Emil Hurezeanu a demisionat din functia de presedinte al Grupului Realitatea-Catavencu

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 octombrie 2010, 12:39 Economie | Media & Publicitate

Emil Hurezeanu
Foto: Agerpres
Surse din Realitatea TV au confirmat, pentru HotNews.ro, informatia ca Emil Hurezeanu a demisionat din functia de presedinte al Grupului Realitatea-Catavencu, anuntata initial de ziaristul Adelin Petrisor, pe blogul lui.

  • Iata mai jos mailul intern primit de angajatii trustului:

"Dragi colegi,

Incepand de la 15 octombrie, Emil Hurezeanu renunta la functia de Presedinte al Grupului Realitatea-Catavencu. Dl. Hurezeanu a detinut in ultimii doi ani functia principala de reprezentare a Grupului in relatiile interne si externe, intr-o perioada de transformari si dificultati in activitatea companiei.

Consiliul de administratie al Grupului apreciaza contributia domnului Hurezeanu in procesul de reconfigurare a activitatilor companiei, aflate intr-o noua faza. Prezenta si activitatea domnului Hurezeanu au adus valoare profesionala, maturitate si echilibru, atribute care se adauga loialitatii colegiale de care a dat intotdeauna dovada.

Emil Hurezeanu isi va continua activitatea editoriala in programele Realitatea TV, ca realizator de emisiuni si participant la dezbaterile de politica interna si externa".


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

19043 vizualizari

  • +72 (78 voturi)    
    Emil, miroase ceva (Marţi, 12 octombrie 2010, 12:53)

    mihai [anonim]

    Cred mister Emil Hurezeanu, are nasucul sensibil si miroase ca seful lui, SOV va fi in curand la parnaie. Bai bine ma Emile, vad ca incerci acum pe ultima suta de metrii sa iti speli imaginea, dupa ce doi ani ai supt ca purcelusul la sanul patronului. Nu-i frumos !
    • +65 (71 voturi)    
      Hurezeanu a jucat o carte proasta . (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:11)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui mihai

      S-a combinat cu Vantu si s-a mocirlit la iRealitatea .Perioada aceasta va ramane ca o pata pe CV lui.
    • +25 (27 voturi)    
      se muta (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:35)

      coor [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      LA ADEVARU'TV !
      • -1 (3 voturi)    
        Korekt (Miercuri, 13 octombrie 2010, 9:54)

        horia [anonim] i-a raspuns lui coor

        am doua cuvinte de spus la comentariul tau: e zakt
    • +19 (23 voturi)    
      De ce sa intre la parnaie? (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:48)

      AlinNeculai [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      Din cate am inteles nu a facut nimic ilegal in SUA sau in restul tarilor din Europa. Prin urmare justitiile din acele state nu il vor baga la parnaie. Ah, da, a praduit vreo cateva sute de mii de oameni, dar IN ROMANIA, ori aceasta fapta va fi judecata de JUSTITIA ROMANA, se vor da vreo 6-7 termene de 1.3 ani ca sa vrea SOV sa traiasca pana la sfarsitul procesului si nu reuseste nici cu inginerie genetica.
      • +14 (20 voturi)    
        ma tem ca ai dreptate! (Marţi, 12 octombrie 2010, 15:10)

        Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui AlinNeculai

        da, SOV nu a fost niciodata acuzat de prostie, a avut prudenta sa fure numai de la romani, asa ca va ramen in istorie drept miliardar, si cu ca puscarias ...
    • +15 (17 voturi)    
      Securistul miroase !!! (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:52)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      Securistul cu state vechi de plata miroase ceva :))))
    • -2 (6 voturi)    
      Metrii? (Marţi, 12 octombrie 2010, 16:45)

      A. [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Mihai, când văd că scrii "metrii" în loc de "metri", nici nu mă obosesc să dialoghez cu tine.
  • +41 (49 voturi)    
    nemultumire (Marţi, 12 octombrie 2010, 12:53)

    buha [utilizator]

    stapanul Vantu nu mai e multumit de prestatia mercenarului?
  • -17 (49 voturi)    
    mai bine mai tarziu, decat niciodata (Marţi, 12 octombrie 2010, 12:55)

    panfil flecaru [anonim]

    sau, citand din intelepciunea mioritica, i'a dat romanului minkea a dupa urma....
    l'as pune director la tvr, daca, intr'adevar s'a spasit.
    • +30 (34 voturi)    
      Lasa! (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:31)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui panfil flecaru

