Razvan Dumitrescu va pleca de la Realitatea TV. Vezi cit a cistigat la televiziunea lui Vintu

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 24 mai 2010, 18:33 Economie | Media & Publicitate

Razvan Dumitrescu
Foto: Agerpres
Grupul de presa Realitatea-Catavencu a anuntat, luni, "incetarea colaborarii cu Razvan Dumitrescu, la solicitarea acestuia". Intr-un comunicat transmis HotNews.ro, grupul media a precizat ca Dumitrescu va pleca incepand cu data de 8 iunie 2010.

Realizatorul a moderat in ultimii ani un talk-show politic la Realitatea TV, “Realitatea Zilei”.

Razvan Dumitrescu a cistigat in perioada 2007 - 2009 aproximativ 1,8 milioane de lei de la Realitatea TV, potrivit unor surse apropiate grupului media. Relatiiledintre prezentator si statia tv s-au derulat prin intermediul a doua firme: Celm4u SRL si RD Production.

"Grupul Realitatea-Catavencu ii multumeste domnului Dumitrescu pentru colaborare si ii doreste mult succes la viitorul sau loc de munca", se precizeaza in comunicatul grupului media.

Potrivit unor surse din trust, Razvan Dumitrescu ar fi spus ca pleaca din trust in urma cu mai bine de o luna, cand Sergiu Toader i-ar fi anuntat ca trustul nu mai poate plati salarii de 10.000 de euro, cat incasa lunar realizatorul emisiunii "Realitatea Zilei". Aceleasi surse sustin ca Dumitrescu a fost ofertat, anul trecut, de Antena 3. Contactat de HotNews.ro, Mihai Gadea, director la Antena 3, a declarat ca nu comenteaza deocamdata aceasta informatie.

"Atmosfera este foarte proasta in trust. Plata salariilor intarzie cu mai bine de o luna", au declarat pentru HotNews.ro surse din trustul Realitatea.

Un alt eveniment, interpretat ca un semn ca lucrurile merg prost din punct de vedere financiar, a fost demisia Madalinei Marcoci din Consiliul de Administratie. Marcoci, considerat omul de legatura cu Petromservice, s-a retras saptamana trecuta, au declarat surse din trust. Potrivit acestora, Madalina Marcoci "era genul de om care stia tot. Asigura circuitul banilor in natura".


Citeste mai multe despre   











[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
40232 vizualizari
  • +61 (81 voturi)    
    oare cine? (Luni, 24 mai 2010, 17:53)

    bula [anonim]

    o sa-i stearga lacrimile pt. pensionarii saraci, pt.salarii mici, furia proletara contra celor cu salarii de CINCI ori mai mici ca al lui??? Oare putem scapa si de garderobiera Oana si vesnicul furios Ursu?
    • +31 (39 voturi)    
      Ce ipocrit ! (Luni, 24 mai 2010, 21:30)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui bula

      10.000 euro ? Ce ipocrit era asta seara de seara.

      Cand i-au micsorat salariul Corinei Dragotescu a plecat , dar a revenit la Realitatea pentru ca nu gasise nimic altceva. Alta ipocrita. Nu i-a lipsit nimic pe tinmpul comunismului daca "intelegeti".

      Astia sunt oameni care nu au cunoscut cu adevarat saracia pe care o plang in fiecare seara.
      • +29 (31 voturi)    
        Au fost anuntati ca banii de la FNI s-au terminat (Luni, 24 mai 2010, 23:48)

        Iri [anonim] i-a raspuns lui Cristi

        La Realitatea s-a anuntat ca banii de la FNI , FNA , BRS s-au terminat.
      • -16 (22 voturi)    
        Ce ipocrit (Marţi, 25 mai 2010, 9:15)

        matei l. [anonim] i-a raspuns lui Cristi

        este baselu si cu udrea si cu gashca lor care zic ca-ti doneaza tie salariul lor dupa ce si-a tras casa aproape moka in Mihaileanu sau aia a incasat milioane de euro din parcari in Bucuresti dupa ce a tras niste dungi cu var pe asfaltul primariei. RD a castigat din bani privati, politicienii tai au furat din bani publici si acum plang pe umerii nostrii cu lacrimi de crocodil.
    • +16 (22 voturi)    
      Stai sa vezi pe ceilalti (Marţi, 25 mai 2010, 8:09)

      shuly [utilizator] i-a raspuns lui bula

      Incepe cascada plecarilor.Sa vedem cine mai angajeaza tonomate.Asta este riscul sa te bucuri ca iei bani si sa uiti ca trebuie sa fii ziarist echidistant.
      Acum are bani la cat a castigat dar in cateva luni poate un an banii se papa daca nu cumva sunt papati.Dupa el urmeaza si ceilalti ratati Badea ,Gadea,Ciutacu si altii de teapa lor.POate o sa isi faca televiziunea lor Tonomat TV.
      HAHAHAHAHAHAHAHAHA!
      • -13 (13 voturi)    
        Parca nu e rasul tau... (Marţi, 25 mai 2010, 10:41)

        Doru [anonim] i-a raspuns lui shuly

        Razi tu tazi da' oarca nu e rasul tau ... mai mult miroase ca parca ti-ai dori asa ceva.
        RD a fost un realizator de emisiuni destul de serios si echidistant. Dar a trebuit "sa defileze" cu marfa care este in Romania adica clasa asta politica infecta.
        • +16 (16 voturi)    
          RD (Marţi, 25 mai 2010, 11:01)

          Kissmo [utilizator] i-a raspuns lui Doru

          Daca si Razvan Dumitrescu a fost echidistant atunci eu sunt popa...Nu zic ca nu trebuie sa toace la PDL , ca deh...doar sunt in opozitie (Realitatea), dar o poti face mai cu manusi si fara manipulari de toata jena de parca tot 'boboru suntem niste prosti....
          • 0 (0 voturi)    
            aroganta naste prostie (Joi, 27 mai 2010, 0:47)

            Elena7777777 [utilizator] i-a raspuns lui Kissmo

            Ma chiar bucur ca scapam de un ipocrit nenorocit platit cu bani grei de un alt arogant (Vantu are macar scuza egoismului unui invalid)!
            Ne-a jignit suficient inteligenta noastra a astora de 100 Eur/luna!
            V-a lasa plecarea lui o gura de oxigen, cat sa mai ai sansa unui profesionist in adevaratul sens, ca la antene e-o poluare asa mare ca telecomanda a ajuns sa le salte singura!
    • +9 (9 voturi)    
      La 10000 EURO /luna (Marţi, 25 mai 2010, 8:27)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui bula

      isi gaseste si el Rebenciuc-ul lui!
      Cu hartia igienica e mai greu!!!
  • +52 (68 voturi)    
    unde ? (Luni, 24 mai 2010, 18:38)

    Teodor [anonim]

    Se duce la Antene ? sau continua afacerice cu Bogdan Chireac si Rosca Stanescu ?
    • +43 (63 voturi)    
      la puterea si viitorul lor canal de sticla (Luni, 24 mai 2010, 17:57)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui Teodor

      probabil. cu cei de teapa lui.
      gadea, firea & co. sunt numai tontomate, goarne, difuzoare.
      el vrea mai mult respect !
  • -56 (80 voturi)    
    Razvan Dumitrescu (Luni, 24 mai 2010, 18:39)

    ioana [anonim]

    Personal imi place foarte mult acest domn.

    Si daca a castigat 10,000 euro lunar, chiar ii merita.

    Haideti si voi, smekerilor de pe net, tineti un discurs rezonabil in fatza unei camere video, asa de proba. Ca in direct cred ca, never ever nici voi si nici neam de neamul vostru n-ar fi in stare de asa ceva.

