Andrei Gheorghe returneaza premiul APTR: Tremura carnea pe mine ca trebuie sa impart acest premiu cu alti nobelizati carora APTR-ul le-a recompensat munca si profesionalismul, recte Antena 3

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:10 Economie | Media & Publicitate

Andrei Gheorghe
Foto: Captura Youtube.com
Fostul realizator de televiziune declara, intr-un interviu pentru Ziare.com, ca va returna premiul primit din partea Asociatiei Profesionistilor de Televiziune (APTR) in anul 1996. "Pentru ca tremura carnea pe mine ca trebuie sa impart acest premiu cu alti nobelizati, carora APTR-ul le-a recompensat munca si profesionalismul in situatii asemanatoare, recte Antena 3. Nici nu stiu cum sa-i numesc. Oamenii aceia", afirma Andrei Gheorghe.

"Am dat seara pe Antena 3 si am avut un puseu de om violent. (...) Minciuni urlate, neadevaruri zise cu violenta, invitati mincinosi, prefacuti. Ce sa spun?! Inspaimantator, pur si simplu inspaimantator. Si nu vreau sub nicio forma sa am de-a face cu acest teritoriu", mai spune Andrei Gheorghe in interviu.

Andrei Gheorghe incheie spunand ca peisajul televiziunii din Romania s-a stricat "de ceva timp" si ca "Imi pare rau ca am reactionat abia acum". El mai spune ca va returna statueta primita de la APTR saptamana viitoare: "O s-o gasesc pe acasa si o sa le-o trimit saptamana vitorare, cu dedicatie lui Mircea Badea sa castige la Olimpiada de Curling de la Soci."





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

28390 vizualizari

  • +114 (124 voturi)    
    Respect ! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:28)

    Luke1 [utilizator]

    Intr-adevar, un gest necesar si binevenit !
    Respect ,d-le Andrei Gheorghe !
    • -33 (45 voturi)    
      Luke, mereu esti primul postac? (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:56)

      Bambina [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      Luke, cum faci de esti pe toate forum-urile primul postac, spune-mi si mie secretul. Il banuiesc dar vreau si eu ca si Basescu o confirmare...aia cu Varanul!!!!
      • +33 (39 voturi)    
        caraghiosule (Luni, 20 ianuarie 2014, 1:50)

        gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui Bambina

        ...daca tot nu ai nimic istet de spus, mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa risipesti orice indoiala. Caraghiosule !
        • -15 (21 voturi)    
          Adica... (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:06)

          incomod2 [utilizator] i-a raspuns lui gigel123

          I-au trebuit aproape 20 de ani sa ajunga la concluzia asta ??!!! Sau a cam cazut in uitare in ultima vreme si asta-i doar o petarda, sa atraga atentia ca mai traieste si el ? :) cam jenant...
          • +16 (20 voturi)    
            Adica.. e OK! :) (Luni, 20 ianuarie 2014, 10:34)

            czr [utilizator] i-a raspuns lui incomod2

            Indiferent cati ani i-au trebuit, important e ca s-a trezit.
            Este inca unul care nu accepta sa stea alaturi de scursurile umane, si asta e de apreciat.
            Mai devreme sau mai tarziu o sa se trezeasca si altii, iar toti cei care se trezesc, dau o sansa in plus tarii.
      • +12 (16 voturi)    
        ;bambinutza, mai draga (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:22)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Bambina

        nu fi geloasa, mai bine pune osul la treaba,poate reusesti si mata. :)
        hai, se poate !
    • -27 (37 voturi)    
      Hmmm (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:22)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      Vai...ce se mai oripileaza ''delicatul'.:))
      Chiar nu are rusine acest individ antisocial si drogat?
      • +18 (30 voturi)    
        mai draga, (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:27)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui MRSmrs

        daca toti del la latrina isi pun bagajul impreuna, si tot nu ajung la glezna lui gheorghe asta !
        ma refer la bagajul de cunostinte si gandire.
        IQ max la latrina nu trece de suta.
        si prosii, si multi...
        • 0 (4 voturi)    
          Hmmm (Luni, 20 ianuarie 2014, 19:28)

          MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          ''Mai draga'' ''ha,ha,ha,ha!!!""...daca tu te consideri inferior acestui individ, care nu are alata ''calitate'' decat ca a fost profesor de limba rusa(!!), atunci este treaba ta... ca doar tu te cunosti mai bine.:))
      • +6 (10 voturi)    
        pai tocmai (Luni, 20 ianuarie 2014, 10:58)

