Liviu Dragnea a facut plangere penala impotriva ziaristului Mircea Marian, care i-a publicat adresa pe Facebook. Infractiunile invocate: "instigare publica" si "atentat care pune in pericol siguranta nationala"

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 februarie 2017, 23:36 Economie | Media & Publicitate

Mircea Marian
Foto: Arhiva personala
Liviu Dragnea a facut o plangere penala impotriva jurnalistului Mircea Marian de la Romania libera, infractiunile invocate de liderul PSD fiind instigare publica si atentat care pune in pericol siguranta nationala, scrie paginademedia.ro.

Potrivit sursei citate, gestul lui Liviu Dragnea vine dupa ce Mircea Marian a dat, intr-o postare pe Facebook, adresa la care locuieste Liviu Dragnea in Bucuresti: "E complet lipsit de etica profesionala ceea ce voi face acum, dar va spun ca jidogia de Dragnea locuieste langa Piata (...), pe strada nr., intr-un bloc .... Sa nu va vina idei."

Ulterior, Mircea Marian a inlocuit cuvantul "jigodia" cu "domnul", apoi a sters complet postarea.

Anuntul privind plangerea penala depusa de Liviu Dragnea a fost facut vineri de Mircea Marian pe contul sau de Facebook.



Jurnalistul a publicat, apoi, plangerea penala:

DOMNULE PROCUROR GENERAL

Subsemnatul NICOLAE-LIVIU DRAGNEA... in baza art. 289 Cod procedura penala, formulez prezenta

PLANGERE PENALA

fata de faptuitorul MIRCEA MARIAN (...) jurnalist la Romania Libera...

prin care solicit strangerea probelor necesare cu privire la savarsirea de catre acesta a infractiunilor de:

-Instigare publica - fapta prevazuta de art 368 cod penal:

Art. 368 Instigarea publica

(1) Fapta de a indemna publicul, verbal, in scris sau prin orice alte mijloace, sa savarseasca infractiuni se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amenda, fara a se putea depasi pedeapsa prevazuta de lege pentru infractiunea la savarsirea careia s-a instigat.

(2) Daca fapta prevazuta in alin. (1) este comisa de un functionar public, pedeapsa este inchisoarea de la unu la 5 ani si interzicerea exercitarii unor drepturi, fara a se putea depasi pedeapsa prevazuta de lege pentru infractiunea la savarsirea careia s-a instigat.

(3) Daca instigarea publica a avut ca urmare comiterea infractiunii la care s-a instigat, pedeapsa este cea prevazuta de lege pentru acea infractiune.

-Instigare la savarsirea infractiunii de atentat care pune in pericol securitatea nationala - fapta prevazuta de art 401 cod penal - cu referire la art 1-3 din Legea 51/1991:

Art. 401- Atentatul care pune in pericol securitatea nationala

Atentatul contra vietii savarsit impotriva unei persoane care detine o functie de demnitate publica, daca fapta pune in pericol securitatea nationala, se pedepseste cu detentiune pe viata sau inchisoare de la 15 la 25 de ani si interzicerea exercitarii unor drepturi.

Legea 51/1991 privind securitatea nationala a Romaniei, republicata 2014:

Art. 1 - Prin securitatea nationala a Romaniei se intelege starea de legalitate, de echilibru si de stabilitate sociala, economica si politica necesara existentei si dezvoltarii statului national roman ca stat suveran, unitar, independent si indivizibil, mentinerii ordinii de drept, precum si a climatului de exercitare neingradita a drepturilor, libertatilor si indatoririlor fundamentale ale cetatenilor, potrivit principiilor si normelor democratice statornicite prin Constitutie.




Pe de alta parte, Romania libera scria in urma cu cateva zile, mentionand faptul ca seful PSD a amenintat ca va face plangere penala impotriva jurnalistului RL Mircea Marian, ca, "daca va depune plangerea, liderul social-democrat va fi nevoit sa explice in instanta daca este proprietarul unei locuinte pe care nu a declarat-o", in conditiile in care aceasta nu apare in declaratia sa de avere.


