Dupa Nicusor Dan, si ziarul Ring/Robert Negoita acuza PDL ca distribuie ziare false de campanie

de V.O.     HotNews.ro
Vineri, 8 iunie 2012, 15:45 Economie | Media & Publicitate

Ziarul Ring, controlat de fratii Negoita, reclama faptul ca vineri, in acest sector, "voluntari PDL" au distribuit o clona a ziarului, in care era atacat Robert Negoita. Acuzatia vine dupa ce un alt candidat in alegerile de duminica, Nicusor Dan - aspirant independent la Primaria Capitalei - a acuzat PDL Bucuresti ca "incearca uzurparea identitatii lui".

"Ziarul fals" include pe prima pagina, reprodusa pe site-ul ziarului Ring, titluri dure la adresa lui Robert Negoita. Ziarul original - parte a RIN Group, al fratilor Ionut si Robert Negoita - s-a remarcat prin sustinerea acordata lui Robert Negoita si prin atacuri la adresa contracandidatului acestuia din partea PDL, actualul primar Liviu Negoita.

Robert Negoita scrie la randul sau, pe blog, ca "atragem atentia ca utilizarea frauduloasa a unei marci inregistrate este o fapta penala, motiv pentru care vom face toate demersurile necesare pentru ca aceasta fapta sa fie constatata si pedepsita ca atare" si ca "in cursul zilei de azi, ziarul Ring a depus plangere penala impotriva primarului sectorului 3, Liviu Negoita".

Pe 6 iunie, Nicusor Dan, candidat independent la functia de primar al Capitalei, declarase la randul sau ca "in aceasta dimineata, in Piata Unirii, reprezentanti ai organizatiei PDL din sectorul 5 au pretins ca sunt voluntari in campania lui Nicusor Dan si au distribuit bucurestenilor pliante cu informatii false, prezentate ca fiind materiale de campanie ale lui Nicusor Dan (...) Am depus plangere penala impotriva persoanei care a editat si distribuit un ziar cu numele "Salvati Bucurestiul"".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

2717 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    Non est idem si duo dicunt idem (Vineri, 8 iunie 2012, 16:10)

    Alex [anonim]

    Toata simpatia pentru Nicusor Dan, insa nimic pentru Robert Negoita. Ce a facut din Ring in aceasta campanie intrece imaginatia.
  • -4 (8 voturi)    
    :)) (Vineri, 8 iunie 2012, 16:16)

    catalin_mattei [utilizator]

    Ne.. nu e posibil.. la PDL sunt doar sfintisori..
  • -4 (8 voturi)    
    Practici securiste (Vineri, 8 iunie 2012, 16:18)

    GArm [anonim]

    Asta stie PDL, asta face.
  • +6 (6 voturi)    
    Aoleu (Vineri, 8 iunie 2012, 16:21)

    Robert Hood [anonim]

    Roberto Negoita fost atacat in stilul sau si NU ESTE DEMOCRATIC...sa vina Gadea si sa faca dreptateeeee..
    Sau poate e doar un urlet ca exista si el pe lumea asta ??
  • +7 (7 voturi)    
    Hartie neigienica (Vineri, 8 iunie 2012, 16:35)

    mda [anonim]

    Cand sa intru la metrou Dristor am vazut niste oameni care imparteau ziare. Stiam sigur ce era: Ring. Am trecut intentionat pe langa cei care imparteau ca sa vad ce mizerii mai pot fi debitate in hartia aia neigenica. Cand citesc surpriza! Lucruri negative despre Robert Negoita. Stai... nu se poate. Mai fac cativa pasi, trec pe langa un cosulet de ala cu hartie neigienica si imi pica fisa. Ma intorc, iau unul si vad ca-i total altceva, lucrul cu care m-am obisnuit de cateva saptamani, mizerii la adresa lui Liviu Negoita. Ma amuz ca lumea si ma BUCUR ca au avut tupeul sa faca acel ziar fals. La cat de agresiv a fost hartia ring (ziar nu-l pot numi) era si cazul sa se reactioneze cumva. Nu mai zic de cele n mizerii primite in cutia postala (pro Robert, anti Liviu). Campanie atat de agresiva ca cea din sectorul 3 n-am mai vazut pana acum. Cand m-am intors azi pe la ora 15 acasa, la metrou se impartea iar Ring pe banda rulanta.

