi curios daca e posibil o dezvoltare pe Windows.
    Ce scule de dezvoltare ati folosit?
    • 0 (0 voturi)    
      Tool-uri (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:48)

      Valentinz [hotnews.ro] i-a raspuns lui hoha

      Dezvoltarea s-a facut pe Mac-uri in Objective C folosind Xcode.
  • 0 (0 voturi)    
    Excelent! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 16:40)

    Holon [utilizator]

    Inca nu am instalat aplicatia dar ma bucura initiativa voastra. Asa e mai la indemana sa citesc pe iPod Touch HotNews.ro decat prin Safari.
  • 0 (2 voturi)    
    Valid in RO (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:00)

    Cosmin [anonim]

    Aplicatia nu poate fi instalata de pe conturi care nu sunt din Romania. Eu si colegii mei folosim conturi autnetificate in US. Chiar daca am instala aplicatia de pe un cont de Romania, nu am mai putea folosi celelate aplicatii. Daca doriti sa faceti aplicatia utila tuturor posesorilor de iPhone din Romania si nu numai, faceti-o internationala.
    • +1 (1 vot)    
      conturi multiple (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 1:34)

      lll [anonim] i-a raspuns lui Cosmin

      iPhone suporta conturi multiple. In AppStore dai sign out si apoi te logezi cu celalat cont. Poti folosi simultan aplicatiile luate de pe conturi diferite.

      Vezi http://theappleblog.com/2009/04/29/iphone-os-30-beta-4-multiple-itunes-accounts/
  • +3 (3 voturi)    
    iTunes Cehia (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:17)

    Porcurorul General [utilizator]

    Tocmai am descarcat aplicatia si mi se pare exceptional realizata. Felicitari. Este mult mai usor de citit decat prin Safari, iar cel mai mult imi place ca se pot citi si posta comentarii.
  • +3 (3 voturi)    
    up @ running (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:39)

    laurs [utilizator]

    Merge perfect, bravo pt. idee!
  • +4 (4 voturi)    
    Excelenta aplicatie (Marţi, 17 noiembrie 2009, 18:00)

    Virgil [anonim]

    Bravo Hotnews, felicitari!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Felicitari Hotnews, (Marţi, 17 noiembrie 2009, 20:16)

    Andrei [anonim]

    ati facut o treaba foarte buna. Bravo!

    P.S. Apropo, am gasit pe IPhone un joc cu numele
    'Prostanacul'.
    Sie cineva are vreo legatura cu vreun politician la moda sau este numai o coincidenta de nume.
    • +1 (1 vot)    
      Prostanacul (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 16:38)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Am descarcat jocul, nu are nimic cu politica, este foarte misto! Cred ca este o varianta romanesca a unui joc asemanator care a fost pe primul loc in Germania.
  • +2 (6 voturi)    
    Felicitari (Marţi, 17 noiembrie 2009, 23:45)

    Alex [anonim]

    Felicitari! Chiar ma gandeam de ce nu scoateti o aplicatie, dar uite ca s-a intamplat! Iar pt restul, nu v-ati dat seama ca iPhone e tatal telefoanelor? Ce atatea blackberry, strawberry, omnii, androizi si alti boti!!.. terminati cu prostiile...
    • 0 (0 voturi)    
      Bineinteles ca e tatal telefoanelor. (Marţi, 25 octombrie 2011, 20:32)

      enter [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Daca nu era, nu avea nevoie de o aplicatie.
      Alte smartphone-uri se descurca de minune chiar si fara aplicatii.
      Situatia e valabila si pentru 'aplicatia TVR Info' pentru iDevices, streamul se poate viziona pe alte telefoane bine mersi.
      Acum m-am lamurit de ce nu stiu iDevices flash: pentru ca pot obtine reclama mokka.
  • 0 (0 voturi)    
    iTunes NZ (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 2:45)

    Lidra [utilizator]

    Salutare si multam mult pentru aplicatie. Merge foarte foarte bine. La mai mare.
  • +1 (1 vot)    
    Bravo! (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 6:06)

    Alleex2000 [anonim]

    Am descarcat-o, e brci! Multumesc!
  • 0 (0 voturi)    
    a mers! (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 6:32)

    aurel [anonim]

    in sfarsit, a mers sa o instalez! Poate ca si-au rezolvat cei de la iTunes bugurile...
  • +1 (1 vot)    
    Super (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 11:51)

    Nek [anonim]

    Felicitari. Merge brici, acum o folosesc.
  • 0 (0 voturi)    
    appstore (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 12:31)

    mihai 3gs [anonim]

    a fost rezolvata problema cu appstore romania. acest comentariu este adugat folosind aplicatia instalata din appstore romania. Asa ca try again ...
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 12:37)

    Aph [anonim]

    Eu astept si o versiune pentru Popcorn Hour, pe m.hotnews.ro pot vedea numai prima pagina dar nu pot fi accesate articolele...
  • +1 (1 vot)    
    android (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 13:54)

    alex [anonim]

    o aplicatie pentru android market? ....din nou...