Citeste mai multe despre   






















14462 vizualizari

  • +54 (74 voturi)    
    Dragnea. (Vineri, 10 februarie 2017, 23:50)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    A inebunit nebunul! Pe fruntea lui Dragnea, scrie PUCARIE! La mai multi ani, Liviule!
    • +44 (62 voturi)    
      Tupeu de infractor recidivist inrait (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:22)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      Daca pentru fraudarea masiva a referendumului, cu circa trei milioane de voturi, infractiune extrem de grava, pentru ca este un atac direct la bazele democratiei si a fost o incercare de lovitura de stat, s-a dat o sentinta de doi ani cu suspendare, pentru comunicarea adresei unui infractor nu se poate da nici macar o amenda.
      Toate ziarele si televiziunile au aratat uriasa proprietate din Teleorman a infractorului si nu au patit nimic.
      Daca Dragnea, pentru ca a furat miliarde de euro, nu este nici macar trimis in judecata, MM nu poate primi nici macar o amenda.
      • +25 (31 voturi)    
        LIvaCHEAUA e un bou (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 10:53)

        SorinelCatelFidel [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        Cancan i-a publicat și adresa, și amanta, și numărul de la mașină de acum 6 luni. Deci pe ce îl dă în judecată pe băiatul ăsta, pe informații publice? Acum că știm unde sta, hai sa il sorcovim de sănătate.
        • +5 (7 voturi)    
          iliescu daca facea puscarie (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 18:02)

          rov -OBLIGATIVITATE VOT-CONDITIE DE MENTINERE IN UE! [utilizator] i-a raspuns lui SorinelCatelFidel

          pentru cei 1000 de morti din "revolutie" sau pentru mortii din timpul mineriadelor, tara asta nu ajungea pe mana mizerabililor de tip draccccnea!!
    • +21 (33 voturi)    
      e mondial (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 3:37)

      AnderT [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      ce mai...
      e mondial...
    • +18 (22 voturi)    
      Ce are de ascuns Dragnea? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 11:18)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      De cine se ferește?Hoții sunt problemă de siguranță națională dacă sunt eliberați din pușcării.Dragnea să-i dea în judecată pe Grindeanu și Iordache care au atentat la siguranța noastră.Dragnea nu se ține de promisiuni,a spus că va monitoriza guvernul.Atunci cum a făcut asemenea prostii?Explică Dragnea.
    • +7 (9 voturi)    
      absolut (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:04)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      tot ce scrie acolo, i se potriveste ca haina in zeghe pe puscarias, tovarasului dragnea si acolitilor lui, ca urmare a emiterii o.u.g. 13/2017 dar si prin introducerea soparlei care umple de neconstitutionalitate o.u.g. 14/2017.
  • +35 (47 voturi)    
    Il macina ranchiuna, parca nu stia toata (Vineri, 10 februarie 2017, 23:56)

    Maniu [utilizator]

    lumea unde sta, la Alexandria...
    • +22 (42 voturi)    
      fata care sta sub plapuma (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      alaturi de mustata lui este cu 3 decenii mai tanara..asta nu e pedofilie ? http://www.cancan.ro/avem-imaginile-cu-super-diamantul-primit-de-frumoasa-blonda-seful-psd-s-a-logodit-cu-fosta-secretara-16047651
      • +20 (30 voturi)    
        Nu, nu este... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 4:21)

        Ion B [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Precum ai spus: stă!
  • +54 (68 voturi)    
    sa nu uitam (Vineri, 10 februarie 2017, 23:59)

    Pink Z [anonim]

    sa nu uitam totusi ca dragnea e condamnat penal intr-un dosar in care a luat adresele de acasa a mii si mii de oameni din judet si a trimis la intimidare oameni sa ii aduca pe aia cu forta la referendum.

    ce tupeu de borfas poti sa ai sa Dragneo nene..
    • -11 (15 voturi)    
      asta scria in incheierea de dupa doi ani? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:07)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui Pink Z

      ati citit incheierea ca pe ordonanta?
  • -28 (40 voturi)    
    Din pacate... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:01)

    OvidiuStoica [anonim]

    Dragnea are dreptate aici. E vorba de publicarea adresei pesonale si implicit de o invitatie de a folosi acesta informatie pentru actiona la acest nivel personal, de viata privata, ce nu ar trebui amestecat cu viata publica, politica.

