Emisiunea lui Mihai Bendeac de la Antena 1, suspendata dupa o invitatie lansata lui Radu Banciu si parodierea lui Mircea Badea

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 15 octombrie 2013, 16:30 Economie | Media & Publicitate

Mihai Bendeac
Foto: Facebook
Mihai Bendeac, anunta, intr-o postare pe Facebook, ca emisiunea sa de la Antena 1, iComedy, "e foarte posibil sa nu mai fie pe post incepand de saptamana aceasta". "Nu vreau sa pozez in martir, dar voi lupta pana la ultima picatura de sange pentru o tara in care tinerii sa se exprime liber."

"Primul conflict major a aparut la inceputul proiectului, cand am aflat ca nu ni se permite sa filmam un duet in rime ce avea ca personaje doi jurnalisti aflati in concurenta directa: Mircea Badea si Radu Banciu. Am considerat ca, fiind un show ce parodiaza media si societatea romaneasca, acest subiect este unul de actualitate si cu o mare notorietate. Dupa ce ni s-a comunicat faptul ca nu ni se permite filmarea momentului, in ciuda protestelor noastre, am fost anuntati ca parodiile realizate nu trebuie sa contina nimic legat de postul Antena 3 sau persoanele care lucreaza acolo. Pe langa acest aspect, ni s-au mai comunicat si numele unor persoane private ce nu pot fi pronuntate pe post", spune Mihai Bendeac.

Tensiunile dintre Mihai Bendeac si Mircea Badea, colegi de trust, sunt mai vechi. Recent, cei doi au avut un schimb dur de replici pe Facebook, dupa ce Mircea Badea a jignit-o pe fosta iubita a actorului si a criticat emisiunea colegului sau de trust.


Ce mai spune Mihai Bendeac in comunicatul postat pe Facebook:

In editia din aceasta saptamana a show-ului, observand ca 80% dintre fanii care ne scriau pe Facebook (in mare parte, copii si adolescenti) isi doreau sa-l provocam pe realizatorul tv Radu Banciu sa vina in platoul nostru, am dat curs acestei idei. De ce am facut asta? Pentru ca acei copii habar n-au politica. Si nici noi nu facem politica. E doar un personaj al show-ului nostru, ca toate celelalte. Si nu. Nu aveam de gand sa discutam cu el despre conflictele in care este implicat.

Ni s-a interzis in mod intempestiv acest lucru.

Putini stiu faptul ca programul meu saptamanal este urmatorul: lunea si martea filmam de la 11.00 dimineata pana la 3.00 dimineata urmatoarea. Miercuri, joi, vineri si sambata scriu. La un astfel de program, singurul ingredient ce lipseste e un factor de presiune. In acest weekend, am iesit in oras si mi s-a facut rau. Incepand de luni, am intrat in concediu medical.

Tot incepand de luni, sunt atacat de catre domnul Badea atat pe Facebook, cat si in emisiunea ”In gura Presei” sau la radio Zu, mi s-a comunicat faptul ca datorez deja aproximativ 60 de mii de euro, am fost somat sa ma prezint in aceasta seara, la ora 19.00, la o contraexpertiza medicala pentru a se stabili daca intr-adevar ma simt rau sau doar ma prefac si, normal, mi se atrage atentia ca am un contract si se pot intampla lucruri nefericite.

Pentru a nu stirbi, in mod nedrept, imaginea emisiei pe care o realizam, am cerut postului Antena 1 un singur lucru: semnarea si asumarea reciproca a unui comunicat public in care sa fie clar specificate conditiile postului de televiziune in raport cu realizatorii show-ului iComedy.

De ce? In primul rand deoarece publicul poate interpreta omisiunea unor anumite persoane/personalitati/structuri media din contentul unui show de satira sociala, drept partizanat sau, mai grav, manipulare. Lucruri care, in mod evident, ar aduce grave atingeri imaginii si notorietatii artistilor implicati.

Chiar credem ca doleantele noastre reprezinta nimic mai mult decat o chestiune prevazuta de Conventia Europeana pentru Drepturile Omului, ratificata si de catre statul roman.

Repet! Sunt un artist care castiga MULTI bani pentru emisiunile pe care le realizeaza. Vreau sa intelegeti ca libertatea, demnitatea si orgoliul profesional ma fac indeajuns de nebun incat sa nu ”stau in banca mea”, sa-mi iau banul si sa plec acasa. Media romaneasca si lumea artistica abunda de astfel de indivizi. Cu riscul de a fi ridiculizat din nou de catre realizatorii de pamflete, chiar cred in cinste si omenie. Si nu.. Nu ma rastignesc pe cruce. Enunt doar un lucru normal.