    Ce lume rea, incredibil.
    • +35 (43 voturi)    
      Ciudate gusturi ai, Ioana! (Luni, 24 mai 2010, 21:57)

      domino63 [anonim] i-a raspuns lui ioana

      Ce poate sa/ti placa la un sarpe?
      La unul carese da sarac si le plange saracilor de mila dar ia 10.000 de euro pe luna?!
      Unul care este penelist, dar se da echidistant?
      Unul care invita un om, doar pentru a/i da in cap cu o proba contrafacuta?
      O jigodie mai mare ca asta, nu poate fi decat badea, ciutacu, gadea, stalceanu-minea, srs, ctp...
      De fapt e in aceeasi haita!
      O jigodie scapata de la adaposturile ... Patru-Labute!
      Ar fi bine daca nu ar mai aparea pe sticla, dar nu am eu norocul asta!
    • +18 (32 voturi)    
      pardon (Luni, 24 mai 2010, 22:11)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui ioana

      domnul injiner dumitrescu, ionico !
      sa'i dam titlurile binemeritate caci el insusi s'a laudat cu ele.
      in romania, cei mai buni sunt inginerii electronisti de computere.
      ei stiu tot. ctp, dumitrescu, mai nou. domnul papucian.
      am mai avut unul, tot electronist, ministru al agriculturii.
      si se pare ca injinerii constructori si arhitectzii sunt buni la altele. chiar "ca si"prim ministrii, sau ministrii de finantze.
      baietzi, la politehnica, la madam andronescu, acolo e viitorul. fa'ma mama injiner !
      ca ce mai analist politc ma simt !
      si stau cu ochii'n camera si citesc dupa monitor, "leptop" si sunt tare !
      nistorescu, nu'i cumva tot injiner ?
      are fatza necesara...
      • +9 (11 voturi)    
        Re ingineri (Marţi, 25 mai 2010, 7:47)

        Gaby [anonim] i-a raspuns lui panfil flecaru

        Am impresia ca dta esti ori parte din clasa proletara care lupta impotriva intelectualilor ori ai asa de "multa scoala" ca nu mai stii ce sa faci cu ea si te legi de ingineri. Ingineria este o meserie care permite, pt stiinta dtale , sa faci o multitudine de meserii care pt altii, asa ca dta, ar parea imposibile.
        Asa ca mai inchide gura si vezi-ti de treaba de proletar
        • 0 (2 voturi)    
          aha (Marţi, 25 mai 2010, 20:03)

          panfil flecaru, proletarul [anonim] i-a raspuns lui Gaby

          deci proletarul nu are dezlegare la vorba. numai injinerul.
          proletarii nu lupta impotriva intelectualilor, pentru ca intelectualii, azi sunt tot proletari.
          proletar e cel care nu stapaneste mijloace de productize, munceste pe leafa.
          deci, mai draga, voi, telectoalii, floarea tzarii, dintre care injinerii e cei mai tari, nu suntetzi altceva decat proletari ai vremurilor moderne.
          si apropo de multitudinea aia de indemanari, politica e cea mai la indemana.:-)
          ilici, don pedro apaca, joana injineri de politca. plus aia cu ingineriile financiare de tranzitzie.
          treaba proletarilor este sa zdrobeasca oranduiala cea cruda si nedreapta !
          oops ! asta n'a fost scrisa de un injiner...
          hai, saltare si ceasul mare dela gara !
      • +2 (2 voturi)    
        inginerii? (Marţi, 25 mai 2010, 18:17)

        ionel [anonim] i-a raspuns lui panfil flecaru

        Mai mult ca sigur ca, in urma cu 20 ani ai iesit in strada strigand "noi muncim, nu gandim". Desigur ca asta faci si acum...
        • 0 (0 voturi)    
          in urma cu douazeci de ani (Marţi, 25 mai 2010, 20:05)

          panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui ionel

          am tremurat cateva zile si noptzi pe plarforma din fatza onu, sperand ca azi va fi altfel.
          mata unde ai petrecut kermeza, supt pat ?!
    • +26 (28 voturi)    
      Razvan cu ban (Luni, 24 mai 2010, 23:21)

      Vasile F. [anonim] i-a raspuns lui ioana

      Ioana problema cu Razvan nu este ca vorbeste urat ci ca este o portavoce a mafiei. Un profesionist ca el nu face decat sa fie un anti-model pentru multi tineri jurnalisti: daca stii meserie poti castiga foarte bine mintind si manipuland.
      Nu sunt sigur insa daca tie nu-ti place asa.
      • -7 (11 voturi)    
        luminati-ma si pe mine, (Marţi, 25 mai 2010, 8:40)

        mistretzu [anonim] i-a raspuns lui Vasile F.

        unde ar fi marile caractere ale jurnalismului? la 0tv cumva, sau la voxnews? :)))
        pai daca omul nu mai primeste salariul la timp sau cat considera ca merita, pleaca la alt angajator, ce e asa mare filosofie?
        Aaaa, a fost cam veninos cu unii politruci care este, daca ma intelegeti..., de apa sarata..., asta sa fie motivul indignarii domniilor voastre? pixelu' albastru? gata am priceput...
        ups
      • -9 (9 voturi)    
        pardon d-lor comunisti (Marţi, 25 mai 2010, 8:44)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Vasile F.

        Razvan e un bun profesionist si e un model pentru orice tanr ziarist. Nu a castigat bani mintind si manipuland cum zici tu si nici periind politicienii cum fac Diaconestii sau Morarii. A incercat tot timpul sai fie echidistant si chiar daca n-a fost mereu s-a comportat profesionist (obiectivitatea nu poate fi absoluta, doar prostia poate fi).
        Daca nu-ti place pentru ca ai alte gusturi politice nu-l evalua profesional, ca sunt lucruri diferite ok?
        P.S.
        Comunistii de pe forum sar in sus ca vai ce ipocrit este moderatorul, cum castiga el 10 000 de euro si ii plangea pe saraci... Ipocriti sunteti voi si politicienii care se imbogatesc de pe urma voastra plangandu-va de mila cu mana in buzunarul vostru... Nu e nimic necinstit sa castigi bani, daca nu ii furi sau ii scoti din afaceri cu statul pe criterii politice...
        • +10 (10 voturi)    
          ce mai inseamna mediator de fapt? (Marţi, 25 mai 2010, 10:36)

          astrud [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

          Ba este necinstit sa castigi de aproape 100 de ori mai mult decat majoritatea pensionarilor si sa fii (de)formator de opinie. Ce spui tu acolo cum ca nu e necinstit sa castigi bani in felul asta (ca baietii destepti) e la fel cu varianta prin care Tariceanu (de)forma legi pentru afecerile lui Patriciu.Totul e legal pe hartie insa tot hotie se numeste.
          Acest individ a furat ora de varf pentru un post de televiziune platit de multi contribuabili acceptand sa minta pentru patron. Romanii au cuvantul "omenie" in limbajul lor. Asa-zisul asta mediator face parte din specia de mercenari a jurnalismului.
          • -1 (3 voturi)    
            @ astrud (Marţi, 25 mai 2010, 18:24)

            ionel [anonim] i-a raspuns lui astrud

            Nu este nimic necinstit sa castigi oricat de mult daca o faci cinstit si platesti impozitul cuvenit. Sunt pensionar si nu pot spera sa castig cat un ziarist de talent, dar nu ma supara castigul acestuia. Fii mai bine indignat(a) pe cei ce n-au fost in stare sa-l condamne pe patronul Realitatii pentru afacerile lui oneroase.
            • +1 (1 vot)    
              El nu plateste taxe (Miercuri, 26 mai 2010, 10:27)

              Audit [utilizator] i-a raspuns lui ionel

              pentru ca are contract pe "drepturi de autor".
    • +5 (5 voturi)    
      Re pentru ioana (Marţi, 25 mai 2010, 9:48)

      Dr Marutza [anonim] i-a raspuns lui ioana

      "Lume rea"? Crezi ca totul e sa ai papagal si sa indrugi verzi si uscate? Asata-i jurnalismul? Asta califica un moderator tv? "lumea rea" care te revolta intr-atata isi doreste comentatori, analisti, jurnalisti onesti, nevanduti , cu opinii care nu sunt generate de sumele incasate. Si daca sunt cu adevarat buni, corecti, nepartinici, atunci isi merita banii! Da' unde or fi ei, Doamne??
  • +42 (70 voturi)    
    sobolanii.. (Luni, 24 mai 2010, 18:43)

    mar [anonim]

    parasesc corabia!!!
    Oare unde va migra aceasta rusine a jurnalistici din Romania??Individul asta impreuna cu gasca de la A3 au impins la limita de jos jurnalismul din Romania.
    • -25 (33 voturi)    
      mie-mi place gasca de la A3 (Luni, 24 mai 2010, 21:09)

      disidentul de seara [anonim] i-a raspuns lui mar

      pt mine e Actualitatea Romaneasca. iar dl. Stan un NCM. o placere sa-l ascult pe Radu Tudor si Mircea Badea.
  • +33 (55 voturi)    
    am scapat? (Luni, 24 mai 2010, 18:44)

    Ioana Munteanu [utilizator]

    Cum? Am scapat? Dar prin ce minune se desprinde indispensabilul Dumitrescu de postul pe care il serveste cu atita abnegatie de atita vreme? Ce l-o fi suparat? Din ce colt ne va mai indoctrina cu viziunea sa moguleasca? Greu sa mai gaseasca un cuib atit de primitor pe vreundeva... Bietul Dumitrescu...
    • +29 (47 voturi)    
      lingaul nu se satura niciodata (Luni, 24 mai 2010, 18:59)

      masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui Ioana Munteanu

      este posibil sa pregateassca terenul sa linga din alt unghi acelasi fund(sov). Probabil asteapta lansarea viitorului jeg tv- puterea
  • -14 (38 voturi)    
    Cred ca s-a saturat... (Luni, 24 mai 2010, 18:45)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    ... sa ciripeasca la comanda, impotriva propriei constiinte. Oricum a rezistat prea mult, mai mult decat mi-as fi putut imagina ca un om poate sa-si calce pe inima, dar fiecare are un pret...
    • +18 (22 voturi)    
      Crezi? (Luni, 24 mai 2010, 22:21)

      lsm [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Dupa ce a castigat 10.000 euro pe luna? De ce a "ciripit" pana acum la comanda? Pentru bani!!! Nu are constiinta! Iar acum da dovada de lasitate (se scufunda corabia Realitatea???) sau lacomie (trece in alta barca pentru mai multi bani!). Oricum, este un om lipsit de scrupule si constiinta (la fel ca multi alti "jurnalisti")!
  • +31 (43 voturi)    
    saracu' (Luni, 24 mai 2010, 18:45)

    rochiri [utilizator]

