TVR se ofera sa gazduiasca cel putin doua dezbateri Basescu-Geoana

de V.O.     HotNews.ro
Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:32 Economie | Media & Publicitate

TVR ii invita pe Traian Basescu si Mircea Geoana la "cel putin doua confruntari" in studiourile TVR. Potrivit unei informari TVR, zilele propuse pentru cele doua dezbateri sunt 30 noiembrie sau 1 decembrie, respectiv 4 decembrie. Invitatia a fost adresata marti staff-urilor de campanie ale celor doi candidati.

Informarea TVR:

Televiziunea publica a trimis, astazi, 24 noiembrie 2009, staff-urilor de campanie ale candidatilor ramasi in cursa pentru alegerile prezidentiale invitatia ca Traian Basescu si Mircea Geoana sa participe la cel putin doua confruntari in studiourile TVR.

Dezbaterile, propuse de TVR pentru 30 noiembrie sau 1 decembrie si pentru 4 decembrie, se vor organiza cu respectarea prevederilor legale in vigoare.


Initiativa SRTv vine ca urmare a interesului manifestat de public pentru organizarea de confruntari directe intre candidati si din dorinta de a sprijini o prezenta la vot cat mai mare la alegerile prezidentiale.


BIROUL DE PRESA


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

1399 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    Oaca-Oac/ Presedinte Prostanac ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:39)

    Ieseanu [anonim]

    crin si liberalii lui - dar nu simplii membri, care stiu ce e cu ei!!! - s-a inahitat cu ciuma rosie ... care acum e ciuma galben-rosie ... bai, fraierilor !!! psd -ul o sa va arunce definitiv in istorie, dupa vreo 4-5 luni de "guvernare" ... crinule, esti deja un tradator cu fatza de 3 trandafiri .... esti comunist !!!! acum, azi, 24 nov, ai primit carnetul pcr !!! pe care te-ai laudat tu, nu l.ai avut niciodata! ha, mini-prostanacule ! vezi, niciodata nu e prea tarziu sa devii si tu, tovarasul crin antonescu !! ha ha ha !!! ştiu, ţara va redeveni ceea ce a fost în 1990, ba mai mult decât atât ... ţara lui iliescu - ceauşescu, vanghelie, hrebe, năstase şi toţi ticăloşii care au trăit super sub ceauşescu, iar acum o duc şi mai bine !!!
  • +4 (8 voturi)    
    Si Geoana ce zice? :)) (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:39)

    Raluca V [utilizator]

    Ca si cum Geoana o sa aiba curajul sa se prezinte ... Cu Antonescu langa el, a indraznit sa se prezinte la dezbaterea de vineri 20 noiembrie, dar intr-un meci unu la unu, stie ca iese jumulit rau. Eu nu cred ca o sa accepte invitatia!
  • +3 (5 voturi)    
    nu pot sa cred (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:41)

    mosu [anonim]

    ...si eu ma ofer; pe blogul meu. cine dreaq n'ar gazdui asa ceva???
    nu cred ca TVR'ului ii poate trece asa ceva prin cap exact prin locul lasat gol de glontul precedent. eu nici nu i-as mai cita. nu merita. jenanta institutie nationala.
  • +3 (7 voturi)    
    Cel putin 2 ... dar va oferim numai 2 (zile) (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:42)

    badgeo [anonim]

    Si pana pe 30 niciuna ? De ce Sassule ?
    Fa-le in fiecare zi !
    Ce alta treaba ai ?
    Intelectualule ce esti !
    Finule ce sti !
    Caracterule ce esti !
    Intr-o tara de gogomani in care unul vrea sa fie "cel dintai" , a vota cu Geoana inseamna a fi mai prost decat prevedea legea.
  • +2 (6 voturi)    
    Geoana (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:46)

    cristi [anonim]

    Nu este indicat ca Geoana sa dea curs unor astfel de dezbateri din simplu motiv ca va fi facut praf.

    Indicat ar fi sa stea in planul 2 si sa lase masinaria de partid sa faca lobby. Un monolog la televiziunile lui Voiculescu cu un moderator prietenos iar aduce mai multe voturi.

    Are toate atuurile de partea lui printre care si sprijinul liberalilor deci i-as recomanda sa nu riste nimic.
  • +3 (7 voturi)    
    Sa-l vedem pe Geoana (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:50)

    varu.maftei [anonim]

    ...pe unde isi mai scoate camasa acum?!?!?!
  • +3 (7 voturi)    
    sper sa nu modereze Nistorescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:50)

    Bruner Fox [anonim]

    Pariez ca Geoana se va da bolnav ...de gripa porcina..luata d ela Moscova. Sper ca , daca dezbaterile vor avea loc, sa nu fie la ora cand sunt la servici, si mai sper sa nu le modereze dl Nistorescu!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Teren neutru sau ba ? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:54)

    Dan.m [utilizator]

    Ce bine ar fi sa se tina la TVR. Realitatea este a PSD-istilor. In sfarsit poate o sa avem o dezbatere pe teren neutru si cu emisiuni de dupa nepartinitoare.
    Doamne ajuta !
  • +1 (3 voturi)    
    pe ei base!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:01)

    cristi [anonim]

    desfinteaza marioneta comunista!! pe cat faceti pariu ca in spatele lui geoana o sa fie si crin cu un zambet galben... imaginea imi provoaca greata
  • +3 (3 voturi)    
    Dl Sasu, va rog sa nu le dati si la alte televiziu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:06)

    propagandistul [anonim]

    o rugaminte domnu Sasu!