Mi-e greu sa-mi vad emisiunea aruncata la gunoi. Mi-e greu sa-mi vad parintii plangand. Mi-e greu sa vad tristetea din ochii celorlalti colegi. Mi-e greu sa suport ideea unui posibil linsaj mediatic din partea unei institutii mamut.

Nu ma pot apara. Sunt un om singur, fara vreun trust in spate.

Nu stiu in ce masura, si aici nu incerc sa fiu laconic, la aceasta stare de fapt a contribuit si deja celebrul moment iComedy in care il parodiam pe Patriarhul Daniel.

Foarte probabil ca, dupa acest comunicat extrem de direct si de onest, se va dezlantui iadul. E posibil sa fiu acuzat ca aduc probleme de imagine trustului si sa fiu dat in judecata pentru a plati daune de milioane de euro. Ii rog pe parintii mei sa fie tari!

Si, nu in ultima instanta, fac apel la postul de televiziune Antena 1 sa decida in mod public daca isi doresc acest show sau nu si, daca da, in ce conditii.


  • Radu Banciu despre invitatia in emisiunea lui Bendeac: Eu le-am spus <Ba fratilor, vin, dar vedeti ca eu va injur in fiecare seara>

Radu Banciu a comentat, in emisiunea sa, invitatia lansata de Mihai Bendeac de a participa la iComedy: "Subsemnatul urma sa fie prezent in aceasta emisiune a Antenei 1 sambata viitoare. Am si discutat la telefon cu cei de la Antena. Eu le-am spus <Ba fratilor, vin, dar vedeti ca eu va injur in fiecare seara. Mi se pare totusi un pic complicat sa ajung in curtea Varanului (Dan Voiculescu - n.red.) ca lupul la stana. Ei au zis <Domne, noi suntem artisti>, mi-a zis Mihai Bendeac."
























21868 vizualizari

  • +43 (47 voturi)    
    hm (Marţi, 15 octombrie 2013, 17:01)

    Soljenitin [utilizator]

    Pai, daca ai semnat un contract cu Intact, atunci esti cel putin naiv daca tu crezi ca aia vor fi corecti.
    • -21 (27 voturi)    
      esti tu sigur (Marţi, 15 octombrie 2013, 19:48)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      ca aia nu sunt corecti in ceea ce priveste contractul ?
      • +2 (8 voturi)    
        N-as avea incredere nici in Bendeac! (Marţi, 15 octombrie 2013, 20:51)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        In primul rand cred ca scenariu pentru aceasta emisiune era ca sa adune un public cat mai tanar posibil apropiat de varsta primului vot. Apoi, in plina campanie prezidentiala, Bendeac era pus sa-i faca praf pe toti eventualii contracandidati al candidatului USL.
        Faptu ca Bendeac se da acum lovit, nu ma convinge pe deplin. Poate sa joace rolul incoruptibilului care are propriai verticalitate si care se transforma intr-un erou in ochii spectatorilor naivi. Apoi, orice va zice despre oricine, va deveni litera de lege. E simplu.
        Deci, mai asteptam sa vedem cum joaca Voiulescu si cum muta Bendeac....
        • +4 (6 voturi)    
          Flacara Democratiei de la Basescu ! (Miercuri, 16 octombrie 2013, 8:16)

          pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          Au fost mai multe flacari ale Democratiei... una a fost inmanata pentru Antena3... si ar mai fi fost nevoie de una si pentru Antena1 !

          Cred ca a dat telefon Rodica si le-a spus sa-l pedepseasca pe Bendeac!

          Aloo, Mircea... sunt Rodica!
  • +59 (65 voturi)    
    .... (Marţi, 15 octombrie 2013, 17:06)

    thebblack [utilizator]

    eu zic totusi ca de vina e basescu.
    • +12 (16 voturi)    
      "+" (Marţi, 15 octombrie 2013, 19:05)

      rares.d [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      as da mai multe dar nu pot
  • +41 (45 voturi)    
    asta-i politica trustului (Marţi, 15 octombrie 2013, 17:11)

    Gobelin [utilizator]

    musiu Bendeac.
    n-ai voie sa scuipi o iota despre altcineva din trust, decat daca e vorba de linguseli si dulcegarii.
    idem, despre patroni, vecinii de bloc ai patronilor, aliatii politici aio patronilor etc...
    pai matale ai crezut ca faci parte dintr-un trust liber, de profesionisti?
    ei, ash!
    • +9 (13 voturi)    
      Un vechi proverb spune ca.. (Marţi, 15 octombrie 2013, 22:08)

      czr [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

      Daca te bagi in mocirla te manca porcii.