        Filip_ [anonim] i-a raspuns lui MRSmrs

        ne-a demonstrat ca mai are o farama de rusine.
    • +22 (26 voturi)    
      pai... (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:27)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      subscriu! Bravo vecine!
      • +14 (16 voturi)    
        de... (Luni, 20 ianuarie 2014, 1:41)

        gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui gab0iu

        Andrei vorbeam...
    • +20 (26 voturi)    
      Şi totuşi Andrei Gheorghe (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:09)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      rămâne Andrei Gheorghe cel de la şcoala Pro! Felicitări şi chiar îţi mulţumesc pentru gest.
      Îmi dă încredere că nu este totul pierdut, că presa are demnitate, că oamenii care lucrează în presă îşi amintesc de perioada Năstase.
      Respect!
    • +17 (23 voturi)    
      Atacul la Credibilizare al mercenarilor media! (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:41)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      ''Academia de manipulare Intact Media, are ca scop principal recrutarea de mercenari Media'', etica interpretarii evenimentelor si documentelor nu conteaza, in societate se gasesc nenumarati indivizi care pentru o leafa sau celebritate se iau de gat chiar cu un Presedinte de Stat!

      Acesti mercenari Media, si cu maxima vizibilitate putem enumera : Gadea, Ursu, Badea,... jurnalistul de gherila de la Cotroceni (nu conteaza numele lui) sunt ca in orice domeniu, recrutati din randul celor cu cea mai mare empatie pentru compromis, cei mai disperati sa devina dintr-o nulitate - ceva...orice!

      Ii ajuta tupeul, tupeul de a considera ca nimic din ce fac nu ii decredibilizeaza ca jurnalisti de buna credinta, impartiali, respectuosi fata de institutii ( nu neaparat fata de persoane), ii decredibilizeaza deasemenea manipularea rezultata din amestecarea adevarului cu minciuna tragand o concluzie alta decat realitatea!

      Nu oamenii simpli trebuie sa se revolte, dezinfectarea de manipulare trebuie facuta la unison si repetat de catre alte entitati din media, de personalitati impecabile si de ce nu, de interventia presei externe, folosita adesea doar pentru a credibiliza manipularea cu diplome, premii si interventii in interesul grupului anti-prezidential!

      Romanii nu inteleg ce se intampla exact, dar personalitatile tarii ce fac, de ce nu se revolta?

      PS: Si iata ca adevaratele personalitati iau atitudine, simplu spus: Respect!
      • -2 (2 voturi)    
        sa fie oare? (Luni, 20 ianuarie 2014, 22:06)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        vre-un roman asa de lipsit de caracter, asa obscen, asa neuman, un animal?!
        nu cred...:)
  • -75 (101 voturi)    
    Un om cu multe talente (Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:31)

    JG [utilizator]

    Pacat ca, in afara de cele antisociale (care i-au iesit OK, gen cearta, aroganta, nimicnicie, mahmureala ori prafoza, scuipaceala), nimic nu i-a iesit.
    Asa ca: Iesi din primplan!
    • +31 (45 voturi)    
      JeG (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:18)

      ionamaru [utilizator] i-a raspuns lui JG

      ...'' pacat ca '' ce ai transmis ( ..) lui Andrei tii se potriveste de minune ; precis esti plin de JeG-ul scaunelor latrinelor 1si 3 !
    • +42 (46 voturi)    
      Domnule JG (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:43)

      un dac [utilizator] i-a raspuns lui JG

      Numele dvs spune tot. Clar badea, gadea, ursu, ciutacu, chireac, srs si altii ca ei sunt jurnalistii dvs preferati. Va recomand sa va uitati o singura data pe o singura stire BBC. Atat.
      • -11 (17 voturi)    
        nu inteleg .. (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:58)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui un dac

        de ce trebuie sa laudat un astfel de om ?
        doar pentru ca a atacat antena3 ?

        adevarul este ca are un caracter josnic , si calitati minime ... cat a fost tinut de trustul pro face ceva , dupa ca a fost lasat "din brate" a dovedint ca nu e instare de absolut nimic !

        daca maine iliescu o sa injure a3 ? o sa il laudati pe iliescu ???
        • +13 (17 voturi)    
          Il cunoasteti personal? (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:53)

          European [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          Faptul ca va permiteti sa judecati caracterul unui om fara a-l cunoaste, explica de ce aveti dificultati in a intelege de ce primeste felicitari.
          Este vorba de faptul ca a demonstrat ca are verticalitate, ca a luat atitudine atunci cand cei mai multi si-au bagat capul in nisip si ca nu s-a sfiit sa renunte la un premiu castigat, atunci cand acesta si-a pierdut valoarea.
          • -3 (9 voturi)    
            il cunosc (Luni, 20 ianuarie 2014, 12:48)

            adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui European

            la fel de mult cum il cunosc si cei ce il lauda .

            nu ma intereseaza cum se comporta el in familie sau cu prietenii, nu despre asta e vorba ... e vorba de comportamentul luipublic , care il defineste !
            nu exista verticalitate doar cateodata ... verticalitatea e tottimpul , cand e ocazionala se cheama oportunism .
            • +1 (3 voturi)    
              supa de cuvinte (Luni, 20 ianuarie 2014, 18:13)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

