Sebastian Ghita, manager Realitatea: Insolventa era singurul lucru pe care il putea face actionariatul. Despre un posibil parteneriat cu Schwartzenberg: Discutam tot felul de formule

de C.I.     HotNews.ro
Marţi, 6 septembrie 2011, 16:22 Economie | Media & Publicitate

Managerul Sebastian Ghita este "total de acord" cu reorganizarea judiciara a Realitatea Media, a spus marti proprietarul Elan Schwartzenberg, intr-o conferinta pe tema cererii de insolventa a companiei. El a spus ca nu exclude un parteneriat in actiuni cu Sebastian Ghita. Contactat de HotNews.ro, acesta din urma a afirmat ca insolventa e singururul lucru pe care il putea face actionariatul.

Intrebat daca discuta intrarea ca partener in actionariatul Realitatea Media, Ghita a spus ca "discutam tot felul de formule, sunt zeci, pentru a continua activitatea companiei", fara a oferi amanunte.

Sebastian Ghita, pentru HotNews.ro:
  • Nu e vorba de a fi de acord (cu insolventa/reorganizarea judiciara - n.r.) - e singura procedura permisa de lege, singurul lucru pe care il putea face actionariatul in situatia actuala
  • Toti actionarii, managerii, creditorii ne dorim binele companiei si vom avea rabdare si idei bune pentru companie
Vezi declaratiile lui Elan Schwartzenberg pe tema cererii de insolventa a Realitatea Media


Citeste mai multe despre   






















3372 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Cata ipocrizie! (Marţi, 6 septembrie 2011, 16:37)

    Radu [anonim]

    Credeti ca o sa dispara scaldatul in mocirla si aruncatul cu laturi de la Irealitatea TV? M-as mira! Cred ca este praf in ochi. Prea multi bani sunt in joc acolo si multe interese trebuie protejate ("Jos Basescu!"). Eu unul nu mai ma uit la Irealitatea TV, ca de altfel nici la Antena 3, de mult. Stiti ce bine este acum? Am eliminat tensiunea din casa mutand aceste doua canale infecte mai pe la sfarsitul grilei de programe. Trebuie sa trec mai intati de canalele stiintifice, apoi de cele de sport si apoi de cele de filme, pe care le-am grupat inainte, asa ca ma opresc eu la unul din astea pana sa ajung la ele. Va sfatuiesc sa faceti la fel si nu veti regreta...
    • +4 (4 voturi)    
      total de acord (Marţi, 6 septembrie 2011, 16:59)

      gabi [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Sunt de acord cu tine. aceste mizerii de canale TV ar trebui desfintate. Toata ziua numai aceleasi subiecte. parca sunt setati numai pe asta : basescu si boc; Cred ca sunteti obsedati fratilor ! Mai schimbati tematica ca sunteti penibili!
      • +1 (1 vot)    
        Desfintate? (Marţi, 6 septembrie 2011, 21:16)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui gabi

        De catre cine si mai ales de ce?
        Nu ma uit la cele doua posturi, pentru ca ma enerveaza, dar sa sugerezi desfintarea lor pare un hauhau comunist. N-au decat sa-l injure pe Basescu si sa plateasca tot felul de scatofili care iau cuvantul.
        Intr-o societate libera trebuie auzite si vocile care deranjeaza, chiar daca mesajul iti pare absurd.
    • -4 (4 voturi)    
      Buna idee (Marţi, 6 septembrie 2011, 17:32)

      padre [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Bine faci ca nu te mai uiti la aceste doua posturi TV, ca oricum nu ai intelege nimic. Uita-te in continuare la OTV, B1, Nasul si TVR ca stea sunt pentru nivelul tau.
      • +2 (2 voturi)    
        Raspuns lui Padre (Marţi, 6 septembrie 2011, 18:28)

        Rdau [anonim] i-a raspuns lui padre

        Nu esti atent sau nu vrei sa fii atent la ceea ce am scris. Eu am spus ca ma uit la canalele stiintifice, la cele de sport si la cele de filme. Se vede treaba ca esti unul dintre cei intoxicati si manipulati de cele doua asa-zise televiziuni.
  • +4 (8 voturi)    
    Sper... (Marţi, 6 septembrie 2011, 16:54)

    Sandu [anonim]

    ...ca si Camelia Voiculescu sa urmeze curand, cu ale ei Antene! Nu de alta, dar daca s-a oferit sa va ajute, e clar ca ea va urma. Unde-s doi puterea creste, nu? Asa ramane singura, in deriva...Mama voastra de securisti, de latrai si de tradatori de tara! A-ti dat o noua dimensiune inculturii, "libertatii" presei, promovarii nonvalorilor etc etc etc! V-as impusca cu sange rece, ca a-ti adus tara asta unde a-ti adus-o, mai pseudojurnalistilor!!!!!
    • -3 (5 voturi)    
      SHHHTT!!!! (Marţi, 6 septembrie 2011, 17:29)

      halimiaticucuveaua [utilizator] i-a raspuns lui Sandu

      Ciocu mic si joc de glezne..
      • +1 (1 vot)    
        Jos Baesscu! (Marţi, 6 septembrie 2011, 19:58)

