VIDEO Un reporter Recorder, scos cu forta de la conferinta de bilant primarului general. Proiectul Recorder s-a lansat luna trecuta cu un reportaj despre Firea-Pandele ce a devenit viral

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:02 Economie | Media & Publicitate

Jurnalist Recorder, scos de la conferinta Gabrielei Firea
Foto: Captura Recorder.ro
Un jurnalist al proiectului media Recorder, care s-a lansat luna trecuta cu un reportaj privind cuplul Firea Pandele ce a devenit viral, nu a fost lasat vineri sa intre la conferinta de presa in care primarul general si-a prezentat bilantul primului an de mandat.

Accesul presei a fost liber la eveniment, dar reporterii Recorder nu au putut participa pe motiv ca nu ar avea acreditare sau invitatie.

"Am fost scosi din sala cu forta, pe motiv ca asa s-a ordonat", acuza Recorder.ro.




Pagina de Facebook "Recorder", incadrata drept "Media/News Company", avea in dupa-amiaza zilei de 15 mai zero like-uri, scria atunci Hotnew.ro. Nu avea mai nimic, decat o poza de profil cu un buton mare, rosu. 

In jurul orei 15 din acea zi , publica un reportaj cu "Pelerinajul la Cinstitul Brau al Maicii Domnului", la Catedrala "Sfanta Parascheva" din Voluntari, cu participarea cuplului de primari Firea-Pandele. In mai putin de 24 de ore, "Recorder" batea recorduri de viralizare pentru o pagina nou-creata. 



Citeste mai multe despre   






















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

16765 vizualizari

  • +36 (40 voturi)    
    exista o comisie in Parlament (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:18)

    un domn [utilizator]

    Dragi Comentatori / Cititori Hotnews

    e randul Duamnei Gabi sa apara la comisie, hai sa scriem la

    http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.co?idc=14
  • +37 (39 voturi)    
    democratia psd... (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:21)

    liviu_ [utilizator]

    si cand te gandesti ca 4 mil de oameni i-au votat te apuca durerea de cap
    • +16 (20 voturi)    
      O sa ne apuce si pandaliile, (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 14:25)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      nu doar durerea de cap atunci cand Duamna Gabi nevasta lu Pandelea va fi aleasa de poporu pesedist Presedinta tarii. Vina e a noastra, poporu nepesedist, ca nu mergem la vot cu totii. Poporu pesedist e disciplinat si voteaza pe oricine ii spune pesedeu, cu atat mai mult pe nevasta lu Pandelea care la aduce Braul Maicii Domnului.
  • +36 (40 voturi)    
    . (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:23)

    theo667 [utilizator]

    Preacuvioasa Firea degraba ingropatoare de sot si cocotare pe schele cu Pandele s-a urcat in copac de i se vede dosul rosu. Asta ar face orice pentru a ajunge presedinte. O sa ne iasa pe nas visele ei de marire
  • +39 (41 voturi)    
    Grav (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:31)

    Ragnar [utilizator]

    Gunoaiele astea pun stapinre incet, incet pe toata tara cu propaganda asta jegoasa,nationalist-mizera.
    • +8 (10 voturi)    
      daca era Natzionalista Nu ne vindeau Orbanistanulu (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 14:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ragnar

      Sa Nu Uitam de Ip si Treznea ! iudemere TREBUIE sa isi ceara scuze pentru acele ATROCITATI ! polkovnik orban victorovici nu o va face !
  • +27 (31 voturi)    
    Ce fata de mafioti au (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:35)

    Heruvim [utilizator]

    E clar ca o grupare mafiota a pus laba pe Bucuresti. Dar stiti ce? Asa le trebuie. Sa le fie de bine si la mai mare! Sa votati cu incredere P$D.
  • +26 (32 voturi)    
    Romania elitelor (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:47)

    johnel [utilizator]

    Mi se face scarba. NB: am incercat cu emetiral... degeaba. Poate doza prea mica...
    • 0 (14 voturi)    
      Ai probleme si de vedere (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 15:09)

      rogvaiv [utilizator] i-a raspuns lui johnel

      Lasa ca te trimite pseudoelita PSD la tratament - vreo zece ani munca fortata la un canal te vindeca definitiv daca iese cum s-au obisnuit ei.
      • +4 (8 voturi)    
        frumoasa tara avem (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 19:26)

        ovi55 [utilizator] i-a raspuns lui rogvaiv

        Pe langa vedere mai ai probleme si cu rationamentul. Nu intelegi ce a spus el???
        • -3 (7 voturi)    
          Probabil e postac PSD (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 21:39)

          rogvaiv [utilizator] i-a raspuns lui ovi55

          Le place sa bage elitele intelectuale la un loc cu infractorii din PSD. Ca si cand nu nomenclatura lui Iliescu ar fi facut comunismul ci profesorii, doctorii etc.
          • +2 (4 voturi)    
            hahaha (Duminică, 25 iunie 2017, 0:08)

            ovi55 [utilizator] i-a raspuns lui rogvaiv

            nu ai sesizat ironia? chiar asa, frumoasa tara avem...
  • +34 (38 voturi)    
    baieti! (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 12:52)

    traian_mari [utilizator]