      Va devenii "sfatuitor" al lui bombo!
      Doar a mai fost, nu?
      • -12 (14 voturi)    
        va pleca la B1 (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:52)

        septimiu [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        si atunci ai sa fii "spalator de cadavre", laudandu-l.
        • +1 (1 vot)    
          Se vede ca te cunosti! (Miercuri, 13 octombrie 2010, 11:59)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui septimiu

          Dar nu stii cine sunt, asa ca nu poti emite judecati decat in ceea ce te priveste!
          Cat despre huhurezeanu, nu cred ca are fata de B1!
  • +61 (73 voturi)    
    Se darama castelul lui SOV! Hahahahahaha!!!! (Marţi, 12 octombrie 2010, 12:58)

    George [anonim]

    Dupa ce si-a compromis si bruma de credibilitate... Prea tarziu tovarase Huhurezeanu. Ati acceptat fara macar sa cracniti sa fiti sluga unui infractor calificat iar asta va ramane ca o pata neagra imensa pe cariera ta. Orice ai face de-acum inainte. Sa-ti fie rusine Huhurezene!!!

    P.S. Macar sa ai decenta si bunul simt sa devoalezi mizeria crasa de la trustul iRealitatea...
    • +8 (12 voturi)    
      SOV nu e persoana e institutie ! (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:53)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui George

      Trist!
    • +17 (21 voturi)    
      Nu acum (Marţi, 12 octombrie 2010, 15:24)

      sile [anonim] i-a raspuns lui George

      Credibilitatea si-a pierdut-o cand a acceptat sa-i fie consilier lui Nastase.
  • +55 (61 voturi)    
    nu mai iese banul (Marţi, 12 octombrie 2010, 12:59)

    un om [anonim]

    Ehe, nu a iesit Geoana presedinte si are patronul probleme cu banii iar calitatile lui de manager nu au dat roade. Eu il propun pe SRS sau asta e deja luat la viitorul neAdevarul TV
  • +52 (56 voturi)    
    aici Radio Europa Libera! (Marţi, 12 octombrie 2010, 12:59)

    td [anonim]

    Poate incepe sa realizeze cat de departe sunt cele 2 studiouri!
    • +19 (23 voturi)    
      ? (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:24)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui td

      sau poate ca nu
  • -8 (34 voturi)    
    ..... (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:05)

    emil [anonim]

    ...era si cazul...oricum era pus in situatii delicate care nu cadreaza cu personalitatea lui...
    • +27 (31 voturi)    
      Care personalitate? (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:35)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui emil

      Europa Libera e departe (spiritul ma refer) fata de ceea ce ni s-a aratat prin Hurezeanu.
  • +58 (64 voturi)    
    s-a compromis deja destul (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:05)

    tataie [anonim]

    a pierdut respectul castigat la Europa Libera
    • +42 (48 voturi)    
      Nu vom stii niciodata (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:13)

      Costi [anonim] i-a raspuns lui tataie

      in ce calitate a fost el acolo . Dinecsu a declarat odata pe post luindu-l gura pe dinainte ca Hurezeanu a fost prin servicii .Hurezeanu a replicat vizibil stanjenit : ...-dai din casa ......
      • +23 (25 voturi)    
        sunt consecvent (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:25)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Costi

        eu raman la parerea mea, ca TOTI cei ce sunt azi figuri publice au avut legaturi cu serviciile.
  • +42 (46 voturi)    
    Ce pacat! Eu speram ca in cazul in care .. (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:11)

    Inna [anonim]

    ..mai vrea sa isi salveze ce i-a mai ramas din imagine, sa fuga cat mai departe de acest trust vadit partinic, unde manipularea este cuvantul de ordine!!
    Cand colo , el continua sa activeze aici..
    Oare din motive financiare, sau poate ca se considera in largul lui aici?
    • +6 (8 voturi)    
      asa e, (Marţi, 12 octombrie 2010, 17:05)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui Inna

      sau poate e in misiune?...
  • +36 (40 voturi)    
    Care Hurezeanu? (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:13)

    dorin bretan [anonim]

    pentru unii, banii tin loc si de bun simt !
  • +41 (45 voturi)    
    !!! (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:13)

    Cris [anonim]

    O sa-l regasim la Neadevarul TV
    • +21 (25 voturi)    
      Esti cu 10 minute mai destept ca mine! (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:37)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui Cris

      Nu m-am gandit la asa ceva dar, e clar, ai dreptate.
  • +35 (39 voturi)    
    Zboara din insectarul lui Vantu. (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:34)

    Audit [utilizator]

    De ce oare pentru ca nu cred ca i s-a facut o infuzie cu bun simt si moralitate.