    Cred ca i-a tremurat mana !
    Lasa ca se duce la antene !
  • +34 (50 voturi)    
    O "tragedie" nationala (Luni, 24 mai 2010, 18:46)

    axl [anonim]

    ...sau altfel spus paguba 'n ciuperci. Trebuie sa ma pregatesc de insomnii in urmatoarele luni de grija baiatulului ce castiga 18000 euro/luna.
    • +24 (34 voturi)    
      si cum castiga (Luni, 24 mai 2010, 19:24)

      masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui axl

      castiga prin transfer de capital intre societatiile lor mafiote ca sa nu mai plateasca cas. css etc/
  • +31 (45 voturi)    
    Nasol (Luni, 24 mai 2010, 18:47)

    CezarN [utilizator]

    A ajuns criza si la Realitatea TV. Nu mai au saracii bani sa cumpere nici suficient ... cat poate sa manance Razvan Dumitrescu in doua ore.

    Urmeaza sa se dea, saracu', lovit in onoarea lui de comentator impartial.
  • +11 (39 voturi)    
    Guzgan Dumitrescu cel mai faradecaracter ziarist (Luni, 24 mai 2010, 18:48)

    Eneas [anonim]

    o pocitanie liberala ,aterizata in curtea la vantu ,care a pus toata lipsa lui de caracter in swlujba banului
    are si o latura pozitiva :a demonstrat ca fraierii din PDL sunt ca nisipul marii
  • -20 (38 voturi)    
    mda (Luni, 24 mai 2010, 18:56)

    Mazeta [utilizator]

    basescu e un bun crestin: ii miluieste pe cei care l-au ajutat sa fraudeze alegerile, se razbuna pe cei care i s-au opus.
  • +18 (32 voturi)    
    Gadea (Luni, 24 mai 2010, 19:10)

    Radu [anonim]

    Gadea cand va pleca ?
    Ma bucur ca RD pleaca. Poate reuseste sa se rupa si sa se curete de mizeriile de la RTV.
    • +21 (39 voturi)    
      sclavi (Luni, 24 mai 2010, 19:24)

      Yupy [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Gadea, Firea, ceilalti de la A sunt sclavi la Voiculescu. Felix i-a atras acum multa vreme cu niste salarii frumoase la vremea aceea, acestia s-au compromis, iar pe urma motanul le-a spus sa plece, daca ii mai ia cineva.

      Dumitrescu s-a manjit intre niste limite sau poate nu a mai acceptat sa faca emisiuni despre porcariile ce urmeaza sa vina.

      Gadea e compromis total. Firea idem. Nu mai au credibilitate decat in cercul lor de patologici. Dumitrescu e peste ei.
      • -3 (3 voturi)    
        dar au audienta (Marţi, 25 mai 2010, 13:13)

        IO [anonim] i-a raspuns lui Yupy

        dar au audiente maxime, asta va spune ceva zevzecilor?
        • +3 (3 voturi)    
          multi, da prosti! (Marţi, 25 mai 2010, 13:58)

          Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui IO

          Da, ne spune: neamul nostru e scandalagiu si adora birfele, intrigaraia goala de substanta. Ai prosti sint de obicei mai multi decit ai destepti. Asta ne spune audienta...
      • -2 (2 voturi)    
        comentariile dvs sunt in minoritate azi (Marţi, 25 mai 2010, 16:12)

        doru [anonim] i-a raspuns lui Yupy

        Nu cred ca aveti mai multi partizani la penibilele comentarii. Cred ca la majoritate le repugna insa emisiunile de la b1cu nasul si alte tonomate...
    • +14 (26 voturi)    
      CE SA FACA ? (Luni, 24 mai 2010, 19:40)

      IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui Radu

      el e mizeria,de ce sa se rupa ?reprezinta tot ce e mai mizerabil in tara !!!!!esti naiv .
  • +23 (37 voturi)    
    Personal doresc falimentul "Realitatii TV " (Luni, 24 mai 2010, 19:22)

    cornel [anonim]

    Eu consider acest post de TV un post care incita la nesupunere civica, la terorism (inca in faza psihica), desi se ivesc semne de incitari chiar fizice. Nu va lipsi mult pana la incitari armate. Pe cuvant, asa il percep eu si credeti-ma, am destula experinta de viata. Statul nostru e inca f. slab, in alta tara s-ar fi luat imediat masuri.Vedeti ce se intampla la Steaua, samd.
    Sper la un alt post de stiri anuntat, cand este invitat si Bush. E singura speranta la stiri tip tara normala.
    • -2 (2 voturi)    
      Anti tero (Marţi, 25 mai 2010, 13:15)

      IO [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Personal eu nu doresc falimentul nimanui.
      Cei care gandes ca tine sunt teroristi periculosi.Cei care gandesc raul altora.
      Dar vor cadea singuri in capcana lor.
  • -32 (52 voturi)    
    Putini postaci ati mai ramas... (Luni, 24 mai 2010, 19:24)

    Codul lui da-l lingi [anonim]

    Pai cu 14 comentarii in doua ore vrea sa castige PDLul urmatoarele alegeri?! :) Tic-tac, tic-tac, tic-tac...
    • -2 (8 voturi)    
      poate ca nu merita (Marţi, 25 mai 2010, 7:20)

      bula [anonim] i-a raspuns lui Codul lui da-l lingi

      nici sa comentezi. Tu cand pui gunoiul la pubela astepti comentarii multe si rapide dela vecini?
  • +19 (23 voturi)    
    cu scarba.... (Luni, 24 mai 2010, 19:25)

    scarba [anonim]

    ...cu mare scarba ma uit la asta care ne-a facut breasla de ... alaturi de ursu, stancu, cretuleascu, si noi lui colegi de la antena3. dar va trece si criza asta, sistemele de valori se vor reintoarce la matca fireasca, iar gunoaie de genul celor mai de sus nu vor mai avea ce cauta nici macar pe manseta unei pagini de ziar. poate ca era necesara palma asta in albul ochilor ziaristilor ca sa ne trezim si sa avem curajul sa facem curatenie si in breasla noastra. si avea dreptate un cititor de mai sus: drum bun, cale batuta dumitrescule!
    • +3 (3 voturi)    
      sper sa nu-l mai vad (Marţi, 25 mai 2010, 12:11)

      sanda [anonim] i-a raspuns lui scarba

      sa se duca invartindu-se ca ne-a otravit destul cu minciunile lui, nu cred ca mai vrea cineva sa-l vada pe ecran! Sa mai lucreze in televiziune cand l-oi angaja eu!
  • +20 (30 voturi)    
    super tare stirea! (Luni, 24 mai 2010, 19:30)

    mihai [anonim]

    Nu cumva pleaca antrenor de box la Patriciu-nemuriciu'-tremura soriciu'?
  • +24 (40 voturi)    
    ADIO ! (Luni, 24 mai 2010, 19:39)

    IOLANDA [anonim]

    Sper sa nu mai fie niciodata jurnalist .Nu voi uita niciodata de cate ori a derulat trucajul cu acel copil .O rusine pentru Romania,nu un jurnalist ,asta este razvan !Sper sa primeasca ce merita ,sa se balaceasca cu ceilalti :srs.,chireac,stancu,firea,gadea,tudor,ciuvica,s.a.md.Ati vazut azi la antena 3 reportajul despre zilele orasului Targu Jiu ?Vor avea si artificii ,nici un cuvant despre risipa,acolo e la putere partidul lui che ,deci nu trebuie sa spunem adevarul !!!!!!Dar despre Sibiu ,ca de obicei nici un cuvant despre furaciosul primar ......si sa mai zicem ca astia sunt jurnalisti .
  • +15 (27 voturi)    
    sobolanii parasesc nava care se scufunda (Luni, 24 mai 2010, 19:40)

    cristian [anonim]

    Ori la Realitatea ori Voiculescu-Ciutacu-Gadea omul va face acelasi lucru. 10000 de euro pe luna nu deloc rau. Un mercenar care stie sa negocieze si sa se puna in valoare.
  • +22 (32 voturi)    
    acest jeg din breasla jurnalistilor..... (Luni, 24 mai 2010, 19:41)

    Liviu [anonim]

    alaturi de alte specimene ca: Nistorescu, Rosca Stanescu,Chireac s.a. au compromis aceasta meserie frumoasa si riscanta( ma gandesc la adevarati jurnalisti-eroi, care au platit cu viata lor in diverse locatii "fierbinti"de pe mapamond). Tot in curtea unui mogul o sa ajunga sa-si deverseze dejectiile de asa zise analize politico-economice.
  • -17 (21 voturi)    
    bun venit la SRTV (Luni, 24 mai 2010, 19:55)

    SRTV [anonim]

    Pleaca la TVR ! O sa aiba emisiune luni-vineri 17:30-18:55. In plus primeste si o functie in conducere si un departament in cadrul SRTV.