    "in cursul zilei de azi, ziarul Ring a depus plangere penala impotriva primarului sectorului 3, Liviu Negoita" - Ce repede lucreaza, deja au strans dovezile.
    • -9 (9 voturi)    
      Nu-ti fa probleme (Vineri, 8 iunie 2012, 16:46)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui mda

      Cum toata presa e (verzui-)portocalie n-ai de ce sa-ti faci griji. Vei gasi destule ocazii in care Liviu Negoita sa fie ridicat in slavi iar Robert Negoita sa fie aruncat la podea.

      Ferice de voi pedelacilor, c-aveti loc de refugiu total.
    • 0 (0 voturi)    
      aceeasi hartie (Vineri, 8 iunie 2012, 16:50)

      mda [anonim] i-a raspuns lui mda

      PS: Am observat ca Ring a fost ceva mai generos azi si a alocat mai mult spatiu decat de obicei lui Liviu Negoita, cam jumatate din ziar.
  • -4 (8 voturi)    
    pedele (Vineri, 8 iunie 2012, 16:39)

    geo12 [utilizator]

    Locuiesc in Sectorul 2 si cei de la PDL ne bombardeaza cu pungi, rucsacuri, ziare cu informatii "in exclusivitate si senzationale" despre contra-candidati... dar inca nu am vazut macar un pliant cu un program al d-lui care candideaza acolo... campanie marca PDL... I-am intrebat pe unii dintr-un cort PDL de ce si-au schimbat culoarea si au inceput sa ma injure.
    • 0 (0 voturi)    
      pai (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 0:32)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui geo12

      poti sa te muti in sect 5 si vei fi fericit...
  • -8 (8 voturi)    
    mai moare o legenda (Vineri, 8 iunie 2012, 16:42)

    felix [anonim]

    In fata perspectivei de a pierde alegerile, daca nu mai poti face nimic in acest sens, macar incerci sa iti cultivi legenda.
    Liviu Negoita prin gestul pe care l-a facut arata ca este atat de disperat sa castige incat nu il mai intereseaza nimic. Daca mai si pierde, s-a terminat cu tipul elegant, eficient, decent si intelectual care a nimerit pe un val politic nefavorabil cu care nu are cum sa se lupte. Va ramane doar un golan care face golanii
  • +8 (8 voturi)    
    Robert Negoita (Vineri, 8 iunie 2012, 17:12)

    mario [anonim]

    Liviu Negoita merita in continuare sa fie primar pentru ca in cei 8 ani de mandat, a transformat sectorul intr-un colt de Rai. A imbunatatit infrastructura, a reabilitat multe blocuri, s-a ingrijit ca la carte de parcuri. De ce am vrea o schimbare cand totul e bine si frumos. In niciun caz n-am sa votez cu idiotul asta de Robert Negoita, un proxenet si-un incult cu bacul dat la 31 de ani.
  • +8 (8 voturi)    
    Robert Negoitza are Putza mica (Vineri, 8 iunie 2012, 17:13)

    master [anonim]

    Electoratul nu va accepta ca un interlop si un corupt cum e Robert Negoita sa le gestioneze pentru urmatorii ani comunitatea. Cu totii care au fete minore vor trebui sa fie cu ochii in patru pentru a nu le ajunge odraslele niste curve racolate de Robert Necoitza asta…
  • -10 (10 voturi)    
    HAIDETI LA VOT !!!!! (Vineri, 8 iunie 2012, 17:27)

    ALEX [anonim]