    Sau poate ca dupa declaratia de aseara a lui Vantu conform careia a facut lobby pentru suspendarea presedintelui printre parlamentari acum se vede foarte clar ca ceea ce a facut (si face) iRealitatea la modul furibund este exclusiv sa transmita gandurile lui Vantu. Acest puroi al societatii comuniste varsat in capitalism.

    Nu are Hurezeanu nici o scuza!
    • +20 (24 voturi)    
      tocmai acum??? (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:19)

      kairos [anonim] i-a raspuns lui Audit

      nu-nţeleg...
      nu-i place la BBC-ul lui Stelian Tănase?
      :)))
      • +6 (8 voturi)    
        BBC Vantu (Marţi, 12 octombrie 2010, 18:35)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui kairos

        chiar asa :)) sa intre in direct sa spuna "Aici BBC Partzu" :) lol
    • +3 (3 voturi)    
      Aveti... (Miercuri, 13 octombrie 2010, 6:37)

      Mih [anonim] i-a raspuns lui Audit

      ...perfecta dreptate!!!
  • +20 (24 voturi)    
    NU E TARA PENTRU CEI BATRANI! (Marţi, 12 octombrie 2010, 13:57)

    GAVRILACHE [utilizator]

    Convins ca nu exista tara pentru cei batrani, dl. Hurezeanu s-a refugiat in cloaca irealitatii, sperand la mai multi bani in schimbul fugii sale! Din acest punct de vedere, veti recunoaste, a reusit intocmai ce si-a propus! Unde putea dl. Hurezeanu sa-si linga ranile pe bani buni?
    Si totusi, unde sa te duci daca, imbatranind, nu mai ai patrie? Singurul loc in care se putea refugia dl. Hurezeanu - si nici atunci cu rezultate sigure dar, in orice caz, fara bani - era propria constiinta! Nu exista tara pentru batrani, exista insa constiinta! Pacat, dle Hurezeanu, mare pacat!
  • +28 (32 voturi)    
    Too late, Mr. Hurezeanu! (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:13)

    Mihai [anonim]

    Pe cat v-am stimat si admirat pentru prestatia curajoasa de la Europa Libera, pe atat va dispretuiesc pentru acesti doi ani de balacire senina in noroiul Realitatea.

    Si nu! Calitatea dvs intelectuala nu va scuza nemernicia!
  • -17 (21 voturi)    
    Cu parere de rau (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:20)

    shtoaca [anonim]

    Din pacate , voi simti lipsa dlui Hurezeanu, chiar daca o gramada de imbecili, lipsiti de cultura politica si nu numai ,il detesta. In conditiile in care nu o sa il vad la B1 TV , plangandu-se alaturi de Cristoiu de viata grea pe care i-a facut-o mogulul, jos palaria, domnule Hurezeanu !
    • +20 (24 voturi)    
      "Jos palaria"? (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:37)

      George [anonim] i-a raspuns lui shtoaca

      Cu siguranta tu esti dintre "imbecilii" aia care se inchina in fata idolilor falsi. Hurezeanu asta al tau s-a prostituat intelectual pentru bani in mai multe randuri de-a lungul ultimilor 20 de ani... In cel mai jenant si chiar rusinos mod cu putinta. Episodul "consilierul personal" al lui Adrian Nastase este relevant pentru ce caracter josnic are omul pe care candva il ascultam cu placere la "Actualitatea romaneasca". Hurezeanu s-a descalificat singur iar cei care ii admira caracterul lipsa nu sunt decat niste "imbecili"... Ca sa te citez. "Lipsa dlui Hurezeanu"??? Pai ametitule, Huhurezeanu asta al tau ramane in continuare la iRealitatea tv. Asdara nu intra in panica ca nu va ajunge niciodata la B1 tv!!! Acolo n-au ce cauta duplicitarii si caracterele josnice precum "dl" Huhurezeanu!
      • -4 (8 voturi)    
        sa inteleg... (Marţi, 12 octombrie 2010, 21:50)