    P.S. Telefoanele pe android suporta flash :)
  • 0 (0 voturi)    
    merge (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 15:27)

    tronicx [utilizator]

    aplicatia merge f bine, descarcata cu cont us. Felicitari ati facut o treaba buna
  • +1 (1 vot)    
    Re: aplicatie Iphone (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 15:54)

    Cosmin Popescu [anonim]

    Excelenta idee - este mult mai usor de citit decat din safari. Ar fi totusi 2 mici probleme:
    1. nu functioneaza zoom-ul pe pagina - caracterele ramanand mici.
    2. la schimbarea pozitiei telefonului (landscape) pozitia paginii nu se schimba. Daca s-ar fi intors s-ar fi marit si scrisul.

    Nu sunt carcotas insa intotdeauna e loc de mai bine :) Va multumesc.
    • 0 (0 voturi)    
      felicitari! (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 18:03)

      rontzaila [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin Popescu

      subscriu la cele doua probleme.
      zoom-ul si formatul landscape ar putea fi implementate doar in paginile in care sunt detaliate articolele.

      in rest mi se pare o aplicatie foarte finisata pentru prima versiune, felicitari!
  • 0 (0 voturi)    
    Excelenta aplicatia (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 15:57)

    tao980 [anonim]

    Este o surpriza placuta aceasta aplicatie. Este perfecta si e mai placut de citit HotNews pe iPhone decat pe laptop.
  • 0 (0 voturi)    
    erroare itunes (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 16:34)

    Mateias [anonim]

    http://www.3gpvideo.ro/can-t-connect-to-the-itunes-store.html
    • 0 (0 voturi)    
      Cand itunes iti da o eroare (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 17:48)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Mateias

      de ce vii aici sa intrebi? Exista forum la apple, scrie acolo.
  • 0 (0 voturi)    
    Merge foarte ok (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 17:15)

    Alin [anonim]

    Inclusiv video. Felicitari
  • 0 (0 voturi)    
    Hotnews for ipod touch (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 20:09)

    Mihai [anonim]

    Initial am intampinat aceleasi probleme la instalare dar am reusit in final prin conectarea la calculator. Este valabil si pentru alte aplicatii. Succes
  • +2 (2 voturi)    
    Windows mobile (Joi, 19 noiembrie 2009, 11:04)

    dan [anonim]

    Mi-ae placea sa faceti o aplicatie si pt Windows Mobile. Sunt f multi posesori de HTC si alte tel ce folosesc sistemul de op. Win. Astept cu nerabdare sa ne faceti surpriza asta
  • 0 (0 voturi)    
    Idee (Joi, 19 noiembrie 2009, 17:01)

    Casy [anonim]

    Sunt utilizatori care introduc link-uri in comentarii. Nu pot sa accesez link-uri cu aplicatia asta, nici macar copy-paste dintr-un comentariu nu merge. Asta ca idee pt versiunea urmatoare... ;)
    • -1 (1 vot)    
      ba da (Vineri, 20 noiembrie 2009, 12:44)

      tronicx [utilizator] i-a raspuns lui Casy

      ba merge
  • 0 (0 voturi)    
    Merge (Joi, 19 noiembrie 2009, 17:23)

    Gebe [anonim]

    G
  • 0 (0 voturi)    
    comentarii (Joi, 19 noiembrie 2009, 17:28)

    Gebe [anonim]

    Nu pot posta comentarii de pe iphone.
    Sunt logat dar nu apar dupa ce dau trimite.
    • 0 (0 voturi)    
      trebuie aprobate (Joi, 19 noiembrie 2009, 18:19)

      Marius (Tremend) [anonim] i-a raspuns lui Gebe

      Comentariile nu se publica imediat pe site. Sunt moderate inainte.
  • 0 (0 voturi)    
    excelent !!! (Vineri, 20 noiembrie 2009, 0:06)

    krokodeel [utilizator]