              Adrian numero otto..asteapta simbria de la Felix, e in perioada AVANS, pana sa ia LICHIDAREA pe card trebuie sa presteze...
    • +5 (9 voturi)    
      titlul ti'a reusti (Luni, 20 ianuarie 2014, 10:07)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui JG

      atata.
      restul e balacareala de latrina.
  • +78 (86 voturi)    
    gheorghe (Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:32)

    mihail nica [utilizator]

    te felicit!
    te rog sa primesti ca premiu o strangere de mana de la un telespectator.
    • +35 (41 voturi)    
      Respect! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:51)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui mihail nica

      Puterea exemplului conteaza
    • +3 (7 voturi)    
      premiul ala (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:30)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui mihail nica

      seamana cu premiul primit de badea de la zvonalitatea tv pe vremea vintului.
      cand dadeau ei premiile alea anulale.
  • +79 (89 voturi)    
    incalificabil (Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:37)

    qverqvus [utilizator]

    Tot ce se intampla la A3 este incalificabil.Intr-o lume normala prestatiile ce se comit la acest post TV nu ar avea "adrisanti".Ceea ce fac slugoii Varanului este impotriva oricaror nornorme de legalitate si moralitate.Asa ca gestul Dlui A.Gheorghe nu poate fi decat salutat iar autorul felicitat!
    • +41 (49 voturi)    
      O mica corectie (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:39)

      un dac [utilizator] i-a raspuns lui qverqvus

      Intr-o tara normala antenele erau mai intai amendate zilnic cu cateva amenzi, apoi inchise. Nu exista asa ceva in nicio tara cu adevarat democratica. CNA-ul trebuia de mult sa le retraga licenta.
      • +8 (12 voturi)    
        Nu poti inchide nici A3 nici B1 (Luni, 20 ianuarie 2014, 6:28)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui un dac

        Intr-o democratie adevarata, daca vrei sa ridici licenta unei televiziuni, faci plangere in justitie si daca se poate dovedi ca cei in cauza au incalcat legi clare, cu articole si aliniate, justitia dispune pedeapsa. Ce fac acesti baieti veseli de la A3 e garantat de Constitutie- libertatea cuvantului-si ei stiu asta. Cui nu-i place n-are decat sa-i ironizeze, ca in Academia Catavencu, sa-i dea in judecata, sau, cel mai simplu, sa schimbe canalul. Eu asta fac si habar n-am ce zic ei, ca oricum zic degeaba. Ponta nu poate trece legi de amnistie si gratiere cu dedicatie fara sa-si puna Occidentul in cap (dupa cum s-a vazut) iar Voiculescu intra la puscarie chiar daca miile de semnatari ai petitiei lor ies in strada sa sa strige pentru el. Justitia s-a pus in miscare ca o locomotiva pe care n-o poti opri cu fluiere si trompete.
        • +5 (11 voturi)    
          Incorect (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:58)

          European [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          Liberatatea cuvantului cu implica incalcarea drepturilor altor cetateni, terfelirea imaginii, santajul etc. Mai avem insa destui judecatori corupti, nemaivorbim de modul in care sunt numiti membri CNA. Constitutia nu garanteaza nimanui incalcarea drepturilor altor cetateni, in numele liveratii cuvantului. Reclamatii au fost, asta e si motivul pentru care au deja procese pe rol.
        • -1 (3 voturi)    
          gresesti sunt peste 500 (Luni, 20 ianuarie 2014, 18:20)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          de Oameni care vor Inchiderea Latrinelor, si nu au votat cu "Ip" dublu au votat odata si bine ! http://www.petitieonline.net/petitie/02529049/semnaturi/pg6
          • 0 (2 voturi)    
            mai bine taceai! peste 500.... (Marţi, 21 ianuarie 2014, 1:09)

            Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Chiar nu pricepi ca este jenant?
    • +26 (32 voturi)    
      in seara (Luni, 20 ianuarie 2014, 0:02)

      ws [utilizator] i-a raspuns lui qverqvus

      in seara asta baietii veseli de la a3 au ajuns la concluzia ca dictatorul e agent rus.

      catalin ivan a ajuns la concluzia asta logica, chirieac a intarit-o spunand ca nushce fost securis a afirmat acelasi lucru.

      asta e nivelul.

      infricosator e faptul ca opiniile oamenilor sunt influentate masiv de slugile lui voiculescu. practic, nu exista roman care sa nu creada ca basescu a fost securist (desi nu exista nicio dovada, cat de mica cum ca ar fi fost), ca mihaileanu e caz penal, ca basescu a spalat bani, ca la paris in 2009 s-au furat voturi samd.

      astea toate si multe altele sunt "dosare" marca a3 care au intrat in constiinta publica.

      ws
      • +27 (31 voturi)    
        Ai mare dreptate... (Luni, 20 ianuarie 2014, 2:49)

        CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui ws

        ieri seara socrii impreuna cu niste prieteni de-ai lor au reusit sa ne strice seara facind spume si improscind gunoiul inoculat de antene. Si nici un argument nu ii putea opri. Cu totii pensionari..... vitregiti puternic de Basescu (cel mai afectat pierduse 40 Ron la pensia de 1800) si doar tonta I-a facut fericiti! timp de 2 ore am simteam ca vorbesc cu nebuni. La un moment dat siderat de reactiile lor am inceput sa ma gindesc l amesaje subliminale. Altfel nu pot explica reactiilor violente, puternice, de neoprit - pur si simplu recitau continuu ce au auzit pe antene. De speriat. Si pariu ca asa sint toti. Spalati pe creier - irecuperabili
        • +7 (7 voturi)    
          Repetitia minciunii (Luni, 20 ianuarie 2014, 11:49)

          antrax [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

          Cred ca apare prin ceva manuale de manipulare :). Daca repeti de destule ori aceeasi "chestie" pana la urma se prinde.

          Mda, si tata zicea ca la bunici in sat e cam aceeasi atitudine, de parca USL e aurit si uns cu miere. Si cand colo e maro si roieste de muste.

          Dar ce sa-i faci, mie imi vine tot timpul in minte episodul ala cu un sat unde a facut Becali case dupa o inundatie, si inainte de alegeri un candidat le-a dat o punga cu diverse si ghici cine a iesit primar? Nu ala de la PNG. Asa ca, ce sa mai zici, daca intre o casa si o punga de 100RON aia au ales punga ca era proaspat data, mai bine fugim din tara.
  • -73 (85 voturi)    
    Daca tremura carnea... (Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:40)

    cristian_n [utilizator]

    Poate fi delirium tremens...
    Nasol, mai rusule gazprom...
    • +33 (43 voturi)    
      Da ma. (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:06)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

      Raman la parera ca tu o sa fii printre cei care, in frunte cu Badea & comp., o sa-i alerge cu topoare pe strazi pe "basisti".

      Nu l-am apreciat niciodata pe Andrei Gheorghe ca realizator/producator de emisiuni, dar cine e de acord cu ce se intampla la latrinele tv, cu linsajul mediatic care se petrece acolo, ori e idiot ori e cretin. A sta deoparte, a tacea acum,a fi "impartial", inseama a apropa. Aici nu mai e vorba de "tabere", e vorba de violenta, e vorba de fascism.

      Daa tie ti-ar placea ca sotia ta sau fata ta sa fie astfel terfelita de niste viermi, doar ca are o profesie si nu este de acord cu anumite lucruri, inseamna ca asta iti doresti si .. meriti asa ceva. Iti doresc tot ce-ti doresti si tu! Viermii sunt atrasi de putrefactie si acolo va gasiti cu totii.
      • -16 (22 voturi)    
        Parerea mea (Luni, 20 ianuarie 2014, 0:52)

        Raulgonzales [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Cred ca ar fi grav ca in tara asta ar exista basisti.
        .la fel cred ca atacurile la persoana sunt niste lucruri foakrte grave si urate.dar intrebarea mea este daca andreea pora nu a avut si ea atacuri la anumite persoane la fel de urate.
        Mie personal nu mi-ar place sa fie terfelita asa nici un om dar nu imi place cand jurnalisti nu sunt echidistanti iar Andreea Pora este un jurnalist care nu a fost echidistant.dar asta nu da dreptul nimanui sa faca ce a facut antena3 chiar daca spun ei ca a fost un pamflet.
        Imi aduc aminte si acute despre un alt jurnalist adevarat care din anumite motive a devenit partizan.acesta este ion cristoiu care a realizat un interviu cu o analfabeta si o lauda si o lingea de iti era mai mare scarba.
        Parerea meai este ca violenta de limbaj si trivialitatea a fost adusa de acest presedinte de trista amintire.
        • +18 (22 voturi)    
          Da nene... (Luni, 20 ianuarie 2014, 1:40)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Raulgonzales

          Limbajul si violenta voastra au fost aduse de Basescu. Echidistanta la voi inseamna a-i da dreptate lui Felix si a-l injura pe Basescu. Cine nu e de acord cu ei, sunt basisti si merita linsati in strada.

          Ce jalnice scuze aveti: violentele practicate de "jurnalistii" lui Felix au fost aduse de Basescu. Mineriadele din 90' au avut loc din vina lui Ratiu si a golanilor din Piata care erau platiti de tradatorii de tara. Hai sa aplaudam fericiti ca exista "jurnalisti" care injura toata ziua la Basescu si la cei care nu sunt cu USL-ul. Astia sunt echidistanti si cei injurati nu sunt. Minciunile si magariiile facute de USL-isiti daca sunt spuse, insemana ca nu este echidistanta.