        Mona19 [utilizator] i-a raspuns lui George

        George ca daca Emil Hurezeanu era pro- PDL si pro-Presedinte era ok? Intrebarea mea, mai degraba retorica este "cine nu e cu noi e impotriva noastra" ? Pentru ca daca raspunsurile tale sunt da atunci inseamna ca atitudinea ta si a celorlalti oameni de aici cu o clasa, vorba aia, mai putin ca trenul, e motivata doar politic. Si in cazul acesta vorbim, si unii si altii, ca sa ne auzim- Emil Hurezeanu este un om citit, cult, care poate a facut alegeri gresite. dar cine va da voua dreptul sa il judecati prin prisma inculturii? Ati citit mai mult ca el? Ati fi in stare sa purtati o discutie cum o face el? daca nu.. raspunsul e doar cel din cartile comuniste...si ce te faci daca merge la B1 TV? Si ca sa mai pun o intrebare: daca Radu Moraru, din motivele lui, ar trece la Adevarul sau la Antene...ar fi un tradator mizerabil? vedeti, am ajuns la situatia in care suntem nu din cauza lor ci a voastra- oamenii sunt oameni, motivati de alegeri proprii si condusi de valori proprii- nu ii poti condamna ptr optiunile lor politice iar acestea nu sterge bibliotecile citite de ei...pe cand altii citesc doar comentarii pe forumuri.
        O seara frumoasa
        • +3 (3 voturi)    
          Nu ai ce sa intelegi (Miercuri, 13 octombrie 2010, 8:01)

          Audit [utilizator] i-a raspuns lui Mona19

          pentru ca atat timp cat esti pro Vantu nu ai cum sa fii pro Base. Prin urmare nu te mai forta. Obtiunea lui (si a ta) este pentru un magazioner, un hot, un fost puscarias, un om pe care Doamne Doamne a refuzat sa il trimita complet fizic (l-a trimis pe pamant incomplet - si nu rad, ca nimeni nu doreste raul nimanui, de cum arata ci este o realitate ca pana si Dumnezeu care este Tatal nostru si iarta toate la el, la Vantu, nu si-a putut duce pana la capat lucrarea trupeasca), un nimic care face agenda unei tari.
  • +6 (12 voturi)    
    I-a venit si astuia mintea? (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:32)

    Petre [anonim]

    Pe vremuri il admiram. In ultima vreme devenise o lichea. Sper sa isi revina si sa se respecte. Succes Dl Hurezeanu!
  • +15 (17 voturi)    
    Hurezeanu (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:37)

    obs [anonim]

    Prea tarziu si insuficient.Nu stiu de ce ne miram atat de mult .IN fond de era Europa Libera ?Un post radio finantat de SUA care avea drept scop critica sistemului comunist,un scop nobil dealtfel.Ce este Realitatea un post tv finantat de Vantu cu scopul de a critica actuala guvernare si Presedintele .In ambele cazuri e nevoie de oameni talentati,Hurezeanu este unul .Despre demnitate ............!
  • +13 (15 voturi)    
    "Stati linistiti!" (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:50)

    radiogargara [utilizator]

    Dupa cate vad, doar a plecat dintr-o functie. Dar n-a parasit oala cu laturi. El "isi va continua activitatea editoriala in programele Realitatea TV, ca realizator de emisiuni si participant la dezbaterile de politica interna si externa". Deci nu s-a schimbat nimic in "politica" sa!
  • +12 (14 voturi)    
    "Atributele"... (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:53)

    Don Ciccio [utilizator]

    ... din tolba unui Hurezeanu, aduse si depuse drept ofranda bossului maiorescian - penalul-puscarias SOV:
    1) Valoare profesionala...
    - daca moralitate nu e, restul (aka pct.1) este un "zero barat".

