Reprezentanta lui Julio Iglesias in Romania a sesizat CNA in cazul Mihai Gadea-"Jos Basescu" si a cerut Antenei 3 sa inlature inregistrarea online

de C. Ionescu     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2015, 12:55 Economie | Media & Publicitate

Julio Iglesias Junior
Foto: facebook.com/JulioJrOfficial
Reprezentanta lui Julio Iglesias in Romania a sesizat CNA in legatura cu emisiunea de joi seara a lui Mihai Gadea, in care realizatorul Antenei 3 l-a pus pe Julio Iglesias Jr. sa spuna "Jos Basescu" si "Antena 3 e aici". Gabriela Ristea, care pana acum l-a reprezentat pe Julio Iglesias Sr. in relatia cu presa, iar saptamana trecuta s-a ocupat si de vizita Juniorului,  a mai precizat pentru HotNews.ro ca "noi am cerut inlaturarea inregistrarilor" online cu secventa din Sinteza Zilei. Motivul a fost ca imaginile sa nu fie folosite pe viitor si sa fie evitata "ocazia unor interpretari eronate".

Gabriela Ristea a spus ca a transmis CNA ca artistul "nu a spus Jos Basescu in cunostinta de cauza", el crezand ca e o formula de ramas bun. Potrivit reprezentantei lui Iglesias, sesizarea catre CNA a reluat toate informatiile si punctele de vedere incluse in comunicatul de presa de vineri, in care se arata ca artisul a fost indus in eroare in mod voit de prezentatorul Sinteza Zilei - vezi comunicatul aici.
  • La sfarsitul saptamanii trecute, Mihai Gadea a publicat pe Facebook un mesaj in care afirma ca "regret sincer daca am afectat sensibilitatea domnului Iglesias" si ca ar fi folosit strigaturi din folclorul urban" - detalii aici
Potrivit Paginademedia.ro, pana luni CNA primise 16 sesizari din partea telespectatorilor, in legatura cu emisiunea Sinteza Zilei de joi.

Gabriela Ristea a precizat ca ea l-a reprezentat pe Julio Iglesias Sr., ca PR pentru Romania, timp de opt ani, dar in acest moment "am incheiat colaborarea", ea urmand sa plece in Spania.


Citeste mai multe despre   









15283 vizualizari
  • +25 (29 voturi)    
    gunoiu (Marţi, 19 mai 2015, 13:05)

    randunica [utilizator]

    ce tanpit.gadea esti o rusine limbricule.
    • +4 (4 voturi)    
      POate pentru tine! (Marţi, 19 mai 2015, 17:41)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui randunica

      Pentru limbricii uitatori pe latrine este un erou!
      Ca e bou, nu se pune problema, dar pentru ei e-rou!
  • +35 (37 voturi)    
    strigaturi din folclorul urban (Marţi, 19 mai 2015, 13:10)

    Mihai Bratescu [anonim]

    De ce nu l-o fi pus sa spuna "PUIEMONTA", ca e toit strigatura din folclorul urban.....
    • +17 (19 voturi)    
      corect (Marţi, 19 mai 2015, 13:57)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Bratescu

      ...sunt curios cat e chiria platita de vuvuzela lui felix..doar stau In Cladirile Statului !!!!!
  • +24 (26 voturi)    
    sa inlature LICENTA (Marţi, 19 mai 2015, 13:16)

    un domn [utilizator]

    ORICE pedeapsa e ..marunta IN ACEST moment pentru teveurile lui felix..retragerea licentei ..precum OTV e o normalitate..si un gest de asteptat de la CNA
  • +17 (19 voturi)    
    Cine? Georgeasca? (Marţi, 19 mai 2015, 13:18)

    IancuJianu [utilizator]

    E omul de paie al lu' plagiatoru'....
    A amendat unele posturi inainte de a avea emisiunea (e nepoata lu' Omida?), pe cind pe altele le-a incurajat cind mint fie prin adaugire, fie prin omisiune, fie prin ambiguitatea "stirilor".
  • +23 (25 voturi)    
    pana nu ne spun altii (Marţi, 19 mai 2015, 13:20)

    rov [utilizator]

    nu credem ca antena 3 e mizeria suprema...
  • +19 (21 voturi)    
    OK . Asteptam sanctiunile (Marţi, 19 mai 2015, 13:21)

    Sparafucile [utilizator]

    Sau macar una si buna : 1.000.000 lei . Noi !
  • +17 (19 voturi)    
    CNA (Marţi, 19 mai 2015, 13:23)

    liviu_ [utilizator]

    ar trebui desfiintat...
    de cand a pus mana ponta pe el nu mai amendeaza antenele nici daca otrtureaza oameni in direct
  • +5 (11 voturi)    
    mai Iglesias, te crezi in UE ? (Marţi, 19 mai 2015, 13:30)

    LiviusAcris1 [anonim]

    aici nu luam lectii de la straini
  • -26 (26 voturi)    
    "Noi am cerut înlăturarea " (Marţi, 19 mai 2015, 13:32)

    @Mishu [utilizator]