      Deci Bendeac ori nu stie ce-a semnat (a semnat ca primarul) ceea ce e putin plauzibil, ori stie foarte biine ce-a semnat si acum nu vrea sa-si asume consecintele..

      Dar in mod sigur nu a tinut cont de proverb.
  • -20 (32 voturi)    
    liber (Marţi, 15 octombrie 2013, 17:24)

    andrei1245 [utilizator]

    numai la televiziunea romana mai poti fii liber in ziua de azi.

    paradoxal, capitalismul aduce cenzura.

    la americani , cea mai mare democratie ,daca zici ceva ce nu place aluia care face pasta de dinti si plateste reclama , te lasa somer.
    • +19 (21 voturi)    
      pai, (Marţi, 15 octombrie 2013, 18:12)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui andrei1245

      s-a luat de pasta de...pantofi a lui Voiculescu!
    • -1 (1 vot)    
      Paradoxal dar nu prea (Miercuri, 16 octombrie 2013, 16:27)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui andrei1245

      Daca lucrezi intr-o fabrica de pasta de dinti poate ai dreptate.
      Daca lucrezi la "News" nu prea cred. Cam cati bani crezi ca ar face un redactor CNN daca ar fi amenintat de patroni (cum se intampla la Antene) si s-ar duce cu dovada la ABC
      Da. Ar fi somer. Dar benevol! Un somer multimilionar!
  • -15 (29 voturi)    
    fite de 'fata mare' ... (Marţi, 15 octombrie 2013, 17:25)

    adrian8 [utilizator]

    adica daca ar fi fost un nou angajat .. mai puteam sa inteleg .

    dar el lucreaza in trust de multa vreme , si pana acum nu a facut misto de 'colegi' in nici un 'pamflet' , deci mai mult ca sigur a avut aceasta conditie pusa .... deci sa te dai fata mare si sa te miri de ceva ce faceai si cu alte ocazii .....
    • +14 (20 voturi)    
      Niciodata nu e tarziu (Marţi, 15 octombrie 2013, 18:05)

      C.Flo [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      Se aplica in cazul lui. Nu toti suntem destepti, avem nevoie de unele experiente sa deschidem ochii. Ii doresc mult succes si are tot respectul meu.
      • -7 (11 voturi)    
        are respectul tau ? (Marţi, 15 octombrie 2013, 19:43)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui C.Flo

        cum asa ?
        ani de zile in care a lucrain antene, si a facut 'ce se zicea' ... ?

        sau acum ca brusc se declara 'virgin' , are respect ?

        sau doar ca se ia de trust , e suficient pentru resopect ...?
        • +10 (12 voturi)    
          Te inseli. (Miercuri, 16 octombrie 2013, 0:01)

          MagnusLucian1320675938794 [anonim] i-a raspuns lui adrian8

          Ia cauta pe youtube si vezi cat i-a mijtocarit pe membrii Antena. Sketchul lui cu Sinteza Zilei, de pe blogul sau, a fost scos de pe youtube "in urma numeroaselor reclamatii".
          Deci cenzura frate!
          Pana nu mananca voiculescu inchisoarea, n-o sa avem antene libere.
  • +33 (37 voturi)    
    Varanul Inc. (Marţi, 15 octombrie 2013, 17:28)

    belzeb [utilizator]

    When you dance with the devil, the devil doesn't change. The devil changes you.

    Bendeac tata, daca tu ai crezut ca Antena este un forum deschis, un exemplu de libera exprimare esti un pic naiv. Momentul asta vine clar in viitorul oricarui colaborator al varanului. Unii sunt cumparati, altii au coloana vertebrala. Ma bucur ca te numeri printre cei din urma.