          Parerea ta. Nu uita sa-ti ascuti toporul.. Pune-ti aproape tarnacopul. O sa vina vremuri "interesante". E pacat sa pierdeti asemenea ocazie. Luati-le si pe tantile gospodine sa va aplaude pentru faptele eroice.
          • 0 (2 voturi)    
            Sigur ca da (Luni, 20 ianuarie 2014, 20:26)

            Raulgonzales [utilizator] i-a raspuns lui Alius

            Echidistanta la tine inseamna al injura pe felix si a-i da dreptate lui basescu.cine nu este deacord cu faptul ca basescu este bun este spalat pe creier sau prost iar noi ceilalti stim mai bine cum sta treaba dar ne incurca prostii astia de romani.eu nu vad de ce sa ti cu baseescu sau cu felix dar nu conteaza . Eu nu am de ce sa ascut nimic ca nu este razboiul meu si nici al vostru.noi suntem niste oameni care observam o lupta in care base si ai lui vor sa aiba avntaje de toate felurile de la bani si influentarea justitiei iar cealalta tabara care vrea sa ii ia acete avantaje marinarului si sa le foloseasca ei. Din pacate .
    • +22 (30 voturi)    
      despre (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:18)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

      ce dlirezi slugoiule, despre carnea negricioasa a varanului care tremura de frica puscariei? De care nu va scapa, Abia astept sa destup sampania frantuzeasca pusa la rece special pentru ziua aia, o pun la gura si-o golesc dntr-una.
      • +13 (19 voturi)    
        pai... (Luni, 20 ianuarie 2014, 1:04)

        gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        eu voi scoate din lista de cumparaturi produsele la care se face reclama la antena 3, chiar daca pentru asta va trebui sa urmaresc spoturile publicitare ale postului. Nu voi mai consuma produse ale unor firme care-si asociaza imaginea cu cea a antenei3...
        Bravo Andrei, jos palaria domnule!
    • -4 (8 voturi)    
      sau poate .. sevraj ...? (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:58)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

      intreb si eu ....
      • +6 (6 voturi)    
        pai daca ma iau dupa tine (Luni, 20 ianuarie 2014, 11:17)

        Filip_ [anonim] i-a raspuns lui adrian8

        si un drogat in sevraj are mai mult bun simt decat marionetele alea.
    • +8 (8 voturi)    
      delirium tremens (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:52)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

      este o boala luata.
      aia de la latrna delireaza de la natura lor.
      un fel de delirium varanis.
      sau, poate, or fi niscai tonomate, cum le'a zis un classic. :)
      oricum, gheorghe asta a asteptat cam mult.
      probabil, mai credea in vindecarea latrineilor.
      nicio sansa, zic io.
  • +32 (38 voturi)    
    ... (Duminică, 19 ianuarie 2014, 20:56)

    rocknum [utilizator]

    nu prea l-am avut la inima pe Gheorghe asta dar acum parca mi-a devenit mai simpatic
  • +27 (31 voturi)    
    Bine ca ne-ai deschis tu ochii, Andrei (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:18)

    Inchizitia [utilizator]

    Orice om normal la cap isi da seama ca Antena 3 si RTV a lu' ghita pesedistul pot sa fie scoase daca nu din grila operatorului, macar din cea a televizorului. Cele doua reprezinta un atentat la educatia poporului mai mare decat OTV-ul.
  • +26 (32 voturi)    
    un gest , (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:24)

    ionamaru [utilizator]

    bun de urmat . Felicitari Andrei ! Cine îl urmează ?
    • +12 (16 voturi)    
      pai... (Luni, 20 ianuarie 2014, 1:16)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui ionamaru

      Ma alatur lui Andrei. Forma mea de protest...curat, frumos, civilizat: Comand tricou cu inscriptia " Nu consum produse promovate de Antena 3!" si-l port cand merg la cumparaturi....O sa ramana Badea in spagat la 120 de grade!
      Mizez pe reactia retailerilor la producatorii care -si asociaza imaginea cu antena 3.
      • +6 (8 voturi)    
        Asta s-ar putea sa mearga (Luni, 20 ianuarie 2014, 6:30)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui gab0iu

        daca ai face mai multe si le-ai da la oameni gratis.
        • +5 (5 voturi)    
          pai... (Luni, 20 ianuarie 2014, 13:28)

          gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui John M.

          ulterior m-am gandit si la asta, dar mi-e teama ca in fata la Carrefour sau... ma rog, oriunde, ma trezesc in carca fie cu jandarmii fie cu politia, fie cu security-ul ...lucrez la o strategie in joint-venture...daca iese o sa le vedeti pe post...daca nu iese o sa vad eu... stele verzi...!
      • +5 (5 voturi)    
        ..ajuta-ma , (Luni, 20 ianuarie 2014, 11:35)

        ionamaru [utilizator] i-a raspuns lui gab0iu

        sa gasesc si eu unul ; multumesc .
        • 0 (0 voturi)    
          pai... (Marţi, 21 ianuarie 2014, 1:00)

          gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui ionamaru

          google it! "imprimari tricouri" & orasul tau...
  • +13 (17 voturi)    
    Sa ajutăm si noi (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:47)

    basistu_de_serviciu [utilizator]

