Avocatii lui Vantu, ziua trei. Bogdan Chirieac: Ma intreb serios daca nu se incearca lichidarea lui Sorin Oividiu Vintu. Bolcas: Arestarea poate sa-i fie fatala

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 14:47 Economie | Media & Publicitate

Ziua a treia dupa arestarea lui Sorin Ovidiu Vintu a adus pe scena media un nou subiect: lichidarea omului de afaceri. Tema a fost lansata de Bogdan Chirieac, care s-a intrebat, la Realitatea TV, daca nu cumva se incearca lichidarea lui Vintu, la o zi dupa ce aceeasi televiziune anuntase ca unul dintre cainii lui Vintu, "orb si inofensiv", fusese impuscat in picior in timpul perchezitiei din strada Paris.

"Ma intreb serios daca nu se incearca chiar lichidarea lui Sorin Oividiu Vantu", a spus Bogdan Chirieac, care a adaugat ca "sicofantii decerebrati ai presedintelui incearca sa etufeze" acest subiect.

El a precizat ca nu crede ca acest dosar a fost adus la suprafata pentru a acoperi in media discutiile legate de remanierea guvernamentala sau scrisoarea de intentie cu FMI.

"Cred ca se intampla altceva", a spus Chirieac, care a propus ca teme de plecare urmatoarele ipoteze:
  • ori Nicolae Popa fusese eliberat, ori dovezile au disparut
  • Nicolae Popa a fost adus in tara si "cine stie ce s-a intamplat"
  • Sorin Ovidiu Vantu avea in vedere un proiect politic sau mediatic ce a determinat aceasta actiune in forta
Bogdan Chirieac s-a intrebat ce alt sens avea difuzarea unor convorbiri private intre Sorin Ovidiu Vintu si Nicolae Popa, legate fiicele celor doi, in afara de discreditarea omului de afaceri.

Invitat in studio, avocatul Lucian Bolcas, fost membru al PRM, a afirmat ca difuzarea acestor convorbiri "demonstreaza ca a fost o lucrare facuta de profesionisti, amestecand lucrurile lipsite de importanta cu cele de natura sa socheze"

In plus, Lucian Bolcas a spus ca "arestarea poate sa-i fie fatala, 29 de zile pentru un om in asemenea conditie fizica nu stiu ce poate sa insemne".

Concluziile discutiei din studioul Realitatea TV:
  • Bogdan Chirieac: Vazand imaginile tulburatoare ale invaziei  (de la locuinta omului de afaceri, n.r.) (...) ma pot gandi pentru prima data la eliminarea fizica a lui Sorin Ovidiu Vintu?
  • Lucian Bolcas: Sper ca acest lucru sa nu se intample


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

10960 vizualizari

  • -2 (24 voturi)    
    asa...si? (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 14:50)

    marian [anonim]

    care e scopul acestui comentariu si acestor concluzii??
    • +1 (1 vot)    
      si ce daca (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 21:41)

      bula [anonim] i-a raspuns lui marian

      crapa ...un imbecil mai putin.....saracii suporta regimul de detentie....doar cei cu bani multi nu suporta sa stea la mititica..!!!!..toti cand ajung acolo invoca probleme de sanatate si vor sa se trateze la Honolulu..numai sa nu stea la puscarie.!!
    • +5 (5 voturi)    
      In acelasi mod, eu m-as putea intreba daca... (Duminică, 12 septembrie 2010, 0:36)

      Sherlock Holmes de Dambovita [anonim] i-a raspuns lui marian

      ...TV-Vantu nu este folosita zilele acestea de mafioti pentru a transmite informatii codificate, de o maniera similara celei utilizate de un postul de televiziune italian recent deconspirat. Altfel, acuzatia lui Chirieac la adresa autoritatii statului care l-a intemnitati pe SOV nu poate fi catalogata decat ca fiind de-a dreptul imbecila. In acelasi mod suspicios, mesajul lui Chirieac ar putea fi interpretat ca o sugestie transmisa (..in eter...cui ?) ca SOV sa fie lichidat, probabil pentru a fi evitata transmiterea autoritatilor de informatii potential compromitatoare in timpul interogatoriilor la care va fi supus fara indoiala SOV.
    • +1 (5 voturi)    
      Reintroducerea pedepsei pt delapidatori (Duminică, 12 septembrie 2010, 4:57)

      Segarceanu [anonim] i-a raspuns lui marian

      PROPUN reintroducerea pedepsei cu moartea pentru marii infractori economici care au furat peste 100.000 lei, CA PE TIMPUL LUI CEAUSESCU.
  • +27 (33 voturi)    
    Jenant (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 14:56)

    HP [anonim]

    Desi e numa' bine pentru 80 la suta dintre cei ce urmaresc antenutele.

    In definitiv, chiar daca ar crapa in arest, cui i-ar pasa ? Ia uite domne', acum ar trebui sa imi fila mila de toti infractorii ?
    • +11 (11 voturi)    
      Ma intreb foarte serios (Duminică, 12 septembrie 2010, 8:58)

      Mia [anonim] i-a raspuns lui HP

      daca "avocatii lui Vantu" nu sunt blat cu Basescu. Ca prea sunt prosti.Daca singurele motive pentru care Vantu nu ar fi trebuit arestat sunt :
      -e un mare intelectual
      -are biblioteca
      -are talent la scris
      -a avut poliomielita in copilarie
      -e operat pe cord
      Atunci cred ca ar trebui sa-si schimbe echipa.
      Iar treaba cu refuzul hranei in arest, nu cumva se datora calitatii si nu unei forme de protest?
      • +1 (1 vot)    
        papa bun (Duminică, 12 septembrie 2010, 21:30)

        mamalaki [utilizator] i-a raspuns lui Mia

        nu cred ca e vorba de calitatea hranei.Mai degraba cred ca e satul de cat rahat a mancat la viata lui...Sau mai e una:poate l-au saturat colegii de camera...Ca se mai intampla,daca nu ai "conditie fizica"buna,si te-ai invatat sa vorbesti baietilor cu "te pup,bandit mic",si "te iubesc,golanule"...Acolo se interpreteaza altfel,dar cred ca stie,doar e "intelectual",nu?!...
    • +9 (9 voturi)    
      aha (Duminică, 12 septembrie 2010, 10:09)

      mihnea [anonim] i-a raspuns lui HP

      Cine credeti ca ii va despagubi pe cei pagubiti de la FNI?CEC adica noi cei ce platim impozite...Toti 'jurnalistii' avocati ai lui Vantu au primit bani de la acesta si normal ca acum au o datorie fata de acesta.Toata Romania stie ca SOV este un borfas la drumul mare,nu Vlas sau Popa au furat banii ci SOV care era patronul FNI...
  • +23 (31 voturi)    
    uimitor (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 14:58)

    un_roman [anonim]

    e uimitor cat de multi sar sa ia apararea unui HOT ordinar care a jefuit 300 000 de romani. asta spune multe din aceste "repere" de moralitate si "formatori de opinie". pacat ca s-a desfiintat pedeapsa cu moartea. ar fi meritat-o din plin.
    • +15 (19 voturi)    
      Unii inca mai dorm linistiti... (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 19:08)

      iancu jianu [anonim] i-a raspuns lui un_roman

      ... desi FNI nu mai lucreaza demult. Subscriu si eu la pedeapsa cu moartea. Cea prin infometare ca prin spinzurare sau cu 7,62 "scapa" prea usor.
    • +1 (1 vot)    
      NUMAI 300000 ? (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 21:00)

      IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui un_roman

      Eu ,in prostia mea,gandesc ca este vorba de mult mai multi romani .Nu numai cei care au depus bani la FNI sunt victimele jigodiei .Vantu si sleahta lui fac rau tarii zilnic ,asa ca ,sa ma ierte cei pagubiti in mod direct ,dar adevarul este mult mai dureros .Sper sa fie un inceput bun pentru viitorul statului de drept in Romania .
  • +45 (51 voturi)    
    Raspuns (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:01)

    Vizitiul [utilizator]

    Pai intrebati-i pe pagubitii FNI daca vor lichidarea.
    • +16 (26 voturi)    
      nu numai pe pagubitii de la fmi (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:24)

      ionescu [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      Corect. Si pe mine contribuabil care platesc taxe de ma c. a. c. pe mine ca sa acordam despagubiri pagubitilor de la FMI. Intrebati-ma daca m-ar deranja lucrul asta :)
      • +3 (3 voturi)    
        Te deranja.... (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 23:43)

        Naiv [anonim] i-a raspuns lui ionescu

        ......poate fumul fin de pipa pe care ni-l rotea sub nas, noua, buni contizanti la averea lui "fina". Cine sunt EU!
        Sa manance ce au mancat amarati care si-au vandut ultima agoniseala...
      • +1 (3 voturi)    
        care despagubiri? (Duminică, 12 septembrie 2010, 7:01)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui ionescu

        ce taxe platesti tu pentru mine. pagubitul ??? eu nu am primit nimic inca, si nic nu cred ca voi primi vreodata.
        Si inca ceva, as vrea ca individul asta sa fie spinzurat, dar sa nu se uite ca pe noi nea furat statul roman, care a garantat depozitele la FNI. Noi atit am vrut, depozitele inapoi, garantate de statul roman, prin contractul semnat cu CEC.
        Tu ai sa platesti incontinuare taxe si nu vei intelege niciodata de ce si mai ales cui le platesti.
    • +11 (19 voturi)    
      Hah! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:33)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      Cu siguranță nu vor judecarea :) (vezi: Capul lui Moțoc vrem!!!)

      Apoi îl vor dori și judecat... :)

      Ce nu pricep eu, cum fac toți băieții și fetițele să fie bolnavi grav când sunt luați pe sus? Au cumva românii o boală ereditară? Alergie la arestări cu puseuri de astm, stopuri cardiace și alte minunății? Și dacă-i e fatală pușcăria, pe când?

      Deși îl vreau să înfunde pușcăria, mi se pare total inuman să ridici un om (orice om) dimineața din casă și să-l ții prin tribunale până la ora 2 dimineața sau și mai mult (Parcă și D-de-trei-ori tot spre dimineață a părăsit tribunalul, nu?) Nu uitați că până la începerea urmăririi penale este cercetat penal și în principiu nevinovat. Orice om devine vinovat numai după demonstrarea vinovăției... Așa că, oricât de vinovat ar fi (și este evident că e) nu cred că i se pot aplica tratamente d-astea. În rest, îi doresc să nu-i fie fatală pușcăria, că-s frumoși rău anii de pușcărie :) mai ales când sunt foarte mulți.

      Adrian
      • 0 (0 voturi)    
        cat sa ii tina in arest? (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 23:50)

        Psycon [utilizator] i-a raspuns lui ady624

        Sa presupunem ca ar fi inuman sa il duci pe om noaptea la proces. La cat propui sa extindem perioada in care poti tine in arest o persoana FARA O HOTARARE JUDECATOREASCA astfel incat sa apara in fata judecatorului la o ora cat mai convenabila?
        • 0 (0 voturi)    
          Pai au la dispozitie 24 de ore (Duminică, 12 septembrie 2010, 15:03)

          ady624 [utilizator] i-a raspuns lui Psycon

          Au la dispozitie 24 de ore sa decida daca-l mai tin inca 28. Insa nu scrie nicaieri ca 24 de ore omul ala trebuie sa stea in tribunal. Nu ma intelege gresit, nu-i iau apararea lui SOV, dar nu mi se pare uman sa il tii pe un om (repet, orice om) aproape 20 de ore intr-un tribunal. Ca o comparatie, legea muncii impune de ex. un maxim de 8 ore lucrate pe zi :)

          Adrian
    • +21 (23 voturi)    
      De ce Chireac si gaska sunt analisti rudimentari (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:57)

      judex [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      1) Inainte de a cauta motive ascunse pentru arestarea lui Vantu, niciunul dintre acesti papagali nu a demonstrat ca motivele afistae public de autoritati sunt false. Nici nu a incercat macar...
      2) Inainte de a condamna intrarea in forta la domiciliul lui Vantu, niciunul nu a tinut cont ca mai toti maharii (interlopi sau nu) se inconjoara de o puzderie de bodigarzi, gata sa sara la bataie. De fapt, jurnalistii ar trebui sa ceara interzicerea prin lege a defilarii potentatilor de moment cu sleahta de batausi dupa ei prin locurile publice.
      CONCLUZIE: chiar toti cei care se perinda pe la TV-Vantu sa fie orbiti si lipsiti de logica ? Eu cred ca ei sunt mai curand fortati de imprejurari sa spuna prostii, incercand sa evite interogarea lui Vantu in timpul celor 30 de zile de arest...
      • +4 (4 voturi)    
        ei nu sunt orbiti si nici lipsiti de logica (Duminică, 12 septembrie 2010, 0:35)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui judex

        dar incearca sa ii faca pe cei care casca gura la ei sa fie asa - aia e tragic!
      • +3 (3 voturi)    
        sunt inteligenti diavolii (Duminică, 12 septembrie 2010, 10:35)

        Serje [utilizator] i-a raspuns lui judex

        Avocatii oligarhiei ticalosite sunt ai dracului de inteligenti si perfizi. Astia iti fura si oul de sub closca si te mai si da dator.
        Ar trebui sa facem pe dracu-n patru sa-i scoatem din viata publica pe toti acesti mafioti ai caracatitei pe care ne-o descria Paturica. Imi place ca Paturica are simtul umorului si macar ne spune unde am ajuns dupa 20 de ani : pesti - rechini - caracatita. Ne spune ca acum suntem la faza de caracatita dar nu ne spune daca e bine si ce trebuie sa facem ca sa scapam de ea. Din contra, e in ea si contribuie la consolidarea ei prin intrigi diabolice, viclenii continue si antiromanesti. Uneori am impresia ca are un coltisor de constiinta care il face sa actioneze si corect.
  • +32 (34 voturi)    
    cutu schiop (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:08)

    lucian [anonim]

    cum adica,domnule Bolcas-"a fost o lucrare facuta de profesionisti"?! Asta m-a lovit la intelect...Adica mai bine luau niste amatori sa se ocupe de acest caz?! Si aia cu "conditia fizica" ce-a fost?Tot o gluma?Adica daca nu ai o conditie fizica buna nu are voie judecatorul sa te puna sub arest?! Hai c-o luam razna de tot.Si bine ca au fost profesionisti "invadatorii" si au impuscat LUPUL in picior,ca ne trezeam c-o cheama pe Brigitte bardot la Irealitatea...sa-i salveze pe toti de acolo,nu numai pe aia schiopi,ca si asa se pricep la latrat!!!
    • +25 (27 voturi)    
      bine punctat... (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 18:19)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui lucian

      daca nu ai o conditie fizica buna si pe deasupra mai ai si un trust de presa,ai voie sa:furi ,sa inseli,sa ascuzi infractori si de ce nu:sa viloezi talharesti sau chiar sa ucizi.cam asta e logica vuvuzelelor tv
  • -17 (23 voturi)    
    re: (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:09)

