Dan Sultanescu, consilierul lui Ponta, dupa publicarea stirii cu "Fa, Doina": Manipulari mediatice. E nasol sa fiti fortati sa platiti impozite, nu-i asa tovarasi?

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 24 aprilie 2014, 21:43 Economie | Media & Publicitate

Dan Sultanescu, consilier al lui Victor Ponta, acuza postul de televiziune Pro TV de "manipulari mediatice" impotriva primului ministru si pune acest lucru pe seama faptului ca postul de televiziune trebuie sa-si plateasca impozitele datorate statului.

Postarea pe pagina de Facebook a consilierului premierului vine dupa ce Pro TV a difuzat in premiera imaginile cu Victor Ponta la inundatii, in care i se adreseaza ministrului Apelor cu apelativul "fa".

Imaginile pot fi vazute aici.

"Asadar, la PRO continua cutremurele - oamenii continua sa isi dea demisia, pleaca, sunt dati afara... Dar, ca sa nu se vorbeasca despre asta, s-au gandit ei ca e mai cool sa lanseze manipulari mediatice (prietenii stiu de ce). Pana la urma, e nasol sa fiti fortati sa platiti impozite ca toti ceilalti, nu-i asa tovarasi?", scrie Dan Sultanescu, postand urmatoarele doua linkuri:

http://www.paginademedia.ro/2014/04/exclusiv-claudiu-pandaru-si-cristian-hostiuc-scosi-de-la-emisiunea-dupa-20-de-ani/
http://www.reportervirtual.ro/2014/04/exclusiv-cutremur-la-pro-tv-mona-segall-si-a-dat-demisia.html

Comentariul lui Sultanescu a fost semnalat pentru prima oara de ziarista Sorina Matei.

A doua zi dupa difuzarea imaginilor, Victor Ponta a negat ca a folosit termenul "fa", la fel ca si ministrul Doina Pana.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

8584 vizualizari

  • +23 (25 voturi)    
    sinistru (Joi, 24 aprilie 2014, 21:47)

    androidul_cu_sobolani [utilizator]

    ah! sultanescu asta e sinistru. de pre vremea lui vantu inca. e in haita gadea, ciuvica radu-tudor. tot timpul zici ca e pe alta lume. dupa scandalul cu suspendarea, el scria cum de la venirea lui ponta la putere romania e privita mult mai bine in occident si e necesar ca ponta sa repare tot ce basescu a stricat. scria asta pe cand ponta zicea ca merkes sa-si vada de ale sale. sinistru si abject personaj!!!
  • +30 (32 voturi)    
    am o propunere pentru ProTv in cazul asta (Joi, 24 aprilie 2014, 21:52)

    zaboo [utilizator]

    sa puna de un karaoke cu Valurile Dunarii - varianta cu Ponta

    Barca pe valuri pluteste usor
    Dar cine nu-si uda macar un picior?
    Nu, nu e Base, nici Udrea, nici Boc…
    E Ponta ce apare ca un dobitoc

    Pompierii il poarta alene pe val
    Ca pe o floare de nuferi spre mal
    Catre satenii ce-asteapta oftand
    In ape murdare inotand…
  • +23 (25 voturi)    
    Sultanescule ... (Joi, 24 aprilie 2014, 21:58)

    Herodot [utilizator]

    ... tu chiar ne crezi tampiti?
    • +6 (6 voturi)    
      DA! (Vineri, 25 aprilie 2014, 8:51)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui Herodot

      si ne pune sa votam pt. Ponta. Ba, are si succes!
      Ne lamentam, dar votam PSD!
    • +4 (4 voturi)    
      De moment ce am votat Ponta si PSD (Vineri, 25 aprilie 2014, 10:29)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Herodot

      Suntem cel putin 70 % tampiti si amnezici, deci fara sanse de recuperare
  • +12 (16 voturi)    
    Pionii (Joi, 24 aprilie 2014, 22:36)

    nano2k [utilizator]

    Astia sunt pionii care sar sa isi apere "regina".
    Grajdani la diferite niveluri, unii latra, dau din gura, altii parafeaza acte in mod ilegal, totul pentru famiglia comuna.