    Mult noroc !
  • -20 (28 voturi)    
    Drum bun,cale batuta... (Luni, 24 mai 2010, 19:58)

    Pantera Roz [anonim]

    Da baieti,e un jeg,un linge-anus,mercenar si cum vreti voi.Ce bun era tVR-ul pe timpuri,nu tu critica,nu tu incitare la revolta,emisiuni omagiu de te treceau fiorii mindriei patriotic-comuniste.Cum isi permite nemernicul sa vorbeasca de rau PDL-ul si al sau Cirmaci?Ce e orb,el nu vede entuziasmul maselor populare in asteptarea maretelor realizari cu 25 si 15 %?Nu ne putem bucura de maretul sentiment de solidaritate cerut de Presedinte din cauza unor ca el.Suntem fericiti sa murim pentru patrie si averea lui Videanu.Vrem,cerem,imploram sa ne sacrificam in stil Japonez pentru draga de Nuti (Udrea,de)!Ura,ura ura!
    • +11 (15 voturi)    
      doare? (Luni, 24 mai 2010, 20:54)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Pantera Roz

      zii, te doare rau?
    • +2 (4 voturi)    
      ce critica, domnule? (Marţi, 25 mai 2010, 8:57)

      Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui Pantera Roz

      Dumneata confunzi critica cu vinatoarea de vrajitoare... Un critic care isi exhiba continuu antipatiile viscerale, care cinta pe o singura nota stridenta, mai ales cind e si prost, nu e de nici un folos nimanui.
  • -13 (15 voturi)    
    strugurii sunt acri (Luni, 24 mai 2010, 20:03)

    bravo [anonim]

    omul a castigar 10.000 euro pe luna. nu-l mai plangeti, se descurca el. nu mai muriti de grija altuia. ....problema e ce faceti voi ??? ati vrea sa castigati 10.000 euro pe luna, dar inghiteti in sec...
    • +17 (21 voturi)    
      Fiecare om are un pret (Luni, 24 mai 2010, 21:27)

      Ritzi Pitzi [anonim] i-a raspuns lui bravo

      Eu, de exemplu, traiesc cu mai putin, dar nu sunt obligat sa-mi inghit propria voma, daca mi-e greata de ce spun...
  • -10 (14 voturi)    
    despre romani (Luni, 24 mai 2010, 20:24)

    gogo [anonim]

    Citind aceste comentarii constat ca profilul moral al autorilor este de cea mai proasta factura.Toti fac parte din categoria "ba pe-a masii" sau,cu alte cuvinte,pentru ei nu exista valori si nonvalori.Ar fi bine ca acesti comentatori sa nu reprezinte la scara mini psihologia poporului roman.
  • +9 (13 voturi)    
    ... (Luni, 24 mai 2010, 20:37)

    johnny [anonim]

    Va fi interesant sa vedem daca se va mai gasi cineva si cine anume care sa foloseasca serviciile individului. Vom putea vedea daca lipsa de moralitate are o cat de mica importanta pentru ei.
  • +17 (21 voturi)    
    Dumitrescu (Luni, 24 mai 2010, 20:39)

    Pensionar [anonim]

    Ce parere ai nefericitule ?!
    Iata cu te vad privitorii TV si cum ti-au
    perceput tiradele pe care le- ai lansat
    in toti acesti ani in loc sa fi fost un comunicator
    onest si cinstit.
    Cred ca este timpul sa reflectezi si sa te trezesti !
  • +15 (19 voturi)    
    Acum va dati seama (Luni, 24 mai 2010, 20:47)

    etre [anonim]

    de ce presteaza asa bine Badea , Gadea , Firea , Dobro&Craio etc ....
  • +19 (25 voturi)    
    Nu-l mai suportam... (Luni, 24 mai 2010, 20:48)

    Adi [anonim]

    Dorinta mea ar fi sa afle toti romanii pe cati bani s-a vandut pentru a invenina sufletele romanilor!!! Castiga 10000 de euro pe luna, plangea pe umarul saracilor si facea mare caz de castigurile muncite ale unora, care erau de 5 ori mai mici decat ale lui. Intr-un stat puternic, normal, un astfel de individ ara fi fost rejectat de mult si arucat la lada de gunoi. Un individ foarte periculos care de cate ori deschide gura imprastie ura, manipulare, minciuni, toate directionate intr-o singura directie. Intrebarile lui retorice, la nesfarsit, sugerau raspunsurile pe care le astepta dela abonatii permanenti ai irealitatii tv, care in mod cert primeau si ei cota de participare. Speram sa dispara definitiv din peisajul media.
    • -13 (15 voturi)    
      despre extremism (Luni, 24 mai 2010, 20:37)

      zoro [anonim] i-a raspuns lui Adi

      Mai crminalule,ce v-a facut Baselu de ati ajuns la un nivel de ura sinonim cu crima?
    • +2 (10 voturi)    
      Pt. ADI (Luni, 24 mai 2010, 21:22)

      Elena [anonim] i-a raspuns lui Adi

      Ai punctat exact tocmai ceea ce voiam sa fac si eu
      incredibil cum acesta lua atatia bani numai si numai pt. latratul fara incetare la adresa puterii si a presedintelui
      Unde sunt jurnalistii adevarati ? Cum putea sa mai incapa si un TURCESCU ?
      Ultima fraza e nemaipomenita ! Sper sa nu mai vad aceasta mutra in viata si cum nu ma uit la antene ,sigur o sa dorm linistita in aceasta seara dupa cele auzite chiar de pe postul lor
      Sunt multumita ca sunt oameni precum Adi care vad adevarata realitate
      si care mi-a redeschis pofta de a comenta
  • +10 (14 voturi)    
    r.dumitrescu (Luni, 24 mai 2010, 20:49)

    corect [anonim]

    conform salriului si caracterului, va avea acelasi comportament
  • +10 (16 voturi)    
    In sfarsit (Luni, 24 mai 2010, 20:52)

    In sfarsit [anonim]

    Sa mearga la Antena 3. E mai greu sa aduni gunoaiele cand stau printre cei buni, asa ca daca scursurile se aduna ele toate la un loc, este foarte bine, macar stim unde sunt, punem tablita cu "closetul media", iar cine vrea sa consume o prajitura, nu risca sa nimereasca in WC. Fireste, si pentru mancatorii de "cacao" va fi mai usor, asa ca, duca-sa!
  • +5 (9 voturi)    
    Mercenar (Luni, 24 mai 2010, 21:00)

    Vrasile [anonim]

    (null)
  • +7 (11 voturi)    
    Ce veste minunata ! (Luni, 24 mai 2010, 21:03)

    ELENA IASI [anonim]

    Am trait si am ajuns sa vad ca pleaca acest jurnalist meschin si plin de ura impotriva a tot ce e putere si BASESCU !
    Cum are 10000 mii euro pe luna cel putin si face nazuri ?
    Nu cred ,altul poate fi motivul se duce de rapa realitatea si odata cu ea mancatorii da c ----t
  • +11 (13 voturi)    
    Nu va pleca nicaieri! (Luni, 24 mai 2010, 21:12)

    Aron Deleanu [anonim]

    Si Corina Dragotescu a plecat un pic si s-a intors inapoi.Va sta si pentru 2-3000 de euro.
    • +10 (14 voturi)    
      Dumitrescu... (Luni, 24 mai 2010, 23:06)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui Aron Deleanu

      ... a mai plecat un pic de la SOV TV, odata, intorcandu-se umil si cu coada intre picioare la aceeasi iRespirabila/iResponsabila TV.
  • +10 (16 voturi)    
    .. (Luni, 24 mai 2010, 21:15)

    gonzi [anonim]

    cand va fi pomenita perioada in care se practica jurnalismul pe bani multi (intr un cuvant, prostitutia), negresit se va mentiona si numele lui dumitrescu.. ai ingretosat multa lume, domnule..
  • +13 (15 voturi)    
    salariu de 10.000 pe luna (Luni, 24 mai 2010, 21:16)

    popescu ilie [anonim]

    Si lei erau multi, dapoi euroi ! Doamne ce tara mizerabila suntem, cu cit furi mai mult cu atit ai mai mult ! cu cit injuri mai mult la tv sau radio sau ziar esti platit mai bine !
    • +6 (6 voturi)    
      Si nu platea impozite (Marţi, 25 mai 2010, 8:59)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui popescu ilie

      pentru ca era pe drepturi de autor!!!
  • +8 (14 voturi)    
    Lume...lume (Luni, 24 mai 2010, 21:31)

    Danut 007 [anonim]

    Castiga 75.000 lei pe luna si ne ti-ne noua la tv lectii ca moare lumea de foame, si Basescu e ucigasul poporului, cine e c... acum? daca nu mai merge, plecam la alta.... nu?

