Pagina de media: Nasul il acuza pe Ciutacu, acesta spune ca sunt afirmatii calomnioase si sesizeaza CNA

de V.O.     HotNews.ro
Marţi, 8 septembrie 2009, 18:15 Economie | Media & Publicitate

Radu Moraru a lansat, luni seara, in cadrul emisiunii Nasul de la B1 TV, o serie de acuzatii la adresa lui Victor Ciutacu, afirmatii pe care acesta le califica, pentru Pagina de media, drept "calomnioase de la un capat la altul". Sursa citata noteaza ca Ciutacu a sesizat CNA in legatura cu emisiunea Nasul din seara zilei de 7 septembrie.

Potrivit Paginii de media:
  • "Nasul de la B1 TV a cerut arestarea lui "Victoras", "un fost bandid care a ciordit".
  • “Unii ziaristi din presa sunt mai securistici decat securistii ai mai rai”, a spus Moraru intr-o emisiune in care invitat a fost premierul Emil Boc si in care au mai fost incriminate si alte nume din presa.
  • Victor Ciutacu pentru Pagina de media, despre acuzatiile lui Radu Moraru: "Sunt calomnioase de la un capat la altul (niciodata probate) pe zona de presupusa coruptie a mea si sunt repetate in mod obsesiv. Sunt afirmatii instigatoare, in pasajul in care cere cu subiect si predicat arestarea mea.”
  • Victor Ciutacu a cerut CNA sa analizeze emisiunea Nasul pentru "a decide daca, in conformitate cu legislatia in vigoare, spusele moderatorului/realizatorului imi lezeaza sau nu demnitatea si imaginea".
Citeste mai mult pe Pagina de media


Citeste mai multe despre   






















3381 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    cica-s ziaristi (Marţi, 8 septembrie 2009, 19:15)

    Amarandei [anonim]

    S-au spurcat doi, zic ei ziaristi, dar doar ei spun asta. A fi platit de antene sa scuipi pe sticla nu are nici o legatura cu ziaristica.
    Amandoi au de invatat multe si in primul rand sa stai vertical. Banii vin si pleaca in lumea asta, dar onoarea mai rar. Ciutacu e vandut .... ca ziarist nu a fost niciodata. Oare se intreaba vreodata care e scopul lui in viata?
    • +3 (3 voturi)    
      camasile negre la guler (Miercuri, 9 septembrie 2009, 11:50)

      Geba [anonim] i-a raspuns lui Amarandei

      Eee? Cum e nea Victorase sa fi atacat de presa? a? nashpa? Iti aduci aminte vorba aia "cine sapa groapa altuia, cade singur in ea"??. Pai nu voi, felixistii, ati inventat si ridicat la rang de rit dogmatic (ceva in genul MISA) acest tip de "jurnalism" ne-deontologic? Ai uitat cum faceati misto de nenorocitii de deontologi?
      Se ntoarce Victorase. Se intoarce impotriva voastra precum s-a intors armata romana la 23 august.
      Si cum bre? Te-ai plans la CNA? Ha ha ha haaaaa. Plange-te la patron ca el te-a bagat in buda bre. Si cum? Pentru 30 de euroi sa ajungi sa puti in halul asta... pfiuuu..

      Va urez chinuri groaznice. Sincer, am devenit sadic uitandu-ma la voi. Mi-ar cam place sa vad toata echipa Sitezei Zilei + FiRea + labarul Mirciulica pe rugul asta.

      La penitenciar birjar, la penitenciar!
  • +4 (6 voturi)    
    un actor nou la tv (Marţi, 8 septembrie 2009, 19:37)

    buha [utilizator]

    Moraru intra in ring, are Ciutacu adversar, e nevoie de cineva care sa se ia de Ciutacu?
  • +12 (14 voturi)    
    Ciutacu (Marţi, 8 septembrie 2009, 20:10)

    releu [anonim]

    e un golan de coltul strazii.
    Moraru stie ce stie.
    • -9 (9 voturi)    
      Nasu e mercenar.... (Marţi, 8 septembrie 2009, 20:41)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui releu

      ...pe fata al lui Basescu !
      • -1 (7 voturi)    
        daaa (Marţi, 8 septembrie 2009, 22:25)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae

        in afara de Voiculescu si Vantu toti sunt vanduti lui Basescu. Ei sunt eroii Romaniei. Sa-i pomenim in biserici... la 7 ani.
  • -1 (7 voturi)    
    poate sunt si altii... (Marţi, 8 septembrie 2009, 20:34)

    discutabil_indiscutabil [anonim]