    Accesam in fiecare zi hotnews de pe Safari. Aveam nevoie de asa o aplicatie! Ca de obicei, peste asteptari!
  • 0 (0 voturi)    
    Poate la unele simple merge (Vineri, 20 noiembrie 2009, 23:25)

    Casy [utilizator]

    Mai auzisem o idee de la colegi: marcat cumva articolele citite.
    Spre ex la mine la munca nu prea e semnal si as prefera sa-mi downloadeze doar ce a aparut nou de la ultima accesare, sa tina restul in cache = sa mearga mai repede pe semnal edge.
    Oricum... f buna aplicatia, n-am mai folosit Safari de cand am instalat-o.
    • 0 (0 voturi)    
      buna idee (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 10:25)

      Marius (Tremend) [anonim] i-a raspuns lui Casy

      O idee f buna. O sa tinem cont de ea in build-ul urmator.
  • 0 (0 voturi)    
    simpatica (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 16:59)

    amanda13 [anonim]

    aplicatie Iphone e super. Tocmai am descarcat-o si ma joc cu ea dar sunt multumita! Thanks!
  • 0 (0 voturi)    
    super (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 19:49)

    frm [utilizator]

    aplicatia functioneaza perfect; daca ii adaugati si landscape-ul e chiar super tare! merci hotnews!
    PS
    va citesc de pe iphone de peste un an si sincer nu avema probleme cu varianta mobile; consider app-ul ca pe cireasa de pe tort; dpdv online offer sunteti mai mult decat OK; incercati sa va distantati de presa cu iz de mititei.ro si o sa fiti cei mai buni pentru romanii din afara :)
  • 0 (0 voturi)    
    c'mon (Marţi, 8 decembrie 2009, 23:44)

    cireasa [anonim]

    de rss reader chiar n-a auzit nimeni?
    (ti-ai luat telefon cu android pe el dar ai nevoie de o aplicatie ca sa citesti hotnews-ul? rss reader ... sunt o tona gratuite - inclusiv pentru android)
  • 0 (0 voturi)    
    iphone (Duminică, 9 mai 2010, 23:49)

    andrei [anonim]

    Ma bucur foarte mult ca folosesc aceasta aplicatie... as fi foarte fericit daca puteti sa permiteti stocarea stirilor integrale pe telefon, pentru a putea fi citite si atunci cand nu exista conexiune internet. De exemplu descarc stirile acasa inainte sa plec cu trenul.
  • +1 (3 voturi)    
    android (Miercuri, 12 mai 2010, 12:38)

    alex [anonim]

    incercati sa portati aplicatia si pentru android os. este un os in plina expansiune si cred ca ati avea numai de castigat din asta!
    • +6 (6 voturi)    
      Am scris eu una :) (Marţi, 1 iunie 2010, 20:30)

      AdrianS [utilizator] i-a raspuns lui alex

      In weekend am scris eu o incercare de aplicatie pentru Hotnews, o gasesti pe Marketplace ca HotnewsRo. Astept sugestii, dar avand in vedere ca e scrisa ca hobby va fi necesara rabdare :)
  • +3 (3 voturi)    
    iPad (Joi, 20 mai 2010, 20:40)

    Alex [anonim]

    hai fetele si cu iPad-ul, ca ala e pentru citit, nu ecranul meschin de la iPhone.
    • -1 (1 vot)    
      Merge pe ipad (Luni, 12 iulie 2010, 8:43)

      Cp [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Merge f bine si pe iPad.
  • +1 (1 vot)    
    super merge pe iphone-ul meu egs de 32 gb jail (Miercuri, 9 iunie 2010, 20:33)

    calin [anonim]

    minunat
  • 0 (0 voturi)    
    Update va rugam (Marţi, 22 iunie 2010, 5:48)

    laurs [utilizator]

    Va rugam un update pt. iOS4, ca aplicatia nu merge pe iOS4 (iese la al doila articol vizionat). Mersi
  • +1 (1 vot)    
    update iOS4 (Joi, 24 iunie 2010, 12:44)

    Lucian [anonim]

    in cat timp sa ne asteptam la un update pentru iOS4? multumim!