    Rugam pensionarii sa schimbe pe A3 pentru ultimer stiri cu ucigasul poporului....RUSINE domnule Dumitrescu
  • -10 (14 voturi)    
    Bravo (Luni, 24 mai 2010, 21:32)

    UN FAN [anonim]

    am sa ma uit la emisiunile lui RD chiar si la Etno. Bravo Razvan. Meritau si ei un dos de palma peste bot.
    Macar satisfactia asta sa o avem.
  • -5 (11 voturi)    
    1989 & 2010 (Luni, 24 mai 2010, 21:43)

    m ali [anonim]

    Cui nu-i place că avem mai multe televiziuni îi recomand să meargă înapoi în anii *8o, şi să se ujte la TELEJURNAL şi la cei doi " actori " ,din cele două ore de program ,ÎN ALB ŞI NEGRU ! : ( , :-O
  • -2 (10 voturi)    
    Raportul de seara pe unitate (Luni, 24 mai 2010, 21:46)

    anaana [utilizator]

    Razvan Dumitrescu este ofiter ! Probabil ca in curind in media vor apare gradul si serviciul pentru care presteaza. Nu a cistigat niciodata cit se discuta , aceia sunt bani spalati pe care nu-i poate atinge. Vom afla in curind si cit cistiga ca ofiter. Cind vom vedea in ce zona va reapare tov. grad Dumitrescu vom intelege si in ce zona sunt noile interese ale baietilor cu ochi albastrii.
  • +8 (14 voturi)    
    final sper si pe zi si pe... (Luni, 24 mai 2010, 22:05)

    punctul [anonim]

    bine c-am scapat de tine - sper sa nu te mai vad nicaieri pe micul ecran -huooo.
  • +7 (13 voturi)    
    ce caracter infect..... (Luni, 24 mai 2010, 22:19)

    aa [anonim]

    ce caracter infect.....mi-e si sila sa-mi mai racesc gura ptr. asta......
    sper sa nu-i mai vad fata niciodata......oricum schimbam canalul instant cand ii vedeam fata.
  • -12 (16 voturi)    
    Este un bun jurnalist (Luni, 24 mai 2010, 22:21)

    Carcotescu [anonim]

    Poate nu le place portocaliilor, dar asta e.
    Nu le pot avea chiar pe toate.
    Unde mai pui ca si vremea lor se apropie de sfarsit .....
  • -7 (11 voturi)    
    trompetele portocalii (Luni, 24 mai 2010, 22:44)

    romanul [anonim]

    Nu ma dau in vant dupa R Dumitrescu ,dar ca vad aici este ceva organizat .Totusi era o emisiune unde se spuneau lucrurilor pe nume ,nu ca la B1 unde se canta osanale lui Zeus.Numarul mare de comentarii contra dovedesc faptul ca postul deranja puterea .Dl. dumitrescu ,poate face ceea ce considera.MUlt succes!
    • -1 (5 voturi)    
      trompeta tipa de trompete... (Marţi, 25 mai 2010, 0:07)

      ROMÂNAȘUL [anonim] i-a raspuns lui romanul

      Cat prozelitizm si libidosenie,uite asa o tinem de 20 de ani,cu vrajeala si retorica securista,mediu pe masura...
  • +8 (10 voturi)    
    Cred ca doarme bine noaptea (Luni, 24 mai 2010, 22:49)

    moi [anonim]

    pentru ca n-are constiinta, sau mai bine zis a vandut-o pe bani buni! Urmeaza traiect solo sau asocierea cu mari jurnalisti ai timpurilor pe care le traim! Mai stiti cum a ridicat Pamfil Seicaru cladirea in care functiona Informatia Bucurestiului de langa Cismigiu? atunci a aparut expresia "etajul si santajul"... SRS si Chirieac sa traiasca!
  • -8 (8 voturi)    
    ! (Luni, 24 mai 2010, 22:57)

    mirel [anonim]

    eu sincer ii admir pe oamenii astia. pur si simplu ei sant buni in ceea ce fac. si el si dana grecu si ciutacu si nashu si cine o mai fi. ce deosebire este intre ei si avocati? esti platit sa faci albul negru si invers. iar lumea nu se schimba oricum ar crede vantu sau patriciu,oamenii sant facuti sa fie muncitori si beneficiari.
  • -9 (13 voturi)    
    Ma asteptam sa plece... (Luni, 24 mai 2010, 23:01)

    tom degetel [anonim]

    ... de cand l-a dat pe Baselu' in fapt cu lovirea copilului... Marinaru' a negat tot timpul, ca dupa realegere sa spuna Labe TV ca el stia ca l-a impins... o mizerie. Dumitrescu era unul din putinii nelingai ai regimului de la Realitatea, un post supus puterii, dar care pretinde ca e impartial. Pe de alta parte, de unde propaganda asta cu zece mii salariu? E bagata ca sa provoace pe microcefalii basescieni.
  • -4 (10 voturi)    
    observatie (Luni, 24 mai 2010, 23:02)

    Marcel [anonim]

    Traian Basescu a afirmat ceva de genul ca nu are sa-l ierte pe ziaristul carei-a intins o capcana (clipul cu lovirea copilului din campania electorala). Realitatea cred ca devine pe zi ce trece tot mai aproape de ...(exact)
  • +5 (15 voturi)    
    a sapat groapa lui basescu si acazut in ea (Luni, 24 mai 2010, 23:04)

    kapy [anonim]

    ce miracol ,ce minune pleaca sau e dat afara cel care stia sa dea cu cutul pe la spate invitatilor gen basescu cu caseta contrafacuta. vezi cum e bai dumitrescule sa te prostituezi ...degradant banii nu-ti vor salva sufletul..vei sfarsi ca o tarfa aruncata la gunoi dupa ce e folosita !!!
    • -3 (7 voturi)    
      nu conteaza (Marţi, 25 mai 2010, 2:27)

      Stoned [utilizator] i-a raspuns lui kapy

      nu conteaza cine i`a sapat groapa. ma bucur ca nu are job momentan, sau sper sa fie asa.
  • +4 (8 voturi)    
    Pestele Vantu' (Luni, 24 mai 2010, 23:45)

    georgio [anonim]

    Pestele Vantu a folosit o tarfa pana la uzura si apoi o arunca in strada. Asta e relatia intre Vantu' si ziaristul inchipuit Dumitrescu. oricum Vantu' e de admirat cum stie sa cumpere constiinte :)
  • -5 (9 voturi)    
    tam tararam (Luni, 24 mai 2010, 23:48)

    Opinatorul [anonim]

    Cati oare dintre orange-ii de aici cereau falimetul Realitatii pe vremea cand postul acesta avea ca unic scop sa-l pupe in fund pe prim purtatorul de suvita al tarii? Care-i totusi povestea cu independenta jurnalistica? Sau pentru voi moralitatea e totuna cu MORARU-tatea? Chiar nu credeam ca ipocrizia poate fi ridicata la rang de arta. Splendid.
  • -4 (6 voturi)    
    dfs (Luni, 24 mai 2010, 23:49)

    fdg [anonim]

    Bhuoaaaaaa... Asta care era mai rau ca Ana Pauker la adresa burghezilor care castiga banii multi la stat? Huoooo! Sa ia 25% mai putin! La cotet cu el impreuna cu alt imputit - Nasul!
  • +4 (8 voturi)    
    a platit taxe? (Luni, 24 mai 2010, 23:57)

    buha [utilizator]

    pe cele 2 milioane de lei cat a platit taxe?
  • +3 (3 voturi)    
    mass media corupta/securista,mental toxic/viciat.. (Marţi, 25 mai 2010, 0:18)

    pokemon [anonim]

    În toate domeniile s-a vbit chiar si anchetat coruptia,manevrele si nelegiuirile,numai "jurnalisti"sunt intangibili se pare mai ceva ca politicienii,de ce?!A nu se uita ca,cu media s-a tinut poporul sub papuc si "utilizat" în cele mai josnice moduri de 20 de ani,se pare ca dupa lovilutie mai avuram parte de un cadou(tembelizorul)otravit...
  • -1 (5 voturi)    
    De fapt, care-i problema? (Marţi, 25 mai 2010, 1:20)

    marius v [utilizator]