    Eu platesc abonament ca sa vad la TVR, nu la relaitatea sau antene. Va rog frumos sa nu dati drept de redifuzare la alte televiziuni, TVR se prinde peste tot. Nu vreau sa vad titluri scoase din context sau imagini intrerupte cu burtiera in care vantu cere respect!!!
  • 0 (0 voturi)    
    dezbateri (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:09)

    Mihbea Toader [anonim]

    Avem 7 televiziuni de stat, pe care le plătim şi vom avea doar două dezbateri?! E nevoie de cel puţin 4 dezbateri!
  • 0 (0 voturi)    
    Draga Tovarash Iliescu... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:15)

    George [anonim]

    Trebuie sa scapam tara de raul cel mare tovarash Iliescu ? Scuza-ti-ma ca intervin respectabil Iliescu, tovarash Iliescu, sa inteleg de aici ca voi sunteti raul cel mai mic, daca Basescu este raul cel mare ? :)) . Nu stiu de ce dar cred ca raul cel mai mare e in interiorul PSD, si Crin Antonescu a dovedit ca nu prea are experienta politica printr-o sustinere a acestuia.

    Adevarul ca chiar suna urat sa spui ca dai voturile tale celorlalti. Cum adica imi dai tu votul meu lui Geoana cand eu am votat sa spunem pe Crin Antonescu (desi n-am votat), pai cine esti tu ma sa zici ca dai voturile... Decizi in locul meu ? Asta reiese de aici.

    Multumesc pentru timpul acordat tovarash Iliescu. Tot respectul.
  • +1 (1 vot)    
    sigur (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:19)

    carmabox [utilizator]

    TVR mai are de propus si formatul. Asteptam propunerile de moderatori "neutri", si conditia ca Basescu sa-i dea inainte cu 3 zile intrebarile sale lui Geoanam, sa aiba timp sa-si puna staff-ul sa scrie ceva, si el sa exerseze dictia, citirea corecta, eventual si mimica, sa para din prostanac, prostanacel.
  • 0 (0 voturi)    
    poate discutati si asta (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:29)

    h1nv1 [anonim]

    De la: Echipa de consultanti
    Pentru: Presedintele Mircea Geoana

    MEMO - turul II ofensiva pe tema fraudarii alegerilor
    1. Nu repetati greseala din alegerile prezidentiale 2004
    În 2004, Adrian Nastase au câstigat primul tur de scrutin în fata lui Traian Basescu la o diferenta de peste 7% (40,94% fata de 33,93%). Aceasta diferenta ar fi trebuit sa îi ofere o victorie fara probleme în turul II. Cu toate acestea, Adrian Nastase a pierdut alegerile.
    Aceste greseli comise în 2004, nu trebuie repetate acum. Este esential pentru victorie ca Mircea Geoana si liderii PSD sa gestioneze ofensiv tema fraudarii.
    2. Folosirea exit-poll-urilor din seara primului tur pentru a declansa ofensiva pe tema fraudarii
    Recomandam ca în seara de 22 Noiembrie sa se foloseasca exit-poll-urile pentru a declansa campania ofensiva pentru turul II: Traian Basescu si PDL au fraudat alegerile.
    Recomandam ca aceasta campanie sa nu fie purtata direct de Mircea Geoana. Este important ca Mircea Geoana sa faca apel la calm si sa para ca liderul care nu este dispus sa arunce România în haos (spre deosebire de Traian Basescu).
    3. Dezvoltarea temei fraudarii alegerilor în turul II
    La nivelul liderilor PSD
    La nivel central va fi sesizat Biroul Electoral Central înca din dimineata zilei de luni, 23 Noiembrie pentru fraudarea alegerilor de catre Traian Basescu si PDL. De asemenea, recomandam ca sesizari similare sa fie depuse la Birourile Electorale Judetene de cel putin 14-16 organizatii ale PSD. Trebuie aduse inclusiv acuzatii concrete (chiar daca nu pot fi confirmate) pentru ca media sa preia investigarea lor.
    La nivelul media
    La nivel central si la nivel local în toate aparitiile în media liderii PSD trebuie sa vorbeasca pe o singura tema: alegerile au fost fraudate de Traian Basescu si PDL.
    Antena3 si Realitatea tv (respectiv Jurnalul National si Cotidianul) vor face investigatii pe baza acuzatiilor specifice de frauda.
    Antena3 si RealitateaTV fiind ale Mogulilor PSD.