    poate ca in romania exista oameni ce doresc sa vada si altceva decat "onanisti politici" preumblati de grupul Voiculescu si vanturile acestuia.
    Imi e clar ca atat morar cat si ciutacu se impung intre ei doar pentru banii ce ar trebui sa vina in campanie , ori de la unii ori de la altii.
    si unul si altul imi sunt egali.
    si unul si altul vor ca oamenii sa nu mearga la vot.
    si unul si altul presteaza pe sticla, pentru ca vangelie sau oricare de teapa lui de la pdl sau pnl sau romania mare sa poata plati voturi in liniste pe faina, carne, brinza...minz....viezure...
  • +12 (14 voturi)    
    Radu Moraru, fata de oligofrenul de CIutacu,... (Marţi, 8 septembrie 2009, 21:06)

    judex [anonim]

    este un profesionist, o persoana decenta, bine educata si cu mult bun simt. Toti Antenistii, fara exceptie, sunt niste gunoaie umane, niste oligofreni, niste dusmani ai romanilor. Ion Crisoiu a plecat la timp.
    • +3 (3 voturi)    
      Cu o exceptie (Miercuri, 9 septembrie 2009, 8:35)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui judex

      Toti antenistii sunt cum zici tu, cu exceptia lui Moise Guran. Asta nu are treaba cu politica.
  • +8 (12 voturi)    
    Zau ipocritule? (Marţi, 8 septembrie 2009, 21:16)

    ???? [anonim]

    La cate imagini si demnitati a lezat tovarasul Ciutacu... nici el nu le mai stie numarul. Multa lume stie ce hram poarta Ciutacu asa ca individul asta slinos ar trebui sa se ascunda de rusine nu sa faca atata gat. Bravo Radu Moraru!
  • +10 (10 voturi)    
    Bravo, Radu Moraru! (Marţi, 8 septembrie 2009, 22:20)

    urania [utilizator]

    Bravo, Radu Moraru daca ai curajul sa faci asemenea afirmatii! Te rugam sa continui ce ai inceput ref. la securistii din presa! Pe cand o emisiune despre SRS?
    In ceea ce-l priveste pe Victoras Ciutacu, daca Basescu nu-l amintea in declaratia sa ref. la 'tonomatele din presa', ramanea un mare anonim. Cred ca Basescu i-a facut cel mai mare bine din cariera lui, i-a oferit posibilitatea de a-si 'negocia' serviciile cu mogulul. Un 'Dinu Paturica', asta este Ciutacu. Cat despre securistii din presa, este un lucru stiut de ceva ani, nu este o noutate iar daca Ciutacu a sarit ca ars si a sesizat CNA-ul (sa faca ce?)inseamna ca se simte si el vizat? Sau intrase intr-un con de umbra si avea nevoie de putin scandal sa redirectioneze reflectoarele spre persoana sa..
    PS. CNA-ul de ce nu se autosesizeaza si atunci cand Mirciulica Badea de la Antene il jigneste pe H.R.Patapievici? - asta ca sa amintesc ultima mojicie a sa. Sau el este un om de cultura si nu prezinta interes pt oamenii politici ca un tonomat?
  • -7 (7 voturi)    
    Elena Udera (Marţi, 8 septembrie 2009, 23:07)

    Caizer Vily [anonim]

    D- le Moraru cainii mor de drum lund si ------- de grija altuia. D-na Udrea sa faca turism in jud Vrancea si la conacul D-lui Oprisan seful din Focsani. Atunci realizati de ce se lupta PSD pentru putere? Willy
    • +3 (3 voturi)    
      auzi? (Miercuri, 9 septembrie 2009, 2:33)

      dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Caizer Vily

      poate ne explici ce se mai intampla cu insula seripilor
  • +7 (7 voturi)    
    interesant tipul (Miercuri, 9 septembrie 2009, 3:19)

    newyorkezul [anonim]

    Imediat sare cand e lezata imaginea sa. Dar cand arunca el cu c.a.c.a.t in fiecare seara fara probe cum e? Atunci e voie. Se leaga persoana asta de marinar, de familia sa ii face troaca de porci, dar asta e ok pentru ciutac. Invers nu e voie....Doamne mare e gradina ta.
  • +5 (5 voturi)    
    micul turnator (Miercuri, 9 septembrie 2009, 7:54)

    Finu:) [anonim]

    Ce comportament de copil care se da "mare" SI cand o ia putin in freza striga "te spun lui taticu".
    Ciutacu a fost martor al comisiei Vanghelie. Asta spune tot. Poate se duce la CNA sa se reclame si singur pentru grosoloniile lui de "tonomat" pe ruble si pe castraveti murati.
    :)
  • -5 (5 voturi)    
    Nasul (Miercuri, 9 septembrie 2009, 9:33)

    Strumfu [anonim]

    "Nasul si prietenii" - va spune ceva? Pai normal ca sare in apararea celor care i-au dat sa manance... Pensiunea domnului Moraru din Brasov este facuta cu bani din fonduri nerambursabile... cred ca asta spune totul. Asa ca sa lasam impartialitatea nasului pe mai tarziu.
  • +3 (3 voturi)    
    Nasul (Miercuri, 9 septembrie 2009, 10:02)