        Jar [anonim] i-a raspuns lui halimiaticucuveaua

        Asa nu se mai poate!
        Vantu,Voiculescu,Ghita,matusa Tamara,Schwartzenberg(am copiat de sus,si greu mi-a fost) etc., nu mai pot face afaceri in Romania ,ca ii paste DNA-ul.
        Doamne,ma repet ,multi idioti ai lasat in gradina Maicii Domnului!
        Doamne,iarta-i ca nu stiu ce spun!
        • 0 (0 voturi)    
          Nu-i uita si pe... (Miercuri, 7 septembrie 2011, 9:03)

          halimiaticucuveaua [utilizator] i-a raspuns lui Jar

          Videanu,Udrea,Cocos, Berceanu, pe fata lu' tata" succesuri", etc...
    • -2 (4 voturi)    
      Noii dimensiuni ... (Marţi, 6 septembrie 2011, 17:49)

      Corneliu [anonim] i-a raspuns lui Sandu

      ... a inculturii adusa de aceste posturi TV i se adauga si noua dimensiune a gramaticii pe care o aduceti Dumneavoastra cu inversunata manie proletara.
      Eu am, Tu ai, El/Ea a, Noi am, Voi ati, Ei au dat/adus!
      Comutati mai bine pe TVRM poate sunt si emisiuni de gramatica limbii romane.
      • 0 (2 voturi)    
        Ok! (Marţi, 6 septembrie 2011, 19:16)

        Sandu [anonim] i-a raspuns lui Corneliu

        Sunt de acord. Am lacune. NU caut justificari. Dar tu, TU, ce justificare ai atunci cand ma judeci pe mine in loc sa faci ceva pt. aceasta tara? Ia atitudine! E usor sa pandesti deficientele altora, scrise poate in graba, dar sa nu faci nimic. Asta-i netul, ne-a agramat pe multi. Prietene, ia atitudine impotriva cui trebuie. Si cine zice ca-i proletar manios poate se acuza...who knows mai savantule?
    • 0 (0 voturi)    
      auzi, dar dvs... (Marţi, 6 septembrie 2011, 20:54)

      ipse [anonim] i-a raspuns lui Sandu

      ce a-ti face? (fi-ne-ar gramatica evaluata de funeriu). sau asa se scrie pe la televiziunile pro?
    • 0 (0 voturi)    
      Sugerez un consult (Marţi, 6 septembrie 2011, 21:25)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Sandu

      Sandule, baiatule, daca tu esti sigur ca i-ai impusca cu sange rece, poate nu ar strica un consult psihiatric.
      Vad ca ai ucis deja gramatica limbii romane, nu vrei sa ii nominalizezi si pe cei pe care i-ai impusca?
  • +2 (2 voturi)    
    Licenta (Marţi, 6 septembrie 2011, 17:09)

    ned [anonim]

    si normal licenta audio-vizual va fi transferata unei noi entitati care nu trebuie sa indeplineasca cerintele din caietul de sarcini original (inclusiv cerintele de finantare etc)

    ART. 56
    (1) Licenţa audiovizuală analogică sau digitală poate fi cedată către un terţ numai cu acordul Consiliului, cu asumarea de către noul titular a tuturor obligaţiilor decurgând din licenţă şi cu prezentarea certificatului fiscal al societăţii titulare a licenţei.
  • +2 (2 voturi)    
    Strângeţi şi voi cureaua (Marţi, 6 septembrie 2011, 18:51)

    Măsură Antifaliment [anonim]

    Se vede cu ochiul liber că "măsurile anticriză" propovăduite de luni de zile de la altarul Realităţii n-au adus nici pe departe prosperitatea postului de televiziune, pe care ne-o "doreau" şi nouă. În consecinţă domnilor Sebastian Ghita şi Elan Schwartzenberg, încercaţi şi voi metode verificate care au dat roade, inspirate de pe la Boc-Băsescu. Mai daţi afară din angajaţi şi mai tăiaţi de la 25% în sus din drepturile de autor nesimţite, căci ce se produce pe-acolo nu-s creaţii artistice şi nici invenţii, ci bălăcăreală ieftină de 2 lei.
  • 0 (0 voturi)    
    FALIMENT (Marţi, 6 septembrie 2011, 20:28)

    CosmiN [anonim]

    Daca intamplator nu castiga PDL alegerile, si (la fel de intamplator) castiga USL, Antena 3 cred ca se inchide. Si asta datorita lor, pentru ca isi inchid singuri perspectivele.
  • 0 (0 voturi)    
    Tehnic vorbind...praf in ochi (Marţi, 6 septembrie 2011, 22:32)

    Sceptic [anonim]

    Reorganizare judiciara inseamna plan de plata al datoriilor. Am retineri!
    Planul trebuie aprobat de toti creditorii.
    Iar am retineri!
    Bunuri nu, patrimoniu nu, audienta nu, lichiditati nu,... Ce actiuni, reactiuni? Discutam de judecator sindic, lichidator judiciar...
    Nu este decat o metoda de tragere de timp in speranta castigarii alegerilor de catre usl-a si accesarii banilor bugetari. Ca pana in 2008.
    Urmeaza faliment, raspundere personala a administratorilor si altele asemenea!
    Obligatia acestora era sa solicite procedura intr-un anumit termen de la incetarea platilor.