    Petitie impotriva postului de televiziune Antena3, a manipularii grosolana si obsesiva, zilnica si neobosita.
    www.petitieonline.net/petitie/petitie_impotriva_postului_de_televiziune_antena3_a_manipularii_grosolana_si_obsesiva_zilnica_si_neobosita_-p07532149.html
    • +9 (13 voturi)    
      pai... (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:20)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui basistu_de_serviciu

      o televiziune se poate inchide si singura...de exemplu...la ce se face reclama la Antena 3?.Acolo trebuie actionat. Pana sa actioneze CNA-ul, fara publicitate, Antena 3 se prabuseste...zic si eu asa...
      daca o inchide CNA-ul or sa tipe despre libertatea presei...libertatea de exprimare, etc, etc...daca se inchide singura, se inchide si gata...fara scandal, fara acuzatii...
    • -5 (7 voturi)    
      ia vezi aici : (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:02)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui basistu_de_serviciu

      http://www.petitieonline.com/cetatenii_discriminati_de_presedintele_basescu_ii_cer_demisia

      si compara cifrele ... dar cu grija ..sa nu te 'ia de cap' ....
  • +27 (31 voturi)    
    Antena 3 , un jeg al Romaniei (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:47)

    ilinois [utilizator]

    RESPECT Andrei !
  • -14 (22 voturi)    
    ai lasa (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:49)

    Humpty Dumpty [anonim]

    Lasa Gherghe, nu e nevoie sa fii atat de "indignat" ca toata lumea simte cum se dau premiile astea. A fost acuma randul Antenei 3, in 96' erai matale pe val...

    Pe atunci eran in facultate si va ascultam la radio (nu-mi mai amintesc nici ce post) dar v-am remarcat "integritatea" si "profesionalismul" de atunci, genul ala de emisiuni de smeker - aflu acuma ca ati meritat un premiu pentru mizeriile alea; tunci as fi fost surprins, acuma is doar lamurit.
    Ai o bulina alba totusi pt ca se pare va vrei sa fii in sfarsit integru.
  • +16 (24 voturi)    
    Arde-i, Gheorghe! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 21:55)

    Nyk1 [utilizator]

    Antena 3 este veriga slabă.

    La revedere, drum bun!
  • +17 (25 voturi)    
    bravo andrei (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:05)

    tenere [utilizator]

    are el multe pe cap dar este roman si nu uita sa aduca aminte si altora ce inseamna asta

    bravo
  • +26 (32 voturi)    
    ha! :) (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:07)

    Soljenitin [utilizator]

    Cu gestul acesta Andrei Gheorghe si-a spalat muuulte pacate si primeste de la mine un sac de bile albe. Felicitari, Andrei Gheorghe! Mai bine mai tarziu decat niciodata.
  • -18 (24 voturi)    
    Bravo Andrei! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:10)

    valeo [utilizator]

    Un adevarat geniu, un caracter exceptional, un talent literar si jurnalistic iesit din comun, demn de orice premiu Nobel, Pulitzer, Oscar etc. Un om recunoscut la nivel mondial pentru modestia, decenta si incredibila lui umanitate! Un adevarat roman, de care intreaga noastra natiune, strans unita in jurul acestui Geniu, este mandra! In doar cateva cuvinte, simple dar inflacarate: da, Andrei Gheorghe presedinte al Romaniei!!!
  • +20 (26 voturi)    
    Antena3 .. La Revedere, Drum Bun ! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:13)

    TheTrinitY [utilizator]

    http://www.petitieonline.net/petitie/07532149

    O petitie contra Antena3.
    • +6 (8 voturi)    
      de acord (Luni, 20 ianuarie 2014, 1:34)

      Premonitorul [utilizator] i-a raspuns lui TheTrinitY

      Libertatea de expresie nu are nici o legatura cu varani, varanite s.a. diavoli tasmanieni care populeaza antenele.

      Singura intrebare pe care o mai am, este daca omul din spatele camerei video, sau - de pilda, reporterul tv. puitor de intrebari " tintite" isi dau seama ce fac, daca sunt de buna credinta.

      Ce se vede pe ecran sunt doar Golemi cu sinapse precare; prin comparatie , orice "mariemagdalena" de pe centura e un reper de moralitate.