    Tot inainte, tovarasi!
    • +2 (2 voturi)    
      corect (Vineri, 25 aprilie 2014, 10:06)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      mai era unul Socol, consilier si el, care scria pe Contributors articole de propaganda pe post de articole cu tematica economica.
      pana s-au prins aia si i-au ras contul.
      Ponta s-a inconjurat in tot aparatul de stat, de la consilieri pana la ministri, de lingai.
      cam asta e nivelul.
  • +17 (19 voturi)    
    Unde e manipularea? (Joi, 24 aprilie 2014, 22:36)

    Alius [utilizator]

    Asta se trezeste la latrinele tv. Este o inregistrare care poate fi ascultata de oricine. A fost o "discutie" publica in fata mai multor reporteri, asa ca nu vad de ce se oftica respectivul.

    Cum am mai spus, sa-i dea in judecata pentru minciuna, pentru ce vor ei.

    "Tovarasi".. tovarasii se tovarasesc intre ei.
  • +9 (11 voturi)    
    trebuie (Joi, 24 aprilie 2014, 22:52)

    404.8 [utilizator]

    sa fii extrem de lingusitor sa sustii asa ceva.e clar ca mitomanul a fost si mitocan.

    sa ajungi sa sustii ca este atacat mitomanul din cauza ca e chintesenta strangerii taxelor...pfuai... e de ras incontinuu 3 zile neptuniene.

    pai, mai nea suleymanescu,unde strang astia taxele mbah, cand ei abia bagara acciza din cauza ca nu aveau bani nici sa plateasca pensiile?
    unde e mbah forta aia, ca la tva se strange din 24% doar 13% si restul e abureala.
    unde e mbah stabilitatea aia, ca aveti cate 30 de schimbari pe luna la codul fiscal, cate una pe zi!!!!...si tot nu va ajung banii.

    nu va e rusine mbah? sau fa?
    • +14 (14 voturi)    
      ... (Vineri, 25 aprilie 2014, 0:18)

      Nautilus [utilizator] i-a raspuns lui 404.8

      "Tu ce faci, fă, Victore, aici? Aveai chef de nişte impozite?"

      "Păi nu aveam chef, dar... nu am bani la buget altfel"
  • +10 (12 voturi)    
    Asa Mitoman...asa consilier (Joi, 24 aprilie 2014, 23:25)

    Wanheda [utilizator]

    Boul la bovina trage.
  • +17 (17 voturi)    
    Ponta a avut "chef" de inundatii! (Joi, 24 aprilie 2014, 23:27)

    Primula [utilizator]

    Intrebarea pe care i-a pus-o Doinei a fost mai golaneasca si mai marsava chiar decat apelativul "fa"! "Ce-i, fa Doino, aveai CHEF de niste inundatii?!" Sa nu uitam ca erau deja oameni morti, un copil de asemenea, iar Pontacul avea CHEF de inundatii, de aceea se afla acolo, sa-l vada toata suflarea cat e de implicat!
  • +12 (12 voturi)    
    da tovarasu sultanel.Soricu'i gros la voi (Joi, 24 aprilie 2014, 23:39)

    mnicku [utilizator]

    unii muncesc si platesc taxe - nu-s adeptul protv-ului- in timp ce tovarasi ca tine duceti o lupta de clasa cu " elementele subversive " ale societatii cu " aginturile straine " si va chinuiti sa acumulati valuta cit mai multa.