    O gafa, care acum doar il ajuta pe Dragnea sa se victimizeze. O gafa morala ce putea si trebuia evitata
    • +21 (29 voturi)    
      ? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 6:41)

      piratu [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      Dar ce e secret de stat adresa lui Dragnea?
      • -7 (11 voturi)    
        pls (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:08)

        gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui piratu

        Imi dai adresa ta aici, pe hn?
        • +4 (8 voturi)    
          de ce? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 15:05)

          Orizont [utilizator] i-a raspuns lui gazuldebasist

          piratu e persoana publica? Dupa parerea ta nici adresa de la Cotroceni nu trebuie data?
    • +18 (22 voturi)    
      De ce are Dragnea dreptate? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 10:16)

      DrStrange [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      Incaseaza bani publici de la Parlament ca sa stea in Bucuresti. Daca nu sta unde pretinde unde se duc banii publici? Daca sta la alta adresa, plateste chirie? Proprietarul l-a declarat? E totusi oficial de rang inalt. Nu un navetist sau student amarat. Daca nu e declarat la fisc ca fiind chirias, de ce l-ar tine cineva pe proprietatea lui? Daca e casa lui, e decalarata in declaratia de avere? Fiind angajat la stat, cu ce bani a facut-o? Exista destule elemente care tin de interesul public.
      • -3 (7 voturi)    
        si altfel se poate exprima silogismul (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 21:21)

        gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui DrStrange

        Si Iohannis e tot angajat la stat. Si-a facut sase case din salariu si meditatii la fizica. Nu exista o consemnare ca a platit impozit pe veniturile din activitati particulare. Statul i-a dat un palat sa poata locui in Bucuresti, nici macar chirie nu plateste... Eu zic sa terminati cu cliseele de pe fesse-bouque
        • +1 (3 voturi)    
          Jurista cu trei case la mine pe strada (Duminică, 12 februarie 2017, 11:59)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui gazuldebasist

          KJ a muncit, a dat meditatii. Tu?
    • +8 (10 voturi)    
      dupa ce (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:13)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      se va muta cu domiciliul pentru vreo cativa ani, la Jilava, Rahova sau unde l-or caza judecatorii, o sa-i stie toata lumea adresa.
      oricum, dragnea se agita mult prea mult si isi si da multa importanta, in timp ce, in realitate, e doar un escroc. ca asa se numesc cei care obtin foloase proprii promitand vrute si nevrute.
    • +6 (8 voturi)    
      pai... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 15:55)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      acceptand ideea ca un idiot i-ar spage geamu' cu prastia lu' dragnea, de ce ar fi un atentat la siguranta nationala...? se pare ca se crede un fel de... "buricu' pamantului /care in culmea nimicului /se credea buricu' buricului" (Marin Sorescu, Buricada).
  • +27 (37 voturi)    
    Cacman (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:02)

    europeanul2 [utilizator]

    Ce le mai stie Dragnea cu Dreptul Penal. El unde se incadreaza? Asta mai stie?
  • +21 (31 voturi)    
    traverseaza (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:08)

    rsbl [utilizator]

    pe unde traverseaza Dragnea strada?
  • +30 (40 voturi)    
    Vila in care sta Dragnea e posibil PENALA (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:09)

    Boham [utilizator]

    Romania Libera a publicat un articol in care apare casa lui Dragnea din Bucuresti care e - culmea - detinuta de un...ati ghicit din prima: Teleormanean

    o fi unu de acoperire ca sa nu-si pune Dragnea blocu pe numele lui.

    http://www.romanialibera.ro/special/dezvaluiri/dezvaluire--casa-lui-dragnea--detinuta-de-un-teleormanean-440485
  • +22 (32 voturi)    
    Dragi romani (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:17)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Va rugam sa bine-veniti cenzura!

    Dracnea, invata-ne ce-i aia democratie adevarata, ca noi nu stim...
  • +26 (36 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:23)

    tudorr [utilizator]

    Siii? Ti-a venit cineva sa-ti tulbure somnul sub balcon boierule?
  • +24 (36 voturi)    
    Va spun doar atat (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:25)

    BartSimpson [utilizator]

    De astia nu scapam cu proteste pasnice .. intelegeti ce vreti. Adica nu scapam.
    • +2 (2 voturi)    
      Inciti (Duminică, 12 februarie 2017, 12:00)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui BartSimpson

      nu mai incita, decat daca vrei sa lovesti in proteste.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu incit la nimic (Luni, 13 februarie 2017, 19:28)

        BartSimpson [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        Imi pare rau daca asta s-a inteles. Poate cu 2 milioane de oameni in strada s-ar mai gandi. Desi nu stiu de ce le-ar fi frica ? Frica lor e de puscarie + confiscarea averii .. in acest sens protestele pot avea ca scop sustinerea DNA. Intre timp, mai aplicam si pe afara ca aici m-am cam saturat sa astept sa se trezeasca romanii din "somnul cel de moarte" ...
  • +26 (36 voturi)    
    Alo, toarasu Dragnea! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:47)

    ing.Orca [utilizator]