      Au totusi un merit: fara ei, n-as sti cum arata NIMICUL .
  • +22 (26 voturi)    
    daca erau toti romanii ca acest gheorghe (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:25)

    rov [utilizator]

    cerseau rusii de mancare pe aici...
    • -4 (6 voturi)    
      Cred ca glumesti! (Luni, 20 ianuarie 2014, 11:15)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Mama lui Andrei este rusoaica ( sovietica) fata comandantului scolii de aviatie la care a invatat tatal lui Andrei - in URSS. Activat?
      • 0 (2 voturi)    
        Si minusurile sunt pentru ca (Marţi, 21 ianuarie 2014, 12:13)

        dbdb [utilizator] i-a raspuns lui dbdb

        nu spun adevarul sau pentru ca nu va convine voua ce am scris?
  • +22 (28 voturi)    
    respect (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:31)

    clarice [utilizator]

    Opozitia sa ia exemplu,mai exista si oameni cu curaj ,nu ca Blaga.
  • +10 (14 voturi)    
    ma simt mai bine un pic (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:52)

    pewpew [utilizator]

    Bravo, Andrei Gheorghe !
  • +12 (16 voturi)    
    Felicitări d-le Gheorghe ! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:52)

    DelMa [utilizator]

    Sper să vi se alăture cât mai mulți oameni, de bun simț, verticali, în acest demers contra celor care pur și simplu mistifică realitatea.
  • +12 (16 voturi)    
    Felicitari, D-le Andrei Gheorghe! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:55)

    Primula [utilizator]

    Prin returnarea acestui premiu ATPR-ului, care pune laolalta pe adevaratii jurnalisti si pe cei care sfideaza deontologia acestei profesii nobile, dati dovada de verticalitate si moralitate. De oameni ca dumneavoastra are nevoie presa romaneasca in aceste momente! Indiferent ca e vorba de presa scrisa, sau de cea "vorbita". Nu incetez sa ma intreb caror interese serveste CNA-ul de tolereaza un post ca Antena 3. Si nu incetez sa ma intreb de ce institutiile abilitate nu se autosesizeaza sa puna capat politicii de alienare promovata de acest post impotriva unei parti a populatiei, care e deja captiva subculturii de tip Badea.
  • +7 (11 voturi)    
    ce uremeaza ? (Duminică, 19 ianuarie 2014, 22:59)

    Vlad-I [utilizator]

    probabil autoritatile din cultura sub egida USl vor oferi mai putine premii sau vor trimite spionii la inaintare ca sa simta daca premiantul primeste premiul toxic, sa evite pe cat posibil ca premiul sa devina bumerang.
  • -11 (15 voturi)    
    Gheorghe, Gheorghe ???? (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:00)

    Bambina [utilizator]

    Ce mai lucrezi tu Gheorghe? Adica pe cine mai lucrezi?? termina cu izbucnirile astea de personalitate...intretimp ai pierdut mai toata increderea nopastra ! Stiai ??? Nu??? Uite tiocmai ti-am confirmat ca nu mai stim nimic de tine !
  • +11 (17 voturi)    
    antena 3 ? (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:26)

    nedumeritul [utilizator]

    josniciile la care se preteaza antena 3 imi intorc stomacul pe dos.Prezinta situatia revoltator de neadevarat: situatia spitalelor,saracia pensionarilor,marile tunuri financiare,coruptia,mita ,toate sunt din vina lui Basescu.Abia a trecut o luna de cand au vrut sa scoata o lege cu care-i iertau pe hoti si talhari ,voiau sa desfiinteze sau macar sa goleasca de continut DNA ,ANI si a venit ministrul Sova la Antena 3 declarand ca ei sunt cei care apara independenta justitiei si statul de drept impotriva basistilor.
    Antena 3 sunt o haita care face de rusine acest neam.
  • +9 (13 voturi)    
    retul intelectualilor sunt mânjiți cu mărunței (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:35)

    visio [utilizator]

    e drept că la mărunt numai mărunt poate trage; vreau să spun că țăranul care scurmă pământul 10 ore/zi crede ce spune Latrina 3, în lipsa reacției profesorilor universitari sau a profesorilor de orice fel...ah, vorbim de acei profesori cu lideri sinficali milionari în €? Acei lideri cu averi fabuloase? Oricum,crimimalii usl-iști pot sta liniștiți pentru că la câți retardați are România, sigur nu vor duce lipsă de votanți...
  • +10 (14 voturi)    
    Corect! (Duminică, 19 ianuarie 2014, 23:36)

    giotto [utilizator]

    Felicitari!
  • -9 (13 voturi)    
    mai tii minte nea Gheorghe (Luni, 20 ianuarie 2014, 0:33)

    nellino [utilizator]

    Cand erai la TV SOTI Neptun si o intrebai pe directoarea Spitalului Judetean Constanta pe care o aveai invitata in studio "Doamna , de ce angajatii spitalului va numesc Mangusta?!"
    Domn ai fost, domn ai ramas...
    • +10 (12 voturi)    
      Daaaa.... (Luni, 20 ianuarie 2014, 2:29)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      ....sa fii pe aceeasi "linie" cu latrinele tv si angajatii acesteia inseamna a fi domn. Daca nu impartasesti "valorile" practicate de "jurnalistii" latrinelor, esti un ticalos, un basist, ce mai.
      • -6 (8 voturi)    
        stai tu linistiti ... (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:07)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        ca nu e basist , e doar un oportunist .. asa a fost si asa va fi .

        putina rabdare si o sa vedem scopul real al acestui gest , e doar marketing .
  • +14 (16 voturi)    
    WOW! (Luni, 20 ianuarie 2014, 2:41)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Nu sint fan Andrei Gheorghe.