    Că a câștigat câte 10000 euro pe lună de la Vântu? Foarte frumos! A știut să-și negocieze salariul. Îi invit pe cei care-l invidiază pentru asta să nu se mai vândă ieftin. Este criză a locurilor de muncă? Da. Dar există și o criză a competențelor.
    Că Dumitrescu a făcut ceea ce un jurnalist onest n-ar trebui să facă este o altă poveste. Cu atât mai poveste cu cât jurnalism onest nu se mai prea practică în România, indiferent de tabăra politică la care aderă un trust sau altul.
    • +4 (6 voturi)    
      e mai simplu! (Marţi, 25 mai 2010, 7:27)

      naiv [anonim] i-a raspuns lui marius v

      RTV si A3 erau unelte politice. Costurile lor erau investitii in politica. Daca ieseau cei doriti in alegeri, castigurile din politica acopereau cheltuielile cu cele 2 posturi. Sunt " afise vorbitoare" si nimeni nu se astepata de la un afis electoral sa fie rentabil. Din pacate pt. ei au fost prea putini care au cascat gura la afisul in cauza. Iata cum se explica tot. Oricm un afis nu are moralitate
      • 0 (0 voturi)    
        e mai simplificat! (Marţi, 25 mai 2010, 14:11)

        marius v [utilizator] i-a raspuns lui naiv

        Domnule, îmi permit să vă contrazic. Rentabilitatea este singurul lucru care se așteaptă de la un afiș electoral. El captează/direcționează voturi care se traduc apoi în bani (gândiți-vă la clientela politică). Cine-și imaginează că oamenii vor puterea de dragul celor pe care-i va conduce este... naiv.
    • +2 (4 voturi)    
      e un jeg (Marţi, 25 mai 2010, 9:03)

      Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui marius v

      Domnule, e un jeg! Poate sa cistige si 20000 de euro pe luna, nu am nimic impotriva, dar ti se pare etic sa inciti la revolta violenta saracimea si sa infierezi pe politicienii bogati in conditiile astea, cind tu nu esti in stare sa renunti la un cent pentru munca ta de mercenar?! Adica cu ce esti mai bun decit cei pe care ii linsezi mediatic zi de zi?! Adica e normal sa platesti cu o asemenea suma un jurnalist lipsit de etica? Pen' ce?! As plati scump un jurnalist cu adevarat bun!
      • +1 (1 vot)    
        De acord, dar... (Marţi, 25 mai 2010, 14:31)

        marius v [utilizator] i-a raspuns lui Ioana Munteanu

        Sigur că este un jeg și nu este singurul. De Ursu-Stanciu, Prelipceanu-Chiriac și chiar Melania Medeleanu ce spuneți? Pe cei de la Antene nu-i știu, pentru ca nu mă uit niciodată.
        Dar nu-mi spuneți acum că SOV este Everestul moralității, pentru că refuză să-i mai plătească bine pe imoralii ăștia de „jurnaliști“!!! Pur și simplu, nu mai rentează politic.
  • +2 (4 voturi)    
    Acesti lupi(mai mult hiene)moralisti.... (Marţi, 25 mai 2010, 1:26)

    Lordi [anonim]

    Ce civilizare,ce evolutie in mai bine,cu asemenea formatori de opinie si o mass media nereformata de zeci de ani(la cutume si oameni ma refer) ultra protejata de "structuri",ptr a ne face sa "dormim linistiti" în visul oligarho/securist...P.s Tembeliviziunile arma suprema la un popor mare consumator de tv,chiar si lovilutia s-a legitimat,cosmetizat prin tv si de atunci s-a mers tot asa.Eu as pune mass media romaneasca la inca un mar otravit si dezamagire "post decembrista".
    • +2 (4 voturi)    
      Si managerul? (Marţi, 25 mai 2010, 3:37)

      eugeni [anonim] i-a raspuns lui Lordi

      Omul care a conduce "discret"? Ma refer la E.Hurezeanu. Doar Dumitrescu nu a lucrat de capul lui, n' asa?.

      Lu' ala de zice ca nu e oameni sa stie a vorbi buni de tv. (cateva comentarii mai sus)
      Ia orice mitocan cu gura mare din zonele cu o anumita crominanta (de pe strada-la intamplare) si face la fel (pen' mai putin de 10.000 ieuro, conasule, si ti-o si arata pen' mult mai putin :))
  • +6 (8 voturi)    
    Chireac - versiune spalata (Marţi, 25 mai 2010, 6:54)

    adrian_v [anonim]

    Asta e Razvan Dumitrescu, lipitoare de presa, NU jurnalist ... du-te ba inapoi la afaceri cu santajisti...
  • 0 (2 voturi)    
    SRL (Marţi, 25 mai 2010, 7:38)

    roberto [anonim]

    Să înțelegem că si fata de la Meteo își desfășoară prestația printr-un SRL?
  • +2 (4 voturi)    
    Razvan, deja incurabil (Marţi, 25 mai 2010, 8:23)

    hotnewsfil [utilizator]

    Razvan Dumitrescu, o "costiinta" care se supraevalueaza, naravita la 'bani, cu sacul', de actualul sau proprietar, Vantu. Devenise excesiv de fidel proprietarului Vantu.
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Marţi, 25 mai 2010, 8:23)

    dorel [anonim]

    pai daca Razvan Dumitrescu a plecat de la Irealitatea la ce sa te mai uiti la postul lor?..n-ai la ce..:
    Brava Razvan..te asteptam la Antena123:)
  • 0 (4 voturi)    
    Am scapat de impartialul Razvan Dumitrescu! (Marţi, 25 mai 2010, 8:28)

    martin [anonim]

    De cand l-am vazut la minunatul post Realitatea, nu pot sa uit ca individul este inginer electronist, dar nu practica, desi un inginer prost e mai putin nociv,decat un ziarist destul de destept ,dar ticalos si profund mincinos.
    Nu pot sa uit ca nu-i tremura mana si nici foaia de hartie, cand se jura ca nu-l ataca pe Basescu, cand cu istoria cu copilul impins si nu caftit.
    Nu pot sa uit ca face o reclama profund mincinoasa pentru Realitatea si implicit pentru el insusi, sustinand ca sunt la centru,adica obiectivi si impartiali.
    Pentru toate astea si multe altele, ii urez succesul meritat,;probabil sub aripa duioasa a lui Felix Voiculescu si alaturi de simpaticii Gadea ,Stan Laptop etc
    N-ar fi rau sa plece cu el Ursu zis Gurita si Stancu zisa Umflata, ca la Antene n-o sa ma uit la ei, pe cand la Realitatea ma mai uit, in amintirea unor timpuri mai acceptabile !
    • -3 (5 voturi)    
      Sa vina impartiala Pora (Marţi, 25 mai 2010, 9:19)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui martin

      care e si frumoasa, nu numai desteapta!
      • +5 (5 voturi)    
        concurs de frumusete (Marţi, 25 mai 2010, 9:48)

        Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui gigi

        Pora e un om de dreapta consecvent si recunoaste lucrul asta. Nu ezita sa ii critice pe portocalii atunci cind e cazul. Se vede de la o posta ca e un om dintr-o bucata, nu pune botul la bani, o intereseaza principiile si atit. E un om de caracter, adica are exact ce ii lipseste lui Dumitrescu. Dar fiti linistit, nu se grabeste nimeni sa o angajeze pe locul inginerului. Cit despre frumusete...
  • +4 (4 voturi)    
    Daca motivul pentru care pleaca este (Marţi, 25 mai 2010, 8:36)

    Audit [utilizator]

    acela ca nu accepta un salariu mai mic atunci ii inteleg opiniile: el chiar nu intelege ca suntem in criza! De aceea si sustine marire pensii, salarii bugetari pentru ca, iata, el nu crede si nu intelege ca noi suntem in criza. Sau are o parere prea buna despre el si nu isi imagineaza ca si el trebuie sa primeasca mai putin, mult mai putin, in aceasta perioada.
    Oricum este la fel de traseist ca un om politic.
    Oricum este un om cu un caracter jalnic caruia acum ceva luni il intrebam daca se poate privi in oglinda. La fel si pentru ceilalti realizatori de la iRealitatea. Cu Antenele nu am nimic - ei ceea ce fac, fac pe fata. Numai cei de la iRealitatea se dadeau si se dau independenti.
  • +2 (4 voturi)    
    opinii (Marţi, 25 mai 2010, 8:56)

    nelutu [anonim]

    S-a terminat ciolanul,
    Noi nu ne limitam,
    Cand nu mai misca banul,
    Opinii nu formam!