    Nu e vina celor care au votat! E vina celor care nu au votat! indiferenta e cea mai rea!
    • +12 (14 voturi)    
      Primarii s-au votat intr-un singur tur (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 13:17)

      Ion2050 [anonim] i-a raspuns lui traian_mari

      Oferta a fost proasta 360 grade. De unde sa stie omul care ar fi fost raul cel mai bun castigator din prima?
      Si atunci a castigat partidul cel mai mare, cu 18%.
      Acum 20 ani nu gaseai un primar PSD in Bucuresti. Si erau la fel de buni.
      Romania are conducatorii care ii merita. Studiile de fezabilitate pe care le merita. Castigatorii de licitatii pe care ii merita. Totul este pe merit!
  • +12 (14 voturi)    
    Nu stiu cum de ii mai rabda pamantul! (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 13:01)

    Cobalcescu [utilizator]

    Efectiv am o stare de greata..cand vad astfel de parveniti purtand camasi traditionale.. la un eveniment politic.. Oamenii astia pangaresc tot ce e sfant! Ce nemernici! Ce ipocriti! Ce au ei in comun cu portul traditional? ce au in comun cu simplitatea si frumusetea iei? a legaturii pure a omului cu natura, cu pamantul.. Ce au ei in comun cu modestia, cu harnicia, cu mandria sincera.. dar nu trufasa? Nu stiu cum de ii mai rabda pamantul!
    • +7 (9 voturi)    
      Camasa Neagra (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 15:17)

      rogvaiv [utilizator] i-a raspuns lui Cobalcescu

      Te referi la garderuoba duamnei penal de la conferinta de non-bilant de ieri? Are cu totul alta semnificatie, care n-are nimic de-a face cu traditiile romanesti autentice si nici cu sfintenia.
  • +12 (14 voturi)    
    Hai odata (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 13:15)

    geo.lex [utilizator]

    cu referendumul ala de demitere a primarilor rosii din Bucuresti !
  • +9 (11 voturi)    
    evlavia primarilor (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 13:49)

    om simplu din multime [utilizator]

    si'a oierului...
    deci, am retinut doar atat, dom primare vorbea cu jiji cu mana la gura. probabil ca nash jiji i'a zis ca'i pute gura de cat rahat a mancat cu promisiunile.
  • +12 (14 voturi)    
    Tzara tzandari cu Tzoapa, Trocnea si Tradiceanu (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 14:10)

    rogvaiv [utilizator]

    Cel putin o aripa din PSD doreste exterminarea tineretului din Bucuresti. Deputatul Cristian Radulescu, din grupul parlamentar PSD adica cu probleme penale, anunta in martie 2017 ca va impusca manifestantii cu pistolul mitraliera AKM de la revolutie (de care parte o fi fost el oare?) si ca Romania ar fi trebuit sa fie impartita in doua intre rusi si unguri (sic!).

    De aici si ideea Tzoapei de a forta copiii sa manance zarzavaturi poluate, sa mearga cu bicicleta fara piste si sa locuiasca concentrati in Colective facute de firmele ei. Vor sa elimine cat mai multi copii si tineri inainte sa inceapa sa voteze.
  • +2 (4 voturi)    
    Nu inteleg, in Bucuresti, centrul economic (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 16:29)

    Wanheda [utilizator]

    si cultural al tarii, oamenii aleg tzoape si borfasi. Nu inteleg logica.
    • +1 (3 voturi)    
      Multi batrani au antecedente penale (Sâmbătă, 24 iunie 2017, 21:44)

      rogvaiv [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Si au impresia ca pot sa continue tot asa. Este nevoie de un proces de denazificare in care sa li se interzica macar functiile publice. Face Iohannis dar daca vrem mai mult trebuie sa-l ajutam cu mai multe voturi.
  • +1 (1 vot)    
    imposibil de urmarit (Duminică, 25 iunie 2017, 10:15)

    revo [utilizator]

    Am incercat sa vad filmele, este imposibil, imi provoaca o asemenea reactie de scarba si revolta, incat imi este rau fizic. Cacatii asia si-or fi dand seama ca am ajuns la saturatie? Ca deja e vorba despre ura?
  • +1 (1 vot)    
    Un gest caracteristic unui stat de tip mafiot. (Duminică, 25 iunie 2017, 11:53)

    gayon [utilizator]

    O demonstratie de forta a clanurilor de a demonstra ca Bucurestiul cu tot ce misca in el le apartine. Dar cel mai suprinzator, e lipsa de reactie a colegilor de breasla. A fost nu numai un atac al democratiei, dar si o violenta lovitura data dreptului cetateanului de a fi informat, prin urmare ca semn de protest, trebuiau retrasi toti corespondentii mass-media de la fata locului, astfel detaliile despre vestimentatia protagonistilor nu ar fi fost capul de afis al unui eveniment dedicat bilantului unui an de activitate in administrarea unei capitale de stat european.
    Daca aceasta unitate mutuala, aceasta solidaritate, care in aparenta ar trebui sa fie un gest banal al unei societati, nu exista printre cei care au un grad de cultura si educatie mai avansat, ce poti sa mai ceri pupatorilor de moaste si mancatorilor de sarmale si gogosi de pomana. Nu va mai intrebati cum ajung interlopii sa conduca si sa administreze interesele cetateanului. Asa de simplu: prin lipsa de reactie, a noastra ca cetateni.