    2) Maturitate si echilibru...
    - unde, la cine si cand? iRealitatea eoliana - un ventilator pentru imprastiat mizeria sulfuroasa, irespirabila si cancerigena, emanata de acelasi perfid individ certat cu legea, dar si cu bunul-simt: intrigantul-penal SOV – FNI/FNA etc.
  • +18 (20 voturi)    
    Hm (Marţi, 12 octombrie 2010, 14:55)

    R.A.Muresan [utilizator]

    "Nasol moment, misto coliva" -- ca sa parafrazez un clasic in viata.
    Era cit pe ce sa cred ca d-nul Emil Hurezeanu va reveni la sentimente mai bune. Eram gata-gata sa zic ca as uita tot daca si-ar pune public cenusa in cap. Dar cainta e, nu rara, ci rarisima la romani.

    Ma intreb totusi ce publicatii mai citeste: sa fiu in locul dinsului as fi cel putin stinjenit sa aflu parerile cititorilor hotnews despre propria persoana -- cititorii hotnews, se stie deja, sint o elita a cititorilor de news din Romania in conditiile in care televiziunile autohtone de stiri au devenit impracticabile.
  • +13 (15 voturi)    
    ATAT de TARZIU ? (Marţi, 12 octombrie 2010, 15:02)

    Diaspora [anonim]

    Abea acum? Dupa ce s-a prostituat jurnalistic in Romania atata vreme?

    Acest om m-a dezamagit profund.

    Pacat! Ma asteptam la altceva de la el dupa 1989.
  • +9 (13 voturi)    
    Criza financiara si criza morala. (Marţi, 12 octombrie 2010, 15:04)

    Romania Libera........... [anonim]

    Emil Hurezeanu un profesionist cu notorietate, probabil dupa ce in ultimul timp la Realitatea apare din ce in ce mai des "Felix" (fara indoiala contra cost) si pare ca cele doua "televizuini" par ca fuzioneaza, se gandeste ca pe timpuri a fost la "Romania Libera" si era cautat de securitate.
  • +11 (13 voturi)    
    Pilat din Pont (Marţi, 12 octombrie 2010, 16:15)

    Mironosita [anonim]

    si cei care-l critica pe Hurezeanu si cei care-l regreta - asa cum era la Europa Libera - au dreptate...Dar mai exista editorialist sau ziarist corect in romania?
    a stat doi ani la SOV si a mancat o paine, pleaca atunci cand se scufunda corabia...asta e proba de caracter!
    Nu era nevoie de telenovela de aseara sa stii ca Vantu e un infractor, nebun si mitoman. sa-l vedem in irealitatea cum comenteaza spusele sefului cu demisia sefilor de servicii....asa, ca de la disident la "disident", ca doar cuvantul "politie politica" e la ordinea zilei...
    pleci, dar nu pleci, ignori, negi, tu esti curat chiar daca papi bani murdari. E sindromul moralei actuale in romania! un adevarat pilat din pont
  • +12 (14 voturi)    
    .. (Marţi, 12 octombrie 2010, 16:24)

    gonzo [anonim]

    prea tarziu hurezene..
  • -10 (12 voturi)    
    bravo! (Marţi, 12 octombrie 2010, 17:04)

    Zoly din Timisoara [anonim]

    Ce il criticati?
    Imi permit sa-i tin apararea, deoarece a adus un echilibru mass-mediei noastre. Desigur ca acest echilibru l-a capatat prin munca in echipa cu strainii.
    Bravo domniei sale.


    Sper sa regretati ca vb asa de "frumos" impotriva acestui om de valoare.
  • +12 (14 voturi)    
    Jenant dar caracteristic natiei romane (Marţi, 12 octombrie 2010, 17:50)

    adrian [anonim]

    da, intr-adevar, sa fii in anii comunismului un pilon impotriva acelui sistem apoi consilierul prim ministrului A Nastase si in final presedinte Director General la un post TV care dezinformeaza populatia si permite comentarii anarhice gen: rasturnarea / suspendarea presedintelui, in conditiile in care 60% din populatia Romaniei icneste de greul ce o apasa, este o mare " performanta".
    Nu pot avea personal nici o stima pentru asemenea specimene umane
  • +10 (12 voturi)    
    .... (Marţi, 12 octombrie 2010, 17:53)

    oanai [anonim]

    mie mi se pare ca a fost inlocuit, probabil in linia noilor schimbari, Tanase e seful acum si probabil vrea sa-si faca o alta echipa. Prea au aparut multe demisii dupa venirea lui.
    Si Melania Medeleanu si Liana Patras acum si Hurezeanu , in general persoane care nu erau asa furibunde.
    Nici macar nu a dat el comunicatul.
  • -4 (6 voturi)    
    parere personala (Marţi, 12 octombrie 2010, 21:19)