    Vlad [anonim]

    Totul nu este decat un mare circ asa cum a fost si cu Becali, Diaconescu, Patriciu ....circ pe paine..., pun pariu ca in max 3 luni Vantu o sa zburde liber ..... Cine are impresia ca Vantu va plati pentru faradelegile comise nu este decat un naiv, Daca pica Dl.Vantu o sa pice multi pe langa el, politicieni din tot spectrul politic precum si oameni de afaceri.
  • +32 (34 voturi)    
    Plangere, plangem, plangem (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:10)

    Berlioz [anonim]

    Imi vine sa plang de mila bietului om de afaceri! Cum poate Basescu sa-l puna sa sune in Indonezia si apoi sa-l incrimineze pentru asta? Cum poate Basescu sa fure toti banii FNI si apoi sa dea vina pe SOV? Cum poate Basescu sa impuste un caine chior? Cum poate Basescu (la varsta lui, adevarul e ca putini mai pot....)?
    • +1 (1 vot)    
      MAI DEPARTE (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 21:05)

      IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui Berlioz

      Cum de nu stiau anchetatorii ca e chior cainele ??? Trebuiau sa cerceteze bine inainte de perchezitie,eventual sa il anunte telefonic ca va fi arestat...Ce greseala ,dictatura in toata regula ,sa cerem la UE arestarea lui Basescu !
  • +21 (23 voturi)    
    fara (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:11)

    Bazil [anonim]

    Bai Bogdane, dar imaginile tulburatoare ale pagubitilor FNI nu te-au pus pe ganduri? Oricum, ramai acelasi gretos personaj. Despre zicerile unui (fost) peremist, nimic nou sub soare.
  • +20 (22 voturi)    
    sicofant (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:12)

    panfil flecaru [anonim]

    la base ai mai putzin de castigat, decat tzukalar la vintu...
    nu'i asa don kireakov ?!

    dar, tzine asta dela mine: orice izvor seaca.
    spune'i si lui amicul sorin. nu nush, alalaltul, ala cu liga mare.

    hai, mai raritzi baietzi. prea v'aglomerara'tzi pe doua trei canalii. de teve.
  • +16 (18 voturi)    
    cainii orbi, batrani si fara stapan (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:12)

    copilul problema [utilizator]

    Ma intreb de ce ii mai citati pe acesti indivizi... Ma gandeam ca Hotnews face un alt fel de jurnalism, un jurnalism care promoveaza valori, nu nulitati. Fie-va mila, va rog, si ei sunt tot niste caini batrani, orbi si fara stapan.
  • +21 (23 voturi)    
    eu propun sa s controleze mancarea (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:14)

    suca [anonim]

    de la realitatea. cineva ii otraveste pe acesti oameni.
    eu nu pot sa cred ca au ajuns toti in prgul dementei in acelasi timp.
    este incredibil... ma crucesc si ma intreb daca nu cumva eu am ceva probleme cu logica si nu mai inteleg.

    vorbesc serios. cineva sa verifice ce li se da acolo sa manance si sa bea. ceva nu este in regula...
    • +1 (1 vot)    
      NU A ZIS MADAM FIREA (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 21:07)

      IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui suca

      de unde mananca toti ??? Ce mai e de comentat ....
    • +4 (4 voturi)    
      otrava : fluturasul de salar... (Duminică, 12 septembrie 2010, 8:58)

      dadan [utilizator] i-a raspuns lui suca

      pai au si baietii aia rate barosane la vile in cartiere de fite cum nu a visat vreodata tagma jurnalistilor....adica sa ajungi ca simplu ziarist sa ai pretentii de vila la lac cu ponton(s-a zis cu chiria la bloc), calci motociclisti de la inaltimea gipanelor (nu mai claxonezi bicilclistii din dacie)....ce mai , joaca baietii in liga mare si au dat de gustul banilor facuti usor din afaceri cu kk (vinzi sau mananci kk pentru altii).........
      Pot doar sa-mi imaginez ce panica i-a cuprins pe toti la gandul ca o sa ramana simpli vidanjori fara job....ce-o sa mai faca tu tot rahatul de pe stoc ? ca nu-l mai cumpara nimeni...comparand cu bula economica(bula imobiliara) asta ar putea fi marea bula a jurnalismului cand rahatul jurnalistic supraapreciat la bursa mizeriilor nu mai este dorit de nimeni iar multi "investitori" ce au mizat tot ce aveau pe materia rusinoasa incep sa intre in faliment.....
  • +17 (19 voturi)    
    bolcas (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:15)

    ioan [anonim]

    Ma intreb ca un om obisnuit ,acesti oameni cu pretentii intelectuale ,nu au pic de rusine?Domnule bolcas eu va sugerez sa mergeti la un azil ca v-ati pierdut orice urma de demnitate .Domnulechireac va simtiti vizat ca va stiti un excroc ce se ascunde in spatele vorbelor ? Eu asa va percep . Rog pe cineva sa le aduca la cunostinta ce am scris , dansii fiind ocupati cu ridicarea de osanale .Numai bine pentru cei cinstiti si normali
  • +17 (19 voturi)    
    aceasta arestare este cea mai imp dupa 89 (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:16)

    rares [anonim]

    de la arestarea lui vintul vor iesi multe lucruri la suprafaza care vor zdruncina caruselul social realizat de regimurile de dupa 89, inclusiv manipularea premeditata a rtv pentru grupuri de intersse politice si economice.multy nu dorm linistiti acum , asa ca libarita de pe rtv nu denota decit frica de adevar.
  • +15 (17 voturi)    
    chireac is back? (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:22)

    gnb [anonim]

    si eu ma intreb serios de unde a facut Chireac atata avere...oare din santaj ?????
  • +14 (16 voturi)    
    aici in Romania (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:23)

    nic [anonim]