    Fiecare cu bubele lui. Datul în cap nu s-a inventat pe Dâmbovita. Marile escrocherii de pe-aici seamana cu marile escrocherii de prin alte parti. Am vazut orase mai curate decât Bucurestiul, dar am vazut si orase mai murdare ca Bucurestiul. Pârturile miros la fel si-n metroul nostru si-n cel new-yorkez – si putem continua la nesfârsit asa.Putem fi furiosi sau scarbiti sau dezamagiti, dar nu putem fi INDIFERENTI SI APATICI ca primarul LIVIU NEGOITA. Sectorul 3 a fost primul si cel mai frumos sector din Bucuresti, intre timp lucrurile s-au schimbat. Robert Negoita este cel care poate readuce sectorul 3 acolo unde ii este locul, in frunte.Haideti duminica sa-i dam o mana de ajutor. Multumesc.
  • -7 (9 voturi)    
    HAIDETI LA VOT !!! (Vineri, 8 iunie 2012, 17:27)

    ALEX [anonim]

    Fiecare cu bubele lui. Datul în cap nu s-a inventat pe Dâmbovita. Marile escrocherii de pe-aici seamana cu marile escrocherii de prin alte parti. Am vazut orase mai curate decât Bucurestiul, dar am vazut si orase mai murdare ca Bucurestiul. Pârturile miros la fel si-n metroul nostru si-n cel new-yorkez – si putem continua la nesfârsit asa.Putem fi furiosi sau scarbiti sau dezamagiti, dar nu putem fi INDIFERENTI SI APATICI ca primarul LIVIU NEGOITA. Sectorul 3 a fost primul si cel mai frumos sector din Bucuresti, intre timp lucrurile s-au schimbat. Robert Negoita este cel care poate readuce sectorul 3 acolo unde ii este locul, in frunte.Haideti duminica sa-i dam o mana de ajutor. Multumesc.
    • +3 (3 voturi)    
      Vezi ca nu se vede commentul ;) (Vineri, 8 iunie 2012, 17:57)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui ALEX

      Mai posteaza-l odata ca sa fii sigur ca iti iei tainul pe astazi.
    • +3 (3 voturi)    
      cre ca... (Vineri, 8 iunie 2012, 18:00)

      MARA [anonim] i-a raspuns lui ALEX

      Ai o mare problema la cap, nu poti sa te ancorezi spatio temporal.
      Ce va face Robert Negoita in sectorul 3/din sectorul 3, un cartier si un hotel fara stele/clienti pe marginea gropii de gunoi :roll:
      Ar fi grav si jenant ptr. locuitorii sectorului 3 daca ar accepta ca Robert negoita sa le fie primar.
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 0:37)

    andrei [anonim]

    Ponta, trebuie sa-si dea demisia din functia de PREMIER! Dezonoreaza aceasta functie, promovand pe doi dintre cei mai mari penali  din PSD!!!In nicio tara din lume nu s-ar permite ceea face Ponta de cand este la guvernare!  Un act de o gravitate greu de apreciat este ca, Ponta apare in  camapania electorala,  alaturi de unul dintre  cei mai mare mafioti din Mihedinti: Adrian Duicu zis -Giani Gazolina!  Si al doilea fiind Robert Negoita Bucuresti!!
  • 0 (0 voturi)    
    Sa vezi si sa nu crezi!! (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 12:07)

    Mihaela [anonim]

    Nu imi vine sa cred pana unde poate cobora PDL-ul pentru a induce lumea in eroare si a mai obtine cateva voturi..arata singuri populatiei ca nu mai au ce cauta la conducere.
  • 0 (0 voturi)    
    Opozitia ataca !!!! (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 14:26)

    Dorin [anonim]

    Opozitia a intrecut masura... este clar ca le este frica celor de la PDL ca isi vor pierde fotoliile si sunt instare de cele mai josnice fapte ....Nu e nimic oricum nu au nici o sansa Robert negoita pe 10 iunie va iesi invingator....