    popescu ion [anonim]

    acest individ este cel ce de la microfonul Europei Libere arunca cu otrava , spunea numai minciuni si a invrajbit muncitorii sa iasa in strada pentru al da jos pe Ceausecu
    nu cumva el spunea in dec 1989 ca sunt 60.000 de morti .
    Azi muncitorii care au iesit ca fraierii din fabrici la indemnul unor lichele ca Dan Iosif si altii , si-ai vazut fabricile demolate , instrainat terenul si nu mai au locuri de munca
    cand il vom vedea judecat pe acest individ pentru instigare la revolta a poporului
    afara cu tradatorul
  • +6 (8 voturi)    
    o alta dezamagire (Marţi, 12 octombrie 2010, 22:48)

    felicia [anonim]

    Hurezeanu,rusine.Tanase rusine!!!Dinescu................Minte multa,moralitate zero!!!!!Inteligenta din belsug ,caracter nimic.[ roman neaos]
  • +7 (9 voturi)    
    tirziu (Marţi, 12 octombrie 2010, 23:44)

    Ion Dragnea [anonim]

    Pacat ca d-l Hurezeanu a facut acest gest dupa ce s-a umplut de c---t!
    Va fi greu sa-si recistige credibilitatea! Iar pentru un ziarist cu pretentii aceasta inseamna viata.
    Dar printre atitia morti , ce mai conteaza unul!
  • -4 (8 voturi)    
    Il vrem pe Emil Hurezeanu la TVR ! (Miercuri, 13 octombrie 2010, 5:27)

    Om bun [anonim]

    Emil Hurezeanu este cea mai de soi constiinta cumparata si contorsionata de catre SOV.
    Cand Emil a luat decizia sa isi vanda sufletul, milioane de romani care l-au ascultat si iubit inainte de '89 au ramas uluiti, au simtit o teribila frustrare, s-au simtit inselati.
    Luandu-l pe Emil Hurezeanu, SOV ne-a dinamitat sufletele, a stins una dintre luminile care ne-au intretinut speranta inainte de '89.
    Suntem convinsi ca Emil Hurezeanu stie bine ca si-a naruit imaginea pura pe care si-o construise indelungat in mintea romanilor.
    Nu pot sa accept ca Emil este un suflet sec, ca a putut accepta sa incalte bocancii lui SOV, cu care ne invadeze, sa ne macine sufletele.
    Inainte de '89, Emil facea parte din "poza de grup a profesorilor nostri de la Europa Libera". Emil s-a extras din aceasta poza si a aparut intr-o poza alaturi de mafiotul SOV. Aceasta "alta poza" a lui Emil este inramata in aur batut cu pietre scumpe, cu atat mai dezonoranta pentru intelectualul rafinat Hurezeanu. "Ce isi face omul cu mana lui....".
    SOV si-a cumparat prestanta lui Emil, o poarta fudul la butoniera.
    Acum, cand romanii sunt din ce in ce mai tristi, mai dezamagiti, medicul lor de suflet ar putea fi, din nou, Emil Hurezeanu.
    Pentru aceasta, locul lui este in TVR. Acolo si-ar recapata stralucirea, ar domina lumea comentatorilor, a formatorilor de opinie din toata tara, ne-ar da incredere in viitorul moral al romanilor, ar marca o cotitura neta in evolutia morala a tarii.
    TVR ar trebui sa il onoreze cu un venit care sa nu il faca sa regrete prea mult, in aceasta privinta, despartirea de imoralul SOV.
    Nu irosi aceasta ocazie de a te reabilita, de a ne intoarece, din nou, fata catre tine, dragul nostru din vremuri de restriste, Emil Hurezeanu !
    -a contactat TVR? I-a facut o propunere de a-i incredinta un rol major?
  • -3 (3 voturi)    
    nu cred (Miercuri, 13 octombrie 2010, 8:17)

    bo [anonim]

    nu cred ca cititorii de hotnews sunt elita cititorilor de stiri, din lipsa de ziare bune. dimpotriva, ce reiese din commenturi, sub pavaza anonimatului, ma dezamageste. sunt multe atacuri, clisee preluate din media, frustrari si pareri nefondate exprimate la prima mana.
  • +10 (10 voturi)    
    CVul si prostitutia (Miercuri, 13 octombrie 2010, 8:32)

    oilman [utilizator]