    Bafta!
    • -7 (13 voturi)    
      cum zici tu ..dar (Marţi, 15 octombrie 2013, 19:47)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui belzeb

      vreau sa vad emisiune la B1 in care se ia cineva de patronul de acolo , sau sa vad pe digi cum se fac reportaje de monopolul pe care rds la impus in foarte multe localitati ...sau de servicile tehnice cel putin indoielnice ale lor ..etc ..

      democratie si libera exprimare nu inseamna sa injuri pe cel ce te plateste ... nicaieri in lume nu exista asa ceva , vrei sa injuri ... atunci numai lua bani de la el , si apoi injura !
  • +4 (8 voturi)    
    iar basescu e vinovat (Marţi, 15 octombrie 2013, 20:11)

    MihneaR [utilizator]

    Sa zica merci Bendeac ca nu l-au pus da semneze ca plateste 100.000 euro daca face vreo porcarie.
    • +6 (8 voturi)    
      Ei, nu... (Marţi, 15 octombrie 2013, 22:00)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      Crezi tu ca nu l-au pus...

      Si daca nu l-au pus sa semneze direct a semnat altceva, de felul "ma angajez sa respect regulamentul de ordine interioara"...
      Si in acel material secundar este prevazuta amenda de 1 milion de euro daca-l vorbesti de rau pe Varan...

      Nu este primul care pleaca amenintat cu procese de la Varan: Cristoiu este cel mai cunoscut...
      Gadea si "ala Micu de la PC" de pilda au semnat cu manuta lor ca au luat sute de mii de dolari "imprumut", bani care cel mai probabil reprezintau salariul. Ce le-o fi spus Felix? Lasa, ma, de ce sa dam jumatate la stat? Nu mai bine ti dau tie pe toti? Zicem ca-i un imprumut. Ce ne certam noi vreodata?
    • 0 (2 voturi)    
      N-AVEA GRIJA CA (Miercuri, 16 octombrie 2013, 9:33)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      l-au pus ! Si el exact asta risca tot timpul si mai ales acum ! Acum, avem parte de o acumulare de nemultumiri reciproce .Artistul a carui esenta e chiar satira nu poate "rata", "evita" la nesfarsit subiecte cu care intra in conflict personal (prostia,minciuna,hotia) pentru ca altfel isi neaga aceasta esenta si se auto-anuleaza.
  • -1 (7 voturi)    
    dragi romani (Marţi, 15 octombrie 2013, 21:40)

    I [utilizator]

    cine va pune sa lucrati pentru astfel de oameni? La fel ati facut si cu Ceausescu. Voi l-ati facut mare, ca doar nu s-a pus el sa-i omoare pe cei care vorbeau impotriva regimului.
  • +8 (12 voturi)    
    Nedumerire (Marţi, 15 octombrie 2013, 22:58)

    un dac [utilizator]

    Daca Antena il poate cenzura pe Bendeac, figura publica, Hotnews de ce nu-l cenzureaza pe Adrian8? Eu atatea ineptii nu am mai citit de mult timp.

    El al doilea caz de revolta din interior.
    Hei, astia cu rate, credite, datorii, cand terminati platile? Ca poate atunci redescoperiti coloana vertebrala cu care v-a nascut mama voastra. Mama voastra....
    • +1 (7 voturi)    
      Domnule dac (Miercuri, 16 octombrie 2013, 1:10)

      AlisCuPar [utilizator] i-a raspuns lui un dac

      tu te tragi din truck, nu din trac (in caz de nelamuriri intreaba-l pe iliescu) daca pui semnul egal intre antene (latrine) si hotnews.
    • -4 (6 voturi)    
      pe bune ...? (Miercuri, 16 octombrie 2013, 9:03)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui un dac

      tu chiar existi ?

      asa mentalitate .. nu am mai vazut de la revolutie incoace ...

      ps. daca est atat de deranjat de 'ineptiile' spuse de mine , chiar te rog sa raspunzi pe argumente la ceea ce nu iti convine .... daca poti , daca esti capabil ...
      • +1 (3 voturi)    
        Argumente? (Miercuri, 16 octombrie 2013, 13:13)

        un dac [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Pai este foarte simplu. Turcescu si Banciu vs Gadea si Badea. Turcescu nici nu anunta emisiunea lui Banciu, Badea preia cu limba umeda microfonul deja balosit de Gadea.
        Dar trebuie sa mai si gandesti ca sa vezi diferentele. Apoi sa rumegi. Apoi sa citesti din nou. Si abia apoi, daca chiar ai ceva de zis, sa postezi.

        Ref Patrick-nu dau doi bani. Spune niste ineptii mai mari decat cele spuse de tine. Uite aici mostra de prostie :"În condițiile în care televiziunea pentru care prestezi e pe pierdere, nu ești plătit din ceea ce produci tu, ci din buzunarul proprietarului." FALS. Emisiunea ta poate fi pe profit, iar televiziunea pe pierdere. Elementar.
        Ref AlisCuPar, ca tot va intelegeti, raspund aici: era o ironie.
        Antenele sunt campioanele cenzurii. Santajul este si el demonstrat din interior (la asta am facut referire). Orice televiziune care isi pupa in fund patronul chiar si cand acesta este penal si securist, are credibilitate ZERO. Sa-i spuneti asta si lui Patrick. Care, desi are studii jurnalistice, confunda politica editoriala cu politica financiara.