    Era de zece mii salariul,
    Ba nu, deja el a scazut!
    S-a cam imputit traiul,
    Voluntariatul a cazut!
  • +1 (3 voturi)    
    R.Dumitrescu (Marţi, 25 mai 2010, 8:58)

    elis [anonim]

    cred ca acum iti tremura mana cand iti faci cererea de plecare din realitatea tv.
  • 0 (6 voturi)    
    mare branza.... (Marţi, 25 mai 2010, 9:03)

    lili [anonim]

    Aratati-mi un jurnalist onest, pentru care sa bagati mana in foc si sa-mi argumentati si DE CE. Platiti cu asemenea sume, ce voiati sa spuna???!!! Mai grav este ca multe din cate le spunea erau reale, le vedem cu ochii nostri in mandretea noastra de tara. Razvan Dumitrescu va merge la alt post, nu-l plang pe el, intrebarea este: Romania incotro merge, cu sau fara Razvan Dumitrescu ???!!! Asta ar trebui sa ne doara, problema lui Dumitrescu e a lui, cu constiinta lui sau fara. Noi, cu ale noastre....
    • +5 (5 voturi)    
      problema lui Dumitrescu (Marţi, 25 mai 2010, 9:51)

      Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Nu, problema lui Dumitrescu nu e numai a lui. Daca dumneavoastra ginditi asa (adica: pe bani multi, e firesc sa iti vinzi sufletul), de ce va mai mirati ca lucrurile stau atit de dezastruos in tara? Ne-am obisnuit sa credem ca lipsa de moralitate e ceva firesc. De aceea, avem chiar ce meritam. Sintem un popor de doi bani....
      • -2 (4 voturi)    
        De acord cu observatia Dvs... (Marţi, 25 mai 2010, 10:31)

        lili [anonim] i-a raspuns lui Ioana Munteanu

        Dar nu asta am vrut sa spun, ci faptul ca tocmai de-aia primesc sumele pe care le primesc pentru ca spun ceea ce spun, ce le cer patonii lor si asta e valabil la toate trusturile. Ca asta este sau nu moral sau cum vreti sa-i spunet, asta-i alta problema, iar MORALITATEA azi nu e chiar punctul forte la romani. Nu ca as aplauda, dar asta este realitatea anilor nostri, iar o schimbare a acestei situatii vine din fiecare din noi, toate teoriile lumii n-ar schimba-o cat timp exista CEVA care-l determine pe acel om sa procedeze asa, fie ca e vorba de bani, de saracie, de sanatate, de politica, de interese.... Lumea-i mare si peste tot exista asemenea oameni si asemenea situatii. Nu-i Romania mai murdara sau mai mizerabila ca altii, dar saracia unora si lacomia altora fac sa fie percepute altfel aici. Asta este opinia mea. Si nu mor de fericire ca este asa, mi-as dori sa traiesc intr-o tara asezata, care sa fie Romania .
        • +5 (5 voturi)    
          totul porneste de la fiecare dintre noi (Marţi, 25 mai 2010, 11:01)

          Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui lili

          Pina nu ne intra in cap ca totul porneste de la fiecare dintre noi, pina nu ne intra in cap ca schimbarea incepe de la individ si ca pornind de la individ s-au petrecut toate lucrurile bune din lume, nu se va intimpla nimic pozitiv aici. Trebuie sa se intrebe fiecare: "eu as putea face ce face Dumitrescu?". Daca raspunsul este "da", atunci nu avem dreptul sa asteptam sa vina mai binele. In nici un caz de la guvernanti. Guvernantii nu sint teleportati de pe Marte, sint dintre noi, fie ca vrem, fie ca nu vrem sa recunoastem acest lucru.
  • +9 (13 voturi)    
    tonomat (Marţi, 25 mai 2010, 9:05)

    HN_reader [utilizator]

    Ati ramas fara principalul tonomat! Cui ii mai baga Vantu fise ? Sa mai plece si Ursu, si chiar ca se inchide Realitatea din lipsa de tonomate...
  • +3 (7 voturi)    
    .......... (Marţi, 25 mai 2010, 9:17)

    pasquale [anonim]

    Nu mi se pare inteligent sa stabilesti o relatie intre salariul unui individ si caracterul sau. Chiar si in acest caz. Dincolo de asta, mediamercenarul care lasa troacatv este unul inteligent (a fost eficient in functia de clevetitor si agitator) si cu siguranta nu va ramane pe drumuri. Va bucurati degeaba. Si oricum, este doar unul dintre ei, ce-i drept poate cel mai bun, insa au mai ramas atatia care robotesc la butoane si toarna picaturile de otrava in discutii, deturneaza de la ratiune si infierbanta mintile servite cu amestecul de adevar si minciuna.
  • -4 (8 voturi)    
    Ah, cat portocaliu pe aici! (Marţi, 25 mai 2010, 9:22)

    gigi [anonim]

    Mai rasfirat, baieti!

    Si nu uitati, Dumitreescu nu era bugetar, ca Base sauEba, de exemplu!
  • -4 (6 voturi)    
    L-a ciuruit Base (Marţi, 25 mai 2010, 9:25)

    gigi [anonim]

    si pe asta!
    Deh, spunea lucruri "neconvenabile" si relua promisiunile portocalii de acum 2 luni. Alea cu "sunt bani, nicio grija!".
  • -4 (6 voturi)    
    Nu i se iarta (Marţi, 25 mai 2010, 9:29)

    vio [anonim]

    ca ii chema pe PDei, le arata imagini cu Base sau Boc facand promisiuni, si ii invita sa comenteze.
    Iar aiai taceau malc, ca nu stiua ce sa spuna.

    SAu le arata cheltuielile facute de Pd in vreme de criza. Iar aia, fara Base langa ei, taceaui malc.

    Facea de rusine PDeul, ca arata lumii cat sunt de neanderthalieni.
  • 0 (2 voturi)    
    rezistent (Marţi, 25 mai 2010, 9:35)

    dan [anonim]

    Ma intrebam cat poate sa reziste un om ca moderator la o astfel de emisiune...
  • +4 (6 voturi)    
    Revizie (Marţi, 25 mai 2010, 9:41)

    Clujean [anonim]

    E clar, Dumitrescu intra in revizie la Balaceanca.Ticurile faciale i se inmultisera in asa hal, incat operatorii nu mai faceau fata. Ca sa-l scoata cat de cat normal, trebuiau sa-l filmeze din trei unghiuri, cu mare cheltuiala pentru Vantu si cu efect umanizator minim. Dar dupa ce ii vor schimba programul la Balaceanca si ii vor face rost de o noua masca de motor de la dezmembrari , va reintra in circuit, rebrenduit, pe post de constiinta a natiei. La canalul colector TV Sterling/Ford, via USA-Fox. Il vor plasa acolo exact in punctul de deversare, pe post de filtru intelectual.
  • +3 (5 voturi)    
    Duda-se invartindu-se!!! (Marţi, 25 mai 2010, 9:41)

    Dr Marutza [anonim]

    Drum bun, cale batuta! A castigat bani din dezinformare pusa la cale de trust, a mintit, denigrat si dus campanii parinice ca sa-si incaseze banii! Este exemplul tipic de cum NU TREBUIE sa fie un jurnalist! Daca se duce la Antene, sare din lac in put, da' acolo-i singurul loc unde poate sa manance.... pe bani multi !
    Realitatea a corupt oameni, care, si-au vandut constiinta pentru un pumn de arginti! Un tanase si dinescu, dumitrescu & co., rosca-stanescu, chireac, sa se duca suflati de "vanturi"! Si-au castigat (bravo!) oprobiul nostru! Rusine!
  • -3 (7 voturi)    
    cat de obiectivi sunteti? (Marţi, 25 mai 2010, 9:44)

    Wizard of Oz [utilizator]

    Dar "Nasu", Radu Moraru, cat credeti ca ia pentru ce face ?
    Aaaaaa, la el nu conteaza pentru ca merita!
    Daca Dumitrescu se muta la B1 (sau VOX, ca-i tot aia), cu patron ofiter securist (cu acte in regula, Paunescu) o sa va placa imediat de el si o sa apara pe Hotnews curat ca lacrima.
    Sau la zeroTv....ca-i a poporului....
    • +4 (6 voturi)    
      tanda sau manda (Marţi, 25 mai 2010, 10:32)

      Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

      Dar cine ti-a spus matale ca, daca nu ne place Dumitrescu, ne place automat Nasu'? Tot in dihotomii din astea ireductibile judeca boborul... Dar macar Nasu' e pe fata, si-a declarat public partizanatul, nu face pe impartialul. Iar cei de la Evenimentele Zilei sint destul de curatei, ca si Livia Dila.
    • +2 (4 voturi)    
      TU nu intelegi un lucru: (Marţi, 25 mai 2010, 13:15)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

      atat Antenele cat si Nasul nu sunt de condamnat. Antenele afirma clar sustinerea Voiculescu + PC iar Nasul este om dedreapta afirmat, sustinut. Pe cand cei de la iRealiutatea se dadeau si se dau impartiali. Aici este diferenta pe care ar trebui sa o intelegi. Daca vrei.
  • +4 (4 voturi)    
    S-a vandut totusi bine (Marţi, 25 mai 2010, 9:58)

    ion [anonim]

    1,8 milioane de lei, adica aproximativ 400.000 de euro.. Nu a negociat rau. Si-a vandut totusi sufletul pe ceva mai mult de 30 de arginti..
  • +3 (5 voturi)    
    a plecat ,dar unde se duce? (Marţi, 25 mai 2010, 10:15)

    mihai [anonim]

    Sa speram ca dispare dar am o presimtire ca-l vedem la A3 ,pe pariu.E adevarat ca si Nasul e partizan,dar nu am vazut la el nici un moment ura pe care o afisa R.D. la irealitatea in emisiunile sale,pumnul in gura care-l punea celor care erau de partea puterii.De ce crezi Wizard ca au refuzat sa vina.In schimb la nasul l-am vazut si micul chevara Ponta si restul camarilei ,vorbind liber fara pumni in gura.
  • -3 (5 voturi)    
    Cum sunteți plătiți? (Marţi, 25 mai 2010, 10:22)

    Jon [anonim]

    1. Felicitări pentru articol, A.N.! Sunt mai liniștiți pensionarii și bugetarii că acest domn nu mai câștigă 10.000 de euro lunar, bani câștigați la o companie privată? Pot mânca mai mult?