    Nu conteaza [anonim]

    Felicitari domnului Moraru!
    Cineva trebuie sa contrabalanseze ofensivele de la Antene.
    Atat timp cat Ciutacu se simte bine in concediu oriunde cu exceptia tarii lui, ma intreb ce mai cauta pe meleagurile astea. { aici e bine sa faci banii pe care sa-i arunci oriunde in alta parte !?!)Sa faci antireclama tarii tale este o mare mojicie.
  • -2 (2 voturi)    
    ba nasule... (Miercuri, 9 septembrie 2009, 10:42)

    ramp [anonim]

    mare lingau a ajuns nasu'. se vede ca e omul lu basescu. il aduci pe boc si te iei de ciutacu, asta la radul lui facandu-l albie de porci pe boc. morarule, de ce nu te-ai luat de el intr-o emisiune fara nici un pdlist? vine boc, ma fac pres la picioarele lui...
  • -2 (2 voturi)    
    Nu va mai certati (Miercuri, 9 septembrie 2009, 13:38)

    Pantera Roz [utilizator]

    Ciutacu si Moraru=2 papagali.Antenele si B1TV=2 scene opuse in interese,dar cu aceleasi chivutze care isi arunca laturi in cap.Iar voi tineti ori cu unii,ori cu altii.Sunteti mai penibili decat ei.Ei o fac macar contra-cost.
  • -1 (1 vot)    
    Ursu trece, cainii latra (Miercuri, 9 septembrie 2009, 14:44)

    sinja [anonim]

    No, bine ca v-au tampit astia pe toti cu televizorul. Voi chiar nu intelegti ca NIMENI nu se bate pentru drepatatea/interesele voastre. Si ciutacu si moraru si orice alti agresivi mai stiti voi, nu sunt decat niste caini turbati asmutiti de stapanii lor unii impotriva altora. Iar voi stati ca papagalii in fata televizorului asumandu-va aroganta de a imparti adevarul dupa cum credeti dvs. de cuviinta.
    Cand a fost ultima data cand v-ati cerut drepturile luand atitudine si facand ceva concret in sensul asta (nu ma refer aici la uitatul la televizor si postatul a doua zi pe blog/chat/hi5)?
    Daca toata mizeria asta va scarbeshte cu adevarat si nu e doar un fetish macabru tipic romanesc de a asista la toate cocinile ad-hoc va sugerez sa nu mai consumati tot rahatul care vi se administreaza sistematic. In caz ca nu ati observat, telecomanda aia care nu o mai scapati din mana are mai multe canale (sau si mai bine are un buton rosu). Va recomand cu caldura sa le folositi cand considerati de cuviinta...iar cand indeajuns de multi dintre voi vor face asta ...nimeni nu va mai merita banul mogului :)
    Cu alte cuvinte: 0 audienta->0 reclame->0 bani incasati de mogul->0 personalitati de carton pe sticla .

    NU uitati schimbarea incepe cu voi.
    Butonul rosu->Click ->END.
    • +1 (1 vot)    
      ciudatul (Miercuri, 9 septembrie 2009, 15:34)

      Nicu [anonim] i-a raspuns lui sinja

      acest individ ciudat, spurca cu nerusinare pe toata lumea, el detzine adevarul.. !! rusine nu are,probabil este un golan ajuns la un post de televiziune condus de alt golan securist, este rodul securitazii sa improaste cu minciuna si sa calomnieze,inainte te bagau in beciuri si itzi dadeau bataie, azi securstii au televiziuni si pun indivizi si individe sa minta cu nerusinare..( pute de la distanza ..noua generatzie "moderna" de securisti )
      • 0 (0 voturi)    
        Missing the point.... (Miercuri, 9 septembrie 2009, 17:03)

        sinja [anonim] i-a raspuns lui Nicu

        Probabil ca ai dreptate......probabil ca nu...asta nu e important. Ideea care vreau sa o transmit este urmatoarea.:
        -Transformati aceste Caricaturi triste in NIMICURI nu in controverse. De fiecare data cand aceste Nimicuri umane ajung pe sticla, de fiecare cand ajung in controversele voastre nu castiga nimic unele impotriva altora, ci toate castiga IMPOTRIVA DVS.
        Transformati aceste NIMICURI, in nimicurile care sunt...si cea mai comoda cale e. Butonul rosu->Click->End.
        Daca considerati cu adevarat ca actiunile acestor persoane va lezeaza pe DVS. personal (si nu alt nimic care din varii motive il simpatizati mai mult.) va invit la actiuni concrete. Poate imi spuneti si mie cand va fi primul dintre Dvs care va misca un deget impotriva lor (in lumea reala nu pe tastatura.)