        • 0 (2 voturi)    
          alo .. pamantul .... (Miercuri, 16 octombrie 2013, 15:54)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui un dac

          tu despre ce vorbesti .. ce treaba are turcescu ? gadea ?

          referitor la ce din ce am zis eu la acest articol raspunzi tu ? ... vezi ca ai gresit filmul !

          patrick ala , da spune si prostii ,d ar mai are si dreptate ...
          fa un efort de gandire : firma unde lucrezi (presupunanad ca lucrezi undeva) , poti sa stai toata ziua sa injuri lumea in firma sustinand ca tu ai libertate de exprimare?
          poti sa iti injuri patronul in fata , luand banii lui si iarasi sustinand libertatea de exprimare?

          traiesti in alta lume ... nu exista impartialitate , la patron , nu exista libertate absoluta la patron ... nu iti place patronul si colegii , ai singura libertate sa PLECI !
          dar daca esti o 'rama' si vrei sa fi ipocrit pana la capat , atunci stai si te plangi ca fata mare ca nu ai libertatea sa injuri colegii si patronul , luand bani de la acel patron (bani sunt buni si curati , doar tot ce face respectivul e murdar) .

          ps. cand o sa vad un consilier activ al presedintelui sa iasa public sa il critice , apoi sa se intoarca la munca sa sustina libertatea de exprimare !!!
          • 0 (2 voturi)    
            tu uiti ce scrii? (Miercuri, 16 octombrie 2013, 17:21)

            un dac [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            asi scris mai sus de B1. Si ti-am explicat diferenta dintre B1 si Antena. Bendeac nu l-a injurat pe varan, el are emisiune umoristica. Totul a plecat de la badea si banciu. In rest, te aberezi cu gratie. Nu exista nicio legatura intre cenzura si bunul simt de la un birou oarecare, inclusiv al consilierului prezidential.
            Oameni ca tine merita sa aiba presa actuala din Romania. Ei vor sa fie cenzurati, asa s-au obisnuit de pe vremea lui Ceausescu.

            PS: Orice aparat de presa, tv, print, radio, online trebuie sa faca jurnalism. Daca Varanul a fost dovedit ca e securist, trebuie sa dai asta la stiri. Daca lui varanu nu-i place de tine, pleaca el, nu pleci tu. Altfel e abuz. Teoretic nu are voie sa te dea afara pentru ca ai realizat impartial o stire. Ma rog, cum spuneam, vorbesc singur.
            • 0 (0 voturi)    
              tu te faci ca nu intelegi ? (Miercuri, 16 octombrie 2013, 20:31)

              adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui un dac

              am vb de b1 , nu de turcescu sau de gadea ... te faci ca nu intelegi si incerci sa fentezi .. de fapt ai batut campii ...

              repet , poate acum pica fisa , nu e cenzura , sa ti se pretinda a nu jignesti colegii de munca si seful , e bun simt si regula de baza a conduitei dintr-o firma .. repet ai probleme reale , atunci pleaca .

              aparat de presa .. nu nu fac exceptie de la aceasta regula .. e securist , e criminal , e hot .. ok , atunci bani lui de ce sunt buni ?

              si revenind la realitate , nu exista independenta si impartialitate totala atata timp cat exista un patron implicat politic (si asa sutn toti , direct sau indirect ) .
              • 0 (0 voturi)    
                ultima incercare (Joi, 17 octombrie 2013, 0:00)

                un dac [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

                Jurnalismul nu se raporteaza la patron. Ia de studiaza CNN, BBC, Al Jazeera, France 24, Euronews sau ce mai vrei tu.
                Un post de stiri trebuie sa ofere stiri. Daca Varanul este acuzat in cazul ICA, cu dovezi foarte palpabile, Antena trebuie sa prezinte "STIREA", nu sa-l lase pe Ciuvica sa vomite pe mese.
                Pentru mine e clar. Te uiti la Antene ca la o icoana, Sa fii sanatos, inteligenta nu este obligatorie.
    • -3 (5 voturi)    
      citeste si asta ..poate intelegi ceva (Miercuri, 16 octombrie 2013, 9:16)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui un dac

      www.dcnews.ro/2013/10/p-a-de-hillerin-catre-bendeac-boule-asta-nu-este-cenzura/

      ps. probabil si asta e platit de voiculescu ...
  • +4 (12 voturi)    
    Tampitul de Bendeac (Miercuri, 16 octombrie 2013, 1:52)