    Iar ne jignesti inteligenta. Pai cui ar fi de folos ditamai viloiu, transformat intr-o ruina incendiata cu geamurile sparte. Nimanui. Stai linistit, nu se va atinge nimeni de ea, pentru ca orice judecator care va pune sechestru in vederea confiscarii, sa fie convins ca bugetul statului se va "ïndestula" cu valoarea maxima.
  • +25 (33 voturi)    
    Zece guzgani mititei (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 0:47)

    Heruvim [utilizator]

    Zece guzgani mititei
    Intr-o noapte geroasa
    Au decis intr-un secret
    Sa dea ordonanta
    Lumea s-a mobilizat
    Si-a iesit in piata

    Zece guzgani mititei s-au facut ca ploua
    Unu a demisionat si-au ramas doar noua

    Noua guzgani mititei
    Chitcaie prin presā
    Ca nu e corect si just
    Ca s-a dat adresā

    (To be continued...?)

    Noua guzgani mititei o ard a patriot
    Unu si-a luat condamnare si-au ramas doar opt
    • -2 (10 voturi)    
      plagiat (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:11)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui Heruvim

      Primul guzgan care a spart gasca e Jianu. Asa ca acum sint opt.
  • +21 (31 voturi)    
    astia se cred pe cai mari (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 1:04)

    Coco Whistle [utilizator]

    cred si eu, dupa 27 ani. aveti grija ca cineva s-ar putea chiar sa atenteze si de data asta spre binele sigurantei nationale. Draga Mircea instigatorii sint ei. Si sint mai mult decit instigatori. Ar fi o cinstea prea mare sa ajungi la inchisoare, dar nu ai cum, nu-ti ramine decit sa tii ciocul mic si sa te rogi sa respinga infractorii neamului HG 14. glumesc desigur. suna a politie politica si hartuire. adresa lui nea nu e secreta ptr ca o fi in cartea de telefon sau o gasesti tu unde pe spatiul public, sigur a ajuns sa fie publicata peste tot....dar individul ca el e prea destept ptr romania...se ascunde ba cu fes pe cap, ba nu locuieste printre noi...esti sigur ca nu i-ai dat adresa din ceruri? ei vor sa traiasca singuri, izolati ies doar NOAPTEA ca HOTII dar sa aiba visteria poporului la dispozitie iar legile sa fie doar in favoarea lor. nimeni nu are cum sa te judece ptr asta dar in romania totul e posibil, de aia trebuie sa nu uitam....trecutul.tradatorii astia nu ne lasa.
  • +32 (42 voturi)    
    Cateva intrebari: (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 1:29)

    LiviuX [utilizator]

    1. Unde sunt "instigarea..." si "atentatul...", ca eu nu vad nimic in acest sens in postare?
    2. Care e problema ca a dat adresa? O lume intreaga stie unde locuieste primul ministru al Marii Britanii, Regina Angliei, Presedintele SUA si chiar Presedintele Romaniei (ca sa dau doar cateva exemple...) si nimeni nu face caz penal din asta!!
    • -3 (7 voturi)    
      confuzie grava (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:14)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      Se vede ce stofa de comentator aveti: faceti o confuzie grava intre domiciu si resedinta oficiala, Casa Alba, 10 Dowing St. vila Lac a nu stiu cita nu sint domiciliile preopinentilor, ele apartin statului sau domeniilor coroane etc. Asa Iohannis ar fi avut acum sapte case!
      • 0 (0 voturi)    
        Ce importanta are daca e domiciliu sau resedinta? (Luni, 13 februarie 2017, 15:38)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui gazuldebasist

        Acolo sta cativa ani, cu toata familia eventual (ca sa nu mai spun ca regina sta toata viata!). Iar cum bine spune cineva, in cartea de telefon sunt mii de adrese si nu a facut nimeni plangere penala pentru asta!!
    • +7 (9 voturi)    
      si (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:19)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      binenteles ca escrocul de dragnea nici nu o fi protejat de SPP. l-au lasat saracutul de el, in bataia vantului si la mana nemiloasa a sorosistilor.
      dragneo, nu te mai plimba in curul gol prin fata putei, ca pana la urma tot ti-o iei. vezi ca asta e un sfat si nu o amenintare.
  • +27 (35 voturi)    
    no problem (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 1:57)

    maxi lopez [utilizator]

    Dragnea nu are un caz. Adresa lui e cunoscuta, probabil e si in declaratia de avere si in orice caz nu vad de ce ar fi un mare secret - cartea de telefoane are milioane de adrese.