    Dar pot sa spun ca asta e UN MARE GEST DE CURAJ SI ONOARE!

    ALO, OPOZITIA, se aude? se vede? pe unde sinteti ascunsi? De fapt nu va intereseaza sa schimbati sistemul ci numai regimul.....
    • -5 (9 voturi)    
      Opozitia se agita, nu va temeti, (Luni, 20 ianuarie 2014, 6:57)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      dar deocamdata nu se vede. Trebuie transate niste lucruri acolo. Blaga si Predoiu n-au nicio sansa la prezidentiale si ei stiu asta. Ungureanu si Maior asteapta sa vada pe care-l alege Basescu, al carui capital politic e nealterat. Cand candidatul va fi stiut, restul dreaptei va decide daca sa-l sprijine sau nu si asa isi vor decide si propria lor soarta. Occidentul va trimite si el semnalul (in niciun caz Ponta sau Antonescu dupa ultimele derapaje antidemocratice) si va lua masurile necesare. Banii de campanie vor curge garla. Va castiga cel mai destept. Cam asta e scenariu.
      • +5 (5 voturi)    
        pai... (Luni, 20 ianuarie 2014, 13:34)

        gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        candidatul se stie...nu este inca momentul de a-l expune...va fi public la momentul potrivit...
  • -10 (14 voturi)    
    LSD (Luni, 20 ianuarie 2014, 3:15)

    Salontanul1 [utilizator]

    Omul cand trage ceva pe nas face tot felul de gesturi neasteptate. Astia incearca sa iasa in fata: drogatii, pidosnicii, hotii, etc.
    • +8 (10 voturi)    
      Lsd (Luni, 20 ianuarie 2014, 9:58)

      werwolf [utilizator] i-a raspuns lui Salontanul1

      Stii care partea cea mai nasoala? Ca si drogatii ,in tulburarea lor ,vad cat de meseriasi sunt aia care il servesc pe varan si se delimiteaza de asa ceva . In concluzie :Un drogat are mult mai mult creier in cap decat "jurnalistii " de la antene! Nu il mai catalogati drogat pe Gheorghe ca va cam descalifica lucrul asta ... chiar daca o fi .A demonstrat ca are creier si onoare .Gadea ce demonstreaza ?
  • -9 (11 voturi)    
    Noo (Luni, 20 ianuarie 2014, 7:19)

    Cetateanu [utilizator]

    Ce-i bre Gheorghe iesisi de la dezintoxcare? Te trezisi vorbind? Ai cumva impresia ca te mai vrea cineva daca faceti gesturi de astea? Pai din '96 pana acu sunt circa 8 ani. In superioritatea ta n-ai bagat de seama ce se intampla. Sau faci si tu ca cotarlele alea de maidan care sar doar cand unu mai mare ataca?
  • +10 (12 voturi)    
    CurLing (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:10)

    karula [utilizator]

    Vreau doar sa ma asigur ca am citit bine.
    Olimpiada de Cur Ling?... Castiga detasat...cum e cu o singura echipa din tara....aia unde-i ghita antrenor nu si-au facut punctaju' ...
  • +8 (10 voturi)    
    respect! (Luni, 20 ianuarie 2014, 8:23)

    catelu [utilizator]

    Doar asa se pot separa apele.

    Cat despre Mircea Badea, eu il inteleg oarecum. Ramas "orfan" dupa plecarea lui Teo trebuia sa-si gaseasca si el o slujba pe undeva. Si cum inteligenta nu e punctul lui forte, vreun talent la ceva nu pare sa aiba, iar postul de pupincurist la Latrina 3 este foarte lucrativ.... a cedat, saracul?
  • +7 (7 voturi)    
    eu nu ma uit la televizor. (Luni, 20 ianuarie 2014, 11:50)

    Razvan_M [utilizator]

    .
  • +2 (2 voturi)    
    putin tardiv dar necesar (Luni, 20 ianuarie 2014, 20:43)

    liviusmaximus [utilizator]

    bravo Andrei !
  • -2 (2 voturi)    
    andrei (Luni, 20 ianuarie 2014, 23:36)

    nik50nik50 [utilizator]

    Andrei Domnu' constat ca aveti o greata care va permite sa ganditi altfel.
    3 minciuni de la postul A3 care a determinat aceasta intirziere.
    A3 este agresiva pentru ca vremurile sunt la fel , uin presedinte care ne fura pe fata niste politicieni ca se intrec la furat.
    De ce nu art trebuie sa-mi placa Antena 3 ?
    exemple nu impresii neargumnetate sau ....
    De e trebuie sa-l felicit pe Andrei ??