    Ce mai făceau spume propagandisti cu ștergerea urmelor înregistrări de ant3 acum câteva zile și iată care este adevarul,plus ca jos basescu este de actualitate și acum :jos basescu la beciul domnesc :))
    • +12 (14 voturi)    
      prea tarziu (Marţi, 19 mai 2015, 13:44)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      inregistrarea ESTE pe muuuulte site-uri/servere
      Asta ca sa ramana dovada a prostiei A3, ignorantei lui Julio &Co (care l-au dus in gura lupului, ...troaca porcilor) si a indiferentei CNA
  • -29 (31 voturi)    
    o glumita nevinovata (Marţi, 19 mai 2015, 13:33)

    xanti [utilizator]

    In Spania stirile despre romani sunt defapt despre tigani,despre hoti,prostituate ne arata ca pe ultimii oameni la tv,asa ca Iglesias jr.a fost tratat corect si cu bun simt,daca era destept refuza sa spuna ceva in romana,injuraturile se invata primele,prostia se plateste.
    A fost o gluma pe placul nostru a antibasistilor,nu va place nu va uitati.
    • +20 (22 voturi)    
      zici ca e o gluma (Marţi, 19 mai 2015, 13:48)

      Unu' [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Pai daca in spania se vorbeste despre romani ca niste hoti, prostituate, nu crezi ca gestul A3 da dreptate spaniolilor? O persoana publica din Spania participa la o emisiune televizata din Romania si e pus in mijlocul unui scandal politic fara voia lui. Ti se pare o gluma? In vest se pune accent pe respect , la noi pe misto-uri.
      Tine minte, nu vorbim de emisiuni satirice sau pamflet.
      • +8 (8 voturi)    
        nu te mai (Marţi, 19 mai 2015, 15:10)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Unu'

        pune la mintea prostului, ca-i odihnita.
        daca exista si idioti care sa plateasca astfel de postaci de 2 bani, n-au decat sa-si piarda banii.
    • +18 (20 voturi)    
      bine ca mi-ai zis (Marţi, 19 mai 2015, 13:52)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui xanti

      de maine incep sa violez pe strada, sa scui si sa ucid, daca nu-ti place, nu te uita. marfa de logica, nu?
    • +9 (9 voturi)    
      gadea e tot pe linia (Marţi, 19 mai 2015, 15:10)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      hotilor si prostituatelor. Nu face sectantul debil decat sa accentueze imagina compromisa a Romanilor in Spania.
  • +21 (23 voturi)    
    ! (Marţi, 19 mai 2015, 13:39)

    tudorr [utilizator]

    Penibili, toti! Sa-l dea in judecata pe pastorul raspopit si sa-i ia minim 1.000.000 de euro daune pt ca l-a manjit de antenism pe Jr....
    • +9 (11 voturi)    
      jos latrinele ! (Marţi, 19 mai 2015, 13:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      sa continuam demersul democratic ! ..un demers in limba spaniola !!!!http://www.petitieonline.net/petitie/02529049/semnaturi/pg6
      • +1 (3 voturi)    
        petitie (Marţi, 19 mai 2015, 22:41)

        bobyrou [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        terminati ma cu prostiile voastre de petitii. Nimeni nu le baga in seama, in plus site-ul de petitii este al tau si spammezi pe toate site-urile chipurile sa semneze.
    • +1 (1 vot)    
      Bai (Miercuri, 20 mai 2015, 9:20)

      Ambalezu [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      las-o mai moale cu "pastorul raspopit". gadea a absolvit teologia pentru ca nu l-a dus capul la altceva si pentru ca avea pile ca la carte a fost varza. Nu a fost nici o secunda popa sau pastor. Raspopit esti atunci cand ai slujit ca popa si ai iesit din sistem.
  • +6 (6 voturi)    
    iata cum au mintit (Marţi, 19 mai 2015, 15:27)

    I [utilizator]

    "jos Basescu!" cica. Dar Basescu nu mai are nici o functie demult. Tot el e de vina? sau doar da PSD-ul vina pe el ca sa nu afle oamenii ca ei sunt de vina?
    • 0 (2 voturi)    
      Jos,adica chiar jos, (Miercuri, 20 mai 2015, 10:09)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui I

      ce te faci ca nu intelegi,jos ,la beci!!!
  • +11 (11 voturi)    
    Gabriela Ristea (Marţi, 19 mai 2015, 17:24)

    anonimicus [utilizator]

    Reprezentata lui Iglesias in relatia cu presa, in loc sa ceara CENZURAREA unei informatii de interes national (inregistrarea video a unei emisiuni publice), mai bine si-ar da demisia, cerandu-i public scuze cantaretului pentru ca EA si-a batut joc de el aducandu-l la cel mai penibil post de televiziune din Romania.
    • -1 (3 voturi)    
      Doamna de mai sus, (Miercuri, 20 mai 2015, 0:25)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui anonimicus

      Gabriela Ristea a fost foarte ofuscata de gafa lui Gadea,stiti voi de ce,ei aici e aici,pai doamna in cauza a fost traducatoare a lui magister Base,deci un pic,numai un pic basista!!!