    Marian nu a instigat la nimic, a publicat o adresa si a spus "sa nu va vina idei" - deci nu exista fapta, unde e instigarea?

    Cel mult poate fi un caz de insulta pe treaba cu "jigodia" dar Dragnea fiind persoana publica nu are protectie la asa ceva.

    Case closed!
  • +16 (24 voturi)    
    punem de un Crowdfunding? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 2:04)

    Andrei_Bucuresti [anonim]

    La nevoie punem de un Crowdfunding?
  • -23 (35 voturi)    
    bleah (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 2:10)

    srpc [utilizator]

    daca acest Marean e jurnalist, inseamna ca meseria in cauza a disparut; nu orice propagandist submediocru se numeste jurnalist, bai acestia!
    • +10 (14 voturi)    
      Bravo! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 10:37)

      J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Da, bă, toți știe, nu-i așa, că giurnaliști adevărați găsești doar la Guiță TV?
      • +5 (5 voturi)    
        oare (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:25)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui J.C.Denton

        care or fi ceilalti propagandisti submediocri care pot fi numiti jurnalisti?
        ca asa se intelege din manifestarea in scris a iluminatului @srpc, "nu orice..."
    • +4 (4 voturi)    
      in cazul (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:22)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      asta, ti-as putea spune "rade ciob de oala sparta".
  • +18 (26 voturi)    
    eu zic ca-l poti da si tu in judecata! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 6:45)

    Francisc 1 [utilizator]

    ia-ti un avocat destept si da-l in judecata pentru amenintare ingradirea presei libere si altele nu lasa sa-ti scape ocazia , succes !
  • +16 (22 voturi)    
    daca am mai fi avut presa.... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 7:29)

    Francisc 1 [utilizator]

    in semn de solidaritate adresa lu' ala trebuia pusa pe prima pagina in toate ziarele , din pacate "presa" se rezuma la 2-3 ziare si restul fituici de inchiriat!
  • +18 (24 voturi)    
    E de râsu-plânsu (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 8:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Atentat? Siguranta nationala? Ha ha... Da, ciocoiul e pericol national... are dreptate. In rest, ne-om vedea la CEDO
  • +19 (25 voturi)    
    securitatea nationala :)) (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 8:08)

    FA [utilizator]

    Guvenul si parlamentul actual ar trebui acuzati de subminarea economiei nationale, instigare la comiterea de infractiuni penale, atentat la securitatea nationala.
    Ceausescu a fost impuscat in ziua de Craciun pentru astfel de acuzatii.
  • +5 (9 voturi)    
    a asteotat atat (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 8:39)

    tba [utilizator]

    ca aa intre in legalitate cumva la acea adresa. sa-si faca acte de identitate, de chirie sau proprietate pe acea adresa, ca demersul
    lui sa para legal!
  • +9 (13 voturi)    
    dezvaluire secrete de Stat! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 8:59)

    CristioanR [utilizator]

    Sigur ca pune in primejdie siguranta nationala, l-a facut "jigodie" pe Dracnea, si a dezvaluit vila ce nu apare in declarataie de avere a liderului. Nu apare TOCMAI pentru ca este secret de stat! Nu mai lipsea decat sa ceara Dracnea si reintroducerea pedepsei capitale, pentru cazuri deosebit de grave, ca acesta ...
  • +2 (8 voturi)    
    adresa de locuit (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 10:01)

    vasilica_costica [utilizator]

    in locul lu liviu asi fi publicat prin OUG adresa lu mircica marean cu tot cu telefon e-mail feisbuci inclusiv orarul de deplasare , asa de chi chi
  • +2 (8 voturi)    
    pai (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 10:41)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    de ce va mirati? Doar s-au revoltat si niste jurnalisti.

    Chiar nu vedeti ca s-au legat de cel mai vulnerabil ca sa va sperie? Mde, basist si anti-psdist pana in varful unghiilor....