    Aici in Romania hotii sunt protejati Cei care sar in ajutorul lor au primit si ei ceva din furaciune, ca altel nu-mi explic cum de nu sunt ajutati sutele de mii de romani furati prin FNI printr-o sustinere mediatica de asemenea amploare.
  • +6 (8 voturi)    
    Chirieac are si nu are dreptate (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:25)

    warchild [anonim]

    ipoteza 1 e total gresita dar celelalte 2 sunte demne de luat in seama nicolae popa a fost adus in tara si s-a intamplat sa depuna marturie importiva omului de afaceri care nu numai ca avea in planuri dar a si dezvoltat planuri politice de natura sa prejudicieze statul roman si sa slabeasca increderea in institutiile statului de exemplu justitia! (vacaroiu presedintele senatului si fost presedinte banca de investitii si dezvoltare, iliescu presedinte, si 2 mai mici esuate nastase si geoana presedinte) clar pana aici? cat despre lichidarea fizica asta e alta poveste - nu cred ca e vreun roman care sa nu se fi gandit pana acum la asta - fiecare s-a gandit ca ar face asta cu placere si nu numai lui vantu - dar din pacate romanii sunt niste oameni sanatosi la cap si stiu ca astfel de ganduri sunt periculoase, bineinteles cu exceptia romanilor care apar la stirile de la ora 5 cu care sper ca acest perssonaj sa ramana cateva zile inchis! de ci pe scurt - indubitabil dom' chirieac!
  • +4 (8 voturi)    
    prea multa atentie (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:26)

    alex [anonim]

    cred ca se da pre multa importanta unuia ca chireac(pielea p.... cum singur s-a definit), unuia ca bolcas care a fost mult timp mana dreapta a lui vadim. ce este pacat este ca nu apar alte voci in spatiul public care sa exprime o pozitie corecta si echidistanta. in momentul de fata ori esti pro vantu ori pro basescu, la fel cum se impart in general si cei posteaza comentarii.
  • +10 (12 voturi)    
    La cati sunt implicati (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:27)

    anonim [anonim]

    La cati au supt de la FNI, n-are fi de mirare sa-l ajute cineva sa se "sinucida", subiectul e posibil sa nu fie deloc intamplator.
    Pana acum am avut doar meciuri de categorie usoara, nu se stie niciodata cand incep cele de categorie grea.
  • +10 (12 voturi)    
    in loc de pupat pe gingii,se cinta prhodul , (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:30)

    greta [anonim]

    pe 7 dec 2009 se dorea ,,risul cintatul si dansatul la realitatea tv , dar nu a fost sa fie, asa ca a venit cintatul de prohod inerent, asta fac cei care ruleaza pe sticla vinturista.
  • +12 (14 voturi)    
    jigodii (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:30)

    ddd [anonim]

    Le e frica ca nu o sa mai aiba unde sa munceasca? ce caterinca - :incearca sa-l lichideze" - apropae ca l-au scos nevinovat - desi sunt probe indubitabile la comiterea infractiunii- ce jigodii - tot pstul realitatea
  • +13 (15 voturi)    
    saracul (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:34)

    alin [anonim]

    saracul mafiot, ar trebui eliberat. a furat cat a putut iar cand trebuie sa plateasca e urmarit politic.
  • -2 (4 voturi)    
    bh (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:34)

    hyuhb [anonim]

    usd
  • +22 (26 voturi)    
    hahaha (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:34)

    rica [anonim]

    oare mai exista oameni care dau crezare tampeniilor debitate de cretinozaurii astia? ca ei sigur nu le cred
    • +7 (9 voturi)    
      Sint amice, si inca multi... (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:39)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui rica

      Din pacate
    • -11 (15 voturi)    
      Da! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:49)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui rica

      Alti la fel de cretini ca tine, dar blocati pe invers fata de tine.
    • +14 (18 voturi)    
      de duminica la Irealitate TV se va latra in direct (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 17:15)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui rica

      Cretuleasca , Bolcas, Chiriac, Ursu ,femela care e cu Ursu ,Tanase si Dinescu (reincarnarea cuplului interbelic Stan si Bran comentatori politici ) , paznicul Nelu Sadicu care a dat drumul la caini, ,Prelipceanu cel maitamp,femela cu nasul lung care il acompaniaza din frunza, toate poamele de la Irealitate cu contract sau in trecere ,vor latra la telespectatori ,facand corp comun cu cainele martir care nu a fost lasat sa muste la politisti !atata stiu,atata pot,in rest natura sa isi faca treaba....
  • +20 (28 voturi)    
    R.M. (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:35)

    sadwank [anonim]

    R.M., te compatimesc! Eu m-am uitat vreo 10 minute si n-am mai rezistat, am schimbat canalu'.
    Dar articolul tau nu surprinde foarte multe aspecte: fatza lu' Chirieac, catranit si indurerat, revolta de pensionar a lu' Bolcas, indignarile, gesturile cabotine si mingile aruncate la fileu de moderatoare.
    Iar mai inainte de asta a fost Paula Iacob care a facut apologia ciinelui, care e cel mai bun prieten al omului, ca politistul care l-a impuscat a facut-o pentru ca nu l-a putut impusca din greseala, chiar pe Vintu.
  • +18 (20 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:35)

    Costel [anonim]

    Cateii care au supt de la vantu schiauna dupa taticu lor....mm de hoti sa ii vad in puscarie pe toti au lasat atatia oameni saraci si cati o fi murit din ei ..cati fara case.
  • +19 (23 voturi)    
    Asta-i sigur! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:35)

    Daniel [anonim]

    Lasati-ma pe mine cu el singur 5 minute si se vor adeveri spusele gunoiului de avocat. In numele ca 300.000 de oameni!
    • -9 (13 voturi)    
      Bravo ... Tipic romanesc , (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:56)

      BlackS3a [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      ai reusit sa gandesti si sa postezi cu bicepsii ...

      Lacomia castigurilor mari pe timp scurt cu minim efort , lipsa de educatie si consultatie financiara a determinat investirea in FNI care nu era nimic mai mult decat o bursa nu o institutie bancara cu dobanda fixa si garantii scrise ...
      Vizionati filmul "Boiler Room" si o sa intelegeti bine ce a fost FNI si cine au fost investitorii ...
      Ce este trist , este ca avem un stat vai mama lui construit pe 20 ani pe coruptie , retele mafiote si minciuni, iar legi cat necesare unui stat african .
      Sa ne uitam la baza , "vot liber exprimat" cumparat cu o galeata portocalie, roz sau cu buline ... spune ceva despre integritatea si IQ-ul romanilor ? Cat inca in Romania se va vota din lipsuri si cu stomacul gol vom avea un stat condus de "bisnitari de voturi" , iar rezultatele le vedem si le simtim ...

      In concluze , Elodia a pierdut audienta si SOV ii ia locul ... rezultatul : Un circ necesar unei noi transe FMI cerute de ghiolbanul in costum cu ochelari sport , JF ... si o sa fim 2 generatii de pagubiti ...
      • +3 (3 voturi)    
        din pacate nu... (Duminică, 12 septembrie 2010, 8:15)

        Arlecchino [utilizator] i-a raspuns lui BlackS3a

        Din pacate ceea ce a spus Daniel nu e tipic romanesc. El vrea sa faca ceva si ar fi bine ca acesti escroci care ne conduc sa mai stie un pic de frica... Intr-o societate normala saracita si batjocorita ca a noastra ar fi si oameni care reactioneaza extrem. Oameni care au pierdut totul in viata (nu neaparat din cauza megaafaceristului, din cauza lui, a lui Basescu, a lui Iliescu, a lui Nastase, a lui Tariceanu, a lui Boc, a tuturor nepricopsitilor care nu se dau dusi de 20 de ani). Tipic romanesc e sa-l aperi pe Vintu care te-a furat chiar pe tine :)
  • +22 (24 voturi)    
    MAI, SARACUL! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:38)

    Caloianu [anonim]

