UPDATE H&M isi va deschide in primavara anului viitor primul magazin din Romania, in Baneasa Shopping City

de Dragos Comache     HotNews.ro
Joi, 24 iunie 2010, 13:28 Economie | Companii

Hennes & Mauritz (H&M), unul dintre cei mai mari retaileri de imbracaminte la nivel mondial, isi va deschide in primavara anului viitor primul magazin in Romania, in Baneasa Shopping City, anunta compania, intr-un comunicat de presa.

Magazinul va fi situat pe doua etaje, cu intrari si iesiri atat la parter, cat si la primul etaj si cu acces vertical interior facilitat de un lift si doua scari rulante.

"Croatia si Romania vor deveni noi piete pentru H&M, cu inaugurari de magazine in Zagreb si Bucuresti in primavara anului 2011", se arata intr-un raport al grupului suedez.

In cea de-a doua jumatate a acestui an, grupul suedez intentioneza sa inaugureze 180 de magazine, cea mai mare parte a acestora urmand a fi deschise in Germania, Statele Unite, Marea Britanie, Franta, China si Italia.

H&M opereza in acest moment peste 2.000 de magazine, pe 37 de piete.


Citeste mai multe despre   












[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

4366 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    latex (Joi, 24 iunie 2010, 14:31)

    benito [anonim]

    De cand ii asteptam! Lenjeria intima din latex e piesa de rezistenta la ei si nici macar nu e foarte scumpa! Da!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Uraaaaaaa! (Joi, 24 iunie 2010, 15:11)

      goodgirlgonemad [utilizator] i-a raspuns lui benito

      Cat ma bucur! In sfarsit!
    • 0 (0 voturi)    
      :))) (Joi, 24 iunie 2010, 15:30)

      je [anonim] i-a raspuns lui benito

      se va deschide H&M in bucuresti - cu preturi d bucuresti - adica: in muenchen spre ex. cumparam camasa cu maneca scurta cu 9.90E si in bucuresti o vom cumpara cu 18.5E ... got it? :))))
      • 0 (0 voturi)    
        ai perfecta dreptate ! (Joi, 24 iunie 2010, 23:01)

        mesagera [anonim] i-a raspuns lui je

        Imi place H&M, si dincolo sint comercializate produse romanesti, sau in alte tari, dar calitatea este f. buna ! Eu prefer sa merg la Viena sa-mi fac cumparaturile, de 2-3 ori pe an, (din Timisoara pina in Viena fac exact 5 ore, pina la Bucuresti 8-10 ore !) si bine-nteles ca preturile difera ! De ex, la Szeged am cumparat de la TAKO o pereche de pantaloni cu.16,7 E, in Timisoara erau aceeasi pantaloni cu aproape 30 E !
        Mie imi place ff mult H&M, au lucruri mult mai bune decit C&A, care sint si mult mai scumpe si au niste modele batrinesti.
        Si ce-i fain la ei, e ca au tot timpul soldari, nu doar in perioadele stiute-august, sarbatori !
  • +1 (1 vot)    
    hmmm (Joi, 24 iunie 2010, 15:14)

    eu [anonim]

    si la fel ca si la C&A or sa fie preturi duble decat la magazinele din vest... not funny!!!
  • 0 (0 voturi)    
    made in Romania (Joi, 24 iunie 2010, 20:50)

    Ari [anonim]

    cine are ocazia poate sa verifice etichetele o sa vedeti unde sunt facute:) unele in Moldova , altele in Romania....Si atunci nu ar trebui sa fie mai ieftine decit in alte tari? Numai ca nici nu sunt dintre cele mai frumoase sau fine lucruri , ceea ce iarasi nu justifica preturile ridicate
  • 0 (0 voturi)    
    H&M are obrazul subtire (Luni, 28 iunie 2010, 0:55)

    DM [anonim]

    Intamplator cunosc unele dintre persoanele care vor deschide primele magazine H&M la Bucuresti si Timisoara. H&M are obrazul subtire.
    Va trebui incet-incet sa va obisnuiti si cu asta la Bucuresti.