    Nota redactiei
    - Updateul pentru OS4 este deja realizat si asteapta aprobarea Apple. Nu ar trebui sa mai dureze mai mult de cateva zile pina la aparitia in App Store.
  • 0 (0 voturi)    
    iphone 4 (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 0:17)

    andrei [anonim]

    De ce aplicatia nu permite descarcarea stirilor ca apoi sa le citesc offline, atunci cand nu m-ai am conexiune la internet?! E cea mai importanta functie iar voi nu o puneti.

    Nota Redactiei - Updateul care asteapta aprobarea Apple include pe langa alte cateva modificari si aceasta optiune. De a descarca stirile cand aveti conexiune wireless si a le citi apoi off-line.
  • +1 (1 vot)    
    Bug report (Luni, 5 iulie 2010, 18:26)

    Astor [utilizator]

    Ultima versiune nu mai deschide link-uri externe. Deci articolele gen TOTB nu mai pot fi vizionate.
    • 0 (0 voturi)    
      adevarat (Vineri, 9 iulie 2010, 10:18)

      Rasboinicu [utilizator] i-a raspuns lui Astor

      Subscriu.

      Nota redactiei: Intr-adevar, am primit mai multe raportari legate de linkuri externe care nu se incarca sau a caror incarcare dureaza foarte mult. Exista un patch deja trimis care asteapta aprobarea Apple. Speram sa apara cat mai curand in AppStore. Va multumim pentru feed-back si suport.
      • 0 (0 voturi)    
        Multumesc (Miercuri, 14 iulie 2010, 11:40)

        Rasboinicu [utilizator] i-a raspuns lui Rasboinicu

        Va multumesc pentru raspuns.
      • 0 (0 voturi)    
        Multumesc (Miercuri, 21 iulie 2010, 8:56)

        Astor [utilizator] i-a raspuns lui Rasboinicu

        Ultima versiune pe care a downloadat-o azi a rezolvat problema cu link-urile externe.

        Multumesc pentru rapiditatea reactiei.
  • 0 (0 voturi)    
    Perfect (Marţi, 6 iulie 2010, 17:16)

    laurs [utilizator]

    Merge perfect, multumesc!
  • +2 (2 voturi)    
    IPad (Sâmbătă, 17 iulie 2010, 13:07)

    warmitu [utilizator]

    Incercati si o versiune dedicata pentru IPad.
    E chiar nasol sa incerci sa citesti stirile pe o treime din display-ul de la IPad ruland aplicatia pentru IPhone. Si tot la fel de nasol e si celalata varianta cu marirea aplicatiei pe tot ecranul unde totul se vede blurry sau pixelat....
  • 0 (0 voturi)    
    aplicatie (Joi, 28 octombrie 2010, 23:02)

    kadima [anonim]

    Aplicatia nu mai este disponibila in appstore. Apare acolo, dar nu mai poate fi descarcata. Poate remediati problema.
  • 0 (0 voturi)    
    please ;) (Marţi, 14 decembrie 2010, 21:02)

    cvi [utilizator]

    Salut,
    Nu stiu daca aveti in vedere un viitor update insa am cateva sugestii/observatii, sper eu utile:
    1. video-urile de pe youtube din articolele dumneavoastra nu se deschid. Nu stiu daca tine de aplicatie sau de articol insa am observat ca alte aplicatii asemantoare deschid clipurile de pe youtube.
    2. aplicatia ocupa mult RAM in background. Pe un iPhone4 am 80-90 MB liberi doar cu Hotnews in background. Dupa inchiderea aplicatiei, RAM-ul liber creste pana la 300MB sau peste. E pe undeva o eroare pt. ca nu am intalnit un comportament asemanator la alte aplicatii.
    3. mi-ar placea un buton, mic, de "raspunde" pe fiecare comment ;)

    Am aplicatia in dock si o folosesc zilnic. Va rog sa considerati observatiile mele ca niste cerinte de la un user addicted si nu ca niste critici! ;)
  • +3 (3 voturi)    
    ipad app (Vineri, 14 ianuarie 2011, 22:57)

    dorel [anonim]

    pentru ipad cand veti scoate o aplicatie ca adevarul are dar e naspa da rateuri.....
  • +2 (2 voturi)    
    Versiune ptr iPad (Luni, 9 mai 2011, 17:23)

    Dragos Margoi [utilizator]

    Cand scoateti o versiune de iPad?
    Cea de la CNN si Gandul sunt ok.
    Ca exemplu negativ uitati-va la aplicatia celor de la Adevarul.
  • +1 (1 vot)    
    Exista pentru Android... (Miercuri, 11 mai 2011, 18:14)

    Marcel [anonim]

    ...o aplicatie "HotnewsRo reader" (facuta de un tip pe nume Adrian Spinei).