    Cand spun "Mai, saracul!" o spun depre Bogdan Chireac nu despre Vantu. Ce sume de bani colosale spera asta de la Vantu ca sa-si faca praf orice urme de credibilitate bagandu-se sclav mediatic pe fata in slujba borfasului care a nenorocit sute de mii de familii! Cum de nu-ti pasa omule ca-ti intinzi singur, in public, materii lipicioase pe fata?
  • +4 (8 voturi)    
    CE (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:39)

    HESS [anonim]

    Bune ar fi tribunalelel cu jurati.
    Ca-i va fi fatal lui Vantu.Mare paguba-n ciuperci.
    RIP.Oricum nu va face puscarie.Prea multi sant implicati in scandalul FNI.
  • +8 (10 voturi)    
    paula (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:42)

    ioan [anonim]

    Va rog sa-mi spuna cineva daca doamna Paula Iacob a trecut de 130 de ani
    • +2 (2 voturi)    
      Da (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 22:43)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui ioan

      A trecut, chiar de 2 ori...
  • +15 (17 voturi)    
    Mititelul! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:42)

    Caraghiaur [anonim]

    Mititelul de el, parca n-a mai stat la puscarie si nu a demonstrat ca supravietuieste. Daca el nu sta acum la inchisoare, Romania intreaga risca sa nu mai supravietuiasca!
    • -5 (7 voturi)    
      Deci supravietuirea ROMANIEI (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:48)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui Caraghiaur

      depinde de statul in arest a lui Vantu ??
      IN arest, acolo este nu in inchisoare?
      Nu mai nine incerci tu la un spital cu gratii si fara clanta la usa? Asa... sa nu-ti faca nimeni nici un rau!
      Vantu, si altii sa fie condamnati!!! Legal!!!, nu perchezitii cu mascatii !!!!
      Dar probabil ca nu poti intelege diferenta. Nici faptul ca Vantu nu a fost arestat pentru FNI !
      • +8 (10 voturi)    
        Da, mafia ameninta Romania (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 18:23)

        Caraghiaur [anonim] i-a raspuns lui Eu

        Hai sa-ti spun ca sa intelegi si dumneata. Asta este un nas(h) de tip mafiot, un bandit atat de mare, cu o atat de mare putere financiara incat ordinea si dreptatea nu mai sunt sigure in tara asta daca el face ce doreste. Are atati criminali de rangul 2 in jurul lui incat poate influenta si ameninta pe oricine.
        Spital fara clanta la usa, esti copil?
        Mafiotul asta cu state vechi si contacte cu toata securimea, omul care-si bate joc de faptul ca Popa a fost de mult gasit vinovat ajutandu-l sa se ascunda, omul care corupe pe toti cu sute de mii de Euro, poate fi tinut intr-un spital cu gratii si fara clanta? In ce clasa esti, de gandesti asa?
  • +6 (8 voturi)    
    s o vintu (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:47)

    lucian [anonim]

    Mare paguba daca crapa un excroc. Pagubitii FNI trebuia sa-l spinzure in piata publica demult. Pun pariu ca va scapa fara nici o condamnare, tinind cont de coruptia din justitie. O sa traim si o sa vedem.
  • +7 (9 voturi)    
    sov (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:48)

    sile [anonim]

    Uniti in cuget si simtiri jigodiile Romaniei fac zid in jurul unuia de-al lor.
    Ma intreb cata vreme vor mai avea astia un cuvant de spus in tara asta,care sunt sansele sa scapam de ei.
    • +1 (1 vot)    
      irealitatea (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 21:19)

      ioil [anonim] i-a raspuns lui sile

      nu vedeti ca indeamna voalat sau direct lumea sa iasa in strada sa rastoarne guvernul?CNA ul nu se sesizeaza.Este clar ca irelitatea atata lumea la revolta !de ce nu e inchis acestpost antiromanesc?Sugerez acestui post de minciuni sa publice macar aceasta pagina de comentarii sa stie toti cum este de apreciat.
  • +8 (10 voturi)    
    Public (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:49)

    ciprian p. [anonim]

    Daca si dupa episodul asta o sa mai fie oameni care cred aberatiile de pe iRealitatea si Antene inseamna ca isi merita soarta(soarta pe care le-o da pe la nas asazisa massmedia quality)! Multumesc!
  • +10 (12 voturi)    
    Bogdan Chirieac ..ma uimesti ! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 15:54)

    romaya [utilizator]

    ..zis-a marele analist B.C :."sicofantii decerebrati ai presedintelui incearca sa etufeze" acest subiect- mare diferenta de vocabular fata de "pielea p-lii"cu care ne obisnuise ...acuma a fost musai sa consult Dexu' si traducerea ar fi : insecte cu miros de mosc / denuntatorii / delatorii presedintelui incearca sa
    distruga nimfa fluturelui de mătase din gogoșile destinate filării. [< fr. etouffer – a înăbuși].
    • +3 (3 voturi)    
      Cata "spontaneitate" la Chireac... (Duminică, 12 septembrie 2010, 11:31)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui romaya

      Se vede de la o posta ca a invatat poezia acasa. Extraordinar! Cum imbina el cultura de cartier "pielea p...." cu fineturile astea de gasit doar prin DEX. Manca-l-ar puscaria sa-l manance de santajist penal ce e!
  • +10 (12 voturi)    
    vai de noi (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:00)

    Andrei [anonim]

    uitati-va la chirieac... cat de jos se mai poate scufunda acest individ? l-am respectat cu multi ani in urma, dar se pare ca puterea banului pune stapanire pe oamenii cu caracter slab.

    e jenant unde s-a ajuns. toata tara ar trebui sa se bucure acuma si sa ne rugam sa scapam de vantu si de iRealitatea lui
  • +6 (8 voturi)    
    FNI (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:04)

    N.Mitrea [anonim]

    Aceste "bocitoare" isi fac singuri rau.Sa faca o colecta si sa despagubeasca pe cei pe care acest individ odios i-a devalizat cu acordul tacit al puterii din acea peroada.Daca mai era nevoie sa ne dam seama ca Presedintele tarii i-a numit tonomate.O sa sterg din grila de programe RTV si antenele.Dece nu chiama la aceste emisiuni un pagubit FNI si FNA?
  • +8 (10 voturi)    
    avocat handicapat (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:11)

    Razvan [anonim]

    acum daca un avocacatel nu a agreat modul de operare al celor care "au dat buzna", ca sa mai zica hotii care fac parte din lumea interlopa si care chiar ca nu puteau fi prinsi decat cu "abuzurile" astea pretinse? pey marea majoritate nici nu ar trebui sa fie inchisi acum, daca ar fi sa ne luam dupa un...... avocacatel.
    vantu este un criminal, ca atare politistii sunt liberi sa se comporta ca si cu un criminal.
  • -11 (13 voturi)    
    avocatii lui vantu (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:11)

    neo [anonim]

    Toata povestea asta cu Vantu e o prosteala, o vrajeala si o mascarada a lui Baselu ;)
    • +3 (3 voturi)    
      Haoleeeu (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 22:49)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui neo

      Bai, cum de nu mi-a trecut prin cap chestia asta? Bine ca ne-ai luminat.
    • +8 (8 voturi)    
      Basescu si FNI (Duminică, 12 septembrie 2010, 11:01)

      oana [anonim] i-a raspuns lui neo

      Deci Basescu i-a pus pe cei 300 000 de pagubiti sa depuna banii la FNI? Basescu e vinovat ca toti banii acestor oameni au ajuns in conturile lui Vint?.Dute d-le si te culca.....L-au ajuns si blestemele Mariei Vlas cred....Dumnezeu nu bate cu ciomagul.
    • +8 (8 voturi)    
      Chiar asa (Duminică, 12 septembrie 2010, 11:20)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui neo