    Ma intreb cum o sa arate, in citiva ani, perioada SOV din CVul lui Emil Hurezeanu. Dupa o perioada aparent respectabila la Europa libera, si o perioada mai putin glorioasa in Romania de transitie, EH s-a prostituat penibil cu SOV. Probabil in CV ceva gen 'Director General, cel mai mare bordel media din Europa' ar fi relevant pentru ce a facut Emil in anii astia. Acum evident ca totul depinde si de urmatorul pas pe care il face. Daca totusi a mai ramas cite ceva din Vechiul EH de la EL, poate ar trebui sa puna pe hirtie cite ceva din experientele cu SOV si sa ne convinga ca ... banul n-are miros ?! Daca Vechiul EH a disparut, varianta foarte probabila, il vad curind asociat cu un alt mafiot care-si aduna prostituate pentru bordelul media pe care il controleaza - respectiv Voiculescu sau Patriciu
    Deci cum stam domnule EH - viitor director general la Adevarul TV ? Sau poate doar pimp sef la antena 3 ?
    • +1 (1 vot)    
      cum adica (Miercuri, 13 octombrie 2010, 9:32)

      Tataie [anonim] i-a raspuns lui oilman

      Dar de ce e Voiculescu mafiot ? Ce blestematii a facut acest individ ? Se poate sa aflu si eu ?
      • +5 (5 voturi)    
        Poate... (Miercuri, 13 octombrie 2010, 10:39)

        revoltat [anonim] i-a raspuns lui Tataie

        ...ne explica Voiculescu de unde are purcoiul de bani, ca la Patriciu stim ca a furat Petromidia, SOV a furat toti banii de la FNI,Becali a vandut branza si fotbalisti, numai "imaculatul" Voiculescu n-a dat niciodata nici o explicatie ! Cam dubioasa disparitia conturilor lui Ceasca, nu ? Si "just on time" pt functionarul de atunci de la Externe !
        Sa explice cum si cu ce bani a inceput afacerile, si atunci ne scoatem palaria ! M-as multumi si cu o explicatie gen: "am vandut o motocicleta,si pe banii luati din vanzare am luat 2, pe care le-am vandut,dupa care.... "
      • +5 (5 voturi)    
        Fecioara (Miercuri, 13 octombrie 2010, 10:44)

        oilman [utilizator] i-a raspuns lui Tataie

        Maestre - Voiculescu nu e mafiot, e sfinta fecioara. Si-a construit un imperiu cu banii securitatii, a fost informator, santajeaza in voie, etc. Dar cum am zis astea sint doar capricii feciorelnice, Voiculescu e in realitate un individ decent care a avut ghinionul sa se incruciseze cu securitatea si sa fure citiva dollari, ce sa-i faci.
      • +2 (2 voturi)    
        Pe scurt: (Miercuri, 13 octombrie 2010, 11:29)

        Audit [utilizator] i-a raspuns lui Tataie

        fost turnator (cu acte) la Securitate, banii Securitatii, parte, la el, in rest "afaceri" cat cuprinde.
  • +4 (4 voturi)    
    Si cu asta ce-am facut? (Miercuri, 13 octombrie 2010, 9:39)

    agaton [anonim]

    A latrat la europa libera, l-a consiliat pe nastase, s-a aliat cu vantu, un infractor notoriu. Ce poti crede despre acest specimen? Un subprodus uman care nu are nici un fel de atitudine fata de dezastrul ce se intampla de 20 de ani in Romania.
    Vai de noi!
  • +2 (2 voturi)    
    pacat (Miercuri, 13 octombrie 2010, 10:30)

    dragos [anonim]