    AlisCuPar [utilizator]

    daca va aduceti aminte, inainte sa ajunga usl la putere, avea niste scenete penibile impotriva FMI si UE. Si le scria singur sau erau impuse? Nici nu conteaza. Asta insemna ca pseudotalentatul Bendeac ar face orice pentru bani. Prostane, ia "pumnul in gura" si incaseaza banii, ca nu mai ai credibilitate !
    • 0 (4 voturi)    
      Nu stiu daca ai observat (Miercuri, 16 octombrie 2013, 7:54)

      Mao2 [utilizator] i-a raspuns lui AlisCuPar

      dar el nu are partizanat...este ipotriva tuturor si pentru toti... este acolo unde sesizeaza o lipsa de onestitate si corectitudine..este acolo unde vede prostie si ingamfare...in general unde lipsa moravurilor, eticii si a culturii creaza falsi idoli ex. chiar cei doi prezentatori pe care voia sa-i cheme in emisiune...
      • +1 (1 vot)    
        Da, impotriva (Miercuri, 16 octombrie 2013, 11:42)

        AlisCuPar [utilizator] i-a raspuns lui Mao2

        tuturor care ii sunt impusi de varan. Ca si cum ai asmuti cainele. Facea misto la un moment de un moldovean (om de pe strada) cu vocea pitigaiata. Asta e subiect de facut bascalie?! L-a lins in dos pe varan, dar cu timpul i s-a asprit limba si acum varanul cauta o "hartie igienica'' mai fina.
    • -1 (1 vot)    
      pai si caca (Miercuri, 16 octombrie 2013, 9:53)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui AlisCuPar

      spune si azi ca FMI si UE e rai si in acelasi timp ca a avut un succes ca a incheiat noul acord cu FMI si nu-i da nimeni pumni in gura ! Si e al doilea om in stat.
  • 0 (4 voturi)    
    JOS PALARIA IN FATA LUI BENDEAC (Miercuri, 16 octombrie 2013, 9:11)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Pozitia ta in raport de arsinel, preafericit , reactia stapanilor la invitarea lui Banciu si mai ales comunicatul intact (in care in mod ordinar se invoca valori si simboluri nationale) mi-au amintit ca nu esti numai un mare talent ci si un barbat inteligent , curajos,cu coloana vertebrala . Eu am uitat pe unde am antenele pe comanda tv si in mod nedrept, am uitat si de spectacolul tau.
  • +6 (8 voturi)    
    Divertis (Miercuri, 16 octombrie 2013, 9:39)

    BartSimpson [utilizator]

    Va mai amintiti de Animat Planet ? Parca la Antene se difuza si chiar facea misto de toti politicienii, inclusiv de Voiculescu .. au trecut timpurile alea, acum nici de Badea nu mai poti sa faci misto :|
    • +1 (3 voturi)    
      dar badica Badea ? (Miercuri, 16 octombrie 2013, 12:23)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui BartSimpson

      cine e ? un muritor de rand cu CNP, nimic mai mult !
    • +2 (2 voturi)    
      da .. era amuzanta animatia . (Miercuri, 16 octombrie 2013, 15:57)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui BartSimpson

      apropo , cand a fost oprita productia respectiva , nu a iesit nimeni din divertis sa planga ca fata mare ... au actionat cum trebuie si-au cautat nou loc de munca
  • -1 (1 vot)    
    cititorului din ziare (Miercuri, 16 octombrie 2013, 9:47)

    fosta zoezoe [utilizator]

    badea care a ramas cu capul infipt in dosul sefului ii spun ca nu poate compara pe Sarbu cu turnatorul lui de rude si nici cele doua trusturi in vecii vecilor.Numai punerea in aceeasi propozitie si e o cretinatate la fel de mare cu aceea de a compara un vierme cu un tigru sau pe el care este un mascarici cu vre-un jurnalist.Ca are publicul lui, cat l-o avea (si cat o fi real) e altceva, ca si otv avea public.
  • -1 (1 vot)    
    bravo bendeac (Miercuri, 16 octombrie 2013, 15:09)

    Plasmaticus [utilizator]

    E greu si liber si sclav la motan mafiot