      Vantu asta e un ingeras, un om cinstit! Ce zic cinstit? E un monument de cinste la care se inchina de mai multi ani vreo 300.000 de romani si familiile lor. A devenit o religie, Vantu asta!
  • +11 (13 voturi)    
    Bogdane Chirieac, (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:12)

    revelare [anonim]

    Pe tine si 90% dintre ziaristi ar trebui sa va elimine. Nu sa va impuste, ci sa va stranga in institutiile de ingrijire ale persoanelor cu handicap mental grav.
  • +11 (13 voturi)    
    Isteria tampeste Romania (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:14)

    XtrO [utilizator]

    Oare cat ne mai bombardati mediatic cu extrase din puturile gandirii unor chirieci, stanesti, nistoresti, ctp-isti, dinesti, oratanii din ograda televiziunilor-vuvuzela, mai cate un babutz isteric model bolcasian si alte naparci de genul asta ? Singura lor menire este aceea de a isteriza bizonul carpatin, inurgitator (cred ei) al imbecilitatilor rumegate de cei de mai sus. Ce nu stiu distinsii cimpanzei urlatori, e ca nu mai tine, tot mai multi s-au desteptat, de mult, de la mineriade incoace. Noroc ca a mai iesit romanul din tara si a mai vazut cu ochii lui ce si cum si a invatat sa judece cu propria tartacuta. Jalnica postura de sluga lingator de calcaie jegoase de infractori a menejeriei amintita mai sus.
  • +9 (11 voturi)    
    de-ar fi asa! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:16)

    Dakota [utilizator]

    Arestarea ii poate fi fatala!?!/
    Oare avem noi norocul asta!?!
    • +4 (4 voturi)    
      Norocu` nostru ar fi... (Duminică, 12 septembrie 2010, 10:54)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Dakota

      ...daca ar infunda puscaria pentru vreo 10-15 ani....
  • +9 (11 voturi)    
    Saracu' de el....... (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:22)

    Til [anonim]

    "Un om in asemenea conditie fizica"..., saracutul, hai sa-i plingem de mila, asa cum i-a plins si el pe pagubitii de la FNI! Conditia fizica nu l-a ipiedicat sa otraveasca o mare parte din mass media din Ro, sa creeze si sa finanteze televiziuni pubela si sa plateasca prostituati/prostituate intelectual! Sper sa se naruie tot imperiul, odata cu el!
  • +10 (12 voturi)    
    Chireac (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:50)

    avladimir [utilizator]

    .. Chireac nu e baiatul ala care il santaja, cot la cot cu SRS, pe un alt baiat?
    • +2 (2 voturi)    
      Ala e... (Duminică, 12 septembrie 2010, 10:51)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui avladimir

      Unu care zicea ca joaca in alta liga. Liga santajistilor....
  • +11 (13 voturi)    
    Pe RealitateaTV = Numai scursuri (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:56)

    cornel [anonim]

    M-am uitat si eu ce se mai mananca acolo de diminata pana seara : Vin numai scursuri. Santajistul ala patentat vine continuu. De fapt vin numai scursuri si din principalele partide zise "democratice" si din "presa" zisa democratica. Niste mizerii umane platite de un mafioit hot.La PSD ma asteptam oarecum dar la asazisii liberali sa "favorizeze" unul din marii hoti ai societatii noastre dupa 90, m -a lasat mut. Ei creeaza statul mafiot influientand prostimea , pe care tot ei au prostito 21 de ani. Sistemul democratic nu se poate apara de cei care ataca institutiile statului prin mas-media aceluias hot. ? Se permite ca prin media hotului sa fie atacata justitia si sa intimideze magistratii ?
  • +10 (12 voturi)    
    mi se frange inima de mila lui! (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 16:58)

    carina [anonim]

    Maria Vlas a spus:''Las'ca se descurca el!''
    Asa cred si eu, asta a demostrat justitia romana in ultimii 20 de ani.
    Cat despre avocatii lui, e prost cine crede!
  • +3 (9 voturi)    
    intrebare (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 17:09)

    ha ha ha [anonim]

    nu ca m-as bucura de oamenii pagubiti dar cine dracu va pus sa depuneti,si inca ceva parca CEC garanta pentru fond
    • +7 (7 voturi)    
      check the CEC (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 17:26)

      neamtu [anonim] i-a raspuns lui ha ha ha

      asa am inteles si eu, ca CEC garanta pentru FNI..
      da CEC nu e in faliment..
  • +8 (10 voturi)    
    si ce daca (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 17:30)

    toteu [anonim]

    Nu am vazut emisiunea, dar sper sa-l lichideze cineva pe SOV sau ca arestarea sa-i fie fatala. Un hot mai putin pe lume...
  • +10 (12 voturi)    
    Dati pe mana pagubitilor de la FNI. (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 17:36)

    mircea [anonim]

    Bogdan Chireac face confuzii grave cand spune despre un hot ca este om de afaceri.Oamenii de afaceri din Romania ar trebui sa-l dea in judecata pe B.Chireac pentru asemenea afirmatii.Vantu,impreuna cu toata sleahta de aparatori trebuie dati pe mana pagubitilor de la FNI,pentru recuperarea pagubelor.Se stie ca din banii furati de la FNI ,Vantu a platit oameni ca B.Chireac si e normal ca acum B.Chireac sa plateasca.
  • -1 (1 vot)    
    pleava pt prosti (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 21:14)

    romanul [anonim]

    ce tot plangeti F N I-stii.De unde credeau ca primesc 7 lei la 1 leu depus.Nu le-a ajuns Caritasul.Au jucat,au pierdut,sa ne lase!
  • +1 (1 vot)    
    Ce le mai scapa din gura? (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 21:47)

    Lexus [anonim]

    WC Tudor la iRealitatea: cand s-a facut convocarea pentru apararea lui Sorinel eu n-am puput sa ajung pentru ca eram la PE la Strasbourg!!! Deci a fost o convocare obligatorie? Deci toti care se perinda la iRealitatea au fost/sunt platiti de Vantu, punct. Cum au fost platiti inclusiv sa se dec lare idioti in direct ce va mai mira? Eu insa atrag JUSTITIEI atentia: TOTI jurnalistii lui Vantul FAVORIZEAZA INFRACTORUL si ar trebui incadrati TOTI la acest articol. Inclusiv cei de la Antene. Este favorizarea exprimata in spatiu public. Asa ca luati-i unul cate unul pe rand.
  • 0 (0 voturi)    
    huooooooooooooooo (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 22:49)

    gabriel [anonim]

    Pe banci de lemn, în scunda taverna mohorâta,
    Unde patrunde ziua printre feresti murdare,
    Pe lânga mese lunge, statea posomorâta,
    Cu fete-ntunecoase, o ceata pribegita,
    Copii saraci si sceptici ai plebei proletare.