    Intradevar hotnews din pct meu de vedere este mai aerisit, rafinat si mai putin cenzurat site de informatii.....sper.Din pacate constat cu stupoare ca romanii nu s-au trezit nici dupa 20 de ani, se lasa foarte usor influentati si manipulati ca pe vremea lui nea nicu.Ce este greu de inteles ca sintem condusi de securisti si manipulati de acestia, e deajuns sa vezi ca acolo unde se invirte banul public si aici ma referla primarii,consilii judetene,finante,prefecturi,case de sanatate,s.a.m.d..inclusiv mare parte din media este pe mina lor, ce sa mai vobim de SOV sau E.H .E clar ca E.H a fost cumparat.sau santajat pt a face aceste lobiuri in interesul acestora si pt scopurile lor nobile ,cit despre SOV este o interfata inte ei (securisti) si prostime. Eu unul refuz sa cred ca din magazioner la Roman unde a fost si unde falsifica facturi pt care a fost si condamnat a ajuns marele magnat si formator de opinie al Rominiei.......sa fim seriosi ..e doar o marioneta a unora pe care nu-i stim inca sau poate.....pacat ca sintem asa slabi usor influentabili si creduli nu mai spun ca si dezinformati dar in accelasi timp si fricosi si duplicitari citeodata chiar cu noi insine.....Pacat
  • -2 (2 voturi)    
    De opt ori fraieri (Miercuri, 13 octombrie 2010, 10:56)

    bani moca [anonim]

    De ce-o fi mai prost Hurezeanu decât voi care la fel ați crezut că vă dă de opt ori mai mult Vîntu... Voi ați crezut că vă dă de opt ori, el nu v-a promis nimic. Acțiunile cresc dar mai și scad. Sau voi vreți să crească doar... Las că vă dă Păunescu și Nașu de la Bancoop până nu mai puteți duce. Sunteți totuși numai vreo 300.000 de infantili într-o barcă eșuată care mai credeți în jocuri piramidale deci nu e așa tragic. Încercați la Casino că e mai sigur. La păcănele fraierilor nu la crupier. Papa e gratis și lumea nu e așa jegoasă ca ăia de la zeama săracului. Nu sunteți în stare să-i găsiți vreo infracțiune lui Vîntu și asta vă scoate din pepeni... Așa vă trebuie!
  • +3 (3 voturi)    
    SOV (Miercuri, 13 octombrie 2010, 10:58)

    Badea [anonim]

    Daca Emil Hurezeanu a renuntat la functie, asta inseamna ca asaltul final al trustului(si chiar al trusturilor!) asupra lui Basescu & Co a inceput. Chestia cu "ramane doar realizator de emisiuni..." este doar o expresie pe care am mai auzit-o si stim ce inseamna de fapt. Pentru E.H. este doar un tertip, cu care ne-a obisnuit, ca sa aiba loc de intors, indiferent cum se va sfarsi razboiul. SOV incearca sa darame...democratic, fireste, actuala putere, nu pentru binele poporului, pentru a-i reda libertatea furata de "dictator", ci exclusiv pentru a-si scapa pielea. Feneistul stie ca anchetatorii au dovezi grele despre vinovatia lui si acum incearca sa elimine de la putere pe actualii demnitari, fie si pentru putin timp, suficient insa cat sa fuga din tara. Daca va putea mai mult, cu atat mai bine pentru el. Deocamdata insa e in Romania si asta il preocupa tot timpul!
  • +3 (3 voturi)    
    dle huhu.... (Miercuri, 13 octombrie 2010, 11:59)

    cititor hotnews [anonim]

    cred ca s-ar mai putea salva ceva; felix ar fi incantat sa te ia si tine ca pe celalalt (razvan dumitrescu); sa fiti in aceeasi barca plina de imputiciuni; nu te incanta?

    dle felix, dl huhu este mai bun decat tot ce ai dumneata in toate antenele tale la un loc; nu-l vrei la tine la mosie?
  • +2 (2 voturi)    
    huhu buhuu (Miercuri, 13 octombrie 2010, 14:17)

    ardeleanu [anonim]

    Hurezeanule,dupa ce ai inotat in MOCIRLA massmediei romane I-Realitatea tv,cot la cot cu slugoii lui Vantu consideri ca a venit vremea sa te speli de pacate????Parerea mea "ESTE PREA TARZIU" MOCIRLA ti-a intrat si in oase numai CANCERUL mai poate sa te curete
  • 0 (0 voturi)    
    Oportunist de 2 arginți ! (Joi, 21 octombrie 2010, 19:01)

    nunu [anonim]

    În sfârșit a mai căzut un mit! Hurezeanu de la EUROPA LIBERĂ era de fapt un simplu OPORTUNIST , gata să se vândă și să-și vândă ,,calitățile” și imaginea, primului ofertant !