    De ce nu-I luati apararea?
  • +7 (11 voturi)    
    mda.... (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 11:02)

    liviu_ [utilizator]

    1 - fix pe schema asta... cei de la antene si ghitztv ar trebui sa nu mai vada lumina zile vreo 400 de ani
    2 - psd nu fac decat sa dezbine si sa sustina acest conflict intre ei si restul oamenilor. eu ii suspectez ca o fac intentionat. ei trebuie sa aiba cineva pe care sa dea vina cand or sa fina esecurile...
  • +9 (13 voturi)    
    bine ca nu a spus ca e un taranus frustrat (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 11:23)

    __alex__ [utilizator]

    din Telorman, prost si nesimtit, atunci divulga un secret de stat!
  • +11 (15 voturi)    
    Dragnea, jos labele de pe libertatea presei! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 11:28)

    24alex24 [utilizator]

    O minte mai perversă decât cea a lui Dragnea nu poți să vezi decât la dictatorul nord-coreean. Este de neînchipuit cum se poate face legătura între îndemnul la proteste al jurnalistului la adresa bossului PSD și "atentat care pune in pericol siguranta nationala". De altfel protestele antiguvernamentale și anti-psd au fost pașnice.
    Numai o minte bolnavă poate identifica publicarea adresei sale cu siguranța națională. Ce legătură are Dragnea cu siguranța națională!? Or se identifică deja Dragnea cu statul român precum fac toți dictatorii și regimurile totalitare. Aceasta în condițiile în care nici nu este președintele României ci doar președintele Camerei Deputaților, of funcție publică cu însemnătate redusă spre moderată.

    Cazul ăsta arată clar că acest personaj macabru nu se ridică la nivelul unor poziții de responsabilitate în societate. Este bolnav...
    • +8 (12 voturi)    
      Fanul URSS-VARIANTA 2.0 (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:00)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui 24alex24

      Dragnev si Tariceanu sunt cea mai mare amenintare la adresa Romaniei din 1859 si pana astazi,prin
      dragostea exagerata fata de noua URSS.
      De fapt este vorba de inalta tradare,pedepsita, pana
      nu demult ,cu moartea.
      Eu as propune ca cei doi impreuna cu gasca lor sa
      termine canalul Bucuresti-Dunare.
  • +1 (9 voturi)    
    gusturile nu se discuta (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:05)

    gazuldebasist [utilizator]

    Eu i-as face plingere estetica numai pentru felul in care arata si se misca. Dar deh, Kodruta and I nu avem gusturi comune. Ea ii trimetea preferential stiri de la DNA lui Marean.... Sa-l ia de barbat si astfel, de Valentainsdai, sa fie iertat de toate pacatele.
  • -2 (6 voturi)    
    poza reprezentativa (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 12:34)

    om simplu din multime [utilizator]

    pt. protestataru' din piata viktoria ! :-)))
    asa arata un ...dusman al guvernului ! :-)))
  • +2 (4 voturi)    
    Felicitari Mariane! (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 17:36)

    BanateanulVesel [anonim]

    "pune in pericol siguranta nationala" ...nu adresa afisata, ci erorile dictatoriale facute de Dragnea. Dragnea este un pericol social, economic, politic, intr-un cuvant "national" pentru tara, Daca Laura nu-l baga in curand la Beciul Domnesc, o sa distruga toata tara pentru ambitiile sale de putere.
    Este Erdoganul romanesc!
  • +4 (6 voturi)    
    Oare te lasa intelectul? (Sâmbătă, 11 februarie 2017, 19:55)

    ChakaLoo [utilizator]

    Daca mergi in Alexandria orice cetatean iti spune unde ai mosia. LE MONDE ti-a publicat poze cu conacul. Poze cu Acadeaua sunt in toate revistele de scandal. Cu Bombonica la fel. WTF? Chiar nu mai gandesti?Oricum e clar ca nu vei mai putea merge pe strada fara sa se gaseasca vreunul sa te scuipe sau sa te injure. Sau mai rau. Si problema ta este ca iti stie cineva adresa?? Daca erai un om corect, puteai sa mergi pe strada, sa iti stie oricine adresa, sa traiesti normal de acum incolo. Iar chestia cu siguranta nationala e o gluma ceva mai inspirata fata de gluma proasta a propriei tale actiuni. Daca maine ai disparea, chiar crezi ca ar fi multi care ar plange?

    Dar e bine ca iti este frica!! E foarte bine!!

    P.S. Iar ironia suprema e aia cu cabinetul stomatologic....
  • -1 (1 vot)    
    Unde era siguranta nationala ? (Duminică, 12 februarie 2017, 1:18)

    dezamagitul [utilizator]

    Infractorul sef se confunda cu siguranta nationala . Mai bine zis dai in mine , dai in fabrici si uzine .
  • +1 (1 vot)    
    43°58'28.14"N 25°19'49.21"E (Duminică, 12 februarie 2017, 14:23)

    Francisc 1 [utilizator]

    se vede pe google earth ! pe cine da asta in judecata? e din tagma ce crede ca lumina de la telefon consuma minute ?!