    Ah! - zise unul - spuneti ca-i omul o lumina
    Pe lumea asta plina de-amaruri si de chin?
    Nici o scânteie-ntr-însul nu-i candida si plina,
    Murdara este raza-i ca globul cel de tina,
    Asupra carui dânsul domneste pe deplin.

    Spuneti-mi ce-i dreptatea? - Cei tari se îngradira
    Cu-averea si marirea în cercul lor de legi;
    Prin bunuri ce furara, în veci vezi cum conspira
    Contra celor ce dânsii la lucru-i osândira
    Si le subjuga munca vietii lor întregi.

    Unii plini de placere petrec a lor viata,
    Trec zilele voioase si orele surâd.
    În cupe vin de ambra - iarna gradini, verdeata,
    Vara petreceri, Alpii cu fruntile de gheata -
    Ei fac din noapte ziua s-a zilei ochi închid.

    Virtutea pentru dânsii ea nu exista. Însa
    V-o predica, caci trebui sa fie brate tari,
    A statelor greoaie care trebuie-mpinse
    Si trebuiesc luptate razboaiele aprinse,
    Caci voi murind în sânge, ei pot sa fie mari.


    Minciuni si fraze-i totul ce statele sustine,
    Nu-i ordinea fireasca ce ei a fi sustin;
    Averea sa le aperi, marirea s-a lor bine,
    Ei bratul tau înarma ca sa lovesti în tine,
    Si pe voi contra voastra la lupta ei va mân'.

    De ce sa fiti voi sclavii milioanelor nefaste,
    Voi, ce din munca voastra abia puteti trai?
    De ce boala si moartea sa fie partea voastra,
    Când ei în bogatia cea splendida si vasta
    Petrec ca si în ceruri, n-au timp nici de-a muri?

    De ce uitati ca-n voi e si numar si putere?
    Când vreti, puteti prea lesne pamântul sa-mpartiti.
    Nu le mai faceti ziduri unde sa-nchid-avere,
    Pe voi unde sa-nchida, când împinsi de durere
    Veti crede c-aveti dreptul si voi ca sa traiti.

    Si de-ntrebati atuncea, voua ce va ramâne?
    Munca, din care dânsii se-mbata în placeri,
    Robia viata toata, lacrimi pe-o neagra pâine,
    Copilelor pat
  • +2 (2 voturi)    
    cui ii pasa? (Sâmbătă, 11 septembrie 2010, 23:31)

    geotu [anonim]

    Se pare ca doar Realitatii TV si Antenei ii pasa ca a fost arestat Vantu. Am mers pe strada si am vorbit cu oamenii, nicunul nu a adus nici in gluma vorba despre asta. NIMANUI NU-I PASA! DOAR ANUMITOR ZIARISTI CARE AU LA INDEMANA ACCESUL LA TV .
  • +3 (3 voturi)    
    ciocoii (Duminică, 12 septembrie 2010, 0:14)

    horia1962 [utilizator]

    ciocoii vechi si noi au sarit sa apere hotul hotilor...
  • +2 (2 voturi)    
    Sireacul de el! (Duminică, 12 septembrie 2010, 0:35)

    georgel [anonim]

    Chiar ma umfla plinsul de mila lui Vintu! E tulburator cum l-au imbolnavit piramidele de bani furati de la FNI si nu numai! E jenant cum toti marii ziarijdi de Romania ii iau apararea unui fost si actual hot aprozarist! Asta arata cine le da de mincare si cum traiesc ei amaritii, din ce scriu! De oamenii omoriti pe trecerea de pietoni de catre nenorociti aparati de Justitie, de bebelusii omoriti la maternitate, de oamenii lasati sa moara pe culoarele spitalelor nu le pasa nici lui Chireac, nici lui Bolcas , niciunui borfas cu bani din Romania. De ce le-ar mai pasa oamenilor de mareeea suferinta a unuia dintre hoti? Sa crape nelinistit, ca nimeni nu stie citi oameni furati de el au murit de inima!
  • +2 (2 voturi)    
    serios? (Duminică, 12 septembrie 2010, 0:41)

    CP [anonim]

    ce bine ar fi daca leprelor comuniste le-ar dauna spre deces cateva zile de arest!! iliescu,voican voiculecu, vacarescu, paunescu[orcum el e cu-n picoir in groapa] etc..
  • +3 (3 voturi)    
    ILUZIII !!! (Duminică, 12 septembrie 2010, 1:01)

    Tovarsu [anonim]

    nu este nici o conspiratie !!! nu se deturneaza atentia de la ... nimic. aici traim in romania. nu sunt bani pt.toti. sunt 4,5 mil de incadrati care platesc taxe si 20 mil care primesc bani. trebuie sa intelegem lucrul asta. dar !!! important este faptl ca justitia inceapa sa mearga. incet ca la 1 an, dar merge . si asta e lucrl cel mai bun. si justitia nu merge de acum, ci de vreo 2 ani. incet si sigur. poate prea incet/ dar asa se construieste un stat de drept. adica dreptul constitutional si legile sa fie respectate de toti. in rest, ctp, stanescu, chiriac,ciutacu,gadea,badea, pot sa ,... urle la luna. justitia e una singura si e bine sa o avem.
  • -5 (5 voturi)    
    Domnilor de la Hotnews, (Duminică, 12 septembrie 2010, 1:13)

    Ticu [anonim]

    Sunteti zdraveni? Ce naiba ati facut aici?Pare o fila ratacita de CNSAS, scrisa prin anii de glorie ai lui Ceasca. Ce faceti voi aici se cheama jurnalism sau nota informativa pentru serviciile secrete ale presedintelui? V-ati gandiut sa le dati o "patriotica' mana de ajutor, nu cumva sa fie excedate saracutele ,ca oricum sunt subnytrite, subdimensionate si decimate de criza, nu-i asa? Rusine sa va fie. Fata de Ceasca, presedintele Basescu are un numar deblu de securisti, nu trebuie sa le facetio voi asemea servicii mursare, atacandu-va ordinar colegii de breasla, mai Cristoilor de rit nou, basescian!
  • +1 (1 vot)    
    Disperere mare (Duminică, 12 septembrie 2010, 1:52)

    Vasile [anonim]

    Criminalii astia le arde de laba cainelui nu de cei 200 mii pagubiti, astia ne cred inapoiati, au ramas fara fund de lins, si acum sunt disperati.
  • +1 (1 vot)    
    Diferente intre escroci (Duminică, 12 septembrie 2010, 8:13)

    Ion [anonim]

    Singura diferenta intre Chiriac si danezu de la targoviste e ca primul dintre ei poarta costum.
  • +3 (3 voturi)    
    Chiriac si tragi apa (Duminică, 12 septembrie 2010, 8:41)

    sdajkviuqce [utilizator]

    Bag de seama ca sunt multi care il aduleaza pe acest Godfather. Cred ca e un fel de sindrom Stocholm pentru unii, sau o fac din alte interese.
  • +3 (3 voturi)    
    mirare (Duminică, 12 septembrie 2010, 8:47)

    SS [anonim]

    Oameni buni voi mai aveti rabdare sa va uitati pe Realitatea?Sa- l priviti pe pielea p...acest stalp de moralitate?Pe Bolcas?Pe Paula Iacob?si altii ca ei?Felicitari aveti nervii tari;eu ma menajez si schimb imediat.Astia ne cred decerebrati.
  • +3 (3 voturi)    
    Who care (Duminică, 12 septembrie 2010, 8:58)