    3. Atât timp cât ești sus ai responsabilitatea de a-i ajuta pe cei mai puțin norocoși. ”With great power comes great responsability.” Nu vi se pare normal ca Puterea să aibă grijă de cei care depind de Stat? Sigur, poate e greșeala lor că au ajuns la mâna unora, dar e ăsta un motiv pentru a-i îngropa înainte de vreme?
  • +4 (6 voturi)    
    Si-a vandut statutul profesional pe bani! (Marţi, 25 mai 2010, 10:43)

    urania [utilizator]

    Acum intelege toata lumea de ce a mancat ce nu trebuia cu polonicul, in fiecare seara, de ce si-a incalcat principiile de conduita profesionala si personala (nu uit emisiunea in care l-a surprins pe Basescu cu acel filmuletz trucat): pe bani foarte, foarte multi! Acum, ca SOV a inceput sa stranga baierele pungii, gata, pleaca spre alt post care sa-l plateasca adecvat pt ca e gata sa mai inghita tot cu polonicul acelasi rahat! Punem pariu ca se duce la Antenele lui Felix? Ala mai e in stare sa arunce cu banu' in Razvanel, la pretentiile lui de criza, de pensii si salarii reduse...
  • +1 (3 voturi)    
    duca-se! (Marţi, 25 mai 2010, 10:57)

    dic [anonim]

    Sper ca banii pe care i-a castigat la I-Realitatea sa-i aduca numai dureri de cap!
  • +3 (5 voturi)    
    Pe cand ? (Marţi, 25 mai 2010, 10:58)

    Valentin [anonim]

    Sa mearga pentru totdeauna la antene dar, impreuna cu acel hidrogen sulfurat numit, Bogdan Chireac .
  • -5 (9 voturi)    
    Ziaristi, ziaristi si ziariiiisti!!!! (Marţi, 25 mai 2010, 11:23)

    Tablagiul [anonim]

    Dragii mei, 99% dintre voi infierati cu manie proletara un jurnalist pe care nu-l puteti inghiti nici cu un vagon de lamaie. Va propun sa-l pupati in c.r pe neeeemaaaipomeeniitul ziarist pupincurist Radu de la B1, care ingrandomania lui se crede ceeeel maaai cinstit.Intrebati-l si pe el cat castiga pe luna(sau pe pamant).
    • -1 (1 vot)    
      vezi mai sus (Marţi, 25 mai 2010, 11:31)

      Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui Tablagiul

      Vezi mai sus, "tanda sau manda"!
  • +2 (2 voturi)    
    dar cati bani a scos RTV din publicitate? (Marţi, 25 mai 2010, 11:58)

    Andrei [anonim]

    Ok, avea un salariu de 10.000 euro/luna.Acum vrem sa stim si cati bani a facut RTV din publicitatea care era transmisa in timpul emisiunii Realitatea Zilei.Daca sunteti corecti puteti sa ne dati si aceasta informatie.Nu cred ca ar fi ramas pe post daca nu facea rating, daca banii din publicitate nu acopereau cheltuielile cu emisiunea (salarii+altele).Sunt curios daca o sa-mi publicati comentariul.
    • +1 (1 vot)    
      nu exagerat de mult... (Marţi, 25 mai 2010, 18:39)

      razvan dumi [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      intre 60 si 90 mii de euro/luna facea emisiunea. brut. dupa care vin impozitele, salariile palmasilor de acolo, destul de multi, al alora care vand publicitate, al femeii de serviciu care da cu mopul prin studio. La final s-ar putea sa le fi dat cu minus.
  • +2 (4 voturi)    
    mare hahalera (Marţi, 25 mai 2010, 11:59)

    paul [anonim]

    Slava Domnului toate au un sfarsit. Sper sa nu mai aiba loc la nici o alta televiziune individul asta slinos....Realitatea TV este o mare dezamagire ca sa fiu diplomat in exprimare.
  • +1 (3 voturi)    
    concluzie (Marţi, 25 mai 2010, 12:32)

    vox [anonim]

    Citind comentariile, realizez ca imbecilitatea este mult mai raspandita decat credeam...
    • -2 (2 voturi)    
      Ai dreptate (Marţi, 25 mai 2010, 13:16)

      IO [anonim] i-a raspuns lui vox

      Ai dreptate vox populllii
  • -1 (3 voturi)    
    bravos (Marţi, 25 mai 2010, 13:34)

    oana [anonim]

    nu am stiut ca suntem in vest si avem salariile astea...wow..10.000 de euro????pentru ce? ca sa spuna doua vorbe?nici pe alea gandite???cata nerusinare poate avea acest om???cand pensionarii stau pe 3 mil sau 6 milioane vechi, iar guvernantii fac ce fac??? sa inteleg ca la el nu se aplica noua taiere de 25%??dar oricum i se rupe in..ca nu il afecteaza!!wow 10.000 de euro??si profesorii, medicii, ITistii, juristii ne pleaca pe capete..ca sa ramana un infect ca asta???wow, wow, wow!!! RUSINE!!!!
    • -1 (3 voturi)    
      oana (Marţi, 25 mai 2010, 14:59)

      Mortal [anonim] i-a raspuns lui oana

      Nu ai stiut ca avem salariile astea, pt ca nu le avem. Le au doar cei care le merita.
      Si inainte sa faci comparatii cu pensionari si alti bugetari, poate faci efortul de a gandi ca omul asta nu a luat din banii tai, ai platitorului de impozite.
      Are firma lui, colaboreaza cu un alt privat, factureaza cat crede ca face prestatia lui, iar cel caruia ii factureaza poate sa decida daca are nevoie sau nu de aceste servicii.
      Nu e foarte greu, e chiar elementar.
      Tampeniile pe care le spui cum ca "sa inteleg ca pe el nu-l afecteaza reducerile de 25%" .... de unde le-ai scos?
      Pacat ca nu te duce mintea sa te intrebi de ce din banii de impozit pe care ii platesti tu se fac sali de sport in cucuietii din deal
  • 0 (0 voturi)    
    Inainte sau dupa reducere (Marţi, 25 mai 2010, 15:36)

    vio [anonim]

    http://www.realitatea.net/realitatea-catavencu-reduce-cu-pana-la-50prc--salariile-angajatilor_553167.html
  • +1 (3 voturi)    
    rusine (Marţi, 25 mai 2010, 20:12)

    mircea [anonim]

    astea suntem noi romanii , dam lectii de moralitate , noi cei care nu avem nici un drept , sa faci pe altii incompetenti si nesimtiti cand tu esti un exemplu de nemoralitate , sa le fie risine celor care mai sunt ca ei si sa stea ascunsi cu salariile lor de zeci de mii de euro sa nu-i mai vedem ca ne provoaca scarba. rusine marinmosului de razvan si sa -i dea dumnezeu cea ce merita
  • -3 (5 voturi)    
    loseri (Marţi, 25 mai 2010, 22:39)

    io [anonim]

    gramezi de loseri vad ca sunt inca pe aici
    o sa ma mai intorc dupa ce se termina "reforma" chiorului sa vedem care mai rezista
    sa traiti bine!
  • -1 (3 voturi)    
    Ma bucur ca pleaca (Miercuri, 26 mai 2010, 0:15)

    mihvoi [utilizator]

    Ma bucur ca pleaca. Ma enerva teribil ca pentru a afla o bruma de dezbatere politica trebuia sa ii ascult formularile tendentioase si clar manipulative. Nu trebuie sa mai spun incotro era impartial, ca ati vazut si singuri.

    Din pacate Realitatea este inca cea mai profesionista televiziune de stiri, asa ca nu prea aveam de ales si trebuia sa filtrez tot timpul manipularile lui. Ma batea si gandul sa boicotez postul din cauza lui. Din punctul meu de vedere poate sa castige oricat de mult, dar sa nu mai polueze dezbaterile. Daca se duce ... "acolo" macar stim o treaba, sarim postul cu totul.
  • +1 (1 vot)    
    mes (Miercuri, 26 mai 2010, 17:30)

    vasy [anonim]

    D-zeu nu bate cu parul.Aviz antenistilor :))
  • 0 (0 voturi)    
    ce lume proasta.... (Vineri, 4 iunie 2010, 20:46)

    pro dumitrescu [anonim]

    Numa' "chiori" si "pitici" pe aici!!!! Lasa ma ca va ramane in presa doar jegul ala de Nasu'. O sa muriti de foame analfabetilor, si or sa fie destui care se vor tavali de ras. Bafta Razvane!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ce jalnici suntem (Marţi, 8 iunie 2010, 19:26)

    crina62 [anonim]