    Da acces la stiri si la comentarii, ceea ce este un plus fata de site-ul Hotnews mobile.

    Este excelenta si v-o recomand cu caldura.
    (testata pe HTC Desire HD, Android 2.2)
  • +3 (3 voturi)    
    iPad (Miercuri, 1 iunie 2011, 12:03)

    Lucian [anonim]

    cand lansati si versiunea optimizata pentru iPad!?
  • +3 (3 voturi)    
    iOS 5 (Marţi, 18 octombrie 2011, 12:02)

    Pinochio [utilizator]

    Aplicatia crapa pe iPhone4 cu iOS 5 atunci cand incerc sa citesc un articol. Cand ne putem astepta la un update?
    • +3 (3 voturi)    
      iOS 5 (Miercuri, 19 octombrie 2011, 12:14)

      Rasboinicu [utilizator] i-a raspuns lui Pinochio

      Valabil si pentru iPhone 3GS cu iOS5. Articolele pot fi deschise, dar la prima tentativa de scroll, aplicatia crapa.
      • +1 (1 vot)    
        exact (Joi, 20 octombrie 2011, 12:06)

        Pinochio [utilizator] i-a raspuns lui Rasboinicu

        acelasi lucru se intampla si la mine.
        Sunt curios daca cineva mai dezvolta la aceasta aplicatie.


        @HotNews: un raspuns legat de aceasta problema?
  • 0 (0 voturi)    
    ios 5 (Joi, 20 octombrie 2011, 13:08)

    GS [anonim]

    Folosesc intensiv telefonul. Din zeci de aplicatii instalate, 3 au avut probleme odata cu trecerea la IOS 5. Doua dintre ele au rezolvat problema in timp record (care include si validarea pentru app store), cu anunturi referitoare la rezolvarea problemelor si cu scuze pentru utilizatori. (erau tot aplicatii gratuite) Despre una singura nu se stie nimic. Hotnews. O dezinstalez? Mai asteptam ceva?

    Multumesc.
  • +2 (2 voturi)    
    HotNews app updates/bug reports (Joi, 20 octombrie 2011, 15:31)

    Pinochio [utilizator]

    Pentru orice problema legata de aplicatia pentru iOS contactatii direct pe cei care au realizat-o: Tremend. Raspund foarte repede la sesizari.

    Despre problemele cu iOS 5, acesta este raspunsul primit de la ei:

    "Buna ziua,

    Multumim, am identificat problema si am submit un upgrade la Apple, este in aprobare de cateva zile. Speram ca in cateva zile o sa publice update-ul.

    Problema pe care am vazut-o este la maximizarea unui articol, daca ati vazut si alta probleme, va rugam sa ni le indicati."
    • +1 (1 vot)    
      multumiri (Joi, 20 octombrie 2011, 20:12)

      GS [anonim] i-a raspuns lui Pinochio

      multumesc, functioneaza
  • +1 (1 vot)    
    Alo!!! Redactia!!! (Vineri, 21 octombrie 2011, 19:12)

    Pinochio [utilizator]

    Nu mai dormiti! Daca tot nu ati aratat nici cea mai mica urma de interes macar schimbati poza aia cu aplicatia de pe homepage. Acum e la versiunea 1.3 si e compatibila cu iOS5.
  • 0 (0 voturi)    
    Update aplicatie pentru iPhone5 (Vineri, 30 noiembrie 2012, 1:17)

    Sorin [anonim]

    E nevoie de un update pentru rezolutia ecranului iPhone5 , stimati Hotnews . Multumesc .
  • 0 (0 voturi)    
    Update pentru iPhone 5 si iPad (Miercuri, 5 decembrie 2012, 14:36)

    Dragos [anonim]

    Cand va fi disponibila o noua versiune pentru iPhone 5 si iPad? Ca pt iPad o astept de aproape 1 an...
  • 0 (0 voturi)    
    Citire offline (Joi, 6 august 2015, 21:55)

    Lucian Dragomir [anonim]

    Pina acum am citit Hotnews pe un ipod touch 4th generation, utilizind facilitatea de citire offline. As dori sa stiu de ce nu mai pot face acelasi lucru cu noul ipod touch 6th generation? Butonul de salvare a disparut. Multumesc.