    Torquemada [anonim]

    Acestea sunt tonomatele despre care vorbea Don Basescu si la vremea respectiva toti au sarit in sus de suparare.
  • +3 (3 voturi)    
    serios ??? (Duminică, 12 septembrie 2010, 9:10)

    cristus [anonim]

    "arestarea poate sa-i fie fatala..."
    Dar pierderea economiilor de o viata nu putea sa fie fatala pt. zeci de mii de oameni ??
    Baaaa, asta merita arestat si pt ca a trecut pe rosu !
    Sunt convins ca e mana lui Basescu, dar oricum trebuia arestat.
    Stiati ca statul prin AVAS a dat banii pagubitilor de la FNI ? Da, statul, deci contribuabilii, adica noi toti.
    Deci noi am platit furtul lui vantu.
    Repet, trebuia arestat si pt ca respira aerul tarii din care a furat si a mituit la greu.
  • +3 (3 voturi)    
    un vant TURBAT (Duminică, 12 septembrie 2010, 9:18)

    lica [anonim]

    cum se face ca toti mancatorii de r....t il apara asa de vehement pe cel mai mare corupt? acesti slugoi stiu cate lacrimi au varsat cei 300.000 de pagubiti? stiti ca cei care au primit o parte din bani sunt de la poporul roman? se pot scrie volume dar n-are rost pentru ca se vede ce se petrece in tara mancata de acesti viermi . nu credeam ca si P.Iacob, Bolcas etc ii sunt complici . E de rau.
  • +3 (3 voturi)    
    Eu prostu! (Duminică, 12 septembrie 2010, 9:26)

    paulgrojdi [anonim]

    Mă făceți-mă să înțeleg! La irealitatea asta de când le-au pitulat sponsoru nu a apărut nici măcar unu care să fie și de partea cealaltă. Se plimbă aceeași panacotari când la a3 când la irealitate și debitează aceleași inepții. Un dulău lovit cu o bilă în unghie și un mafiot care moare de foame în pârnae. Eu propun o chetă națională să îi cumpărăm un covrig și un pachet de mărășești. Nu mai ies deloc pe stradă marii jurnaliști de la amintitele teveuri să-i întrebe pe amărășteni despre situațiune. Acu se pricep ei la toate! Oare ce avea de pierdut Oana Stancu în noaptea președinților? O întreba pe Dragoteasca pe la 4 dimineața dacă întradevăr a pierdut. Citez „și cum Corina chiar am pierdut?„ Bănuiesc că la pierderea bă.ș.in.ii care a devenit vânt se referea! Halal!
  • +5 (5 voturi)    
    Singurii interesati sa-l curete pe Vantu... (Duminică, 12 septembrie 2010, 10:39)

    Ronin [utilizator]

    ...sunt "complicii" lui de la rasarit (cine stie ce poate ciripi si asta). Se pare ca este pregatit terenul, de alte vuvuzele aflate in slujba rasaritenilor. Si normal, totul este aruncat in carca lui Basescu, ca asta-i suspectu` de servici in Romania! Daca cineva are interes ca Vantu sa traiasca si sa fie judecat si condamnat, apoi ala e Basescu. Condamnarea Vantului va fi un plus pentru presedinte. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca se va creea un precedent si poate isi vor reveni si judecatorii nostrii din frica paralizanta ce-i cuprinde cand e vorba sa infunde pe unu` cu bani si influenta. Io` unu sper......
  • +1 (1 vot)    
    dle Bogdan Chireac, (Duminică, 12 septembrie 2010, 15:55)

    egroeg [anonim]

    SOV s-a lichidat singur,in timp,prin ceea ce a facut.
    Sunteti destul de inteligent ca sa stiti acest lucru si trebuia sa fi adoptat o atitudine corecta precum profesionistul care va considerati.Eu unul,desi v-am simpatizat candva prin ceea ce spuneati,azi am un gust amar cand vad pozitia de slujbas ce se teme sa nu-si piarda osiciorul.
    Dle Bolcas,v-ati facut probleme si pentru cei care s-au inbolnavit sau murit de inima rea urmare hotiei lui SOV? E jenant ca un profesionist,cum va considerati,sa se dea in spectacol atat de penibil.
  • 0 (0 voturi)    
    Vantu si compania PSD, PNL, PC, PDL (Duminică, 12 septembrie 2010, 18:16)

    ioan [anonim]

    Unii se intrebau... oare cine urmeaza? Altii au raspuns... Voiculescu!!!...
    Normal unul s-a infruptat din prostia multimii, iar celalalt din munca aceleiasi prostimi, capitalizata de securitatea peste tot puternica.
    Ce mai asteptati un milion de dovezi sau convorbiri incriminatoare? Nu va este suficient de clar care sunt hotii acestei tarisoare? Daca nu atunci va spun eu. Gasca securista instalata de Iliesacu si mentinuta cu prostia acestui popor. Din cine se compune aceasta gasca?. E simplu, s-au deconspirat singuri considerand ca averile lor sunt acum la adapost deoarece au trecut 20 ani timp care sterge raspunderea penala. Verificati ce au produs acestia si veti descoperi hotia. Apoi arestati-i preventiv 29 zile pentru interogatorii si veti obtine toate dovezile pentru ai condamna pentru delapidare, in cazul in care au fost sau mai sunt managerii socitatilor de stat, sau pentru demolare si insusirea patrimoniului societatilor de stat asazis nerentabile si vandute pe 1 $ precum IMGB. Ce mai asteptati? Dati mai repede drumul la arestarile preventive si marii oameni politici de tipul Voiculescu, Nastase, Tariceanu, Patriciu Mitrea, Geoana, etc., etc....si lista se poate completa si cu o multime din PDL, se vor da in gat unul pe celalalt asa cum le sta frumos oamenilor fostei securitati si urmasilor acestora. De altfel Ponta nu-l da in gat acum pe Geoaqna? si nu a cazut decat unul din sustinatorii acestuia. Voila de vezi!!!...
  • +1 (1 vot)    
    Cumparati-i amaratului un carucior pt puscarie! (Duminică, 12 septembrie 2010, 20:06)

    valisa [utilizator]

    Sa nu se mai vaiete. Saracu' de el, este bolnav...

    Toata "sleahta" de avocati si "prieteni" ai lui SOV gandeste una si spune alta. Daca cineva ii doreste moartea lui SOV, acestia sunteti doar ei.
    Spun asta din doua motive:

    1. Ii inchide gura si nu mai vorbeste.
    2. Motiv in plus ca sa atace, din nou, Presedintia si PDL.
  • +1 (1 vot)    
    geoana (Luni, 13 septembrie 2010, 12:13)

    ioan [anonim]

    Oare mai este cineva care regreta ca nu a iesit Geoana presedinte?
  • +1 (1 vot)    
    ... (Luni, 13 septembrie 2010, 14:19)

    anonim [anonim]

    Si pe Omar Haysam era atat de bolnav de-ti venea sa-i plangi de mila. De bolnav ce era imediat ce l-au eliberat a si disparut din tara. Si se pare ca e bine e bine mersi si in ziua de azi. Exista si spitale penitenciar si sunt convins ca acolo conditiile sunt chiar mai bune decat in spitalele normale.