    Pai daca mucul tau de sef asta debiteaza dejectii unei femei cu hai FA doino sau AI CHEF DE O INUNDATIE
    .Pai cine are chef de o inundatie diliule ????
    Acolo au murit oameni mai dobitocului

    hai sictir nesimtitilor .
  • +13 (13 voturi)    
    Stire gonflabila cu barca (Joi, 24 aprilie 2014, 23:42)

    ipolitic [utilizator]

    m-am uitat si eu la inregistrare si am vazut o barca
    goala, plina cu nimeni, nimeni s-a adresat la alt nimeni cu apelativul "fa", iar nimeni n-avea chef de inundatii, nici macar barca.
  • +7 (9 voturi)    
    ? (Joi, 24 aprilie 2014, 23:48)

    calin22 [utilizator]

    Mai Dane mai, (ca sa ma exprim mai pe intelesul dumitale), tu vrei sa insinuezi ca ProTV-ul a trucat filmuletul si i-a bagat "Fa"-ul pe gura lui Ponta sau ca noi toti suntem surzi si nu mai auzim bine?
    Nu pot sa garantez ca Premierul a spus "Fa" dar pentru o persoana care nu are probleme cu auzul in inregistrarea respectiva se aude "Fa"!
  • +7 (9 voturi)    
    inca ceva (Joi, 24 aprilie 2014, 23:51)

    calin22 [utilizator]

    Sa nu uitam de "Sa ne <<suim>> noi in asta". Nu sunt expert in literatura dar din ce stiu eu termenul de "suim" doar pe la tara se foloseste. Concluzia: Ponta este taran...
  • +4 (4 voturi)    
    haha (Vineri, 25 aprilie 2014, 1:08)

    I [utilizator]

    faptul ca un om care sta la stat ii acuza pe cei din privat ca sunt "tovarasi"... e si asta o manipulare. Mie mi s-a parut mai manipulator reportajul de la TVR decat cel de la Pro Tv. Cei de la Pro Tv au aratat situatia asa cum era ea pe cand cei de la TVR si-au ales bine cadrele "ca sa iasa bine".
  • +4 (4 voturi)    
    aceleasi tehnici (Vineri, 25 aprilie 2014, 7:56)

    catelu [utilizator]

    Tehnica asta de manipulare prin discreditarea celui care dezvaluie cate o porcarie, e de pe vremea lui Ana Pauker si perpetuata prin Ceasca si VC Tudor pana la limbricul asta, Sultanescu. Oare o mai fi cineva atat de naiv in tara asta incat sa-l creada pe limbric in loc de ce aude cu propriile urechi?
  • +2 (2 voturi)    
    In Fa minor (Vineri, 25 aprilie 2014, 9:07)

    tddrg [utilizator]

    Ponta a zis : "Ce faci aici fa Doina [ceva si ajuta oamenii]... Aveai chef de-o inundatie?".
    Din nefericire partea aflata intre parantezele drepte a fost taiata la montaj de ProTV.
    Ditamai doctoru' nu canta in Fa minor...
  • +5 (5 voturi)    
    Bai (ba, fa, mai, coane, vere) Sultanescule, (Vineri, 25 aprilie 2014, 11:37)

    ticbis [utilizator]

    Ce vina are PRO in toata povestea asta?
    Imaginile sunt reale, sunetul la fel, jurnalistii si-au facut treaba cu profesionalism...
    Iar daca nu si-au platit impozitele, vina este doar a impotentului tau sef care nu e in stare sa colecteze nici macar taxele catre stat. Ai inteles?

    Iar daca vrei sa faci o comparatie, uita-te la fotografiile astea, sa vezi si tu cam cu ce se mananca treaba asta:

    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/p552x414/10300021_753912091293871_6575607385136653641_n.jpg
  • +2 (2 voturi)    
    ponta (Vineri, 25 aprilie 2014, 12:33)

    StelianCeobanu [anonim]

    " Aveai chef de niște inundații?" - Aceasta-i intrebarea.
  • 0 (0 voturi)    
    xxx (Marţi, 29 aprilie 2014, 16:12)

    mike13 [utilizator]

    Stati linistiti ca vom scapa de haita asta de latrai politruci cu 4 clase!!!Sa plateasca ei impozite pt cat au furat din tara asta!!!Ca toti banii Romaniei sunt la ei!!Si acu nu le convine sa faca puscarie, ca de, unde e mai bine ca acasa pe salteua cu bani???